Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Mage Knight

Post autor: pavel »

Błysk pisze:No nie, co ja zrobię ze swoją podstawką? W sensie spoko, że będzie, ale szkoda, że samych dodatków nie będę mógł kupić.
Jak nie możesz dodatków. Sprawdź http://www.kelz0r.dk/magic/index.php powinni mieć.
https://www.ebay.co.uk/itm/Mage-Knight- ... SwdSRZ94qo
https://www.ebay.co.uk/itm/Mage-Knight- ... Swz~paQ6BT

Po za tym w UK ostatnio widziałem. Pytaj, szukaj, znajdziesz. Ja znalazłem kemet ta-seti, a np LL, przy tym to pikuś.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1980
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 877 times

Re: Mage Knight

Post autor: Neoptolemos »

Przypuszczam, że po prostu Portal ma większe możliwości finansowe i promocyjne. Lacerta zrezygnowała z wydawania MK jakis czas temu, bo wydawca pierwotny (czyli chyba WizKids) wymagał absurdalnie dużego nakładu (zresztą nawet w Czechach nie było dodruku, Vlaada chyba sam się zawiódł na nich). A Portal po pierwsze stać na taki nakład, a po drugie być może do Big Boxa wymagają jednak mnieszego.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sroczka »

Sarseth pisze:
Sroczka pisze:Nie uwierzę póki nie zobaczę że będą dodatki po polsku a brak Tezli byłoby wielkim nieporozumieniem w przypadku braku w zestawie.
Zasłyszane z fanowskiego FB Mage Knighta
Bo Tezla, z tego co mi się o uszy obiło, to produkt z którym Vlada nie miał nic wspólnego i to twór Wizzowców... Chyba nawet to (i o blokowanie czeskiej wersji jezykowej) rozpętało wojnę między wydawnictwem a tworcą...
No ale to plotki. Plotki ale wydają się być wysoko prawdopodobne i wyjasniałyby sytuację braku Tezli w Boxie
Więc możliwe, że Tezla nigdy już nie wyjdzie? Za to bym się spodziewał alternatywnego dodatku kiedyś?
Tylko co mnie obchodzą nieporozumienia autor/wydawca? Jak się wydaje bigbox to powinno być kompletne wydanie a nie wybrakowane o dodatek.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mage Knight

Post autor: czeczot »

Sroczka pisze: Tylko co mnie obchodzą nieporozumienia autor/wydawca? Jak się wydaje bigbox to powinno być kompletne wydanie a nie wybrakowane o dodatek.
A gdzie jest definicja że big box to wszystko? Portal sprzedaje taka wersję, tobie nie odpowiada to nie kupuj. Reszta jest zadowolona że portal robi coś czego inne wydawnictwa nie potrafią.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mage Knight

Post autor: Błysk »

pavel pisze: Jak nie możesz dodatków. Sprawdź http://www.kelz0r.dk/magic/index.php powinni mieć.
https://www.ebay.co.uk/itm/Mage-Knight- ... SwdSRZ94qo
https://www.ebay.co.uk/itm/Mage-Knight- ... Swz~paQ6BT

Po za tym w UK ostatnio widziałem. Pytaj, szukaj, znajdziesz. Ja znalazłem kemet ta-seti, a np LL, przy tym to pikuś.
Chodziło o przyszłą polską. Spróbuję sprzedać podstawkę i spokojnie poczekać, zobaczymy jak wyjdzie. Mnie też szkoda, że bez Tezli, bo fajny bohater tam był, ale i tak się cieszę, że Lost Legion i Krang będą po polsku. MK na to zasługuje.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mage Knight

Post autor: Sarseth »

Sroczka pisze:Tylko co mnie obchodzą nieporozumienia autor/wydawca? Jak się wydaje bigbox to powinno być kompletne wydanie a nie wybrakowane o dodatek.
Co Cię obchodzą? Nie wiem, nie interesuje mnie ;) Raz że kopiuje, dwa, że JAK tak jest, to tak jest i koniec. Ja chciałbym kupić nowego WHQ:ACG ale przez nieporozumienia wydawców już tego nigdy nie zobaczymy (chyba że wrócą do siebie, bo WH jest jednego, a drugiego jest LCG i tyle). Takie życie.

