Star Wars: Rebelia / Rebellion (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaimada »

Rocy7 pisze: Twilight Empire
Imperium.

Inna sprawa, że mam olbrzymią nadzieję na jeden duży dodatek do Rebelliona 8)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Już dość! chyba widać dobrze że osoby które uważają że dodatki muszą być! i to dużo nic nie przekona że tak być nie musi : ) (doskonale to rozumiem sam wielokrotnie w niektórych wątkach jestem nieprzekonywalny odnośnie a to czy jakis autor jest dobry/ gra jest dobra/ itp...) zwyczajnie stało się to obecnie jałową przepychanką tak-nie-tak-nie i trzeba na chwile poluzować :)

co do wykonania: nie wiem czemu ale jakoś plansza sama w sobie mi się zbytnio nie podoba - brzydka nie jest, ale do ładnej też jej daleko... szkoda że z biegiem lat nadal wszystkie gry posiadające na planszy planety ograniczają się do okręgów i kresek :/ - i tak wiem też że ciężko o coś nowszego.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze: co do wykonania: nie wiem czemu ale jakoś plansza sama w sobie mi się zbytnio nie podoba - brzydka nie jest, ale do ładnej też jej daleko... szkoda że z biegiem lat nadal wszystkie gry posiadające na planszy planety ograniczają się do okręgów i kresek :/ - i tak wiem też że ciężko o coś nowszego.
nie za bardzo widzę alternatywy.

Oczywiście plansza moglaby bardziej kolorowa z jakimiś mgławicami itp jak w Burning Suns

Obrazek

nawet mogłaby być obrotowa jak w Systems At War

Obrazek

a nawet taka jak w Galactic Rebelion

Obrazek

ale aktualne rozwiazanie jest w miare przejrzyste.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

no ja wiem - to takie moje marudzenie: wiem że nie ma zbytnio alternatywy i że możliwe jest dodanie paru smaczków do przestrzeni kosmicznej itp. To takie tylko marudzenie człowieka który widzi jak pięknie zmieniają się plansze we wszystkich typach gier a w kosmosie wszystko jest niestety podobne. marudzenie dla marudzenia :) bardziej

cytując klasyke: "przydałoby się trochę polotu w tym smutnym jak ..." (smutnej jak ... planszy) :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

Po pierwsze nie krytykuje kazdej gry FFG czego dowodza moje relacje i opinie z Forbidden Stars.

po drugie jak juz chcesz to upubliczniac
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 16:28 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: aryss »

Przecież z poparciem odnosilem sie do dyskusji na grupy Armady i tego forum w tematach dotyczacych gier SW więc nie wiem czemu tutaj ten link wklejasz.

Próby zaczepki poprzez odbicie są słabe ale nie komentuje negatywnych opinii tylko opinie które są błędne wynikające bardzo często z nieznajomości gry ( X-wing grałeś pare partii a wypowiadałeś się jakbyś był weteranem, Armada nie znasz podstawowych zasad przez co błędnie interpretujesz podstawowe kwestie, Rebelion nie mamy jeszcze instrukcji ani zadnych potwierdzen ze bedzie tutaj pelno dodatków).

Z początku wygladało to na próbe przeciągniecia graczy myślących nad innymi systemami w kierunku Firestorm Armada ( co jest w miare jeszcze zrozumiałe bo każdy chce mieć z kim grać).

W każdym razie by offtopu nie kontynowac proponuje dyskusje przelozyc na jakis turniej Armady w wwa gdzie mam nadzieje spotkamy sie przy stole i w trakcie gry bedzie okazja pogaworzyc 8)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

aryss pisze:Przecież z poparciem odnosilem sie do dyskusji na grupy Armady więc nie wiem czemu tutaj ten link wklejasz.
jak przeczytasz jeszcze raz swój własny post to wyjdzie, że odnosiles sie tez do dyskusji na Wargamerze a sens Twojej wypowiedzi byl "ze nigdzie nie znajduje poparcia", co jest manipulacja.

