Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Jabbas

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Jabbas »

braki w grach IPNu...
ktoś miał i czy IPN sam to załatwia?
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Czochrun »

Jabbas pisze:braki w grach IPNu...
ktoś miał i czy IPN sam to załatwia?
W Kolejce brakowało mi jednego meepla. Skontaktowałem się z IPN-em, który odesłał mnie do autora gry Karola Madaja.
Skontaktowałem się na forum i po kliku dniach brak miałem uzupełniony.
Awatar użytkownika
pl1987
Posty: 45
Rejestracja: 17 lis 2012, 13:48

Magnum Sal: Muria

Post autor: pl1987 »

Trafiłem, na źle wydrukowaną sztancę w dodatku do Magnum Sal.
Sprawa załatwiona przez wydawnictwo "Gry Leonardo" sprawnie, acz zalecam cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź na wiadomości e-mail.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Furia »

Sprawa braku kilku pionków w grze szybko i sprawnie załatwiona przez wydawnictwo Bard. Dzięki. ;)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: bartek_mi »

Ja muszę zrobić fotkę innowacji - poupadkowy egzemplarz mi sie trafil. Wytloczka pogieta mnie nie wzrusza ale plansza ze zbitym naroznikiem mniej mi sie podoba...
Dice Hate Me :(
shinju
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2012, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: shinju »

My trafiliśmy ostatnio na brak jakiejkolwiek instrukcji w grze Slavika. Jak na razie wydrukowaliśmy sobie z internetu. Czekamy na wieści czy zostanie nam przesłana instrukcja.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Senthe »

Zostanie, zostanie ;)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: ajfel »

Brak paru kostek surowców w Caylusie.
Jeden mail do wydawnictwa Hobbity.eu i po paru dniach brakujące elementy przysłane pocztą.
Profesjonalnie i bezproblemowo.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: WRS »

Brak dwóch ludzików w Stone Age. Kontakt ze sprzedawcą (ten z G3) i wszystko załatwione! Gra kompletna! :)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 177 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: lacki2000 »

WRS pisze:Brak dwóch ludzików w Stone Age. Kontakt ze sprzedawcą (ten z G3) i wszystko załatwione! Gra kompletna! :)
Oj tam, akurat w Stone Age jak masz za mało ludzików to posyłasz dwóch do chaty i wszystko załatwione :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 958
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 43 times
Been thanked: 134 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Koshiash »

Pochwała dla Academy Games i Histogame. W obu wypadkach trafiły mi się drobne defekty drewnianych elementów gier. Reakcja była błyskawiczna i w pełni satysfakcjonująca.
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: assurbanipal »

Dzisiaj otworzyłem prezent w postaci Ankh - Morpork i okazało się, że brakuje wypraski z monetami. Zagrać się udało (za walutę robiły normalne monety), ale wolałbym zagrać oryginałami. Wysłałem maila do Phalanx Gamea Polska i cierpliwie będę czekał na odpowiedź :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mig »

U mnie ostatnio cała seria wybrakowanych gier i cała seria błyskawicznych rekcji wydawców. Tzolkin doszedł z rozerwanymi elementami planszy a Heroes bez talii umiejętności frakcji Przystań. Zarówno Rebel jak i Axel zareagowały błyskawicznie i jeszcze w dniu zgłoszenia problemu wysłały brakujące/nieuszkodzone elementy (Axel dołożył jeszcze mały bonus;).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: hsiale »

Minus dla Lacerty. 25.12 napisałem w sprawie braku w świeżo otwartej Agricoli. W to, że przesyłka jest jeszcze w drodze jestem w stanie uwierzyć (choć daleko nie ma, bo mieszkam we Wrocławiu i do siedziby Lacerty mam w linii prostej ze trzy kilometry), ale nie wiem nawet, czy ktokolwiek coś zrobił, bo na maila nie dostałem żadnej odpowiedzi. Czy to jest standardowe postępowanie tego wydawnictwa?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: KubaP »

Święta były, wiesz? :)
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: hsiale »

Święta owszem, były, ale w międzyczasie było już 5 dni roboczych (nawet jeśli Sylwestra liczyć jako święto). Sporo czasu na napisanie jednego maila. Szczególnie że w tym czasie regularnie pojawiały się wpisy na stronie wydawnictwa, profilu facebookowym oraz posty administratora na forum Lacerty, więc nie zrobili sobie dwutygodniowych wakacji z kompletnym zamknięciem interesu.

Pierwsze 6 postów mówi, że 3,5 roku temu Lacerta uzupełniała braki bez problemu i szybko odpisywała na maile. Druga rzecz już na pewno się zmieniła, mam nadzieję że chociaż pierwsza nie :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: KubaP »

MisterC pisze:W każdym razie jak bym miał do wyboru poświęcić kilka minut życia na pisanie minusa na jakimś forum albo drugiego maila do wydawnictwa (a może i pierwszego, którego w ogóle otrzymają), to wyszedłbym z założenia, że większą szansę na zdobycie brakującego elementu da mi ta druga opcja (a pierwsza nie zmieni nic w tej sprawie).
Dodam, że pewno w biurze mają też telefon ;)
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Śliwka »

W Mondo brakowało mi jednej wypraski (jedną spakowano podwójnie), napisałem email do Wydawcy, następnego dnia otrzymałem zapowiedź dosłania i po kilku dniach mogłem się cieszyć w pełni grą.
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: bogas »

