Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: rastula »

mat_eyo pisze:Tak, pliki gotowe do wydruku byłyby super. Wydrukować, wyciąć, włożyć w koszulkę i grać ;)


a jak ktoś nie koszulkuje ? :)


małe naklejki byłyby ok...ale takie zmiany treści kart są irytujące...fakt
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Kasper pisze:
Bea pisze:
Kasper pisze:Rozumiem, że wiele osób może być poirytowana faktem zmiany zapisu na kartach, niemniej w grze która zbliża się do formatu LCG tak się dzieje.
Czyli rozumiem, że z każdą kolejną poprawką (bo pewnie ich będzie więcej zakładając że gra się będzie rozwijać) należy kupić nowy, poprawiony egzemplarz gry? Można jeszcze drukować własne karty lub nanosić poprawki flamastrem.
Zapytaj co robią w takich sytuacjach gracze Inwazji, Podboju, Star Warsów i innych tytułów LCG. Bo ja wątpię by kupowali nowe podstawki...zakładając oczywiście, że w nowych podstawkach są poprawione karty.
Niestety, tak to już jest z żywymi karciankami. Można sobie FAQ trzymać pod ręką podczas gry, można wydrukować nowy awers i wrzucić w koszulkę. Nie sadzę, żeby ktoś miał tyle kasy, aby w kółko kupować te same zestawy, bo coś tam się zaktualizowało. Lepsze natomiast jest wydawanie FAQ i modyfikowanie kart niż sztuczne ograniczanie gry turniejowej do jednego dodatku.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, 11:58 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
toblakai
Posty: 1288
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 232 times
Been thanked: 251 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: toblakai »

Tak to już bywa w karciankach, że się trafiają tego typu erraty. Ja nie nie mam pretensji do Portalu z tego względu, ale fajnie by było dostać zmienione karty w porządnej rozdzielczości tak aby każdy mógł sobie przygotować wkładkę/naklejkę we własnym zakresie.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: TTR_1983 »

rastula pisze:
mat_eyo pisze:Tak, pliki gotowe do wydruku byłyby super. Wydrukować, wyciąć, włożyć w koszulkę i grać ;)


a jak ktoś nie koszulkuje ? :)


małe naklejki byłyby ok...ale takie zmiany treści kart są irytujące...fakt
+1 dla tych, co nie koszulkują.
+1 dla małych naklejek
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: mat_eyo »

rastula pisze:
mat_eyo pisze:Tak, pliki gotowe do wydruku byłyby super. Wydrukować, wyciąć, włożyć w koszulkę i grać ;)


a jak ktoś nie koszulkuje ? :)


małe naklejki byłyby ok...ale takie zmiany treści kart są irytujące...fakt
A co z tymi, którzy koszulkują i nie chcą niszczyć kart naklejkami? ;) Jak dla mnie może być i jedno i drugie rozwiązanie, osobiście wolę wydrukowaną kartę włożyć w koszulkę.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

A Wy wszyscy naprawdę gracie tak super turniejowo i profesjonalnie, że się tak przejmujecie...?
Jeśli graliście dotąd ze starymi zasadami, grało się dobrze i nie mieliście żadnych problemów to... czemu nie robić tak dalej? Takie moje trzy grosze.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Ayaram »

Czy wy trochę nie przesadzacie? Przecież tych zmian jest tyle, że da się je zapamiętać w jakieś 15 sekund max... :| no i 6 pkt to dalej dużo i dalej ta karta jest dobra i tu jak dla mnie zmiana zdecydowanie dobra.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: mat_eyo »

Jeśli autor gry sam stwierdza, że są w niej potrzebne poprawki to kimże ja jestem, żeby to kwestionować? ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

No właśnie mniej więcej takie odniosłem wrażenie :D
- Źle graliście! Od dziś wszyscy będziecie grać ze zmienionymi zasadami!
- Tak, panie...
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Dexterus »

A ja jednak mam pretensje, bo zmiany stoją w wyraźnej opozycji do oryginalnego ducha gry - czyli zabawy swobodnej i wolnej od masy płotków poustawianych to tu, to tam. Przeciwko samym płotkom nic nie mam, ale wtedy, kiedy a) na wstępie już wiedziałem, że się na nie natknę, b) znajdują się w grze, która ich wymaga dla balansu, c) i nie planuję tej gry wprowadzać newbie'm - doskonałym przykładem są Forbidden Stars.

O:NI w założeniu mieli być wzorcowym tytułem easy to learn, hard to master. Wiadomo - jak chcesz zacząć wykręcać wyniki 50+, a potem 100+, to musisz trochę ją porozgryzać, ale ale równocześnie zawsze mogła wjechać na stół nawet z niedoświadczonymi graczami i dać im dużo dobrej zabawy. Co tam było do tłumaczenia... możesz zrobić to, to, to i to, nie możesz zachować surowców na kolejną turę, fin. Teraz powoli lista robi się dłuższa...

