Last Night on Earth: The Zombie Game (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: donmakaron »

kastration pisze:Jak rozumiem różnica w kolorach figurek zombie jest specjalna dla opcji dwóch graczy zombie, tak? W związku z powyższym czy nie malujecie ich? Eh, już chcę mieć pomalowane figurki bohaterów za to.
Ja swoje pomalowałem, różnice oznaczyłem na podstawkach - jedni depczą po trawce, drudzy po błocie ;)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: kastration »

Pytanie do Rewolweru. Jak rozumiem, mozna go trzymać na rece po strzale, czy tak? Nie trzeba odrzucac po uzyciu, jak wiele innych kart, o ile na karcie jasno nie pisze o discardowaniu? Plus, nie ma limitu kart wydarzen na rece graczy dobrych, z tego co wyczytałem. Prawda to?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Yavi »

kastration pisze:Pytanie do Rewolweru. Jak rozumiem, mozna go trzymać na rece po strzale, czy tak? Nie trzeba odrzucac po uzyciu, jak wiele innych kart, o ile na karcie jasno nie pisze o discardowaniu? Plus, nie ma limitu kart wydarzen na rece graczy dobrych, z tego co wyczytałem. Prawda to?
Broń odrzuca się tylko, gdy jest to napisane na karcie (np. wyrzucenie 1-2 na kości).
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: pwitkows »

Yavi pisze:
kastration pisze:Pytanie do Rewolweru. Jak rozumiem, mozna go trzymać na rece po strzale, czy tak? Nie trzeba odrzucac po uzyciu, jak wiele innych kart, o ile na karcie jasno nie pisze o discardowaniu? Plus, nie ma limitu kart wydarzen na rece graczy dobrych, z tego co wyczytałem. Prawda to?
Broń odrzuca się tylko, gdy jest to napisane na karcie (np. wyrzucenie 1-2 na kości).
Dokładnie tak jak napisał Yavi. Jest kilka różnic dot. rzutów związanych z używaną bronią. W przypadku baseball-a, rzucasz po każdym użyciu dodatkową kością, aby sprawdzić czy kij się nie złamał, ale podczas używania rewolweru już nie sprawdzasz tylko wynik rzutu (strzału).
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: kastration »

Mam pytanie do ludzi z większym doświadczeniem w LNOE. Czy po pograniu sobie w podstawkę lepiej zainwestować w Survival of the Fittest z dodatkowym setem Grave Weapons dla zombi, czy może iść bardziej w stronę dużego dodatku? Przy czym w tym drugim przypadku w grę wchodzi tylko Growing Hunger albo Blood in the Forrest. Muszą nowe plansze, scenariusze, bohaterowie przy dużych dodatkach, ale z drugiej strony czy dla samego odświeżenia nie wystarczy mi pierwsza z kompilacji, czyli mały dodatek z zestawem broni dla zombie? Nie jestem specjalnie doświadczony w grze, ale powiedzmy, że chcę sobie sprawić prezent, cenowo wychodzi w sumie podobnie i waham się, w którą stronę iść. Co da mi większy fun dla klimatu?

Skreślam Timber Peak ze względu na inną koncepcję prowadzenia gry i alternatywność dla samej podstawki. Growing Hunger podobno ułatwia mocno życie ludziom, więc też nie do końca mi to pasuje. Nie wiem, jak Blood in the Forrest. Za małymi dodatkami przemawia dostępność też (status rzekomo 7-30 dni w jednym ze sklepów). Nie wiem teraz czy kupować, czy czekać na rozwój sytuacji. Może ktoś miał podobny dylemat i oceni, jak dodatki wpłynęły na fun z gry.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: donmakaron »

Grałem kiedyś z większą ilością dodatków, sam posiadam i mam dobrze ograną podstawkę z Growing Hunger i taką właśnie konfigurację mogę polecić. Z małych dodatków podobał mi się ten z barykadami, ale nie pamiętam który to był. GH nie mam wrażenia, żeby specjalnie ułatwiał grę ludziom, chociaż sprzymierzeńcy rzeczywiście są dość mocni. Zombie dostają za to nowy zestaw czerwonych zombie o specjalnych zdolnościach, co bardzo fajnie gra w scenariuszach.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1258 times
Been thanked: 1469 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Mr_Fisq »

Ostatni sezon The Walking Dead w trakcie i tak się zastanawiam na ile ta gra zniosła próbę czasu i czy rzeczywiście jest tak duża różnica między wersją rocznicową a zwykłą jak na to wskazuje BGG (8.0 vs 6.9).

Grał ktoś może ostatnio w edycję rocznicową i podzieli się wrażeniami?
(da się ją jeszcze w ogóle dostać?)
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11178
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 3311 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 31 paź 2022, 08:42 Ostatni sezon The Walking Dead w trakcie i tak się zastanawiam na ile ta gra zniosła próbę czasu i czy rzeczywiście jest tak duża różnica między wersją rocznicową a zwykłą jak na to wskazuje BGG (8.0 vs 6.9).

Grał ktoś może ostatnio w edycję rocznicową i podzieli się wrażeniami?
(da się ją jeszcze w ogóle dostać?)
Po prostu wersje rocznicowa kupuja fani gry, a nie normiki - stad roznica w ocenie
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4750
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1258 times
Been thanked: 1469 times

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 31 paź 2022, 08:43 Po prostu wersje rocznicowa kupuja fani gry, a nie normiki - stad roznica w ocenie
Tylko z tego co rozumiem, wydanie rocznicowe to nie tylko nowe pudełko, ale i sporo zawartości z dodatków.
Już Timber Peak jest w połowie drogi między wydaniem zwykłym, a rocznicowym (7.6).

Pojawia się więc pytanie, czy wydanie rocznicowe to nie taki ekwiwalent SW:OR + UB, albo EH + Zaginiona wiedza, gdzie pojedynczy dodatek sporo zmieniał w odbiorze gry.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
ODPOWIEDZ