Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

Poochacz pisze:
lintu pisze:Tak, mnie się dodatkowo pionki sklejały ze sobą. Przynajmniej mamy egzemplarze autentycznie "pachnące nowością" :D
Hmm, co do sklejania to faktycznie ale jeśli chodzi o zapach pionków, to w moim egzemplarzu nic takiego nie wyczułem. Rozumiem, że nie powinno tak być i mam złożyć reklamację? :wink:
Hehe. Gdybym był purystą, to bym reklamował, jeśli zaś fanem kleju to bym poprosił o jeszcze. :lol:
slimak
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2009, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: slimak »

Wczoraj pięć razy polegliśmy na Wyspie Kanibali (graliśmy w 4).

Jakieś porady ? Gra nas niszczyła jak chciała.
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Rockas »

slimak pisze:Wczoraj pięć razy polegliśmy na Wyspie Kanibali (graliśmy w 4).

Jakieś porady ? Gra nas niszczyła jak chciała.
Bez względu na wszystko, jak najszybciej wybudować wysoki poziom broni. I najlepiej nie odkrywać szybko wielu kafelków wyspy, bo i więcej wiosek tym większa siła kanibali. Ale przyznam, że ten scenariusz jest naprawdę hard.
slimak
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2009, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: slimak »

No tak, ale jak nie odkrywasz kafelków i nie tłuczesz wiosek to karty z książką Cię załatwią (szczególnie jak wypadają pierwsze trzy i dostajesz każdym z graczy od 6 do 9 hpków , plus hapeki za spanie pod gołym niebiem i zawsze ktoś nie jest w stanie zjeść)
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

Palić wioski jak najszybciej biorąc za nie nawet kilka ran, ale tym sposobem eliminuje się negatywny wpływ księgi. I cała siła w broń, najlepiej alternatywnymi drogami (nóż, dzida, łuk, zdolność żołnierza). Nie wahajcie się od razu używać jakichś tymczasowych bonusów do broni (Pistolet, skarby).
Mortycja
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2014, 12:55

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Mortycja »

Witam..... jestem tutaj nowa... napisałam bo strasznie ale to strasznie chciałabym zacząć grę ..... ale nie rozumiem zasad...
tzn ogólne zasady rozumiem lecz nie wiem zupełnie od czego zacząć instrukcja obsługi jest napisana jasno i klarownie ale nawet moja mama która nawala w rpg od lat nie ogarnia tematu :D chodzi mi o początek od czego zaczać.... jeśli wylosuje się np karte przygody ta karta zawiera w sobie dwie informacje na górze jest inna i na dole jest inna więc którą brac pod uwagę? mam na mysli "pułapke" jak się do tego ustosunkować.... czy ktoś mógłby mi nakreślić taki przykładowy schemat :roll: taki wiecie jak dla laika.... to moja pierwsza gra planszowa może dlatego nie ogarniam....Dziekuje z góry za pomoc i pozdrawiam serdecznie

A i takie info gram scenariusz rozbitkowie, mam totalnie ułozoną planszę i gram na 2 osoby ..... podstawy znam, wiem o co chodzi ale kurcze nie mogę zacząć :(
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Furia »

Mortycja pisze:Witam..... jestem tutaj nowa... napisałam bo strasznie ale to strasznie chciałabym zacząć grę ..... ale nie rozumiem zasad...
tzn ogólne zasady rozumiem lecz nie wiem zupełnie od czego zacząć instrukcja obsługi jest napisana jasno i klarownie ale nawet moja mama która nawala w rpg od lat nie ogarnia tematu :D chodzi mi o początek od czego zaczać.... jeśli wylosuje się np karte przygody ta karta zawiera w sobie dwie informacje na górze jest inna i na dole jest inna więc którą brac pod uwagę? mam na mysli "pułapke" jak się do tego ustosunkować.... czy ktoś mógłby mi nakreślić taki przykładowy schemat :roll: taki wiecie jak dla laika.... to moja pierwsza gra planszowa może dlatego nie ogarniam....Dziekuje z góry za pomoc i pozdrawiam serdecznie

A i takie info gram scenariusz rozbitkowie, mam totalnie ułozoną planszę i gram na 2 osoby ..... podstawy znam, wiem o co chodzi ale kurcze nie mogę zacząć :(
Filmiki na stronie wydawnictwa widziałaś? Polecam obejrzeć, jeszcze raz przeczytać instrukcję i potem ewentualnie zadawać pytania w odpowiednim temacie.

http://portalgames.pl/pl/robinson-cruso ... iały_video
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vojtas »

