The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

olsszak pisze:
AkitaInu pisze:
olsszak pisze:No ja rozumiem to, ale:

Sins - 7 podstawka, 6 SG (2 pudełka Grzechów), 15 (5 x 3) pudełka Grzechów = 28 sztuk
Fatih - 7 podstawka, 9 (3 x 3) w Beta, Detla, Gamma = 16 sztuk

:)
Mi wychodzi
Sin: 22 (rzeczywiście w tych 2 pudłach podstawowych SINów nie ma chyba kostek
Hero: 16 :)
A czemu nie liczysz 6 kości, które widać koło soundtracku na zbiorczej grafice ?:)
Racja, o tych zapomniałem - więc wychodzi że będzie 28 SIN i 16 HERO :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

W aktualizacji z 13 czerwca pisali, że się pakuje.
A na stronie akcji Massive Darkness, która ruszyła 7 czerwca stoi:
"We have five ongoing projects currently: The Others which is about to ship to the distribution hubs, Arcadia Quest: Inferno, XenoShyft: Dreadmire, Masmorra: Dungeons of Arcadia, and Rum & Bones: Second Tide, which are in production"
Ale ponoć niebawem kolejna aktualizacja.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: shaigan »

Przykra informacja:

"EU Hub
For the European packages, we ran into an issue with the August holidays, which means our distribution center would be closed if the packages arrived in August as expected. Unfortunately that means we are going to have to delay the European shipment a little bit, so that the distribution hub can send them out in September. We are sorry for the inconvenience."
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Pytanie brzmi - gdzie oni mają centrum dystrybucji? We Włoszech ? Nie kojarzę innego Państwa w Europie, które miałoby wakacje tak ściśle związane z sierpniem. Jako late pledger nie mogę pisać na KS, ale ktoś mógłby ich zapytać :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: cohlerc1 »

W Anglii lub Niemczech. Za dużo tych ks ;)

Edit: o ile nic się nie zmieniło to hub jest w Niemczech.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to na necie pojawiły się już filmiki z unboxingiem :P

https://www.youtube.com/watch?v=Yl71TWqmuXo


Wynika z nich, że talie dla toru apokalipsy do każdego rodzaju scenariusza ( Terror, Corruption i Redemption ) będzie składać się z siedmiu kart ( plus po dwie Mayora i Nicolasa ), gdzie trzy to wstawienie figsów z Hell Clubu ( różne działanie w zależności od rodzaju scenariusza w jakim się pojawiają ) i cztery wprowadzające paskudne pomoce dla dowodzącego grzechem :P
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Bary »

Dobrze rozumiem, ze gra o siedmiu grzechach będzie miała tylko dwa w podstawce? Czy nie będzie w tym momencie uczucia, że kupujemy wykastrowany produkt? Czy też te dwa grzechy to już sporo regrywalnosci? Chodzi mi o to czy sam core będzie jak BR czy raczej będzie to starter pack?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

Bary pisze:Dobrze rozumiem, ze gra o siedmiu grzechach będzie miała tylko dwa w podstawce? Czy nie będzie w tym momencie uczucia, że kupujemy wykastrowany produkt? Czy też te dwa grzechy to już sporo regrywalnosci? Chodzi mi o to czy sam core będzie jak BR czy raczej będzie to starter pack?
Dokładnie tak będzie.

Co do wykastrowania to ja bym się tak czuł gdybym kupił 7 sins a gra była by 2 sins tak naprawde.

Jeżeli chodzi o regrywalność to ciężko powiedzieć bo na razie chyba tylko kickstarterowcy dostają swoje paczki (oprócz europy), trzeba jeszcze troche poczekać.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Rocy7 »

Bary pisze:Czy też te dwa grzechy to już sporo regrywalnosci? Chodzi mi o to czy sam core będzie jak BR czy raczej będzie to starter pack?
regrywalnosc gry, bedzie opierala sie nie tylko na grzechach, ale na scenariuszach (obie wersje identycznie rozne typy i rozny przebieg) postaciach (w sklepowej bedzie troche mniej) zdolnosciach do wyboru w trakcie gry.

Ogolnie wersja bez wszystkich grzechow troche straci na regrywalnosci, jednak rozne scenariusze, postacie, czy inne ułożenie decka zdolności zrobi z tego więcej niż starter pack. Jednak w porównaniu z BR, goła podstawka sklepowa bedzie bardziej okrojona (choc z drugiej strony w BR sklepowym rownież nie masz szamanow i bogow, ktorzy tez sa istotni dla regrywalnosci).

Zalezy od ceny pudelek z grzechami.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Bary »

Rocy7 pisze: (choc z drugiej strony w BR sklepowym rownież nie masz szamanow i bogow, ktorzy tez sa istotni dla regrywalnosci).
To prawda, zarówno jedni, jak i drudzy dają sporo dodatkowej zabawy. Jednak grając pierwszy raz z nimi nie ma się uczucia "no, w końcu mamy brakujący element wykrojony z podstawki". Dają dodatkowe możliwości, ale nie są niezbędni. Mam nadzieję, że podobnie będzie z grzechami. No nic, trzeba poczekać na recki, może zagrać partyjkę i się zobaczy. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Rocy7 »

Bary pisze:Jednak grając pierwszy raz z nimi nie ma się uczucia "no, w końcu mamy brakujący element wykrojony z podstawki". Dają dodatkowe możliwości, ale nie są niezbędni. Mam nadzieję, że podobnie będzie z grzechami.
z grzechami bedzie tak samo, bo mozesz w kazdej grze uzyc jedynie 1 grzechu. Brak 5 sprawi, ze bedzie mniej opcji wyboru grzechow po prostu.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Hmmm powiem szczerze, że gdybym tą grę kupował poza KS to pewnie miałbym takie odczucie... Kupujesz grę o 7 grzechach, a dostajesz 2...

