Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Seykan »

Jasne, też myślę, że to najlepsza opcja. Wydaje mi się, że współgracze nie do końca byli przekonani i tyle.
Teksty niefabularne pod koniec gry przestałem czytać i zgrabiej to szło. Tak samo jak przy testach, czytałem do testu, a później tylko rezultat i też szło "gładziej".
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Szkoda tylko że teksty niefabularne nie sa oddzielone w kolejnym wierszu, Tak jak zrobiono to w Władcy Pierścieni. Łatwiej by sie to czytało
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Phate »

Zmieniając temat.
Pytanie do tych którzy malowali swoje figurki. O ile do potworów mam przeźroczyste podstawki i tu nie ma problemu to zastanawiam się jak pomalować podstawki dla figurek badaczy. Jakieś pomysły ? Jak to u was wygląda ?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

Pewnie zależy od tego, jak bardzo chcesz je upiększać. Mnie się nie chciało bawić, więc zastosowałem wersję https://www.youtube.com/watch?v=O4irXQhgMqg
Spoiler:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Phate pisze: 23 lip 2020, 11:17 Zmieniając temat.
Pytanie do tych którzy malowali swoje figurki. O ile do potworów mam przeźroczyste podstawki i tu nie ma problemu to zastanawiam się jak pomalować podstawki dla figurek badaczy. Jakieś pomysły ? Jak to u was wygląda ?
Ja wszystkie figurki wymieniłem na wersje z przeźroczystymi podstawkami. Jak dla mnie nie rozumiem dlaczego miałyby się pod tym aspektem różnić. Wrzucaj wszystko na przeźroczystą plexę, będziesz Pan zadowolony :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Phate »

Yuri, obawiam się trochę uszkodzenia samych figurek przy próbie odcięcia starych podstawek.
U ciebie to poszło sprawnie ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

A bez najmniejszych problemów. Tylko moja rada nie rób tego żyletką - zbyt "miękka" i przy uzyciu sporej ilości dżuli nie wiesz, gdzie odskoczy, mała kontrola wtedy - tylko np. nozykiem tapicerskim. No i "kieruj" otrze zawsze "ku dołowi" to nie utnie paluszków/obcasów naszym dzielnym Poszukiwaczom.

EDIT:
Jak dla mnie wygląda to o niebo lepiej:

Obrazek
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Phate »

Łeeee no stary, u Ciebie to cały MoM jest wypasiony. Podstawka gracza rewelacja.
Pomyślę, czy nie spróbować poodcinać tych podstawek.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Szewa »

Yuri pisze: 23 lip 2020, 12:04 A bez najmniejszych problemów.
Jaki klej użyłeś do przyklejenia figurek do podstawek? Bo sam będę się za to zabierał także :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Po kolei. Podmienisz podstawki, pójdziesz dalej, każdy od tego zaczynał :) A na serio to chyba wymiana tych podstawek najwięcej daje zmiany, najmniejszym kosztem. Ja już jestem tak przyzwyczajony do stanu obecnego, że jak sobie przypomniałem o graniu z tymi czarnymi plamami pod figsami to aż mnie ciarki przeszły.... Nawet się nie zastanawiaj. Nożyk tapicerski, spokojna muzyczka, .... no herbatka powiedzmy i lecisz z figurkami postaci. Szybciutko idzie, bo mają po dwie liche nóżki, nie to co potwory :)

EDIT: Najzwyczajniejszy SuperGlue ze sklepu naprzeciwko. Nie dawaj za dużo, poczekaj aż chwilkę "ostygnie" nim przyłożysz figsa i broń Boże nie "dmuchaj" żeby przyspieszyć, bo wtedy zostaje niefajna smuga, której nie usuniesz. Tyle, cała filozofia.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Kropelka ma to do siebie że wiąże jak nie ma dostępu powietrza. Więc żeby skleić trzeba dawać minimalnie kleju. Dlatego zawsze w tubkach jest sporo powietrza, żeby klej nie związał w środku, dlatego też zwykle zakleja tą wąską tutkę :wink:
Do takich precyzyjnych prac polecam kropelkę w żelu, o wiele lepiej się z nią pracuje.
Za to mam pytanie techniczne odnośnie malowania. Potwory nie mają podstawek więc jakim sposobem mocowaliście je do uchwytów przy malowaniu?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Szewa »

Paskuder pisze: 25 lip 2020, 09:04 Potwory nie mają podstawek więc jakim sposobem mocowaliście je do uchwytów przy malowaniu?
W sklepie z artykułami artystycznymi można kupić masę mocującą, dać niewiele na korek/zakrętkę i umocować na tym figurkę. Masa jest wieloktnego użytku.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Squall927
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2020, 22:19
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Squall927 »