Przejdzmy na pw.
aryss pisze: W każdym razie by offtopu nie kontynowac proponuje dyskusje przelozyc na jakis turniej Armady w wwa gdzie mam nadzieje spotkamy sie przy stole i w trakcie gry bedzie okazja pogaworzyc 8)
zgodze sie o ile zagrasz, ze mna rowniez w Halo Fleet Battles/Firestorm Armadam bo w tej chwili to ja mam porownanie tych 3 systemow a Twoje zarzuty dotycza w duzej mierze tego, ze probuje je porownywac.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 16:46 przez Rocy7, łącznie zmieniany 4 razy.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: aryss »

Rocy7 pisze:
aryss pisze:Przecież z poparciem odnosilem sie do dyskusji na grupy Armady więc nie wiem czemu tutaj ten link wklejasz.
jak przeczytasz jeszcze raz swój własny post to wyjdzie, że odnosiles sie tez do dyskusji na Wargamerze a sens Twojej wypowiedzi byl "ze nigdzie nie znajduje poparcia", co jest manipulacja.
No to bardziej łopatologicznie:
W dyskusjach na grupie czy nawet tu na forum przeważnie jesteś w opozycji do opinii większości ( chociażby kwestia że statki się nie różnia tylko kwestia arcow kostek itd). I to jest zamknieta konstrukcja wynikająca z poprzednich zdań.
Następne zdanie to jest to że na forum WG w temacie gdzie był wątek X poruszany były Twoje narzekania na temat polityki ffg/gry zwał jak zwał. I koniec tematu ( nie wypowiadałem się tutaj an temat opinii tamtejszych forumowiczow :P )
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Sprawa jest prosta - jak nie podoba się FFG to po co kupować ich gry? jednocześnie po co mówic o czymś o czym nie ma się nijak pojęcia - pisałeś że bedzie dodatek na 100% bo nie ma danych postaci - a wystarczylo poogladac filmik dice tower aby wiedzieć ze są i jest ich dużo. Jak dla mnie to Trollowanie gry dla samego trollowania - nie wiem więc się wypowiem. i też pamiętam że w wątku o Armadzie nie przeczytałeś nawet instrukcji i pytales o podstawy totalne a z 2giej strony już pisaleś jak to wszystko w innych grach lepsze i fajniejsze...
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze: Armadzie nie przeczytałeś nawet instrukcji i pytales o podstawy totalne a z 2giej strony już pisaleś jak to wszystko w innych grach lepsze i fajniejsze...
rozegralem tez 7 partii w ta gre potem i podtrzymalem wiekszosc zarzutow.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Rocy7 pisze:
NTomasz pisze: Armadzie nie przeczytałeś nawet instrukcji i pytales o podstawy totalne a z 2giej strony już pisaleś jak to wszystko w innych grach lepsze i fajniejsze...
rozegralem tez 7 partii w ta gre potem i podtrzymalem wiekszosc zarzutow.
no jak ktoś wymyśli "ale" przed grą i ma takie nastawienie - to wszystkie "ale" się potwierdzą podczas gier. Jak z kosmitami - jak się bardzo chce to każde światełko w nocy wygląda jak kosmici :). Zwyczajnie jak się nie wie - to lepiej poszukać i poczytac zanim się czlowiek wypowie. Bo potem to wygląda troche śmiesznie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

NTomasz pisze:Zwyczajnie jak się nie wie - to lepiej poszukać i poczytac zanim się czlowiek wypowie. Bo potem to wygląda troche śmiesznie.
proponuje w takim razie bys zgodnie z wlasna diagnoza sam zagral w Halo Fleet Battles czy Firestorm Armada, wtedy moze zrozumiesz, skad wiekszosc moich zarzutow.

