Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Dzięki za sprostowanie strid3rr :)

A mam takie inne pytanie. Myślicie że do 10 następnego miesiąca Ulice Arkham oraz Ścieżka Węża wciąż będą dostępne w normalnych cenach? Bo nie wiem co teraz kupić - Death May Die gdzie w przedsprzedaży dostanę dodatkowy scenariusz czy właśnie te dodatki do Posiadłości :D
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

DMD z dodatkowym scenariuszem od Portalu (bo domyślam się, że to o niego chodzi) już nie jest w ofercie ich sklepu. To była promocja w przedsprzedaży i już zniknęła z ich strony. Możesz nadal zamówić ale tylko podstawkę jak w każdym innym sklepie.

Raczej brałbym dodatki do PSz, które lubią szybko znikać. DMD trafi pewnie niedługo do wtórnego obiegu więc pewnie kupisz taniej.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

Pewnie większość z Was już ograła PS z fanowską aplikacją Valkyria, ale jeżeli ktoś jeszcze nie miał styczności, to osobiście polecam.
Scenariusze są bardzo dobre, wciągające jak macki z sedesu w Innsmouth.
Jest duża różnorodność czasu gry i poziomu trudności, ale generalnie każdy trzyma poziom.
Kilka z nich jest bardzo fajnie zaprojektowanych również pod względem dźwięków a w jednym z nich ścieżka dźwiękowa nie występowała w oficjalnej apce, jeśli się nie mylę. Oczywiście ta muzyka bardziej mi przypadła do gustu niż w oficjalnej aplikacji.
Im więcej rozszerzeń pudełkowych się posiada, tym więcej scenariuszy w Valkyrii jest dostępnych.
Jeszcze raz serdecznie polecam.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Phate »

Właśnie wczoraj też zacząłem bawić się i testować scenariusze w Valkyrii - jestem pod wielkim wrażeniem :)
A może ktoś coś powiedzieć o tych trzech scenariuszach które są płatne na Steam'ie ? Warto je kupić ?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

"Mroczne odbicia" i "Odmienione losy" grałem kilka razy w różnych składach i oceniane były bardzo pozytywnie, w obu są fajne rozwiązania w kwestii mechaniki gry i fabuły. Zakończenia zwykle mieliśmy neutralne. Dość trudno uzyskać pozytywne zakończenie bez znajomości fabuły/układu pomieszczeń (z zasady nie spojleruję i nie sugeruję działań, zostawiając wszystkie kluczowe decyzje w rękach graczy, którzy nie znają scenariusza).

"Co kryje się wewnątrz" grałem dawno temu i fabularnie było całkiem przyjemne, choć nie utkwiły mi w pamięci żadne interesujące modyfikacje w mechanice gry.

Moim zdaniem warto dodać te scenariusze do biblioteki. Żałuję, że FFG nie wypuściło więcej dodatków w tej formie, bo plastiku i kartonu jest już w tej grze masa, potrzeba "tylko" nowych historii.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

Gdy wychodziło PS2 byłem wielkim przeciwnikiem gry z aplikacją i jakoś obraziłem się na jakość czy też problem z figurkami. Lata lecą i się strasznie napalilem na grę. Poczekam jednak na 3 edycję gdyż problemy z dostępnością dodatków odstraszają.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

Elemenek pisze: 28 sie 2020, 15:28 Gdy wychodziło PS2 byłem wielkim przeciwnikiem gry z aplikacją i jakoś obraziłem się na jakość czy też problem z figurkami. Lata lecą i się strasznie napalilem na grę. Poczekam jednak na 3 edycję gdyż problemy z dostępnością dodatków odstraszają.
A ma być 3 edycja?
Na Twoim miejscu bym się zbyt długo nie zastanawiał.
Bierz 2 edycję póki jest na rynku. Za Progiem, Świątynia i Ulice Arkham chyba jeszcze są. Plus to o czym pisałem kilka postów wyżej, czyli o świetnej fanowskiej aplikacji, dodającej nowe Scenariusze i znacznie przedłużającą żywotność PS.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Elemenek »

