Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Szewa »

Phate pisze: 30 sie 2020, 20:10 A jakie znacie sklepy w których warto szukać dodatków a które nie są wyświetlane w I-Szopie ?
Nie wiem jak u innych, ale mi nie wyświetla na i-szopie sklepów takich jak gamelord, strefamtg.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 114 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: hamish »

Gamelord na propsie. Warto tam zaglądać. Wszystko przychodzi równo z premierami, są normalne przedsprzedaże. I ceny niższe. Płatność przelewem, płatności online z dopłatą. No i strona uznawana przez antywirus za niebezpieczną. Na to trzeba uważać.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Warto wchodzić w MoM2 do gry głównie samemu na kilku badaczy? I jak jakość figurek? Lepsza już jest niż podczas premiery?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 546
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 259 times
Been thanked: 114 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: hamish »

Odpowiedź zależy od tego, czego tak naprawdę szukasz w tej grze. W moim przypadku był to zakup kota w worku, bo nie do końca jeszcze wiedziałem, czego się spodziewać. Coś tam czytałem, zapytałem kilku znajomych. Kupiłem i zagrałem solo według reguł gry, czyli dwoma badaczami. Ale ja mam zawsze jakiś niedosyt grając w tego typu gry w niepełnym składzie. Więc puściłem się z całą piątką badaczy. Dopiero wtedy poczułem co to znaczy wsiąknąć w PS2 kompletnie. Przy takiej grze nie zadziała w pełni zasada o ukrytych kartach szaleństwa - każdy gracz losuje jedną kiedy przerażenie osiągnie pewną wartość. To trochę jak ukryta tożsamość z odmiennym celem zwycięstwa (to zapewne wiesz). Więc grając piątką badaczy, wszystko o wszystkich wiesz, zatem ta nuta niepewności umyka. Mnie nie przeszkadza, a to mimo wszystko istotny aspekt gry.

W moim odczuciu figurki są na przyzwoitym poziomie. Widziałem te z pierwszego druku (o ile się nie mylę) i miały mniej widocznych detali. Co ważne, z każdym nowym dodatkiem ich jakość się poprawiała. Nie o lata świetlne, ale różnicę można było zauważyć.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Tylko czy warto kupować tak drogą grę pod solo... Dodatki też trochę kosztują. A już mam EH (niepełne), AH3 i CDMD :D
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

MrAtrion pisze: 10 wrz 2020, 08:26 Warto wchodzić w MoM2 do gry głównie samemu na kilku badaczy? I jak jakość figurek? Lepsza już jest niż podczas premiery?
W moim odczuciu gra jest wyłącznie do grania w grupie.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

grzeslaw90 pisze: 10 wrz 2020, 11:37
MrAtrion pisze: 10 wrz 2020, 08:26 Warto wchodzić w MoM2 do gry głównie samemu na kilku badaczy? I jak jakość figurek? Lepsza już jest niż podczas premiery?
W moim odczuciu gra jest wyłącznie do grania w grupie.
I tak i nie.
Tak, ponieważ w grupie jest zawsze łatwiej przejść scenariusz. A jak się wszyscy wczują w klimat, to już jest świetnie.
Nie, ponieważ:
Solo jest jak najbardziej grywalne.
Jest trudniej.
Dość krótki czas przygotowania rozgrywki.
W grupie potrafią się trafić osoby psujące klimat, wiem, miałem takie przypadki. Rozgrywka wtedy siada.

Podsumowując: co kto lubi.
Jeżeli chcesz coś do solo, to bardziej by tu pasował Arkham Horror LCG.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

MrAtrion pisze: 10 wrz 2020, 09:58Tylko czy warto kupować tak drogą grę pod solo... Dodatki też trochę kosztują. A już mam EH (niepełne), AH3 i CDMD :D
Gdybym grał wyłącznie solo... to szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy kupowałbym Posiadłość Szaleństwa. Żeby nie było wątpliwości, to jedna z moich ulubionych i najczęściej granych gier w kolekcji, a do tego ogromnie przypadła do gustu moim znajomym, ale nigdy nie czułem chęci, aby siadać do niej solo. Posiadłość jest rewelacyjna jeśli chodzi o klimat i fabułę, dzięki czemu można posiedzieć ze znajomymi przy planszy i poczuć się jak bohaterowie filmu z dreszczykiem. Grając w planszówkę solo, osobiście oczekuję jednak czegoś innego – regrywalności i główkowania, a to nie są atuty tej gry. Jeśli chcę zatopić się w fabularnej rozgrywce solo, wolę sięgnąć po gry komputerowe.

