Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Android: Netrunner

Post autor: mafiafb »

Chyba złe zielone podlinkowałem bo z zielonych są dwa rozmiary do wyboru
- 63,5 x 88 mm (2,1/2" x 3,1/2") -Grubość: 40 mikronów,
- 65 x 90 mm (2,5/8" x 3,5/8") - Grubość: 35 mikronów.
i wydaje mi się, że te mniejsze będą lepsze.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Tak, mniejsze pasują lepiej. Używam właśnie tych 63,5 x 88 mm i są ok. Wiadomo, to nie ta sama jakość co ultra pro albo FFG, ale do przechowywania i grania od czasu do czasu nadają się super.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Jakbyś chciał zakoszulkować wszystko to maydeye.
Jeśli koszulkujesz tylko talie którymi grasz to jednak polecałbym te od FFG. W Maydayach często z 2-4% jest do wyrzucenia.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Ja z użytych do ANR ośmiu, jak dotąd, opakowań miałem do wyrzucenia chyba tylko jedną koszulkę.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Android: Netrunner

Post autor: mafiafb »

Interesuje mnie granie tylko z żoną w 2, na razie na turnieje się nie wybieram :) Zatem mayday. Myślę też, że sama podstawka na długo nam starczy :)
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: Android: Netrunner

Post autor: piotrsmu »

Maydaye to chyba jest najgorszy wybór, jest zmajoryzowany przez ultra pro (po 4 zl) które są tańsze i znacznie wytrzymalsze zagrałem ponad 400 partii w netrunera w większości używałem ultra pro i żadna koszulka mi nie pękła
Mam dominiona w meydayach i co partie pęka około 5 koszulek.
Na dłuższą metę koszulki ffg też wyjdą taniej.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Andy pisze:Ja z użytych do ANR ośmiu, jak dotąd, opakowań miałem do wyrzucenia chyba tylko jedną koszulkę.
Ja Maydayami koszulkowałem gry gdzie jest bardzo dużo kart np. Sid Meiers Civilization, i kupuje się na ilość. I irytowało mnie to że czasami koszulki są za małe lub za duże, albo po prostu porwane - prosto z paczki. w ANR karty trzymam w klaserze, a koszulkuje tylko Decki i dlatego wolę kupić 2-3 paczki FFG które są poprostu lepsze, ale oczywiście droższe.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Android: Netrunner

Post autor: mafiafb »

To nie wiem co jest nie tak bo ja kupiłem już z 10 opakowań maydayów do różnych gier różnych rozmiarów i jeszcze nie trafiłem na ani jedną wadliwą koszulkę. Szczęście głupiego czy jak :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Banan2 »

mafiafb pisze:To nie wiem co jest nie tak bo ja kupiłem już z 10 opakowań maydayów do różnych gier różnych rozmiarów i jeszcze nie trafiłem na ani jedną wadliwą koszulkę. Szczęście głupiego czy jak :)
Ja kupiłem pewnie już z ponad 50 paczek (WI, Android, SW LCG, Munchkin, Seasons, Nightfall) i jak dotąd trafiłem na bodajże 3 felerne koszulki. Przyznaję, że niektóre koszulki są ciut większe/mniejsze, ale jeśli ktoś chce koszulkować setki kart, to Maydaye są dobrym rozwiązaniem.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Ja koszulki traktuję jako zło konieczne - nigdy niczego wcześniej nie koszulkowałem i nie zamierzam koszulkować. Teraz się złamałem przy swojej pierwszej LCG, a że wsadziłem w te paskudztwa całość (to już chyba ponad 600 kart), więc starałem się inwestować możliwie mało pieniędzy. Jeśli jednak ktoś wsadza w koszulki tylko talie, którymi aktualnie gra, to zrozumiałe, że może zainwestować w coś porządniejszego.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
berni
Posty: 647
Rejestracja: 29 lis 2010, 15:35
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: berni »