Icewind dale II Enchanted edition też nie zobaczę bo kod źródłowy się zgubił.. co mnie to obchodzi? Nie wiem.. ale nie dostanę nigdy tego i tyle xD "co mnie obchodzą".
Rebel 6% (trójmiasto)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zorak »

Mam mieszane uczucia.
Posiadam podstawke PL i teraz kupujac BigBoxa place praktycznie za Lost Legion i Kranga bo na co mi 2ga podstawka.
Gdyby byla tam Tezla to jeszcze spoko mozna zaplacic wiecej. No i pytanie co z sama Tezla ? Powtorka z historii, ze chcesz miec wszystko to mix jezykowy bo Tezli PL sie nie doczekamy ?
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2470
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 578 times
Been thanked: 279 times

Re: Mage Knight

Post autor: Markus »

Sroczka pisze:
Sarseth pisze:
Sroczka pisze:Nie uwierzę póki nie zobaczę że będą dodatki po polsku a brak Tezli byłoby wielkim nieporozumieniem w przypadku braku w zestawie.
Zasłyszane z fanowskiego FB Mage Knighta
Bo Tezla, z tego co mi się o uszy obiło, to produkt z którym Vlada nie miał nic wspólnego i to twór Wizzowców... Chyba nawet to (i o blokowanie czeskiej wersji jezykowej) rozpętało wojnę między wydawnictwem a tworcą...
No ale to plotki. Plotki ale wydają się być wysoko prawdopodobne i wyjasniałyby sytuację braku Tezli w Boxie
Więc możliwe, że Tezla nigdy już nie wyjdzie? Za to bym się spodziewał alternatywnego dodatku kiedyś?
Tylko co mnie obchodzą nieporozumienia autor/wydawca? Jak się wydaje bigbox to powinno być kompletne wydanie a nie wybrakowane o dodatek.
Jeżeli ostatni dodatek to twór Wizzów to może Vlada nie ma do niego praw i nie może wstawić tego do planowanego big boxa?
To i tak nie jest ważne bo można powiedzieć że ten planowany BIG BOX i tak jest zaj..y.
Więc nie ma co narzekać. Zbierać gotówkę i kupować.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2018, 19:23 przez Markus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Mage Knight

Post autor: kaimada »

Ma być teoretycznie tanio jak na zawartość. Pamietajcie jednak jak bardzo w górę poszły koszty druku...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Mage Knight

Post autor: Paskuder »

Gra w pl z przestarzałe mechaniką 6 lat po premierze? To jakiś żart Portalu? :shock:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Mage Knight

Post autor: pavel »

Zorak pisze:Mam mieszane uczucia.
Posiadam podstawke PL i teraz kupujac BigBoxa place praktycznie za Lost Legion i Kranga bo na co mi 2ga podstawka.
Gdyby byla tam Tezla to jeszcze spoko mozna zaplacic wiecej. No i pytanie co z sama Tezla ? Powtorka z historii, ze chcesz miec wszystko to mix jezykowy bo Tezli PL sie nie doczekamy ?
Zasadnicze pytanie. Kto każe Ci kupować drugą podstawkę? Masz dodatki do kupienia.
Paskuder pisze:Gra w pl z przestarzałe mechaniką 6 lat po premierze? To jakiś żart Portalu? :shock:
Jaką mechanikę MK masz na uwadze pisząc przestarzała ?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zorak »

No bo samego Lost Legionu PL nie mozna kupic.

A mechanika w 100% oparta o karty jest juz taka srednia w dzisiejszych kartach. Chce sie ruszyc a nie mam kart. Chce walczyc - nie mam kart...
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Mage Knight

Post autor: Najemnik »

Zorak pisze: A mechanika w 100% oparta o karty jest juz taka srednia w dzisiejszych kartach. Chce sie ruszyc a nie mam kart. Chce walczyc - nie mam kart...
Ciekawe, bo w Inis i Cry Havoc też wszystkie akcje robisz zagrywając karty, a pewnie mało komu przyszłoby do głowy napisać że te gry mają przestarzałą mechanikę (Nemesis przecież też, a jeszcze nawet nie wyszło!). :wink: W MK kluczowe jest takie operowanie talią, by spełnić swoje cele, mimo możliwości niefartownego dociągu.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Mage Knight

Post autor: Marx »

Gloomhaven, pozycja nr jeden na BGG, to również karty.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 113 times

Re: Mage Knight

Post autor: pavel »

Zorak pisze:No bo samego Lost Legionu PL nie mozna kupic.

A mechanika w 100% oparta o karty jest juz taka srednia w dzisiejszych kartach. Chce sie ruszyc a nie mam kart. Chce walczyc - nie mam kart...
Można kupić. Kilka postów wcześniej dałem linki.
Card drafting, czy w dzisiejszych czasach, powiadasz. No tak Gloomhaven, Terraformacja itp. "Strzelam", chyba z 5 z 10 BGG wykorzystuje tą mechanikę w grze,albo bardzo podobną :) No ale co gust to gust, może Ci po prostu nie pasować.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tych(y)
Been thanked: 12 times

Re: Mage Knight

Post autor: gregos »