jakmis83 pisze: 28 sie 2020, 18:58
Elemenek pisze: 28 sie 2020, 15:28 Gdy wychodziło PS2 byłem wielkim przeciwnikiem gry z aplikacją i jakoś obraziłem się na jakość czy też problem z figurkami. Lata lecą i się strasznie napalilem na grę. Poczekam jednak na 3 edycję gdyż problemy z dostępnością dodatków odstraszają.
A ma być 3 edycja?
Na Twoim miejscu bym się zbyt długo nie zastanawiał.
Bierz 2 edycję póki jest na rynku. Za Progiem, Świątynia i Ulice Arkham chyba jeszcze są. Plus to o czym pisałem kilka postów wyżej, czyli o świetnej fanowskiej aplikacji, dodającej nowe Scenariusze i znacznie przedłużającą żywotność PS.
Nie mam pojęcia, lecz wnioskuję tak po polityce FFG. Kurcze i dałeś mi teraz do myślenia, że może zaistnieć taka sytuacja jak w przypadku Arkham Horror i 3 edycji która jest tak naprawdę inna gra.
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 254
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 60 times
Been thanked: 122 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: upadly_bankowiec »

jakmis83 pisze: 28 sie 2020, 18:58 Plus to o czym pisałem kilka postów wyżej, czyli o świetnej fanowskiej aplikacji, dodającej nowe Scenariusze i znacznie przedłużającą żywotność PS.
Pobrałem kilka dni temu Valkyrie, zaznaczyłem posiadane rozszerzenia i wyszło mi ledwie 7 scenariuszy (po Polsku). Nie zrozumcie mnie źle, lepsze to niż nic - zwłaszcza jeśli trzymają poziom. Ale nastawiałem się na dziesiątki nowych niesamowitych przygód ;) Po angielsku widzę przeszło 60, ale w nie niestety już z żoną nie zagram... Być może trzeba będzie podwinąć rękawy i samemu coś stworzyć ;)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

upadly_bankowiec pisze: 28 sie 2020, 20:22 ... Po angielsku widzę przeszło 60, ale w nie niestety już z żoną nie zagram... Być może trzeba będzie podwinąć rękawy i samemu coś stworzyć ;)
60 scenariuszy po angielsku ? Mnie pokazuje 22 bodajże...
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 254
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 60 times
Been thanked: 122 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: upadly_bankowiec »

To być może chodziło o wszystkie wersje językowe ;)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

upadly_bankowiec pisze: 28 sie 2020, 20:22
jakmis83 pisze: 28 sie 2020, 18:58 Plus to o czym pisałem kilka postów wyżej, czyli o świetnej fanowskiej aplikacji, dodającej nowe Scenariusze i znacznie przedłużającą żywotność PS.
Pobrałem kilka dni temu Valkyrie, zaznaczyłem posiadane rozszerzenia i wyszło mi ledwie 7 scenariuszy (po Polsku). Nie zrozumcie mnie źle, lepsze to niż nic - zwłaszcza jeśli trzymają poziom. Ale nastawiałem się na dziesiątki nowych niesamowitych przygód ;) Po angielsku widzę przeszło 60, ale w nie niestety już z żoną nie zagram... Być może trzeba będzie podwinąć rękawy i samemu coś stworzyć ;)
Uwierz, trzymają poziom.
Ba, śmiem twierdzić, że niektóre są lepsze od oryginalnych.
Ale fakt, scenariuszy w naszym języku jest malutko, ale jakościowo są świetne.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jediwolf
Posty: 412
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 90 times
Been thanked: 85 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Jakbym wiedział jak się tłumaczy te scenariusze, to bym pewnie parę przetłumaczył. Ale jeszcze nie wiem jak to zrobić xD
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Babik »

O ile jeszcze tego nie zrobiłeś, zacznij od zaznajomienia się z tym tutorialem:
https://docs.google.com/document/u/0/d/ ... tkz7qo4mnu
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: zajudzony »

Witam, mam tylko szybkie pytanie który z dostępnych dodatków jest najbardziej wart polecenia ? I czy cena ok 200pln za ulice arkham lub ścieżkę węża to uczciwa cena czy już wywindowana brakiem nakładu ? A jak na tle tych dwóch dodatków wypadają dodatki świątynia świtu i za progiem, bo cena dwóch ostatnich najbardziej zachęca do zakupu . Z góry dzięki za pomoc . Pozdr
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Niestety didatki jak i sama podstawka zdrozala