Jeśli idzie o regrywalność to więcej będzie można powiedzieć po otrzymaniu gry ;) Niemniej same grzechy będę się różnić jedynie główną cechą oraz (bodajże) 5 z 12 kart talii grzechu.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Rocy7 »

lynwith pisze:
Jeśli idzie o regrywalność to więcej będzie można powiedzieć po otrzymaniu gry ;) Niemniej same grzechy będę się różnić jedynie główną cechą oraz (bodajże) 5 z 12 kart talii grzechu.
a nie tez akolitami?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Tu macie unboxingi wszystkiego co wyszło do The Others. Można sobie porównać.

https://www.youtube.com/user/hatcup/vid ... shelf_id=0
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Rocy7 pisze:
lynwith pisze:
Jeśli idzie o regrywalność to więcej będzie można powiedzieć po otrzymaniu gry ;) Niemniej same grzechy będę się różnić jedynie główną cechą oraz (bodajże) 5 z 12 kart talii grzechu.
a nie tez akolitami?

Chodziło mi o same Grzechy ;) Akolici to inna para kaloszy ^^ W podstawce są 3 rodzaje akolitów, co też zapewni dodatkowe możliwości zabawy ;)
Tak samo mamy dobór scenariuszy i mapek po scenariusze ;) Generalnie każdy podstawowy scenariusz z core setu ma po dwie mapki... Wraz z nowymi kaflami ( z Gammy, Bety, Delty i Alfy ) dostajemy po jednej albo po dwie kolejne mapki do ułożenia dla tych siedmiu scenariuszy :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Jest też recka marcowargamera
https://youtu.be/L6z1LBpXegY

Co ciekawe Marco mówi coś dokładnie przeciwnego wobec recki z posta wyżej.
Tam recenzent twierdzi, że temat jest biedny, a fabułka/klimat trywialne i trudne do traktowania poważnie. Marco uznaje je wręcz za jeden z najlepszych aspektów gry.
Z innych uwag Marco wskazuje na bardziej oczywiste i mniej interesujące decyzje gracza kierującego Grzechami (w stosunku do bohaterów), do tego stopnia, że sugeruje iż niewiele trzeba by mogło to działać z A.I.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: cohlerc1 »

Jest update w sprawie wysiłki, paczki w eu beda w drugiej połowie września. Jest szansa że w wrześniu już zagramy.
Spoiler:
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Znając życie to raczej na początku października niż w połowie września :P Chyba, że jakimś cudem paczki dla Polski przypłyną pierwszym statkiem (sądząc po nazwie może tak być w końcu to HANJIN AFRICA/0020W :lol: ) to w takim wypadku pod koniec września ;) :P Niemniej obstawiam początek października.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Godzina rozgrywki w finalną wersję
https://www.youtube.com/watch?v=Rq-Tlr6dLFk
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Carmash »

Mam chyba mocno mieszane uczucia względem tej gry. Figurki prześwietne, jednakże sama rozgrywka wydaje mi się mało immersyjna i odnoszę wrażenie, jakoby był to kolejny już z rzędu dungeon crawler. Mam pierwszą edycję "Posiadłości", mam "Imperium Atakuje", które planuję rozbudowywać o te większe dodatki, a kolega planuje kupno "Doom" w nowej odsłonie. Cholera, sam już nie wiem, co o tej grze myśleć.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

pan_satyros pisze:Godzina rozgrywki w finalną wersję
https://www.youtube.com/watch?v=Rq-Tlr6dLFk

Dziś dopiero się zabrałem za oglądanie rozgrywki i po 10 minutach wiem jedno... Amerykanie nie potrafią czytać ze zrozumieniem albo tak bardzo zmienił się podręcznik w finalnej wersji gry... :P Fajnie, że nie zapominali rzucać na korupcje i obrażenia od ognia wychodząc z lokacji... Szkoda tylko, że nie pamiętali o tym przy wejściu do nich....
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Marx »

Brytyjczycy
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

Marx pisze:Brytyjczycy

Przepraszam Brytyjczycy..
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Bary »

Jeżeli chodzi o dyskusję o tym, czy jest szansa na dodatek, czy też o taką, w której pojawiają się hipotezy, jak gra będzie działała (AH LCG) to wciąż rozmowa związana z grą. Wchodzenie w szczegóły tego, jak rozwiązany jest transport morski już nie.
schizofretka pisze:To może zgłoś konstruktywnie prośbę do adminów zamiast narzekać, bo nikt z udzielających się tutaj nie ma takich praw szeryfie.
Słuszna uwaga. Tym akcentem możemy zakończyć ten temat.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