Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: rastula »

A tak w tej pyskówce może podacie jakie są obecnie przewidywane terminy wysyłki gier z serii Mage Wars?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: TTR_1983 »

GFP pisze:
TTR_1983 pisze:
PapaSzlumpf pisze:Mam już tego dość. Opóźnienie goni opóźnienie... nieudana akcja ze "Spartakusem"... brak strony internetowej. Pokazujecie brak profesjonalizmu z każdej strony. Po prostu nie nadajecie się do tego biznesu. Niestety nie wesprę i nie kupię już żadnej gry z Waszego wydawnictwa.
Możesz wrzucić swoje foto? Ciekaw jestem czy wyglądasz tak jak sobie wyobrażam :mrgreen:
Żaden problem- rzuć okiem, na komentarze w kampanii. :)
O kurde treść posta pokrywa się z wyglądem :lol:
@PapaSzlumpf masz rację nie wspieraj już nic, szczególnie GFP.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Pan_K »

Nawiasem mówiąc, naśmiewanie się z wyglądu również nie należy do szczytowych osiągnięć savoir vivre'u.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Krionah »


O kurde treść posta pokrywa się z wyglądem :lol:
@PapaSzlumpf masz rację nie wspieraj już nic, szczególnie GFP.
I dlatego nie wrzuca się do netu swoich zdjęć :P

GFP - tak trzymać i olać malkontentów ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Bary »

GFP, bardzo dobre podejście, lepiej wydać pozycję miesiąc później, niż sprzedawać wadliwy produkt. Tak trzymać!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Pan_K pisze:Nawiasem mówiąc, naśmiewanie się z wyglądu również nie należy do szczytowych osiągnięć savoir vivre'u.
+1


Mając na uwadze trudności przy wydaniu Mistfalla, to jedyna słuszna decyzja. Naturalnie każdy ze wspierających chciałby otrzymać jak najszybciej swoją kopię gry, ale crowdfunding i wspieranie niegotowych wydań rządzi się swoimi prawami. Warto - do Ciebie piszę PapaSzlumpf - mieć to na uwadze, aby potem nie rozczarować się okrutnie i uniknąć frustracji, i przy okazji nie robić zamieszania na forum. Można mieć różne emocje względem GFP, mnie i zachwycali i bardzo zawiedli, ale faktem jest, że wydają świetne gry. Szkoda fochować i tracić przyjemność z grania w dobre tytułu.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2016, 11:04 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Curiosity pisze: Ja tam jestem daleki zarówno od pochwał, jak i od obrażania się. Nie wszystko mi się w GFP podoba, ale przecież nie będę przez to bojkotował gry, którą wydali, a która mi się akurat podoba. Z drugiej strony jakieś przesadne pienia na ich cześć też są zdrowo przesadzone - przecież to biznes i tyle. A że biznes udało im się powiązać z hobby, to tylko na plus dla nich.
+1
Ja się ani nie obrażam, ani zbytnio nie chwalę. Wsparłem kilka kampanii GFP, pewnie w przyszłości nadal będę to robił. Wydania są na bardzo dobrym poziomie (poza nieszczęsnym Mistfallem). Jedyne nad czym powinniście popracować to komunikacja, czyli zasada "odpowiadam zanim klient zapyta" ;) Sam pracuję w zupełnie innej branży, ale działającej na podobnej zasadzie i tam niestety obsuwy są nie do wybaczenia (rzadko mi się to zdarza, ale klient za opóźnienie czyli de facto niedotrzymanie postanowień umowy zażądał obniżenie ceny usługi), więc cały czas informuję klienta o postępach pracy - zauważam, że wtedy jest dużo bardziej wyrozumiały.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

rastula pisze:A tak w tej pyskówce może podacie jakie są obecnie przewidywane terminy wysyłki gier z serii Mage Wars?
Myślisz, że coś się zmieniło od wczoraj?
gfp@wspieram.to pisze: Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, druk będzie prowadzony w Chinach. Cykl produkcyjny, trwa ok. 6-7 tygodni.

Żeby skrócić czas oczekiwania na gry, postanowiliśmy, że całość transportu będzie szła pociągiem, a nie droga morską, dzięki czemu zyskamy trochę na czasie. Trochę, tzn: zamiast standardowych 45-65 dni w przypadku drogi morskiej, gry będą w Polsce po ok 20-22 dniach od załadunku w chinach- w miejscowości ChengDu.