No także witam wszystkich , jestem nowym posiadaczem Posiadlosci 2 edycji i jestem gra zachwycony i podoba mi sie, może nie ma wielkich fajerwerków ale pewnie z czasem odkrywania i ogrywania innych różnych scenariuszy gra spodoba mi się bardziej . Otóż dziś z dziewczyną graliśmy 2 raz w pierwszy scenariusz z podstawki . Za pierwszym razem nie wiedzieliśmy zbytnio co robic, sporo się krzatalismy i padliśmy od przekroczenia poczytalności.
Dziś grając drugi raz wiedzieliśmy co mamy zrobić więc poszło nam dużo lepiej ale niestety nie zdążyliśmy uciec z posiadłości z dowodami, znowu z powodu poczytalności :) a wam jak szło na początku zaczynając przygodę z grą ?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Szewa »

Squall927 pisze: 25 lip 2020, 22:52 a wam jak szło na początku zaczynając przygodę z grą ?
Zgon, szaleństwo, szaleństwo :D

A wczoraj skończył nam się czas na wykonanie scenariusza i przegraliśmy (drugi scenariusz).
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3389
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

Szewa pisze: 25 lip 2020, 23:34
Squall927 pisze: 25 lip 2020, 22:52 a wam jak szło na początku zaczynając przygodę z grą ?
Zgon, szaleństwo, szaleństwo :D

A wczoraj skończył nam się czas na wykonanie scenariusza i przegraliśmy (drugi scenariusz).
Podstawą jest wybranie uzupełniających się badaczy. Następnie zlewamy wszystko co wynieśliśmy z filmów horror i postępujemy dokładniej jak w nich - rozdzielamy się :D Nie warto też wszystkiego przeszukiwać jeśli scenariusz tego nie wymaga, aby zaoszczędzić czas.

Ostatnio rozgrywałem scenariusz na tonącym statku we dwie osoby i choć poziom trudności był oznaczony jako najwyższy, to sama partia była dość prosta. Uzyskaliśmy też najlepsze zakończenie(chyba):
Spoiler:
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Szewa »

Ardel12 pisze: 26 lip 2020, 09:20
Szewa pisze: 25 lip 2020, 23:34
Squall927 pisze: 25 lip 2020, 22:52 a wam jak szło na początku zaczynając przygodę z grą ?
Zgon, szaleństwo, szaleństwo :D

A wczoraj skończył nam się czas na wykonanie scenariusza i przegraliśmy (drugi scenariusz).
Podstawą jest wybranie uzupełniających się badaczy.
[/spoiler]
Ale co to za zabawa i odgrywanie ról gdy ktoś zmuszony jest grać kimś kogo nie czuję, tylko aby wygrać :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3389
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

Szewa pisze: 26 lip 2020, 13:16 Ale co to za zabawa i odgrywanie ról gdy ktoś zmuszony jest grać kimś kogo nie czuję, tylko aby wygrać :D
Jak chcę naprawdę się wczuć i odgrywać swoją postać to gram w wersję RPG :) Posiadłości daleko do takiej imersji. Nie możemy wykonywać akcji jakich chcemy, prowadzić dialogów pod naszą postać itd. Bądźmy szczerzy, czy wybierzemy jedną czy drugą postać to róznica jest wyłącznie w statystykach i umiejętności postaci. Przy czym zróżnicowanie statystyk nie jest wielkie i nie ma aż tak dużego wpływu na rozgrywkę czy mamy wysoką zręczność czy inteligencję. Ot w jednym przypadku lepiej będzie walczyć bronią białą sieczną a w drugim jakimś zaklęciem. Zmienia się karta, ale cała reszta pozostaje taka sama.

A wracając do wyboru postaci, każdy gracz dostaje losowe 2 postacie i z nich wybiera. Gram w ekipie lubiącej optymalizację i nie mamy dużych problemów by sie dostosować i rozegrać partię czy to kelnerką, czy to zbirem.
Squall927
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2020, 22:19
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Squall927 »

