Kupowanie gier na okazjach a handel nimi

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 646
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 196 times
Been thanked: 175 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: Michito »

Ponawiam, tym razem publicznie, prośbę o wydzielenie tej interesującej aczkolwiek niepowiązanej z głównym wątkiem dyskusji do odpowiedniego tematu.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: Bruno »

japanczyk pisze: 16 kwie 2021, 09:40
Bruno pisze: 16 kwie 2021, 09:31 Ok, ale - poprawcie mnie, jeśli się mylę - dokładnie to samo można chyba powiedzieć o oferowaniu na forum usług związanych z wydrukiem 3D czy malowaniem figurek :?:
A tymczasem nie słyszę tu głosów domagających się wystawiania faktur czy rachunków za takie usługi, więc i kwestię 'opodatkowania spekulacji' na grach odbieram jako argument typowo zastępczy w tej dyskusji.
Co innego oferowanie usług (które tez swoja droga powinno byc opodatkowane), a co innego sprzedaz swiezo zakupionej gry - tutaj prawo stanowi, ze odsprzedac bez podatku amsz prawo po pol roku od zakupu

Oczywiscie sam kamieniem nie rzuce, bo naprawde tylko najlepsze gry zsotaja u mnie az pol roku i wiecej (:P), ale pochwalanie takiego procederu jest dla mnie (osobiscie) słabe.
No dobrze, ale między 'chwaleniem' a 'oburzeniem się' mieści się jeszcze cała gama innych postaw i nie zauważyłem, żeby ktoś tu faktycznie taki handel grami "chwalił". Natomiast pojawiło się kilka głosów niezgody na powszechny 'oburz'.
japanczyk pisze: 16 kwie 2021, 09:40
Bruno pisze: 16 kwie 2021, 09:31 Z kolei darcie przez forumowiczów szat, że 'przez spekulanta ja się nie załapałem na okazję', podczas gdy w większości wypadków chodzi o tytuły, które przez wiele miesięcy są normalnie dostępne na rynku (tylko w zwykłej, nie promocyjnej, cenie), i dodatkowo drapowanie tych żali w argumenty prawno-fiskalne, wygląda - w świetle pierwszego akapitu - mało poważnie. Chyba że płaciliście też vat w cenie za pomalowanie figurek... :wink:
Wiesz, prawda jest taka, że nie da się kupić wszystkiego - wiadomo, ze np. taki tytuł jak Pulsar dajmy na to - w końcu musiał się wyprzedać, ale nie wiesz kiedy skończy sie nakład, rzadko jest informacja ze naklad sie kończy - czesto jest to rzecz niespodziewana, pomimo ze cos wisi dlugo w sprzedazy, to nie jestes w stanie okreslic czasu w ktorym nastapi koniec nakładu
Z wytłuszczonym (przeze mnie) fragmentem bardzo się zgadzam :wink: .
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: alpha »

Michito pisze: 16 kwie 2021, 10:27 Ponawiam, tym razem publicznie, prośbę o wydzielenie tej interesującej aczkolwiek niepowiązanej z głównym wątkiem dyskusji do odpowiedniego tematu.
Może nie przesadzajmy aż tak mocno :)
Wątek dotyczy dyskusji o okazjach nie do przegapienia.
Nie bardzo rozumiem czemu aktualna dyskusja nie łapie się na niego? :roll:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
ODPOWIEDZ