W tej chwili trudno nam określić datę druku i jego odbioru.
Oszacuję specjalnie dla Ciebie wersję optymistyczną ;)

1 tydzień na poprawki + 7 tygodni druk + 3 tygodnie wysyłka + 1 tydzień wysyłka w PL = 12 tygodni = 3 miesiące, biorąc pod uwagę święta, długie weekendy = najwcześniej luty 2017
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

GFP pisze: Wielokrotnie proponowaliśmy wspieram.to- aby zmienić to chociaż na jakiś kwartał, albo rok.
Ludzie z jakiegoś pwoodu, datę dostawy "maj 2016" odczytują jako 1 maja 2016. I nie przegadasz. :)

Zaczęliśmy podawać wydłużony termin realizacji, już od Dominiona Imperium - i od teraz, terminy będą zawyżone o kilka miesięcy. Zawsze podajemy Wam wartości, których jesteśmy pewni, i poza trzema produkcjami bierzemy udział w koprodukcji- i NIC od nas nie zależy- o czym zawsze informujemy. Jeśli jednak, lekarstwem na skołatane nerwy, jest podawanie danych zawyżonych o pół roku- ok, będziemy to robić.
A jak opóźnienie ma się do regulaminu ze Wspieram.to - będzie to miało wpływ na kolejne kampanie?
Wspieram.to - regulamin pisze: Projektodawca zobowiązany jest także podać przybliżony termin dostarczenia Nagrody, wynoszący nie więcej niż 6 (sześć) miesięcy kalendarzowych. Termin dostawy Nagrody liczony jest od dnia zakończenia czasu na zebranie środków wspierających realizację Projektu pod warunkiem zebrania co najmniej kwoty deklarowanej określonej w ust. 5 lit. d). Za dostarczenie oraz terminowość dostarczenia Nagród odpowiada wyłącznie Projektodawca.
Jak pisałem - wolę poczekać niż dostać wersję z błędami ;)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: karawanken »

Kiedy zapowiedzi? :D Ja na razie jestem z GFP zadowolony, wystarczy nie nastawiać się, że grę otrzymamy w zakładanym terminie. Skoro standardowo wydawane gry zaliczają czasami wielomiesięczne obsuwy to nie ma co się dziwić, że podobny los spotyka gry wydawane na wpieraczkach.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1310 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: rastula »

konrad.rymczak pisze:
rastula pisze:A tak w tej pyskówce może podacie jakie są obecnie przewidywane terminy wysyłki gier z serii Mage Wars?

1 tydzień na poprawki + 7 tygodni druk + 3 tygodnie wysyłka + 1 tydzień wysyłka w PL = 12 tygodni = 3 miesiące, biorąc pod uwagę święta, długie weekendy = najwcześniej luty 2017

dzięki ... to ta korekat "poślizgnęła" wydanie gry o 3 miesiące (?) :), pięknie...

ja tam już dawno się nie podniecam opóźnieniami i oczywiście wolę poczekać na dobrą wersję ALE powiem szczerze, że kampanie na wspieram to oferują tak niewiele bonusów ( finansowych i merytorycznych) że o ile ma takie wykładanie kasy sens w przypadku CMON to w przypadku GFP ( i innych żeby nie było) nie widzę sensu uczestniczenia w tej formie zakupu w przyszłości. Pod rozwagę wydawcy.
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Syndelis »

Tak z innej beczki... Czy wydawnictwo GFP pojawi się może na festiwalu GRAMY w Gdańsku ?
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

Syndelis pisze:Tak z innej beczki... Czy wydawnictwo GFP pojawi się może na festiwalu GRAMY w Gdańsku ?

Tak jest- będziemy. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

A są szanse na stronę internetową? Czy nadal zdobycie instrukcji w wersji elektronicznej, to radosne przeszukiwanie wspieram.to w poszukiwaniu linków?
A druga sprawa to naprawdę kiepska komunikacja po zmianach Waszego składu. Osobiście jestem mocno rozczarowany. I nie jest to jedynie moje odczucie. Bywa :-)


Tapnięte z mojego T800
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Brazol »

Rany ale wszyscy zaczeli narzekać nagle... to takie Polskie :) zamiast wspierac grupe ludzi ktorzy staraja sie jak moga (i dobrze im to idzie) to wytykacie jakies niedociągnięcia ktore jak sie chce to mozna znalezc wszedzie. Ciekaw jestem ilu z was jest takich perfekcyjnych w pracy ktora wy wykonujecie ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Brazol pisze:Rany ale wszyscy zaczeli narzekać nagle... to takie Polskie :) zamiast wspierac grupe ludzi ktorzy staraja sie jak moga (i dobrze im to idzie) to wytykacie jakies niedociągnięcia ktore jak sie chce to mozna znalezc wszedzie. Ciekaw jestem ilu z was jest takich perfekcyjnych w pracy ktora wy wykonujecie ;)
+1
Awatar użytkownika
morris
Posty: 606
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: morris »

Brazol pisze:Rany ale wszyscy zaczeli narzekać nagle... to takie Polskie polskie :) zamiast wspierac grupe ludzi ktorzy staraja sie jak moga (i dobrze im to idzie) to wytykacie jakies niedociągnięcia ktore jak sie chce to mozna znalezc wszedzie.
FTFY
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

Brazol pisze:Rany ale wszyscy zaczeli narzekać nagle... to takie Polskie :) zamiast wspierac grupe ludzi ktorzy staraja sie jak moga (i dobrze im to idzie) to wytykacie jakies niedociągnięcia ktore jak sie chce to mozna znalezc wszedzie. Ciekaw jestem ilu z was jest takich perfekcyjnych w pracy ktora wy wykonujecie ;)
Polski to jest strach przed krytyką. Nie jestem perfekcyjny w tym co robię, ale cenię sobie krytyczne uwagi żebym mógł robić lepiej to co robię.