Czy ktoś ma jakieś informację na temat dodruków dodatków? Zwłaszcza chodzi o Ulice Arkham które osiągają jakieś kosmiczne ceny na allegro.
Jest wgl. na to szansa?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Squall927 pisze: 29 lip 2020, 13:23 Czy ktoś ma jakieś informację na temat dodruków dodatków? Zwłaszcza chodzi o Ulice Arkham które osiągają jakieś kosmiczne ceny na allegro.
Jest wgl. na to szansa?
Szansa, jest, Bo PS w Polsce bardzo dobrze sie sprzedaje, sama Galakta informowała, że nie ma obaw "Czy" tylko "Kiedy". A jeśli chodzi o pytanie "kiedy" , zależy od FFg i innych partnerów ponieważ wszyscy biorą udział w druku zbiorowym.
adso74
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:32
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: adso74 »

Ja mam za sobą sesję z inną ekipą i muszę powiedzieć, że odpowiedni gracze to w tym wypadku podstawa. Grało się naprawdę fajnie, a nowi uczestnicy do tego stopnia zachwycili się tytułem, że kilka dni później kupili sobie egzemplarz gry. Pierwsza paczka, z którą grałem, to bardzo fajni ludzie, ale zdecydowanie preferujący gry, w których trzeba coś policzyć, przekalkulować (a przy okazji w jednej z rozmów wyszło coś, o czym wcześniej nie pomyślałem - otóż oni zdecydowanie preferują gry nastawione na rywalizację, a nie, jak w przypadku MoM, na kooperację). Ludzie z drugiej ekipy do tego stopnia poczuli klimat, że nie tylko kupili MoM, ale jeszcze dokupili Zgrozę w Dunwich i czytają (wcześniej nie znali, skandal jak dla mnie). Martwi mnie tylko jedno. Ci ludzie mieszkają na drugim końcu Polski i widuję się z nimi średnio raz do roku. A z pierwszą ekipą na co dzień mogę bez końca grać w 7 cudów, czy Troyes, Azul albo Reef. Stąd uwaga do ludzi, którym podobnie jak mi, na początku poszło nie tak, jak się spodziewali - warto rzeczywiście spróbować z innymi ludźmi. No i bezwzględnie ważna jest otoczka. Jak obok siedzi ktoś, kto ogląda telewizję, to nic z tego nie będzie, choćbyście się nie wiem jak starali. Gra ma bardzo niski próg wejścia, za to wymaga zbudowania atmosfery. W każdym razie pozbywać się jej na razie nie zamierzam, a po pierwszych próbach miałem takie myśli. To nie jest najlepszy tytuł, w jaki grałem, ale można się przy niej dobrze bawić.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: alpha »

Squall927 pisze: 29 lip 2020, 13:23 Czy ktoś ma jakieś informację na temat dodruków dodatków? Zwłaszcza chodzi o Ulice Arkham które osiągają jakieś kosmiczne ceny na allegro.
Jest wgl. na to szansa?
Dobra wiadomość :D , bo Galakta poinformowała, że jeszcze w tym miesiącu będą dostępne w sklepie 2 poniższe dodatki:
1. Ulice Arkham
2. Ścieżka węża

Tutaj info: http://galakta.pl/dodruk-sciezki-weza-i ... -sierpniu/
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Phate »

Rewelacyjna wiadomość :)
W takim razie teraz pytanie - który z dużych dodatków kupić jako pierwszy ?
Przerażające podróże, Ścieżka węży czy Ulice Arkham ?
Który ma najfajniejsze scenariusze i najlepszy Content ? Oczywiście wiem, że najlepiej kupić "wszystkie" ;) Póki co jednak chciałbym wybrać jeden z nich ;p
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 303 times
Been thanked: 63 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Aadaan »

Phate pisze: 06 sie 2020, 14:47 Rewelacyjna wiadomość :)
W takim razie teraz pytanie - który z dużych dodatków kupić jako pierwszy ?
Przerażające podróże, Ścieżka węży czy Ulice Arkham ?
Który ma najfajniejsze scenariusze i najlepszy Content ? Oczywiście wiem, że najlepiej kupić "wszystkie" ;) Póki co jednak chciałbym wybrać jeden z nich ;p
Oba, bo jak kupisz jeden będziesz czekał do następnego dodruku. ;) A serio, oba są bardzo dobre, choć ja się lepiej bawiłem na ulicach Arkham niż w dżungli.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Phate »

A pod względem zawartości jak one wypadają ? Takie same ilości contentu czy któryś ma więcej ?
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 303 times
Been thanked: 63 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Aadaan »

Oba to są „duże” dodatki, mają zdaje się po 3 scenariusze, badaczy chyba tyle samo, w Ścieżkach są ładniejsze figurki (lepiej wykonane).
Szczegóły możesz sprawdzić na bgg, ja mam wszystko zmieszane i już nie pamiętam co miały poszczególne dodatki.
ODPOWIEDZ