Dalej robimy offtop pw poszlo.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

Rocy7 pisze:
NTomasz pisze:Zwyczajnie jak się nie wie - to lepiej poszukać i poczytac zanim się czlowiek wypowie. Bo potem to wygląda troche śmiesznie.
proponuje w takim razie bys zgodnie z wlasna diagnoza sam zagral w Halo Fleet Battles czy Firestorm Armada, wtedy moze zrozumiesz, skad wiekszosc moich zarzutow.

Dalej robimy offtop pw poszlo.
spoko - powiem jedynie tyle że ja nie wypowiadam się na temat tych gier - nie mam pojęcia nawet o ich istnieniu :) - nie mam też najmniejszej ochoty się w to bawić (a co za tym idzie nie mowie ani o ich wadach ani zaletach- nie mówie też ze cos jest lepsze/ gorsze od tego)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

Pierwsze wrażenia w z Polygon http://www.polygon.com/2016/1/25/108292 ... ful-manual

Obrazek

Walka
There are two theaters of combat — space and ground, and each has their own units. When entering a system space units must fight their way in before landing ground troops, and once on the planet's surface players have to destroy all of the enemy's ground units there before taking control of the planet.

The actual dice mechanics get a little murky, however. Each unit is only susceptible to one type of damage, either black damage or red damage. Some units do one kind of damage or another, and the rare units do both. The dice themselves have the ability to deal critical damage, which can be assigned to units regardless of type, and there are tactics cards in play during each battle that also allow for certain damage rules to be broken.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaimada »

Polygon raczej źle rozgrywał tę walkę.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Rocy7 »

kaimada pisze:Polygon raczej źle rozgrywał tę walkę.
prawdopoobnie dużo rzeczy źle grali
To track down answers to simple rules questions I literally had to read the length of the Learn To Play guide, then check a reference in the other manual, and then return to a different section in the first manual multiple times each time I played. Even then I was never really sure if I was doing it right.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: vojtas »

Gościu rozkładał grę godzinę... No cóż. To doskonale wręcz wpisuje się w charakter tej strony.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kaimada »

Zmiana statusu na on the boat.
Rzeczywiście na przelomie lutego I marca powinno być. Ciekawe czy któryś z naszych sklepów zrobi krótką przedsprzedaż.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: NTomasz »

meh - po co sie bawić w preordery jakies? zbytnio nie rozumiem - kto chce ten kupi :D a i tak wcześniej nie będzie.
Irytuje mnie to że tyle dobrych gier się stackuje na wishliście a niczego w kraju dostać nie można... Może chociaż Rebelion przyjdzie i będzie
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Szaweł »

NTomasz pisze:meh - po co sie bawić w preordery jakies? zbytnio nie rozumiem - kto chce ten kupi :D a i tak wcześniej nie będzie.
Irytuje mnie to że tyle dobrych gier się stackuje na wishliście
Bo można zmienić status na BGG :D Preordered wygląda lepiej niż musthave ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kwiatech »

Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: kudlacz135 »

Wiadomo kiedy Rebellion pojawi się w Polsce? (niekoniecznie w wydaniu Galakty, chociaż nie mam powodu żeby ich nie lubić ;) )
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Maxxx76 »

Na forum Galakty jest informacja o trzecim kwartale, o ile nie pokręciłem czegoś :-)

10% Planszomania, 6% 3Trolle
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Szaweł »

Maxxx76 pisze:Na forum Galakty jest informacja o trzecim kwartale, o ile nie pokręciłem czegoś :-)
Dokładnie tak jak piszesz. Status na stronie jest już "w produkcji", gra jest drukowana jednocześnie z kilkoma innymi wersjami językowymi i planowana do wydania w III kwartale tego roku :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Nanking
Posty: 73
Rejestracja: 20 mar 2015, 14:27

Re: STAR WARS: Rebellion

Post autor: Nanking »

Gra już jest w przedsprzedaży w jednym sklepie w Warszawie. Koszt 380 zł (pełna cena 400 zł).
Gra podobno ma być w marcu.
Najlepszy i najtańszy sklep w Łodzi poinformował mnie, że gra ma być ponoć na przełomie marca i kwietnia.
ODPOWIEDZ