Nie ma nic złego w konstruktywnej krytyce - ale widzę, że można tylko słodzić ;]
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8813
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2713 times
Been thanked: 2401 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

Brazol pisze:Rany ale wszyscy zaczeli narzekać nagle... to takie Polskie :) zamiast wspierac grupe ludzi ktorzy staraja sie jak moga (i dobrze im to idzie) to wytykacie jakies niedociągnięcia ktore jak sie chce to mozna znalezc wszedzie. Ciekaw jestem ilu z was jest takich perfekcyjnych w pracy ktora wy wykonujecie ;)
Że co, przepraszam? "Wspierać jak mogę", to ja owszem, mogę, ale kolegę, czy krewnego. Zrozum, że nie jesteśmy paczką znajomych, łączą nas relacje "firma - klient". Masz strasznie osobisty stosunek do tego, a tymczasem prawda jest taka, że jak nie będzie GFP, to będzie ktoś inny. Dla mnie nie ma kompletnie żadnego znaczenia kto będzie te gry wydawał. Szczerze mówiąc specjalnie bym się nie przejął, gdyby wydawnictwo na przykład splajtowało (szczęśliwie nic aktualnie nie wspieram). Oczywiście nikomu tego nie życzę, chcę tylko pokazać, że należy odróżniać relacje biznesowe od partnerskich. Serio, nie rozumiesz tego?

*GFP - bez urazy, trwajcie jak najdłużej i wydawajcie jak najlepsze gry :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Sebs »

Ale zeby w 21 wieku nie miec strony internetowej to wstyd i amatorszczyzna :-P

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

Brazol pisze:Rany ale wszyscy zaczeli narzekać nagle... to takie Polskie :) zamiast wspierac grupe ludzi ktorzy staraja sie jak moga (i dobrze im to idzie) to wytykacie jakies niedociągnięcia ktore jak sie chce to mozna znalezc wszedzie. Ciekaw jestem ilu z was jest takich perfekcyjnych w pracy ktora wy wykonujecie ;)
I co ten głos wnosi do dyskusji? Mamy na wszystko się zgadzać i firmę głaskać po głowie? To nie jest relacja towarzyska. To jest czysty biznes. Jeśli GFP wsłucha się w głosy niezadowolenia i wyciągnie wnioski, to na tym zyska. A jeśli nie, to cóż, może na tym stracić. Ja osobiście mam trochę żalu do GFP, bo nie wszystko działa jak należy. Tak czy inaczej trzymam kciuki za dalszy rozwój chłopaków

Tapnięte z espiątki
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: EMI_NAT »

Sebs pisze:Ale zeby w 21 wieku nie miec strony internetowej to wstyd i amatorszczyzna :-P
GFP to amatorszczyza!!!!!!!!! [MODERACJA] a kto wydaje gry w Naszym narodowym języku o którym innym się nie śniło.
Wielu graczy jest zadowolonych, mogąc się cieszyć z gier, których nie było szans wydać po polsku.
Znalazło się oczywiście kilka trollowych malkontentów, którym wszystko przeszkadza. źle, że coś ktoś robi, że długo i są opóźnienia ale równocześnie będą sapać później przez tysiąc postów o ewentualnych błędach itp.
GFP do boju, oby tak dalej, czekamy na więcej, olać wszystkich frustratów!!!
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

EMI_NAT pisze:olać wszystkich frustratów!!!
Na szczęście łatwo ich rozpoznać, nadużywają znaków przestankowych i próbują być zabawni.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: swiroff »

Brazol pisze:Rany ale wszyscy zaczeli narzekać nagle... to takie Polskie :) zamiast wspierac grupe ludzi ktorzy staraja sie jak moga (i dobrze im to idzie) to wytykacie jakies niedociągnięcia ktore jak sie chce to mozna znalezc wszedzie. Ciekaw jestem ilu z was jest takich perfekcyjnych w pracy ktora wy wykonujecie ;)
Co do narzekania - warto np poczytać sobie komentarze na kickstarterze odnośnie Garbage Day (też z powodu opóźnień), tak więc nie jest to typowo... polskie.
I uwierz mi - środowisko graczy jest cholernie wyrozumiałe. Ja, po dwóch (!) dniach spóźnienia z projektem musiałem opuścić cenę usługi, bo klient się wkurzył (mimo pełnego zadowolenia z jakości usługi). Ogólnie bawią mnie te bezkrytyczne zachwyty nad GFP - chłopaki robią dobrą robotę, ale jak to już zostało wspomniane - to biznes. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, żeby zachwycać się pewną firmą, która sprowadza mi dobrą kawę z Neapolu - po prostu im za to płacę :)
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Sebs »

Ja tam z jakosci wydawanych gier prze gfp jestem zadowolony. Posiadam ich kilka obecnie. Uwazam jednak ze brak strony internetowej firmy, ktora zalezy glownie od sprzedazy internetowej to padaka. Jak ktos nie zna tego forum to nie wie co sie obecnie dzieje w firmie. Tak wiem ze sa facebooki i wspieram.to ale nie kazdy tam zaglada

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