W Eldrich Horror jeszcze zagrałbym solo, tam jest trochę zabawy w optymalizację jak w Pandemic, ale Posiadłość to już pełny nacisk na fabualrkę i scenariusz, nie ma za bardzo nad czym główkować od strony mechaniki gry.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 578
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 459 times
Been thanked: 310 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

To jedna z moich ulubionych gier do rozgrywek solo ale dwiema+ postaciami. Moim zdaniem warto brać wszystko co do niej wyszło i tyle w temacie.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 88 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Może gdyby nie cena... Która nie chce spaść xD
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

jakmis83 pisze: 10 wrz 2020, 11:57 (...)
Nie, ponieważ:
(...)
W grupie potrafią się trafić osoby psujące klimat, wiem, miałem takie przypadki. Rozgrywka wtedy siada.
To jest najlepsza gra do szukania i wykluczania od razu nowych znajomych do grania - na wielu przykładach sprawdzone, przytoczę jeden - kolega organizował spotkanie/rozgrywkę dla osób nieznających Posiadłości, poszliśmy we dwóch plus 3 nowe osoby (singiel i para). Oczywiście zawsze rozgrywamy pierwszy scenariusz, bo najszybciej można go w razie czego przepchnąć do finału ;)
I tak singiel prawie w ogóle się nie odzywał chociaż sprawiał wrażenie, że mu się gra spodobała, chłopak z pary też niby się wczuł, ale za to jego dziewczyna była tak znudzona, że próbowała nam wszystkim obrzydzić grę robiąc jakieś totalne głupoty. Więc my widząc, że nie ma to najmniejszego sensu, czym prędzej zakończyliśmy scenariusz. I jak się zapewne domyślacie, z nikim z tej grupy już więcej się nie widzieliśmy.

Więc tak, potwierdzam słowa kolegi, wystarczy jedna, niewłaściwa osoba w grupie, żeby gra szybko stała się udręką.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: alpha »

strid3rr pisze: 10 wrz 2020, 23:14 z nikim z tej grupy już więcej się nie widzieliśmy.
Jesteście ostatnimi osobami, które ich widziały?
Hmm... ostry ten scenariusz :D
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Tak się złożyło, że portal został otwarty...
mirazzz1
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2020, 08:10

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mirazzz1 »

Witam.
Wczoraj kupiłem Posiadłość Szaleństwa 2ed .Otworzyłem, wyjąłem żetony z wyprasek. Przejrzałem instrukcję. Dopiero dzisiaj rano coś mi zaświtało, że chyba czegoś brakuje. Już wiem: nie ma zestawu konwertującego. Szukam, szukam, nie ma. Patrzę w spis komponentów w instrukcji: ani słowa na ten temat. W instrukcji w miejscu gdzie był spis komponentów i była grafika tego zestawu jest teraz informacja jak przykleić do podstawek niektóre potwory. Ktoś miał taki przypadek? Nawet na stronie Galakty w dalszym ciągu jest info, że ten zestaw jest w pudełku.
Obrazek
Endrju87
Posty: 83
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Endrju87 »

Ktoś już o tym wspominał, że ostatni dodruk już nie posiadał tego zestawu konwertującego.
mirazzz1
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2020, 08:10

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mirazzz1 »

Endrju87 pisze: 24 paź 2020, 11:10 Ktoś już o tym wspominał, że ostatni dodruk już nie posiadał tego zestawu konwertującego.
Szkoda tylko, że wszystkie sklepy dalej mają w opisach, że jest. Galakta również nie informuje (ja przynajmniej nie znalazłem tej informacji), że tego zestawu już nie ma w pudełku. Napisałem do nich, ciekawe co odpiszą.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3391
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2066 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