Niektórym z nadmiaru tytułów na rynku już się nieco pomerdało i stąd te wszystkie utyskiwania. Jak przez kilka lat na rynku nie było podstawki, to ludziska wołali: kiedy dodruk. Teraz mają dostać to co chcieli z dwoma dodatkami i znowu źle, bo: czemu nie ma wszystkiego. Skąd u Was tyle depresji, aby wciąż narzekać?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zorak »

Ale mi tu chodzi o dodatki PL. Co do mechaniki card drafting to juz wole wersje z np Horror w Arkham LCG - mam bazowe statystyki i liczbę akcji - karty "tylko" je polepszaja i dają nowe mozliwości - dzieci temu nie dochodzi to sytuacji gdzie nie mam czym walczyc albo jak wykonać ruchu.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 995
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 244 times
Been thanked: 243 times

Re: Mage Knight

Post autor: Moonday »

Nie ukrywam, jeżeli Portal wyda zapowiedziany bigbox, to jako wydawca mocno urośnie w moich oczach. Nie rozumiem jak można narzekać. Kto wie co przyniesie przyszłość. Jeżeli gra dobrze się sprzeda, to może wypuszczą też ostatni dodatek. Generalnie możemy tylko spekulować na temat przyczyny braku Tezli w tym wydaniu. Może koszta całości byłyby zbyt duże? Może chodzi autora, albo planowaną cenę bigboxa? Ale jakie to ma znaczenie? Tak czy inaczej moja wyobraźnia mocno pracuje i tak sobie myślę... Może Portal bada rynek? Chce sprawdzić ile Polacy są w stanie wydać na spolonizowany tytuł? Gra pewnie tania nie będzie, +/- 450 zł. Tymczasem Gloomhaven, top 1 bgg, podobna tematyka, mechanika, cena... Ktoś to w końcu musi wydać po polsku :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Mage Knight

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jeśli chodzi o cenę to ja bym obstawiał 280~380 zł. Czyli cena podobna do SW Rebelia.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 995
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 244 times
Been thanked: 243 times

Re: Mage Knight

Post autor: Moonday »

Jeśli chodzi o cenę to ja bym obstawiał 280~380 zł. Czyli cena podobna do SW Rebelia.
Nie obraziłbym się na taką cenę, ale pamiętam, że za podstawę MK płaciłem ok 200 zł, a tu mamy też duży i mały dodatek. Obecna cena rynkowa angielskiego wydania dodatków to, ok 200 zł za LL i ok 85 zł za Kranga. Wiem, że te ceny są przesadzone i polska będzie tańsza, ale całość poniżej 400 zł? to by mnie pozytywnie zaskoczyło. Zapewne wiele zależy też od ilości egzemplarzy, które Portal planuje wypuścić na rynek.
Usunięte

Re: Mage Knight

Post autor: Usunięte »

gregos pisze:Niektórym z nadmiaru tytułów na rynku już się nieco pomerdało i stąd te wszystkie utyskiwania. Jak przez kilka lat na rynku nie było podstawki, to ludziska wołali: kiedy dodruk. Teraz mają dostać to co chcieli z dwoma dodatkami i znowu źle, bo: czemu nie ma wszystkiego. Skąd u Was tyle depresji, aby wciąż narzekać?
Jakby grę dawali za darmo, to zapewne wielu forumowiczów by się oburzyło, że muszą sobie instrukcje przeczytać...tak działa to forum, tylko narzekania i posty o tym czy kurier już przyjechał z paczką
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 578 times
Been thanked: 1030 times

Re: Mage Knight

Post autor: RUNner »

Zorak pisze:A Co do mechaniki card drafting to juz wole wersje z np Horror w Arkham LCG - mam bazowe statystyki i liczbę akcji - karty "tylko" je polepszaja i dają nowe mozliwości - dzieci temu nie dochodzi to sytuacji gdzie nie mam czym walczyc albo jak wykonać ruchu.
Ale gdzie w MK widzisz mechanikę card drafting? W MK masz typowy deck building, a to przecież inna bajka.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Mage Knight

Post autor: Zorak »

ok pomylilem nazwe mechaniki co i tak nie zmienia faktu ze to spora losowosc vs rozwiazania z obecnych gier.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4501
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1455 times
Been thanked: 1105 times

Re: Mage Knight

Post autor: garg »

Zorak pisze:ok pomylilem nazwe mechaniki co i tak nie zmienia faktu ze to spora losowosc vs rozwiazania z obecnych gier.
A czy wiesz, kiedy właściwie wydano PIERWSZĄ grę wykorzystującą tę mechanikę? Bo może to pozwoli mi nieco ogarnąć Twoje rozumienie określenia "przestarzała mechanika" i "rozwiązania z obecnych gier" :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2470
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 578 times
Been thanked: 279 times

Re: Mage Knight

Post autor: Markus »

Nie karmić trolla :-)
ODPOWIEDZ