Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Pixa »

vincentblack pisze:No i Atlantydów Mikołaj nie przyniesie... w sklepie Portalu data wysyłki zmieniła się kolejny raz, tym razem na 7 grudnia...
Noz ***, jak mozna sobie robic takie jaja z klientow?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Maxxx76 »

Czyżby znowu drukarnia nawaliła??? Ha ha ha ha ha :)
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: toblakai »

Mogliby po prostu nie podawać daty premiery :) Trudno, muszę się nastawić na fakt, że w tym roku już nie zagram - za dwa tygodnie to już będzie okres świąteczny, inne rzeczy na głowie.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

Mogliby informować o obsuwach, szczególnie że to już nie pierwsza. Mam nadzieję, że gra przyjdzie jeszcze przed świętami.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Maxxx76 »

Sukcesami się chwalą, porażki - przemilczają...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

vincentblack pisze:No i Atlantydów Mikołaj nie przyniesie... w sklepie Portalu data wysyłki zmieniła się kolejny raz, tym razem na 7 grudnia...
To faktycznie niefajnie. mam nadzieję, że dojdą na święta. Zakupiłam kilka gier, które będą wysłane razem. Byłabym bardzo rozczarowana, gdyby żadna nie doszła na święta. :?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

Maxxx76 pisze:Sukcesami się chwalą, porażki - przemilczają...
Trudno, żeby było na odwrót. ;) Mam jakieś dziwne wrażenie, że w styczniu Atlantydzi będą.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

Mimo wszystko w takich sprawach lepiej wygląda zwykle "sorry, problemy w drukarni" niż... cisza ;).
Z drugiej strony pojawił się unboxing Atlantydów u Game Trolla z opisem:
W najbliższym tygodniu zobaczycie długo oczekiwany dodatek "Atlantydzi" do świetnej gry "Osadnicy Narodziny imperium"!
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Maxxx76 »

Bary pisze:
Maxxx76 pisze:Sukcesami się chwalą, porażki - przemilczają...
Trudno, żeby było na odwrót. ;) Mam jakieś dziwne wrażenie, że w styczniu Atlantydzi będą.
Właśnie jest to dziwne, bo pozują na mega profesjonalną firmę, a takowe inaczej postępują w przypadku opóźnienia w zaspokajaniu potrzeb swoich klientów...
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: kamron6 »

Mógłby w końcu ktoś napisać coś o tym, bo mijają urodziny, Mikołaj, a teraz jeszcze się okaże, że jeszcze Święta. Można by było się dogadać ze sklepem, a tak to co, skoro data płynie? Dojdzie do tego, że po prostu odwołam Atlantydów i tyle.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
edyyta
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2014, 18:55

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: edyyta »

Mam zamówione różne gry na Mikołajki, które przez Atlantydów nie są wysłane. Jutro dzwonię do sklepu i odwołuję Atlantydów, bo to jest kpina, a nie profesjonalne podejście do klienta :(
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zakwas »

Jak siódmego nie wyjdzie dodatek, to też anuluję zamówienie i prawdopodobnie sprzedaję też podstawkę, żeby się nie irytować więcej. Są inne równie dobre, albo i lepsze gry...

P.S.: O ile dobrze pamiętam, to w pierwotnej wersji Atlantydzi mieli się ukazać jakoś we wrześniu/październiku, a do końca roku to miał być już drugi pakiet imperialny... :roll:
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Pixa »

Mam mniej lub bardziej nieoficjalne info z jednego ze sklepow, ze Atlantydzi maja do nich dojechac 2-3 grudnia. Wiec szansa na Mikolaja ciagle jest (zreszta Portal tez chyba zdaje sobie sprawe, ze 6 grudnia nakreca sprzedaz)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: myszor »

Chcę moich Atlantydów tu i teraz, albo nie pójdę jutro do przedszkola!
Pixa pisze:Mam mniej lub bardziej nieoficjalne info z jednego ze sklepow, ze Atlantydzi maja do nich dojechac 2-3 grudnia. Wiec szansa na Mikolaja ciagle jest (zreszta Portal tez chyba zdaje sobie sprawe, ze 6 grudnia nakreca sprzedaz)
Dzięki, choć to tylko plota, liczę, że okaże się to prawdą. Na złość Portalowi, bo na pewno nie chce nam sprzedać dodatku przed Mikołajem. ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bary »

zakwas pisze:Jak siódmego nie wyjdzie dodatek, to też anuluję zamówienie i prawdopodobnie sprzedaję też podstawkę, żeby się nie irytować więcej. Są inne równie dobre, albo i lepsze gry...