Mortycja pisze:Witam..... jestem tutaj nowa... napisałam bo strasznie ale to strasznie chciałabym zacząć grę ..... ale nie rozumiem zasad... [...] podstawy znam, wiem o co chodzi ale kurcze nie mogę zacząć :(
Jeśli znasz angielski, to polecam serię filmów Ricky'ego Royala:
https://www.youtube.com/watch?v=GMAGwo6 ... fZdhTCx1GN

Wyjaśnia on tam wszystko bardzo dokładnie i rozgrywa pierwszy scenariusz. Polecam. :)
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andreal »

Filmy na stronie wydawnictwa są niestety dość tragiczne, mało widać, mało słychać. Dźwięk powinien być nagrywany oddzielnie, a nie mikrofonem z kamery.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 952
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Losiek »

Mortycja pisze:Witam..... jestem tutaj nowa... napisałam bo strasznie ale to strasznie chciałabym zacząć grę ..... ale nie rozumiem zasad...
Jeśli angielski nie jest problemem to polecam Castaways Quick Start Guide to Robinson Crusoe
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: DarkSide »

Nie chcę wyjśc na zgreda (ale i tak wyjdę :? ) ale wszelkie pytania, wątpliwości i wszelką dyskusję co do rozgrywki, zasad i treści instrukcji omawia się w tym temacie
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

No jak na pierwszą grę, to bardzo ambitnie. Podaj z jakiego miasta jesteś i zagraj z kimś z tego miasta, kto zna tę grę, bo tak to będzie ciężko.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1149
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: zioombel »

https://www.youtube.com/watch?v=LTc7ckyvJg8 tu masz po polsku. Może zalapiesz.
Mortycja
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2014, 12:55

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Mortycja »

Ja jestem z Trójmiasta .... no faktycznie jakość filmów jest tragiczna :) mało można zrozumieć...ech... z angielskim nie ma problemu na poziomie komunikatywnym , sprawdzę zatem te linki :)
tf4RdY
Posty: 20
Rejestracja: 08 kwie 2014, 16:06

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: tf4RdY »

Z innej beczki- gratuluję fajnej rodzicielki ;)

Wysłane z telefonu, stąd lakoniczność wypowiedzi.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

Jak uznasz, że ciężko idzie, to może spróbuj opisać tutaj jedną turę, co zrobiłaś, co się działo, jakie karty itp. A potem ewentualnie się poprawi, o ile coś będzie nie tak :)
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Andreal »

W instrukcji z drugiej edycji jest ładnie rozpisana rozgrywka w pierwszy scenariusz, karty też opisane są jak należy.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Tycjan »

Mortycja pisze:... chodzi mi o początek od czego zaczać....
Tak jak napisał Andreal, warto zobaczyć przykładową rozgrywkę w instrukcji z 2/3 edycji gry: https://www.dropbox.com/s/8ei18ftbl9xyn ... crusoe.pdf

Chyba, że taką już masz :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: to tylko ja »

Dostałem wczoraj drewienka z III ed i wyglądają naprawdę świetnie, choć zamiast prostokątnych drewienek dałbym takie w kształcie walca. Ale to moje tylko widzimisię ;)
Dodatkowo w paczce był fajny bonusik dla fanów Robinsona z jednorazowym bonusem do gry ;) Brawa dla Portalu za pomysł.
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: zielok »

Walce byłyby nie zbyt fajne gdyż łatwo zmieniały by swoją pozycję. Jednorazowy bonus bardzo pomysłowy :)
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Wertigo »

Jaki to bonus? :p
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Jelithe »

Ile sztuk drewienek dostaniemy w zestawie? Jakoś nie widzę tej informacji w opisie produktu w sklepiku Portalu.
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: zielok »

Drewienka które otrzymujemy to:
- 8 skór
- 13 bananów
- 6 chlebków (nie psujące sie pożywienie)
- 20 drewienek
- 5 czerwonych kostek
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Jelithe »

zielok pisze:Drewienka które otrzymujemy to:
- 8 skór
- 13 bananów
- 6 chlebków (nie psujące sie pożywienie)
- 20 drewienek
- 5 czerwonych kostek
Dzięki :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Portal Games »

Na naszej stronie umieściliśmy parę nowych plików dla fanów Robinsona:
- tabele wyników, które zniknęły ze scenariuszy w edycji Gra Roku
- pdf ze scenariuszami z najnowszej edycji
- naklejki na Marynarza, Misjonarza i Darwina.

Ściągajcie, drukujcie i cieszcie się grą:).

http://portalgames.pl/pl/robinson-crusoe/#Pliki
ODPOWIEDZ