[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Clagus »

Racja :oops: tak to jest jak się sprawdza komentarze nie patrząc na avatarki :P

Wracając do tych zasad od H:RvC nie mogę znaleźć żadnych w necie, ktoś wie skąd można je ściągnąć? Patrzyłem na BGG i kilka innych miejsc (np. stronę wwydawcy).
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Wilk »

Zasady angielskie - do poprzedniej edycji, ale roznic (chyba) nie ma sa tu:

http://files.boardgamegeek.com/geekfile ... ileid=5967
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: MichalStajszczak »

Czy OKO będzie czynne? Obawiam się, że żałoba narodowa obejmuje również imprezy w domach kultury. Proponuję, żeby ktoś przed południem skontaktował się z dyrekcją OKA i podał informację na forum.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Don Simon »

MichalStajszczak pisze:Czy OKO będzie czynne? Obawiam się, że żałoba narodowa obejmuje również imprezy w domach kultury. Proponuję, żeby ktoś przed południem skontaktował się z dyrekcją OKA i podał informację na forum.
No to by byla gruba przesada moim zdaniem. Rozumiem, zeby nie urzadzac imprez i dyskotek, ale jakis zajec, aerobiku czy grania?

Ad meritum:

Mam Race for the Galaxy. Bede przed 18. Chetnie zagram, wiec prosze chetncyh o czekanie na mnie :-). Instrukcje znam, wiec mozecie wczesniej tlumaczyc zasady komus.

Na Starcrafta sie pisze, ale tylko do max 3 osob.

Reszta jestem otwarty.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: mefiug »

ja planuje byc kolo 16:30 i zagram w to co bedzie mi pasowalo tematycznie.
Mam ze soba Mykerinosa i jakies maleństwa.
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Omar »

Mnie niestetety nie będzie i znowu nie uda się wpaść. Ehhh ta praca.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: mefiug »

czy dzis jest spotkanie w oku czy wiekszosc idzie na PW i tylko nieliczni sie zjawia??
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Mały brzydki pędrak »

PW ma ruszyc od lutego. Wiec dzis powinno byc OKO.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: jax »

mefiug pisze:czy dzis jest spotkanie w oku czy wiekszosc idzie na PW i tylko nieliczni sie zjawia??
Mefiug, pobudka! W koncu po 11 rano pisales tego posta...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Sztefan »

MichalStajszczak pisze:Czy OKO będzie czynne? Obawiam się, że żałoba narodowa obejmuje również imprezy w domach kultury. Proponuję, żeby ktoś przed południem skontaktował się z dyrekcją OKA i podał informację na forum.
Skoro drugi raz z rzędu nie mogę przyjść do OKA :( , to przynajmniej zadzwoniłem :)

OKA działa, w gry planszowe można grać. Miłej grania wszystkim. Czekam na wypasione relacje ;)
Abiger
Posty: 268
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Abiger »

Wilk pisze: Ze swojej kolekcji moge przyniesc np. Periklesa - melee, dalej chcialbys poznac ten tytul? ;)
Ja bym zagrał w Periklesa z przyjemnością. Niestety będę na miejscu dopiero ok. 18. Jeśli nie jest to przeszkodą i zdecydujesz się zabrać grę to rezerwuję miejsce.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: melee »

Hmm... to wilk napisał? A kiedy? ;> Zgubiłem się trochę. Wezmę Peryklesa, ale teoretycznie jestem umówiony na TS z Polarosem. Ale tylko teoretycznie, bo zachorzał chyba i raczej go nie będzie. W takiej sytuacji chętnie zagram w Peryklesa, wreszcie!
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Polaros »

W TS nie zagram bo było by ci za łatwo :)
Przyjmę jeszcze kilka piguł i pewnie sie pojawie na jakieś lajciki np mogę poprowadzić szkółkę piątkową w Race for the Galaxy dla chętnych
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: pinos »

Przepraszam, nie będzie mnie. Właśni wskoczyło spotkanie z klientem.
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Wilk »

Dotarlem pozno, zdazylem jednak zagrac w Periklesa z melee, Abigerem i Polarosem (debiutant melee pojechal nas jak nie wiem co, o wlasnym wystepie wole sie nie wypowiadac - m.in. nie wygralem ANI JEDNEJ bitwy na cala gre ;) ). Potem szkoleniowa dla mnie szybka partyjka w Race for the Galaxy z siepem i Don Simonem. Polaros z melee grali w to samo na stole obok. Jako ze dlugo gralismy w Periklesa, w RftG trzeba bylo grac predko, bo czas naglil (dobrze, ze czytalem uprzednio instrukcje - zrobilem co prawda pare baboli i ze dwie rzeczy opacznie rozumialem, jak sie okazalo) - gra po tym pobieznym kontakcie bardzo mi sie spodobala, jeszcze co prawda nie ogarniam za bardzo strategii i wzajemnych interakcji kart, ale opanowalem mechanike i bardzo licze na kolejne partie, wyglada mi to na swietny, szybki i lekki lekki lecz nie banalny tytul. Dlugo chcialem w to zagrac i sie nie zawiodlem, jak na razie. Potem pare rzutow w Blefa i do domu. Bardzo udane spotkanie. ;)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: melee »

Udany wieczór! ;)

Najpierw Oregon.. drugie podejście, nota spada do 6,4. Gra jest jednak koszmarnie losowa, nie ma żadnych mechanizmów pozwalających na ucieczkę od fortuny :/ Przez kilka kolejek dostawałem karty kierunkowe pozwalające na rozlokowanie się w tych obszarach, gdzie akurat nic interesującego nie było. Cholerne ptaszyska ;) Gdyby choć można było zrzucić rękę.. jest to trochę frustrujące, gdy zdobywasz w swojej turze 1 punkt, w przeciwnicy po 5-7.. i do tego byłem ogniwem spowalniającym grę! Bo miałem taką nędzę, że musiałem z niej coś na siłę wycisnąć ;) Gdy dostaje się dobre karty, pasujące do układu na planszy, to ruch robi się bardzo szybko.

