Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: rattkin »

Rebel nie kreuje wizerunku, któremu potem nie jest w stanie sprostać. Po prostu hurraoptymizm jako strategia marketingowa też nie jest dobry i myślę, że ludzie w Portalu w końcu do tego dojdą, metodą prób i błędów.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zakwas »

Po prostu jak mam na każdy kolejny dodatek tyle czekać, to ja podziękuję - tu już nie chodzi o ten jeden dodatek, tylko o całość produktu, który miał wyglądać na początku (kupiłem równo z premierą w zasadzie) zupełnie inaczej. ;)

I nie chodzi o obrażanie się, choć na dźwięk słów "wydawnictwo Portal" mam ostatnio same złe skojarzenia i chęć pójścia w drugą stronę.
veljarek pisze:Mnie zastanawia skąd ta różnica w podejściu, przeciez często tych samych graczy?
Rebel nie nagrywa setek vlogów w których są mega fajni i tak profesjonalni, że mogą uczyć wszystkich dookoła jak się wydaje gry planszowe. ;)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2015, 13:30 przez zakwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Maxxx76 »

Zgadzam się z rattkinem. Skoro Mr Trzewiczek i spółka pompują balon swojej świetności i supermegaextraniewiadomoczego, to niech jeszcze wysilą się, by napisać przepraszam.
Opóźnienie każdemu może się zdarzyć, ale nie każdy jest tak napompowanym balonem jak Portal...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

rattkin pisze:Rebel nie kreuje wizerunku, któremu potem nie jest w stanie sprostać. Po prostu hurraoptymizm jako strategia marketingowa też nie jest dobry i myślę, że ludzie w Portalu w końcu do tego dojdą, metodą prób i błędów.
Tutaj chyba jest pies pogrzebany. Poza tym Rebel w swoim wątku stara się informować o wszystkim na bieżąco. Portal, przy całej swojej aktywności w sieci, często nie znajduje nawet chwili, żeby podzielić się złymi wiadomościami. Rozumiem rozgoryczenie niektórych, bo wpis "Słuchajcie, niestety Atlantydzi nadal mają lekkie opóźnienie. Robimy co możemy, gra najprawdopodobniej wyjdzie do sklepów xxx" wg mnie załatwiałby sprawę. Stąd może różnica w podejściu, o której pisze veljarek, bo Rebel znajduje chwilę na przekazanie informacji, mimo że nie wypuszcza dwóch vlogów tygodniowo (a może dlatego? ;)).

My tak czy inaczej Atlantydów zamówiliśmy i czekamy z nadzieją, że będzie jeszcze chwila, żeby ich ograć przed świętami, a może nawet zrecenzować. Portalu, wszytko w Twoich rękach ;).
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: veljarek »

Niech sobie pompuje.
To wy portfelem decydujecie kogo wspieracie, tylko po co te uszczypliwości i złośliwości do firm.
Tak to działa i trzeba przyjac ze tak jest, a kupujcie co tylko chcecie.
Ja blogi lubię oglądać i bardziej na nie czekam niż na dodatek do osadników.

Po prostu nie rozumiem idei wylewania na forum swoich żali, może po prostu jestem bardziej cierpliwy.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
pchelasso
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:38

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pchelasso »

Czyż nie po to jest forum, aby wylewać na nim swoje żale?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zakwas »

pchelasso pisze:Czyż nie po to jest forum, aby wylewać na nim swoje żale?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie - gdzie mam napisać, że mi się coś nie podoba, w zeszycie w kratkę? ;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Maxxx76 »

W linię. W kratkę jest do matematyki :-D
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1581
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 208 times
Been thanked: 609 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Ayaram »

No ja tam rozumiem, ale narzekanie, że portal w swoich było, nie było reklamach nie chwali się swoimi wtopami? Co jest w tym nie normalnego niby? :wink:
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: kamron6 »

Dla mnie problemem nie są opóźnienia, bo na niektóre gry czekam z rocznym poślizgiem, tylko fakt, że nie ma jednoznacznego stwierdzenia kiedy będzie gra. Jeśli co kilka dni piszą o kilkudniowym opóźnieniu - to jest to po prostu niepoważne.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: jax »

Yavi pisze:Poza tym Rebel w swoim wątku stara się informować o wszystkim na bieżąco. Portal, przy całej swojej aktywności w sieci, często nie znajduje nawet chwili, żeby podzielić się złymi wiadomościami. Rozumiem rozgoryczenie niektórych, bo wpis "Słuchajcie, niestety Atlantydzi nadal mają lekkie opóźnienie. Robimy co możemy, gra najprawdopodobniej wyjdzie do sklepów xxx" wg mnie załatwiałby sprawę. Stąd może różnica w podejściu, o której pisze veljarek, bo Rebel znajduje chwilę na przekazanie informacji, mimo że nie wypuszcza dwóch vlogów tygodniowo (a może dlatego? ;)).
100% racji.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: ramar »

A ja mam wrażenie, że Rebel informuje o opóźnieniach i problemach, natomiast Portal tylko stara się informować o problemach.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4682
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 1997 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: warlock »

/flejm mode on/ (ale nie bijcie za bardzo ;))

Nie do końca rozumiem fenomen O:NI. To dobra gra, ale moim zdaniem przereklamowana.