OK, rozumiałbym argument, że gra się przeobraża i ewoluuje w kierunku LCG. Tylko że po pierwsze być może ja z takiej zmiany nie muszę być zadowolony. A po drugie - jakoś tego LCG nie widu, nie słychu. Bo ciężko tą nazwą opisywać grę, która póki co doczekała się jednego koślawego dodatku i jednej frakcji, której nawet po tej stronie Wielkiej Wody jeszcze nie ma. Zmiany pod grę turniejową? A gdzie te turnieje? Gdzie wspieranie sceny? Jak czytam takie argumenty, to mam wrażenie, iż stykam się z myśleniem życzeniowym; skądinąd nie pierwszy raz ze strony stajni pana T.

Osobną kwestią jest to, że zmiany te zdają się nie być do końca przemyślane, co czyni je jeszcze bardziej absurdalnymi (o niechlujności erraty z litości nie wspominam, bo już wiele słów zostało wypowiedzianych). Z jednej strony nerf Oazy rozumiem, choć sposób jej okrojenia jest bardzo nieeelegancki - co widać po tym, że nawet nie zaproponowali nowego brzmienia jej tekstu :> Ale dlaczego barbarzyńska Forteca została zrównana z innymi kartami punktującymi za X kolor lokacji, jeśli nie oferuje karty w bonusie? Pytań mogłbym namnożyć, ale po co, skoro nikt władny i tak tego forum nie czyta, a ja - jak jeden z przedmówców - i tak mam zamiar grać po staremu... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Trolliszcze pisze:A Wy wszyscy naprawdę gracie tak super turniejowo i profesjonalnie, że się tak przejmujecie...?
Nie, ale wszyscy chcą zająć poczesne miejsce w tabeli najlepszych wyników, a nowe zasady to utrudniają. ;) :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: wirusman »

Co to za frajda z gry:(

Wczoraj grając solo jedna kartą zdobyłem 20 pkt. A mogłem jeszcze poczekać i dobić więcej to teraz 6 pkt to mocny cios dla mojej tabeli chwały:)
Dobrze, że dziś piąteczek, trzeba się upić i zapomnieć o tym, co dziś przeczytałem i ściągnąć program, który z automatu będzie mi takie rzeczy usuwał:) Bo alkoholizm już puka do mych drzwi.
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Kisun »

Bary pisze:Niestety, tak to już jest z żywymi karciankami. Można sobie FAQ trzymać pod ręką podczas gry, można wydrukować nowy awers i wrzucić w koszulkę.
Akurat FAQ oficjalnego nie ma na stronie Portalu choć pytałem o to jednak nie otrzymałem odpowiedzi.
Nie ma nic złego w zmianach, zawsze też występują jakieś niejasności i jeżeli już się pojawią to może warto zadbać by ci co kupili wersję hmm.. pierwotną mieli łatwy dostęp chociaż do prawidłowej erraty i FAQ. Oczywiście, sam sobie mogę zeskanować karty, przerobić, wydrukować wsadzić do koszulki (tak, koszulkuję) lub nakleić, przeszukać dziesiątki stron by znaleźć nieoficjalne FAQ. Tylko czy o to chodzi? Wolałbym spędzać wolny czas na grze a nie na wertowaniu internetu w poszukiwaniu informacji która powinna być w pierwszej kolejności na stronie wydawcy gry (jasna i klarowna bez wad). Nie będzie kart na wymianę ok trudno, rozumiem koszty, problemy organizacyjne, spoko. Braku FAQ i informacji o zmianach na stronie nie rozumiem i to chyba nawet bardziej smuci niż irytuje. Nie wierzę by ta errata była szczytem waszych możliwości, Portal - ogarnijcie się!
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Wydawcy Summoner Wars jakoś się opłacało dodrukować te kilka błędnych kart i w dodatku jeszcze rozdać za darmo. :(
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: mat_eyo »