A czasem się po prostu już nie wycofali z tego zestawu?
Pisz do nich na FB lub maila to najszybciej uzyskasz odp.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 487
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 64 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

Pakiet konwertujący usunęli ale cena dalej taka sama :D
SummonerLord
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:49
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: SummonerLord »

Nie ma zestawu konwertującego za to figurki są lepszej jakości.
mirazzz1
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2020, 08:10

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mirazzz1 »

Ale czy przypadkiem bez tego zestawu i pierwszej edycji nie da się zagrać w jakieś scenariusze? Bo z tego co sprawdzałem w apce to raczej się nie da.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2767
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

mirazzz1 pisze: 24 paź 2020, 12:39 Ale czy przypadkiem bez tego zestawu i pierwszej edycji nie da się zagrać w jakieś scenariusze? Bo z tego co sprawdzałem w apce to raczej się nie da.
Tak.

Na stronie FFG wrzucili Pakiet Konwertujący za free do druku własnego. Czy Galakta wrzuciła przetłumaczony to już nie wiem, można ich pytać. Pewnie nie, bo to sporo pracy, a hajsów za to nie skoszą.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
mazi80
Posty: 13
Rejestracja: 14 lis 2020, 07:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mazi80 »

Jest zestaw konwertujący na stronie Galakty po polsku.Oczywiście trzeba sobie samemu wydrukować.I moje pytanie czy ktoś już to robił i drukował owy zestaw samemu czy zlecił wydrukowanie jakiejś drukarni.
Osobiści się zastanawiam nad wydrukowaniem i zleceniu tego drukarni aby wszystko wyglądało tak jak powinno i na podobnych papierach.Czy ktoś już się tego podjął i czy zabawa w drukowanie jest warta świeczki?
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gab »

Wg mnie lepiej dać sobie trochę czasu i poszukać zestawu konwertującego tu na forum. W przeciągu miesiąca widziałem na pewno dwa takie ogłoszenia z czego pamiętam cenę tego ostatniego -50zł. Niestety ogłoszenia są już nieaktualne.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Myślę że zmiana nazwy gry może być podyktowana tym, że sama Posiadłość Szaleństwa jest grą podrzędną względem marki Arkham Horror. Do tego samo Arkham marketingowo jest bardziej rozpoznawalne. A trzecia rzecz, to że tytułowych "posiadłości" w kolejnych scenariuszach jest coraz mniej, wiec nazwa kiepsko oddaje to, co w grze z dodatkami się dzieje. Gra się cały czas sprzedaje i jest dodrukowywana, FFG zapowiadało chęć skupienia się na swoich najlepszych tytułach. Trudno powiedzieć, czy nie mają pomysłu jak to kontynuować, czy brak im ludzi.
gogovsky
Posty: 2273
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 474 times
Been thanked: 518 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

arian pisze: 22 lis 2020, 18:17 Myślę że zmiana nazwy gry może być podyktowana tym, że sama Posiadłość Szaleństwa jest grą podrzędną względem marki Arkham Horror. Do tego samo Arkham marketingowo jest bardziej rozpoznawalne. A trzecia rzecz, to że tytułowych "posiadłości" w kolejnych scenariuszach jest coraz mniej, wiec nazwa kiepsko oddaje to, co w grze z dodatkami się dzieje. Gra się cały czas sprzedaje i jest dodrukowywana, FFG zapowiadało chęć skupienia się na swoich najlepszych tytułach. Trudno powiedzieć, czy nie mają pomysłu jak to kontynuować, czy brak im ludzi.
Posiadłość nie jest podrzędna do Horroru w Arkham tylko do Arkham Files, a nazwę zmienione, bo Posiadłość prawdopodobnie nie będzie rozwijana, a Horror w Arkham Edycja 3 tak, a gra komputerowa miała być takim trochę point and click, więc raczej posiadłość bardziej niż Horror w Arkham, ale co ja tam wiem :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