Mając do wyboru 7 Cudów Świata albo Osadników: Narodziny Imperium za każdym razem wybiorę 7 Cudów. Gra "zaspokaja" u mnie te same potrzeby ;), a jest przede wszystkim szybsza - O:NI w cztery osoby potrafią trwać 2 godziny, wolę rozegrać w tym czasie 3-4 partie w 7 Cudów.

/flejm mode off/

Ale bardzo lubię wariant solo ;).
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: ramar »

warlock pisze:/flejm mode on/ (ale nie bijcie za bardzo ;))

Nie do końca rozumiem fenomen O:NI. To dobra gra, ale moim zdaniem przereklamowana.

Mając do wyboru 7 Cudów Świata albo Osadników: Narodziny Imperium za każdym razem wybiorę 7 Cudów. Gra "zaspokaja" u mnie te same potrzeby ;), a jest przede wszystkim szybsza - O:NI w cztery osoby potrafią trwać 2 godziny, wolę rozegrać w tym czasie 3-4 partie w 7 Cudów.

/flejm mode off/
A może nie rozumiesz z tego powodu, że 7CŚ nie jest tak na prawdę grą dla 2 osób, a O:NI nie są tak na prawdę grą dla większej ilości osób niż 2 (no w porywach dla 3). Po za tym, w 7CŚ nie ma takiej możliwości kombinowania jak w O:NI. A poza tym, zgadzam się że Osadnicy to nie jest gra wybitna, lecz tylko (lub aż) bardzo dobra w swojej dziedzinie i w zestawieniu na dwóch graczy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4682
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 1997 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: warlock »

To prawda, na dwóch graczy i w wariancie solo jest bardzo dobrze. Ale przy czterech graczach mimo wszystko uważam, że 7 Cudów to lepsza opcja ;).
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Ryu »

warlock pisze:Nie do końca rozumiem fenomen O:NI. To dobra gra, ale moim zdaniem przereklamowana.
Ja z kolei nie rozumiem fenomenu 7 cudów :)
Dla mnie to jedna z najgorszych gier w jakie grałem. Do panteonu dołączam Keltisa i Mercuriusa. To są gry w które nie zagram bo się męczę. Dla mnie dno i tyle.

Po prostu każdy lubi co innego i tyle. Dla jednych O:NI dla drugich 7cudów a dla innych coś innego.
A co do Atlantydów to Portal ma już chyba mnie dość. Codziennie jak ich widzę (każdego z osobna) to zapytuję kiedy ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

warlock pisze:To prawda, na dwóch graczy i w wariancie solo jest bardzo dobrze. Ale przy czterech graczach mimo wszystko uważam, że 7 Cudów to lepsza opcja ;).
O:NI wydają mi się bardziej rozbudowani i zaawansowani od 7CŚ (których fenomenu nie rozumiem ;)). Faktycznie, przy 4 osobach (3 jeszcze ujdą) O:NI zajmują bardzo dużo miejsca i się dłużą, ale dla dwóch graczy są świetni. Nie podciągałbym Osadników pod kategorię gier wybitnych, ale to bardzo, bardzo przyjemna i dostarczająca masę radości gra.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vojtas »

Yavi pisze:
rattkin pisze:Rebel nie kreuje wizerunku, któremu potem nie jest w stanie sprostać. Po prostu hurraoptymizm jako strategia marketingowa też nie jest dobry i myślę, że ludzie w Portalu w końcu do tego dojdą, metodą prób i błędów.
Tutaj chyba jest pies pogrzebany. Poza tym Rebel w swoim wątku stara się informować o wszystkim na bieżąco. Portal, przy całej swojej aktywności w sieci, często nie znajduje nawet chwili, żeby podzielić się złymi wiadomościami.
Tyle że Rebel i Portal dzielą dwie, bardzo istotne różnice. Po pierwsze Portal wydaje mnóstwo autorskich gier, a więc musi ich marki zbudować od zera; stąd natężenie komunikacji jest znacznie większe niż jakiegokolwiek innego krajowego wydawcy planszówek; Rebel nie zajmuje się projektowaniem, a skupia się głównie na wydawaniu polskich edycji gier z zagranicy, co wymaga kompletnie innego rozłożenia akcentów w swojej działalności. Po drugie - Portal odwala kawał dobrej roboty w promocji hobby (w tym swoich produktów oczywiście) oraz budowie i aktywizacji społeczności graczy; Rebel - podobnie jak większość polskich wydawców - koncentruje się przede wszystkim na swoim bezpośrednim interesie czyli na sprzedaży i obsłudze klienta.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4682
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 1997 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: warlock »

W 7 Cudów zagrałem po raz pierwszy względnie niedawno - najpierw grałem w Osadników (których zresztą mam w kolekcji) ;). Także nie piszę z perspektywy fanboya 7CŚ ;).