Bawicie się w składanie talii, czy szukacie gotowców?
Przyznam się, że mi generalnie nie chce się tych kart przeglądać, dobierać. Składanie talii zawsze uważałem za zło konieczne, a najgorsze, że w tym wypadku musiałbym pewnie składać talie dla obu graczy, co jest już kompletnie bezsensowne. Odkąd kupiłem do Netrunnera dodatki, to ciężej do gry usiąść. Z podstawki po prostu brałem garść kart i można było grać. Teraz wzięcie garści z całego cyklu może nie pomóc :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

berni pisze:Bawicie się w składanie talii, czy szukacie gotowców?
Przyznam się, że mi generalnie nie chce się tych kart przeglądać, dobierać. Składanie talii zawsze uważałem za zło konieczne, a najgorsze, że w tym wypadku musiałbym pewnie składać talie dla obu graczy, co jest już kompletnie bezsensowne. Odkąd kupiłem do Netrunnera dodatki, to ciężej do gry usiąść. Z podstawki po prostu brałem garść kart i można było grać. Teraz wzięcie garści z całego cyklu może nie pomóc :)
Bawimy się.
Jeśli nie szukasz budowania tali, to lepiej kupuj tylko większe dodatki jak C&C, tam są predefiniowane spisy tali.



Naprawdę nie korci cie czasami, włożenie kart z innej frakcji? Np.. oj w moim Gabrielu przydałoby się Magnum Opus?
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Dla mnie pół zabawy to budowanie. Na spotkania przynoszę 6 - 8 talii, część złożonych na siłę z pozostałości po budowaniu ważniejszych decków, ale wszystkie grywalne. Ogrywam to i montuję kilka nowych. Mam w sumie tylko jedną stałą talię, która od dłuższego czasu się nie zmieniła. Próbowanie nowych zabawek, zestawianie kart w comba i zaskakiwanie przeciwników pomysłami to naprawdę wielka frajda!

Ale jak się komu nie chce, to na bgg i stronie FFG są publikowane zwycięskie talie z różnorakich turniejów - nic prostszego, tylko złożyć cudzą, dobrą talię.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

berni pisze:Bawicie się w składanie talii, czy szukacie gotowców?
Przyznam się, że mi generalnie nie chce się tych kart przeglądać, dobierać. Składanie talii zawsze uważałem za zło konieczne, a najgorsze, że w tym wypadku musiałbym pewnie składać talie dla obu graczy, co jest już kompletnie bezsensowne. Odkąd kupiłem do Netrunnera dodatki, to ciężej do gry usiąść. Z podstawki po prostu brałem garść kart i można było grać. Teraz wzięcie garści z całego cyklu może nie pomóc :)
Przeglądam gotowce, jak znajdę jakiś, który:
- podoba mi się,
- autor wrzucił nie tylko listę, ale też opisał, dlaczego wygląda ona tak a nie inaczej i co z nią można zrobić,
- wygląda na działającą (z tym zwykle nie ma problemu bo najczęściej ludzie wrzucają listę, z którą zrobią dobry wynik na jakimś turnieju),
składam, myślę co mi się w tym podoba a co nie, zmieniam kilka kart, gram, zmieniam, dodaję coś gdy wyjdzie nowy dodatek z ciekawą dla tej listy kartą. I tak dalej - jak mi się znudzi, szukam innego gotowca i tworzę swoją wersję.

Predefiniowane spisy talii z C&C są akurat dość dziwne (bo dodatek nie był raczej projektowany z myślą o graniu takimi taliami). Jeśli kogoś absolutnie nie bawi budowanie talii, najlepiej niech kopiuje coś, co działa.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Nie wyobrażam sobie zabawy w Netrunnera bez budowania decków. Dla mnie jest to kwintesencja tej gry. Wiadomo, satysfakcja jest kiedy zagra się jakieś fajne kombo. Tylko, że ta frajda rośnie dziesięciokrotnie kiedy samemu się to kombo wymyśliło i złożyło oparty o to, działający deck :)
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Android: Netrunner

Post autor: mafiafb »