Niestety stwierdzam, że coraz częściej zdarzają się wydawcom wpadki i braki w grach. Siedzę w tym hobby już ponad 7 lat i przerobiłem ponad 200 kupionych gier i odsetek braków w ostatnim czasie wzrósł. Ostatnio brakowało dwóch wyprasek :shock: w Escape: The Curse of the Temple. Kontakt z wydawcą (Queen Games) nic nie dał (zero odzewu przez tydzień). Na szczęście chłopaki z planszostrefy.pl (tam kupiłem) stanęli na wysokości zadania i od razu wysłali brakujące wypraski. Brawo!
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Części do gier

Post autor: hsiale »

abadura pisze:Ja miałem/mam problemy z Lacertą. Chciałem wymienić uszkodzone i brakujace komponenty w Agricoli i w końcu udało się, ale trwało to strasznie długo i kosztowało mnie kilka wizyt w wrocławskiej Magnoli (co nie bardzo jest mi po drodze). Gdy później napisałem do nich o kilku brakujących kolonistach w Puerto Rico to już nawet nie dostałem odpowiedzi...
Też mam taki problem. Pod choinką znalazłem wybrakowaną Agricolę. Napisałem do Lacerty 25 grudnia. Brak odpowiedzi. Napisałem jeszcze raz 5 stycznia. Mimo, że była sobota, a przez cały tydzień nikt nie odpowiedział, tym razem odpowiedź przyszła natychmiast. Dowiedziałem się z niej że brakującą część mam odebrać z Magnolii (całkiem nie mój rejon miasta, w obie strony wyprawa na dwie godziny). Byłem tak zszokowany propozycją (czytałem wcześniej część tego wątku i spodziewałem się że po prostu dostanę brakujący znacznik pocztą, jak robi to większość wydawnictw, tego postu nie zauważyłem), że zamiast ją wyśmiać zapytałem tylko grzecznie, czy nie mogą podrzucić znacznika do innego wrocławskiego sklepu z grami, do którego mam dużo bliżej.

Po czym znowu przez 10 dni cisza. W końcu wysłałem jeszcze jednego maila pisząc, że jeżdżenie do Magnolii to dla mnie całkiem nie po drodze i poprosiłem o numer konta, żeby przelać Lacercie należność za znaczek, aby mogli mi wysłać brakującą część pocztą (wyszłoby mi to wyraźnie taniej niż bilet na tramwaj). Tym razem przynajmniej dostałem odpowiedź, następującej treści:
- znacznik czeka w Magnolii i w związku z tym Lacerta uważa sprawę za załatwioną,
- poza tym oni wcale nie wiedzą, czy gra była wybrakowana i zapewne sam zgubiłem albo kupiłem niekompletną używaną na allegro,
- a wybrakowaniem gry mam się nie przejmować, bo komplet znaczników zwykle i tak nie jest potrzebny.

Mam wrażenie, że Lacerta pierwszego maila za każdym razem programowo olewa, spławiając w ten sposób mniej uporczywych. Jedyne, co mnie rozbawiło w tej sprawie, to że znacznik ma czekać na mnie w tym sklepie "bezterminowo". Gdzieś tak raz na dwa lata nawet bywam w Magnolii, więc kiedyś sprawdzę czy czeka :) A z wydawnictwem Lacerta mam nadzieję że już nie będę się musiał kontaktować, na wszelki wypadek będę unikał ich gier.
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Kondzio167 »

Ja natomiast polecam GALAKTE. W piątek zakupiłem Osadników z Catanu i brakowało jednej drogi, odpowiedź otrzymałem natychmiastowo i w poniedziałek już była droga do odbioru. Jeżeli mieszkałbym w innym mieście to i wysyłka nie stanowiła dla galakty problemu. POLECAM!!
gaskabalbinka
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:12

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: gaskabalbinka »

W moim Catanie brakuje jednej drogi i mam w jednym kolorze 5 miast/4 osady zamiast odwrotnie.
Nie mam niestety co myśleć o wymianie, bo kupiłem nówkę w folii ale z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: WRS »

gaskabalbinka pisze:Nie mam niestety co myśleć o wymianie, bo kupiłem nówkę w folii ale z drugiej ręki.
Nie widzę związku.
Grę wydało wydawnictwo, w procesie produkcyjnym były wady - w ich interesie jest by klient był zadowolony.
Śmiało atakuj ;)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Części do gier

Post autor: lacerta »

hsiale pisze:zapytałem tylko grzecznie, czy nie mogą podrzucić znacznika do innego wrocławskiego sklepu z grami, do którego mam dużo bliżej.
Z tym "grzecznie", to bym nie przesadzał. Cytuję odpowiedź co do sposobu odbioru w sklepie czynnym 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00:
nie wiem kiedy będę miał okazję tam być, a jechać specjalnie kompletnie mi się nie chce

Co do daty odpowiedzi na list: jeśli ktoś wysyła email 25 grudnia, to raczej nie powinien się spodziewać natychmiastowej informacji zwrotnej :D . Tak się składa, że niestety zamiast w pracy czas ten spędziliśmy rodzinnie, po czym wyjechaliśmy na narty i wróciliśmy dopiero 5 stycznia. Stąd odpowiedź dopiero 5-go stycznia.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Kolejarz »

Jeśli cała obrona wydawnictwa w takiej sprawie to wytykanie tonu słów klienta, który jak widać proponował całkiem rozsądne rozwiązanie problemu (wynikłego nie z jego winy), to może lepiej nic nie pisać.
ODPOWIEDZ