Trolliszcze pisze:No właśnie mniej więcej takie odniosłem wrażenie :D
- Źle graliście! Od dziś wszyscy będziecie grać ze zmienionymi zasadami!
- Tak, panie...
Nie do końca. Chodzi o to, że chcę grać w najlepszą wersję danej gry. Jeśli jej twórca uznał, że potrzebne są zmiany, to ja z chęcią je sprawdzę. Jeśli będzie mi się grało gorzej, to wrócę do poprzednich zasad.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Kisun pisze:
Bary pisze:Niestety, tak to już jest z żywymi karciankami. Można sobie FAQ trzymać pod ręką podczas gry, można wydrukować nowy awers i wrzucić w koszulkę.
Akurat FAQ oficjalnego nie ma na stronie Portalu choć pytałem o to jednak nie otrzymałem odpowiedzi.
Nie ma nic złego w zmianach, zawsze też występują jakieś niejasności i jeżeli już się pojawią to może warto zadbać by ci co kupili wersję hmm.. pierwotną mieli łatwy dostęp chociaż do prawidłowej erraty i FAQ. Oczywiście, sam sobie mogę zeskanować karty, przerobić, wydrukować wsadzić do koszulki (tak, koszulkuję) lub nakleić, przeszukać dziesiątki stron by znaleźć nieoficjalne FAQ. Tylko czy o to chodzi? Wolałbym spędzać wolny czas na grze a nie na wertowaniu internetu w poszukiwaniu informacji która powinna być w pierwszej kolejności na stronie wydawcy gry (jasna i klarowna bez wad). Nie będzie kart na wymianę ok trudno, rozumiem koszty, problemy organizacyjne, spoko. Braku FAQ i informacji o zmianach na stronie nie rozumiem i to chyba nawet bardziej smuci niż irytuje. Nie wierzę by ta errata była szczytem waszych możliwości, Portal - ogarnijcie się!
Oficjalnego FAQ nie ma, ale łap nasze. :) Masz rację, Portal ma pewne problemy z podpinaniem dokumentów na swojej stronie. Czasami warto napisać im o nieprawidłowości i wtedy to skorygują.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, 13:15 przez Bary, łącznie zmieniany 2 razy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
toblakai
Posty: 1288
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 232 times
Been thanked: 251 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: toblakai »

Trolliszcze pisze:A Wy wszyscy naprawdę gracie tak super turniejowo i profesjonalnie, że się tak przejmujecie...?
Jeśli graliście dotąd ze starymi zasadami, grało się dobrze i nie mieliście żadnych problemów to... czemu nie robić tak dalej? Takie moje trzy grosze.

Jest to co najmniej dziwny argument biorąc pod uwagę, że jedna ze zmian miała na celu wyeliminowanie niekończącego się combo - tutaj chyba nieważne czy ktoś gra turniejowo czy też nie, ale na stole nie chciałby widzieć takiego czegoś. Przede wszystkim chodzi o to, że jak robimy erratę to róbmy ją porządnie - nie w formie niewyraźnej grafiki wrzuconej na facebooka tylko coś bardziej konkretnego i na głównej stronie wydawcy.

Tak jak wcześniej nadmieniłem, ja w 15 sekund ogarnę te zmiany i będę o nich pamiętał, ale nie mogę tego powiedzieć o ludziach z którymi gram - niektórzy grają pierwszy raz w Osadników bądź niezwykle rzadko. A takie ograniczenie w ilości zdobywanych punktów za konkretne kolory całkowicie zmienia sposób zagrania tych kart - mogę chyba śmiało założyć że każdy czekał do ostatniej chwili z ich zagraniem, prawda?

Kończąc wywód, proszę nie robić z ludzi proszących o erratę w formie gotowej do druku oszołomów i czepialskich bo jeżeli jest oficjalne stanowisko dotyczące zasad to ktoś może chcieć zgodnie z nimi grać. Kupując grę nie kupuje jedynie komponentów którymi mogę się bawić jak mi się podoba, tylko konkretną grę z kompletnym i spójnym zestawem zasad. Wszelkie warianty domowe to już kwestia osobistych preferencji.
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Kisun »

Dzięki Bary, już przewertowałem cały ten wątek i znalazłem. Bez niego ani rusz :D
Jednak było by miło gdyby takie FAQ było oficjalnie zatwierdzone przez autora gry.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Trolliszcze pisze:A Wy wszyscy naprawdę gracie tak super turniejowo i profesjonalnie, że się tak przejmujecie...?
Nie, my gramy tak na niby. Nie liczymy punktów, nie zapisujemy wyników, nawet czasami nie sprawdzamy kto wygrał. ;)
Ayaram pisze:Czy wy trochę nie przesadzacie? Przecież tych zmian jest tyle, że da się je zapamiętać w jakieś 15 sekund max... :| no i 6 pkt to dalej dużo i dalej ta karta jest dobra i tu jak dla mnie zmiana zdecydowanie dobra.
Te może tak, a kolejne i kolejne?

toblakai pisze: Kończąc wywód, proszę nie robić z ludzi proszących o erratę w formie gotowej do druku oszołomów i czepialskich bo jeżeli jest oficjalne stanowisko dotyczące zasad to ktoś może chcieć zgodnie z nimi grać.
Lepiej bym tego nie wyraziła.
toblakai
Posty: 1288
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 232 times
Been thanked: 251 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: toblakai »