NA SZCZĘŚCIE ludzie lubią różne gry - gdyby było inaczej, świat byłby nudny ;).
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

vojtas pisze:
Yavi pisze:
rattkin pisze:Rebel nie kreuje wizerunku, któremu potem nie jest w stanie sprostać. Po prostu hurraoptymizm jako strategia marketingowa też nie jest dobry i myślę, że ludzie w Portalu w końcu do tego dojdą, metodą prób i błędów.
Tutaj chyba jest pies pogrzebany. Poza tym Rebel w swoim wątku stara się informować o wszystkim na bieżąco. Portal, przy całej swojej aktywności w sieci, często nie znajduje nawet chwili, żeby podzielić się złymi wiadomościami.
Tyle że Rebel i Portal dzielą dwie, bardzo istotne różnice. Po pierwsze Portal wydaje mnóstwo autorskich gier, a więc musi ich marki zbudować od zera; stąd natężenie komunikacji jest znacznie większe niż jakiegokolwiek innego krajowego wydawcy planszówek; Rebel skupia się głównie na wydawaniu polskich edycji gier z zagranicy, co wymaga kompletnie innego rozłożenia akcentów w swojej działalności. Po drugie - Portal odwala kawał dobrej roboty w promocji hobby (w tym swoich produktów oczywiście) oraz budowie i aktywizacji społeczności graczy; Rebel - podobnie jak większość polskich wydawców - koncentruje się przede wszystkim na swoim bezpośrednim interesie czyli na sprzedaży i obsłudze klienta.
Jasne, rozumiem. Nic nie odbieram Portalowi - lubię ich vlogi, Trzewika nie poznałem, ale sprawia wrażenie sympatycznej, pozytywnie zakręconej osoby, Osadników uwielbiam. Tutaj nie chodzi nawet o to, że Atlantydzi się spóźniają, bo przecież wszystko się może zdarzyć. Boli mnie tylko brak informacji o tym - dzisiaj na Facebooku wydawnictwo odpowiedziało na czyjś komentarz pisząc, że są problemy z drukarnią. Fajnie, ale można to samo wrzucić wcześniej i też np. tutaj, gdzie - jak widać - dużo osób niecierpliwie wyczekuje Atlantydów. Jest to szczególnie widoczne przy takim właśnie (jak najbardziej pozytywnym) natężeniu komunikacji. Nie oszukujmy się - Portalowi też zależy na sprzedaży gier, nie tylko na promocji hobby ;). Dużo lepiej wyglądałoby otrzymanie informacji o opóźnieniu od wydawnictwa, niż od sklepu, w którym zamówiłem grę.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vojtas »

@Yavi

Ja tego wcale nie kwestionuję i faktycznie, Portal powinien informować na bieżąco w odpowiednich wątkach, na jakim etapie wydawniczym jest konkretny tytuł. To niewątpliwie sprawa do poprawy. Osoba odpowiedzialna za info powinna tu częściej zaglądać i odpowiadać na wątpliwości.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

vojtas pisze:@Yavi

Ja tego wcale nie kwestionuję i faktycznie, Portal powinien informować na bieżąco w odpowiednich wątkach, na jakim etapie wydawniczym jest konkretny tytuł. To niewątpliwie sprawa do poprawy. Osoba odpowiedzialna za info powinna tu częściej zaglądać i odpowiadać na wątpliwości.
I tylko o to mi chodzi. Jeszcze daleko mi do anulowania zamówienia (przebiegle Atlantydów zamówiłem w innym sklepie, niż resztę świątecznych zakupów), sprzedawania Osadników i podpalania się przed siedzibą Portalu ;).
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: zakwas »

Yavi pisze:
vojtas pisze:@Yavi

Ja tego wcale nie kwestionuję i faktycznie, Portal powinien informować na bieżąco w odpowiednich wątkach, na jakim etapie wydawniczym jest konkretny tytuł. To niewątpliwie sprawa do poprawy. Osoba odpowiedzialna za info powinna tu częściej zaglądać i odpowiadać na wątpliwości.
I tylko o to mi chodzi. Jeszcze daleko mi do anulowania zamówienia (przebiegle Atlantydów zamówiłem w innym sklepie, niż resztę świątecznych zakupów), sprzedawania Osadników i podpalania się przed siedzibą Portalu ;).
Się nie, ale siedziba... Hmm... :twisted:

;)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Portal Games »

Atlantydzi wysyłka od 7 grudnia. Po raz kolejny drukarnia przesuwa nam termin.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: TTR_1983 »

Portal Games pisze:Atlantydzi wysyłka od 7 grudnia. Po raz kolejny drukarnia przesuwa nam termin.
chyba już czas otworzyć własną mini drukarnię :mrgreen:
ODPOWIEDZ