Kiedys podstawkę można bylo wyrwać za 270zł a same dodatki za ulice 170-180, a przerażajace podróże za 190zł natomiast sciezki węża nie znalazłem taniej niż 200zł. I pisze tu o przedsprzedażach, zawsze kupuje w przedsprzedazy aby było taniej.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 113 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: hamish »

zajudzony pisze: 30 sie 2020, 02:46 (...) czy cena ok 200pln za ulice arkham lub ścieżkę węża to uczciwa cena czy już wywindowana brakiem nakładu ? A jak na tle tych dwóch dodatków wypadają dodatki świątynia świtu i za progiem, bo cena dwóch ostatnich najbardziej zachęca do zakupu.
Cena w okolicach 200 złotych to cena "normalna", czyli w takiej znajdziesz dostępny produkt w większości sklepów. Powoli zaczynam wychodzić na zealotę, ale szukaj poza i-szopem. System obsługuje tylko te sklepy, które się w nim zarejestrowały. Taki Gamelord nie widnieje w wynikach wyszukiwania, a gry w tym sklepie są o około dwie dyszki tańsze niż w innych (czyli sam widzisz, cena w okolicach dwóch stówek).

Świątynia Świtu i Za Progiem to małe dodatki. Tego nie widać jak się patrzy na ilustracje w sklepach, ale pudełka są mniejsze (coś jak małe dodatki do Aeon's End). No I też mają mniejszą zawartość. Zwykle to dwóch badaczy, dwa do czterech potworów (tych najmniejszych), kilka kafli terenu, żetony, trochę kart i dwa scenariusze. Duże dodatki, jak Przerażające Podróże, Ulice Arkham czy Ścieżka Węża zawierając przynajmniej dwa razy tyle materiału (przykładowo: czterech badaczy, zestawy potworów od najmniejszych do największych, sporo nowych kart, kafli terenu i żetonów) no i też więcej scenariuszy. Możesz przyjąć taki przelicznik: cena w okolicach setki: mały dodatek. Kiedy oscyluje wokół dwóch setek: duży. Warto dodać, że każdy dodatek to zawsze jakiś nowy mechanizm wprowadzany do gry.

Bazując na tym, myślę, że sam zdecydujesz co będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: zajudzony »

Super, dzięki za info!! A który z tych trzech dużych dodatków jest najciekawszy :)? Pewnie każdy z nich... Ale który brać na pierwszy ogień? Przerażające podróże bo znikają ze sklepów ? I jak rozumiem ten sklep gamelord godny polecenia ? Legitny sklep? Pozdrawiam i milej niedzieli !!!!
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bananek »

Te "duże" dodatki myślę, że najlepiej ograć w takiej kolejności w jakiej wychodziły czyli Ulice->Podróże->Ścieżka
theres
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 17:19
Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: theres »

Ostatnio kupowałem Ulice i Ścieżkę na Dragoneye za 185, a Za Progiem za 96. Świątyni Świtu nakład powoli się kończy, więc problem z dostępnością i cena wyższa niestety.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: zajudzony »

Dobra kupione Ulice i ścieżka, biorę póki są na rynku ... chodzą mi po głowie jeszcze dwa małe dodatki ale w jednym miesiącu plus podstawka budżet tego chyba nie wytrzyma :( pozdr
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: wst121121 »

To ja też zadam pytanie o dwa dodatki.
Chcę zakupić Ulice Arkham albo ścieżki węża
Który dodatek ma lepsze ciekawsze scenariusze? w którym jest lepszy klimat i daje większe wyzwanie?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Shodan »

wst121121 pisze: 30 sie 2020, 17:00 To ja też zadam pytanie o dwa dodatki.
Chcę zakupić Ulice Arkham albo ścieżki węża
Który dodatek ma lepsze ciekawsze scenariusze? w którym jest lepszy klimat i daje większe wyzwanie?
Imo zdecydowanie Ulice. Ścieżki to już widać powoli wyczerpywanie się pomysłów. Latanie za wężami po dżungli wydaje się mniej cthulowe ;-)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Phate »

A jakie znacie sklepy w których warto szukać dodatków a które nie są wyświetlane w I-Szopie ?
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

Ulice o wiele lepsze wg mnie. Scenariusze z nich rozgrywałem po kilka razy, w Ścieżkach grałem każdy po razie i jakoś nie mam ochoty do nich wracać
ODPOWIEDZ