Dexterus pisze:Bo ciężko tą nazwą opisywać grę, która póki co doczekała się jednego koślawego dodatku i jednej frakcji, której nawet po tej stronie Wielkiej Wody jeszcze nie ma.
Odnośnie powyższego fragmentu to Atlantydzi nie mieli jeszcze premiery i nie są dostępni w normalnej sprzedaży. Gry trafią do sklepów dopiero w czasie/po Essen - na GenConie była jedynie bardzo ograniczona liczba egzemplarzy na sprzedaż, patrząc na rozmiar US and A to jest to promil zapotrzebowania :)

Tak więc w tym względzie nie ma zgrzytu.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Nikt tu z nikogo nie robi oszołomów. Errata - jak najbardziej, też widziałem te błędy i też zrobiłem facepalma. Ale złość, że nie będzie można dokupić poprawionych kart... No cóż, jak już mówiłem (lub nie) Osadnicy to nie jest dla mnie gra turniejowa (i pewnie nie jest nią dla dużej większości grających osób). IMHO byłoby nawet lepiej, gdyby na tej erracie dopisali wielkimi literami: DOTYCZY GRY TURNIEJOWEJ (oczywiście nie licząc nieskończonego combo, ale o tym była mowa od dawna). Czy ktoś się naprawdę czepiał balansu tych kilku kart, że postanowili je zmienić? Bo dla mnie to lekkie zaskoczenie.

Chyba że istnieje jakieś osadnikowe podziemie, gdzie ludzie ciupią sobie w turniejach, a ja nic nie wiem o jego istnieniu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Kisun pisze:Dzięki Bary, już przewertowałem cały ten wątek i znalazłem. Bez niego ani rusz :D
Jednak było by miło gdyby takie FAQ było oficjalnie zatwierdzone przez autora gry.
Wysłałem FAQ do Portalu jakiś czas temu, mieli przejrzeć i wrzucić, ale na razie cisza.
toblakai pisze:Odnośnie powyższego fragmentu to Atlantydzi nie mieli jeszcze premiery i nie są dostępni w normalnej sprzedaży. Gry trafią do sklepów dopiero w czasie/po Essen - na GenConie była jedynie bardzo ograniczona liczba egzemplarzy na sprzedaż, patrząc na rozmiar US and A to jest to promil zapotrzebowania :)
Tak więc w tym względzie nie ma zgrzytu.
Nono, a świstak siedzi i zawija je w sreberka. :P Dodatek miał oryginalnie wyjść na przełomie lipca i sierpnia, także w Polsce. Obsuwy się zdarzają, życie, ale nie wmawiajmy, że białe jest czarne.

@Troliszcze: Oczywiście, że istnieje - na wyspie Catan! Jak nabijesz 200pz to dostaniesz sową list z mapą dojazdu. :D
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, 13:38 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

W grze takiej, jak Osadnicy, cały wic polega na odkrywaniu sposobów na punktowanie. Właśnie ogłoszono, że jeden z tych sposobów jest niezrównoważony względem innych i go ograniczono.
Chciałbym przyjąć, że mogę grać po staremu, ale skoro ktoś przyznał się do błędu i uznał, że zrobienie na karcie np. 20 pkt. nie jest sprawiedliwe względem przeciwników, to chyba nie powinienem stosować takiego kombosa.

Dlaczego ograniczono punktowanie kart do 6? Co zmieniło się w grze, że od czasu wydania gry moc tych kart wzrosła?
Wydaje mi się, że problem leży w niedotestowaniu tego tytułu. Gra jest większa i lepsza, niż możliwości przerobowe Portalu i przyjaciół. Rozumiem erraty, rozumiem FAQ - to paradoksalnie nieźle świadczy o grze, bo dowodzi jej możliwości, a masy graczy na całym świecie wymyślą takie triki, o których testerzy nie pomyśleli. Nie zmienia to faktu, że to kolejna rozczarowująca decyzja związana z tym tytułem.

(Porównywanie O:NI do LCG straciło rację bytu po ogłoszeniu rozdzielności dodatków. Najbardziej obiecujący pomysł tego projektu spalił na panewce.)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Bary pisze:@Troliszcze: Oczywiście, że istnieje! Jak nabijesz 200pz to dostaniesz sową list z mapą dojazdu. :D
Aha, w takim razie do widzenia, idę grać :D
PS. Tylko czy wynik będzie się liczyć, jeśli użyję starych zasad?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

Trolliszcze pisze:PS. Tylko czy wynik będzie się liczyć, jeśli użyję starych zasad?
Teraz już nie, to właśnie ta tajna loża ogranicza dostęp do swojego grona.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