Grałem już w kilka karcianek (w tym starego Netrunnera:D) i budowanie talii jest dla mnie jednym z kluczowych elementów rozgrywki stojących na równi z samą rozgrywką. Samo wybieranie kart i przemyślenie sposobów ich użycia, kombinacji ich zastosowań i momentów zagrania jest rewelacyjne. Trochę sobie nie wyobrażam korzystanie z gotowców z prostego względu - duża część kart jest powiązana z innymi i sytuacyjna. Ktoś, kto zaplanował deck miał jakąś wizję i biorąc jego deck do gry nie byłbym pewien czy tą wizję dobrze wykorzystuję i czy w ogóle wygram. Oczywiście są karty, które są uniwersalne i można je wrzucić do kilku talii ale odpowiednie zagranie danej karty w połączeniu z inna (czasem nawet nie swoją ale jako kontra) wyciska nam 100% mocy a nie powiedzmy 80% z danej zagrywki. Reasumując - sam zawsze składam talie i nie widzę żadnego powodu aby grać gotowcami ;)
Wracając do tematu czy możecie mi coś powiedzieć o dodatkach? Z tego co widzę jest jeden duży "Tworzyć i Kontrolować" i jakieś cykle (?) dodatkowe "Cykl Genesis" i "Cykl Odbioru". Czym różnią się te trzy dodatki (tylko nie piszcie, że kartami:D). Czy mogę kupić powiedzmy "Trzeci Pakiet Danych Cyklu Genesis" i grać z talią podstawową czy jak już kupować to np. wszystkie z cyklu Genesis na raz? Jest to jakoś sensownie podzielone na frakcje? Czy przykładowo któreś z dodatków są lepsze dla korpo a inne dla runnera?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

FFG dla swoich LCGów przyjęło następujący cykl wydawniczy: podstawka, później cykl 6 małych (po dwadzieścia wzorów kart, różne frakcje) dodatków w miesięcznych odstępach, później duży dodatek (dwie frakcje, dużo nowych kart dla nich), później kolejny cykl i kolejne 6 małych dodatków itd. W przypadku Netrunnera Cykl Genesis był zaraz po podstawce, cykl Odbioru dobiero się zaczął. Między nimi był duży dodatek Tworzyć i Kontrolować z kartami dla HB i Shaperów.
Kupowanie wszystkiego na raz, jeśli nie masz zamiaru grać turniejowo, mija się z celem. Możesz pójść trzema drogami:

a) sprawdzać w necie jakie karty są w jakim dodatku i kupować to, co jest Ci najpotrzebniejsze/wydaje się najciekawsze
b) kupować po kolej w pewnych odstępach czasowych, pozwoli Ci to sprawdzić jak stopniowo powiększała się pula kart i zmieniała meta, będziesz mógł "odtworzyć" to co przeżyli ludzie siedzący w Netrunnerze od początku
c) kupić Tworzyć i Kontrolować, daje to bardzo dużą liczbę nowych kart. Zanim porządnie to ograsz to może na rynku być już kolejny duży dodatek. Pozwoli Ci to kupować karty raz na kilka miesięcy, ale w dużych ilościach.

Moim zdaniem każde z tych rozwiązań nie jest głupie, zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli chcesz znać moje zdanie, to już je wyraziłem, kolejność tej wyliczanki nie jest przypadkowa ;)
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Android: Netrunner

Post autor: mafiafb »

mat_eyo pisze:FFG dla swoich LCGów przyjęło następujący cykl wydawniczy: podstawka, później cykl 6 małych (po dwadzieścia wzorów kart, różne frakcje) dodatków w miesięcznych odstępach, później duży dodatek (dwie frakcje, dużo nowych kart dla nich), później kolejny cykl i kolejne 6 małych dodatków itd. W przypadku Netrunnera Cykl Genesis był zaraz po podstawce, cykl Odbioru dobiero się zaczął. Między nimi był duży dodatek Tworzyć i Kontrolować z kartami dla HB i Shaperów.
Kupowanie wszystkiego na raz, jeśli nie masz zamiaru grać turniejowo, mija się z celem. Możesz pójść trzema drogami:

a) sprawdzać w necie jakie karty są w jakim dodatku i kupować to, co jest Ci najpotrzebniejsze/wydaje się najciekawsze
b) kupować po kolej w pewnych odstępach czasowych, pozwoli Ci to sprawdzić jak stopniowo powiększała się pula kart i zmieniała meta, będziesz mógł "odtworzyć" to co przeżyli ludzie siedzący w Netrunnerze od początku
c) kupić Tworzyć i Kontrolować, daje to bardzo dużą liczbę nowych kart. Zanim porządnie to ograsz to może na rynku być już kolejny duży dodatek. Pozwoli Ci to kupować karty raz na kilka miesięcy, ale w dużych ilościach.

