Call of Cthulhu LCG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

No niby tak ale na ile to będzie miało znaczenie dla kultystów, którzy siedzą w tej karciance od lat i od lat czekają na dodruki dodatków, jak chociażby zephyr:
zephyr pisze: Co do dostępności: Dreamlands - czekam na reprint ładne parę lat ale jest zapowiedziany...

Informacja o braku rotacji i drukach na życzenie pochodzi z zeszłego roku. Ja nie śledziłem i nie wiem ale pytanie, czy coś od tamtej pory nowego w tym temacie się pojawiło, czy te druki na żądanie, to tak naprawdę pobożne życzenie odłożone na kilka kolejnych lat? To samo w sumie dotyczy tego draftu Necronomicon.

Tak, czy siak gra podtrzymywana jest przy życiu od dobrych kilku lat, a duże dodatki frakcyjne są moim zdaniem dobrym rozwiązaniem dla osób, które teraz wchodzą w system i po zapoznaniu z podstawką maja określoną frakcję/e którą chcą sobie pograć. Problem jest tylko taki, czy znajdą inne osoby do gry, bo na dzisiaj to chyba jest największa bolączka CoC. Patrząc bowiem nawet na polskie dedykowane forum, to starej krwi dużo upłynęło, a świeżej praktycznie nie przybywa.

Edit: Co do draftu Necronomicon, to sprawdziłem na stronie FFG i proszę bardzo okazało się, że "podstawka" draftu plus jeden pack są już od zeszłego roku dostępne (w druku na żądanie):
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... f-madness/

Ciekawy jestem, jak to zostało przyjęte przez graczy.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Rune »

Fantasy Flight Games informuj, że najnowszy dodatek frakcyjny The Mark of Madness jest ostatnim, jaki wydadzą, a karcianka zostaje zamknięta i nie będzie już wspierana przez wydawnictwo.
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ernal-lie/

Call of Cthulhu: The Card Game Is Coming to an End
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Valarus »

Pamiętacie, jak FFG pisało, że wprowadzają rotację do LCG od 8 cyklu dodatków? Jeszcze chyba nie wydali serii, która by tak długo przetrwała. Niezły żart to był :mrgreen: . A ludzie krzyczeli, że to za mało dodatków...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Markus »

Wszyscy obstawiali taki wariant wydarzeń, ale jednak szkoda tytułu.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: Trolliszcze »

Dla casuala takiego jak ja najważniejsza jest obietnica dodruków. Fajnie, że nie zamierzają olać tego produktu całkowicie (przynajmniej na razie), a pula kart i tak jest dla mnie nie do ogarnięcia. Szkoda tylko, że pakiety małych dodatków w DnŻ są takie drogie (małe dodatki cyklu Dreamlands po ~70 złotych to jednak sporo).
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: hsiale »

Valarus pisze:Pamiętacie, jak FFG pisało, że wprowadzają rotację do LCG od 8 cyklu dodatków? Jeszcze chyba nie wydali serii, która by tak długo przetrwała.
AGoT 1 miał 10 cykli
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Call of Cthulhu LCG

Post autor: aryann »

Do ostatniej chwili wierzyłem, że ogłoszą drugą edycję jak w GoT. Pierwsze zwątpienie nastąpiło w momencie jak ogłosili ten nowy LCG w klimatach samurajskich. Drugie i chyba definitywne - teraz. Bardzo mnie to dziwi, bo zdaje się że ich produkty w klimatach Lovecraftowskich sprzedają się bardzo dobrze. Myślę, że jednak kiedyś będzie come back. Za 5 lat, albo za 10, ale będzie.
ODPOWIEDZ