P.S.: O ile dobrze pamiętam, to w pierwotnej wersji Atlantydzi mieli się ukazać jakoś we wrześniu/październiku, a do końca roku to miał być już drugi pakiet imperialny... :roll:
Pierwotnie Atlantydzi mieli wyjść w lipcu/sierpniu, a drugi pakiet imperialny w pierwszym półroczu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zakwas »

Bary pisze:
zakwas pisze:Jak siódmego nie wyjdzie dodatek, to też anuluję zamówienie i prawdopodobnie sprzedaję też podstawkę, żeby się nie irytować więcej. Są inne równie dobre, albo i lepsze gry...

P.S.: O ile dobrze pamiętam, to w pierwotnej wersji Atlantydzi mieli się ukazać jakoś we wrześniu/październiku, a do końca roku to miał być już drugi pakiet imperialny... :roll:
Pierwotnie Atlantydzi mieli wyjść w lipcu/sierpniu, a drugi pakiet imperialny w pierwszym półroczu.
To nawet lepiej. :mrgreen:
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 251 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: toblakai »

Jeżeli ktoś nie śledzi Portalowego fejsika to pojawiła się taka informacja odnośnie przesunięcia daty premiery:
Portal pisze:Drukarnie, nie wyrabiają z naszymi drukami zarówno polskimi jak i zagranicznymi.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: rattkin »

Biedne te drukarnie, tak bardzo się ciągle nie wyrabiają.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Maxxx76 »

A już dawno mówiłem, by założyć drukarnię. Tego biznesu kryzys nie dotyka :-P
Ach, zapomniałem jeszcze o biznesie z łączami internetowymi, by można było na czas pliki do wydawnictwa wysłać :-D
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Pixa pisze:Mam mniej lub bardziej nieoficjalne info z jednego ze sklepow, ze Atlantydzi maja do nich dojechac 2-3 grudnia. Wiec szansa na Mikolaja ciagle jest (zreszta Portal tez chyba zdaje sobie sprawe, ze 6 grudnia nakreca sprzedaz)
W niektórych sklepach wisi jednak info, cze wysyłka w dniach 7-8 grudnia. Ciekawa jestem czy wiedzą coś więcej, czy to tak asekuracyjnie.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vojtas »

zakwas pisze:Jak siódmego nie wyjdzie dodatek, to też anuluję zamówienie i prawdopodobnie sprzedaję też podstawkę, żeby się nie irytować więcej. Są inne równie dobre, albo i lepsze gry...
Sprzedasz grę, jeśli dodatek będzie miał kilka dni poślizgu? Mówisz serio? Przecież gdy podawali plan zaznaczyli, że terminy mogą się przesunąć. Oczywiście rozumiem, jeśli zrezygnujesz z kupienia dodatku, bo przecież zbliżają się Święta i trzeba się na czas zaopatrzyć, ale by od razu sprzedawać grę? Tego nie qmam.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

Właśnie dostałem informację ze sklepu, w którym zamówiłem Atlantydów:
Cytując oficjalną informację z wydawnictwa Portal Games: "Na obecną chwilę mogę potwierdzić, że wysyłka rozpocznie się w 2 tygodniu grudnia (7-11).
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: AkitaInu »

vojtas pisze:
zakwas pisze:Jak siódmego nie wyjdzie dodatek, to też anuluję zamówienie i prawdopodobnie sprzedaję też podstawkę, żeby się nie irytować więcej. Są inne równie dobre, albo i lepsze gry...
Sprzedasz grę, jeśli dodatek będzie miał kilka dni poślizgu? Mówisz serio? Przecież gdy podawali plan zaznaczyli, że terminy mogą się przesunąć. Oczywiście rozumiem, jeśli zrezygnujesz z kupienia dodatku, bo przecież zbliżają się Święta i trzeba się na czas zaopatrzyć, ale by od razu sprzedawać grę? Tego nie qmam.
Vojtas, tutaj jestem z Tobą bo naprawde nie rozumiem obrażania się i takich zachowań :) Nawet jeżeli gra ma poślizg miesięczny czy dwumiesięczny (co już się zdarzało nie raz) to co z tego? Są inne gry, a dodatek można kupić później i tyle.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Może Osadnicy to jest tak dobra gra, że wciąga jak narkotyk? Zakwas nie dostał na czas kolejnej działki i cierpi, więc - co zrozumiałe - woli iść na odwyk, niż fundować sobie kolejne przejścia xD
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: veljarek »

Wystarczy porównać dwa watki planów wydawniczych Portal i Rebel. Tam jak napisze rebel ze gra ma poślizg miesiac to ludzie piszą w stylu: "najważniejsze ze gra będzie" etc...
Ja by te same słowa napisal portal to by byly dwie strony marudzenia.
Mnie zastanawia skąd ta różnica w podejściu, przeciez często tych samych graczy?

Fakt portal zawalil, w to miejsce kupicie sobie inne gry na święta. Ja tak zrobię, nie będę z powodu braku gry lub dodatku plakal. Szkoda energii na to.
Portal bardziej to zaboli niż nas bo sprzedadzą mnie egzemplarzy na święta.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
ODPOWIEDZ