Moim zdaniem każde z tych rozwiązań nie jest głupie, zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli chcesz znać moje zdanie, to już je wyraziłem, kolejność tej wyliczanki nie jest przypadkowa ;)
Super, dzięki za porady :) Zobaczę na ile starczy nam podstawka i w miarę wyczerpywania 'grywalności' trzeba będzie dokupować nowe karty. Z jednej strony to fajne, że wiadomo w jakim dodatku jest jaka karta bo LCG ale z drugiej strony w kolekcjonerkach fajny był ten element różnorodności i zaskoczenia w boosterach:D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Jak dla mnie wcale nie był fajny. Był kasożerny. Jeśli jednak tęsknisz za tym to przecież nikt Ci nie zabroni nie sprawdzać co jest w jakim data packu i kupić w ciemno ;)
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Android: Netrunner

Post autor: mafiafb »

Oczywiście, że był kasożerny. W LCG ten element też jest tylko w innym aspekcie - im nowszy dodatek tym silniejsze karty i wyścig zbrojeń :) Dużym plusem jest to, że nie trzeba polować na jakieś karty tylko wiadomo co kupić aby od razu było fajnie ale nie oszukujmy się, że każdy nowy dodatek musi być lepszy od poprzedniego chociażby po to, żeby go chcieć kupić. Nie potępiam za to wydawcy, w końcu skoro jest popyt do dlaczego nie dać ludziom więcej zabawy. W końcu nie ma przymusu kupna :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Dodatki może i będą coraz silniejsze, ale póki co trzymają poziom. Bez sensu byłoby podwyższanie poprzeczki w sytuacji, w której po prostu mamy małą pulę kart. Spokojnie mogliby jeszcze kilka cykli wytrzymać, bez kart mielących te z podstawki (które nadal są grywane i grywalne).
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Olgierdd »

mafiafb pisze:Oczywiście, że był kasożerny. W LCG ten element też jest tylko w innym aspekcie - im nowszy dodatek tym silniejsze karty i wyścig zbrojeń :) Dużym plusem jest to, że nie trzeba polować na jakieś karty tylko wiadomo co kupić aby od razu było fajnie ale nie oszukujmy się, że każdy nowy dodatek musi być lepszy od poprzedniego chociażby po to, żeby go chcieć kupić. Nie potępiam za to wydawcy, w końcu skoro jest popyt do dlaczego nie dać ludziom więcej zabawy. W końcu nie ma przymusu kupna :)
Trudno się zgodzić. FFG dość mądrze projektuje karty do swoich LCG, tzn. na pewno nie według schematu "im dalej w las, tym lepsze karty".
Podpieram się przykładem Gry o Tron, gdzie parę dni temu wyszedł 3 dodatek z już 10 cyklu (a gra ma jeszcze 6 dużych dodatków). Po tylu dodatkach wciąż wiele kart z podstawki jest bardzo silna i można budować fajne talie oparte na pierwszych cyklach, a nie ostatnich.
Co do samego faktu kasożerności - zgoda :)
Awatar użytkownika
mafiafb
Posty: 137
Rejestracja: 28 lip 2013, 20:18

Re: Android: Netrunner

Post autor: mafiafb »

Olgierdd pisze: Trudno się zgodzić. FFG dość mądrze projektuje karty do swoich LCG, tzn. na pewno nie według schematu "im dalej w las, tym lepsze karty".
Podpieram się przykładem Gry o Tron, gdzie parę dni temu wyszedł 3 dodatek z już 10 cyklu (a gra ma jeszcze 6 dużych dodatków). Po tylu dodatkach wciąż wiele kart z podstawki jest bardzo silna i można budować fajne talie oparte na pierwszych cyklach, a nie ostatnich.
Co do samego faktu kasożerności - zgoda :)
No to oby tak dalej! Super by było jakby nowe dodatki wprowadzały nowe możliwości i żeby była możliwość grania np. runnerem z podstawki vs. korp z najnowszego dodatku :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Tzn tak to będzie ciężko. Niemniej nie trzeba mieć wszystkich dodatków, żeby się dobrze bawić. Nie trzeba mieć od razu nowego dodatku bo inaczej stara talia do kosza bo nie ma szans wygrać. Jest kilka kart, które "trzeba" mieć bo występują w większości decków (np Kati Jones u runnera), ale działa to też w drugą stronę - jeden z najpopularniejszych ostatnio wygrywających kombosów korpa (Weylandowski palenie) oparte jest o dwie karty z podstawki ;)
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Epyon »

FFG wprowadza nowy, losowy format w Netrunnerze. Więcej u mnie na blogu.
ODPOWIEDZ