Później szybka partia w Yinsha z Mefiugiem.

Później główne danie wieczoru, Perykles. Wreszcie! Czekałem kilka miesięcy ;) Gra zakupiona jeszcze w promocji jesiennej w Rebelu. Mniam! Świetna rozgrywka, Ateny niezdobyte! W sumie aż takiego szczęścia w rzutach nie miałem, wygrałem tylko jedną bitwę, w której nie miałem przewagi.

Obok była partia YS'a. Lim-Dul - zajrzałem do instrukcji i nie widzę tego fragmentu, który cytowałeś. Wg mnie ilość klejnotów jest jawna. Jest to wyraźnie opisane przy fazie 4. Później jest mowa o chowaniu brokerów za zasłonę, nie ma mowy o klejnotach. Sprawdzałem angielską i niemiecką instrukcję, ale ten drugiej z wiadomych względów nie jestem pewny ;)

Na koniec 25 minutowa rozgrywka w RftG z Polarosem. Pierwszy raz zagrałem strategią produkcyjną i również po raz pierwszy w krótkiej historii moich rozgrywek skończyły się żetony zwycięstwa ;)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Lim-Dul »

W niemieckiej instrukcji jest tajemnicze słówko "zunächst", czyli "najpierw". Jednym słowem napisali, że podczas fazy punktacji klejnoty umieszcza się najpierw przed ekranikami, ale nie napisali co się z nimi robi potem. :-D

Zerknę jeszcze do instrukcji francuskiej, bo Cyril Demaegd jest Francuzem.

Chyba trzeba będzie napisać list do autora, ale nie wiem, czy mi się będzie chciało, bo gra i tak średnio mi się podoba. =)

Update: OK, we francuskiej instrukcji jest już dość jasno napisane, że kamienie trzyma się PRZED parawanikami bez żadnych "najpierw", "potem" i innych akcji.
Toutes les gemmes remportées sont placées devant le paravent de chaque joueur (et sont donc visibles aux autres joueurs).
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: melee »

Na początku też grałem w ten sposób. Jawność ilości klejnotów wpływa pozytywnie na ocenę gry ;) To nie Samurai, tu nie ma szans spamiętać, kto ile ma kryształów. A bez tego zmiana ich kursu jest opatrzona zbyt dużym ryzykiem.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Geko »

melee pisze:Na początku też grałem w ten sposób. Jawność ilości klejnotów wpływa pozytywnie na ocenę gry ;) To nie Samurai, tu nie ma szans spamiętać, kto ile ma kryształów. A bez tego zmiana ich kursu jest opatrzona zbyt dużym ryzykiem.
To w takim razie jeszcze lepiej oceniam tę grę. Grałem wczoraj pierwszy raz i generalnie jest to bardzo solidna pozycja, jedyne co mi się za bardzo nie podobało (nie przepadam za takim elementem w grach) to właśnie pamiętanie, kto ile uzbierał jakiego koloru. Podoba mi się też licytacja w pół-ciemno (w swoim ruchu kładziemy jeden walec z zakrytym numerem a drugi z jawnym). Zresztą Jax wspominał, że za to zdecydowanie woli Ysa od Aladdin's Dragons, gdzie nie ma żadnej informacji, kto co położył w walce o dany obszar. I z tym się zdecydowanie zgadzam. Inna sprawa, że AD jest bardziej klimatycznie graficznie, Ys jest pod tym względem dość suchy. Co nie zmienia faktu, że chętnie bym zagrał, już z jawną ilością klejnotów :mrgreen:

Jak już zacząłem, to dodam tylko (w telegraficznym skrócie), że grałem wczoraj w:

Race for the Galaxy
Wcześniej dość pobieżnie przeczytałem instrukcję. Pierwsza gra zdecydowanie rozpoznawcza. W zasadzie grałem sobie (raczej poznawałem mechanikę) obok Polarosa i Marcina (wygrał paroma punktami przed Polarosem). Trzeba będzie w to jeszcze zagrać, żeby sobie wyrobić zdanie.

Eufrat i Tygrys
Szybka partyjka z Marcinem i Mefiugiem. Udało mi się wygrać 8)

Rumis
Bardzo sympatyczny przerywnik w trzech wymiarach. Ola zaczynała ale jednak nie wygrała. Ba, nawet nie wyglądało na to, ze miała wyraźną przewagę. Czyżby wyjątek potwierdzający regułę? :wink:

Ys
Jak już wspomniałem bardzo solidna pozycja. Na początku zgarniałem dużo punktów na środkowych miejscach targowych. Potem inni też tam poszli. Wygrał Marcin (który wyraźnie miał plan) - zdobył chyba 58 pkt. Sam wylądowałem 3 pkt. za nim. Ola i Lim-Dul wylądowali wyraźnie dalej (jakieś dziesięć do kilkunastu punktów). Chętnie zagram z jawnymi klejnotami (dziwnie to zabrzmiało :mrgreen: )

Jak zwykle spotkanie bardzo udane.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Trutu »

Co z OKiem w niedzielę. Ktoś będzie?
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: jax »

Wlasnie co z Okiem?
Czy jest juz ostatecznie potwierdzone, ze w niedziele mozemy przychodzic?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: stalker »

Ja bym przyszedł... :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: draco »

Też bym przyszedł gdybym w niedziele nie pracował lub pracował do 16.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: Trutu »

Jesteśmy wpisani na niedzielę.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] OKO

Post autor: stalker »

W jakich godzinach?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
ODPOWIEDZ