Gloomhaven (Isaac Childres)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mery1984 »

kivu pisze: 31 gru 2020, 10:55
Jak nic nie znajdziesz to napisz do mnie w niedziele - będę wtedy miał grę przy sobie i jak znajde tą instrukcję to mogę Ci zrobić zdjęcia
Od ponad 2 tygodni bezskuteczenie szukam. Sklep nie odpisał, tu nikt poza Tobą się nie odezwał, więc na pewno się przypomnę w niedzielę ;)
RaYell
Posty: 426
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: RaYell »

Mery1984 pisze: 21 gru 2020, 16:40 Gra jest włożona do insertu od War Box, ale brakuje w zestawie tylko tej insturkcji układania kafelek mapy.
Instrukcja układania kafelek mapy jest na drewnianej płytce w insercie.

Obrazek
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Cyel »

RaYell pisze: 02 sty 2021, 09:07
Mery1984 pisze: 21 gru 2020, 16:40 insturkcji układania kafelek mapy.
Instrukcja układania kafelek mapy
Wiem, że off top trochę (ale i tak ten temat to w większości off top o kupowaniu tej gry a nie graniu w nią), ale mam pytanko - czy to odniesienie do jakiegoś mema, czy innej popkulturowej rzeczy? Gdyby tylko jeden z Was tak napisał zalożyłbym pomyłkę, ale tak powtórzone to wygląda na coś umyślnego. Ciekaw jestem do czego żart nawiązuje.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Mery1984 »

RaYell pisze: 02 sty 2021, 09:07 Instrukcja układania kafelek mapy jest na drewnianej płytce w insercie.

Obrazek
Tak, jednak tej konkretnej płytki w moim insercie brakuje po prostu. Podejrzewam, że pierwszy właściciel gry, który ją do niego pakował uznał ją za zbedną ;)
Dzięki wielkie.
Cyel pisze: 02 sty 2021, 09:31 Wiem, że off top trochę (ale i tak ten temat to w większości off top o kupowaniu tej gry a nie graniu w nią),
Bo do tego ten temat służy właśnie - ogólne dyskusje o grze ;)
Wątek zasady i pytania jest tu: viewtopic.php?f=42&t=52920&start=250
Cyel pisze: 02 sty 2021, 09:31 ale mam pytanko - czy to odniesienie do jakiegoś mema, czy innej popkulturowej rzeczy? Gdyby tylko jeden z Was tak napisał zalożyłbym pomyłkę, ale tak powtórzone to wygląda na coś umyślnego. Ciekaw jestem do czego żart nawiązuje.
IMHO żaden żart, po prostu podświadomy błąd ;). Jedni notorycznie piszą "na razie" i "napewno", a mnie się zdarza kafelek właśnie... Nic nie poradzę, mimo usilnych starań zdarzy mi się czasem jakiś błąd.
Obiecuję poprawę ;)
_leigam_
Posty: 954
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 113 times
Been thanked: 197 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: _leigam_ »

RaYell pisze: 02 sty 2021, 09:07
Skorzystałem przy okazji, dzięki.
Jak ktoś chce sobie druknąć to proszę.

Obrazek
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
mk20336
Posty: 1600
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 76 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Monsters analysis & strategies – Drakes

Dzisiaj prezentuję kolejny artykuł poświęcony przeciwnikom w świecie Glommhaven - tym razem Drakes. Te małe, smoko-podobne potwory potrafią być bardzo namolne, szybkie i niebezpieczne. Więcej o nich w poniższym artykule - miłej lektury!

LINK: Gloomhaven – monsters analysis & strategies – Drakes

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: yosz »

Gloomhaven to zdecydowanie tytuł który w 2020 (tfu) roku lądował na naszym stole najczęściej. Stwierdziliśmy, że po prawie 40 partiach w końcu jesteśmy w stanie go zrecenzować :) Nie jest to tytuł bez wad - i widzimy je, ale pomimo tego świetnie się przy G bawimy. Jak macie ochotę posłuchać to zapraszamy do 10 odcinka podcastu

https://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/ ... loomhaven/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Xisertus »

Ile macie dodatkowych kart "-1" (tych z gwiazdką) ??
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gnysek »

Chodzi o karty postaci która ma ikonę podobną do gwiazdki (strona 11, litera m), czy modyfikatory które mogą dodawać przedmioty (strona 11, litera n). Tak czy siak, wydaje mi się, że obu powinno być 5, ale nie chce mi się teraz otwierać kartonu, trochę go przykryłem innymi :P
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Xisertus »

gnysek pisze: 26 sty 2021, 01:42 Chodzi o karty postaci która ma ikonę podobną do gwiazdki (strona 11, litera m), czy modyfikatory które mogą dodawać przedmioty (strona 11, litera n). Tak czy siak, wydaje mi się, że obu powinno być 5, ale nie chce mi się teraz otwierać kartonu, trochę go przykryłem innymi :P
Chodzi mi o karty z * , które dodaje się z przedmiotów lub scenariuszy u dowolnej postaci.
092dawid
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:01

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: 092dawid »

Witam, na stronie producenta jest do pobrania w rar sarkofag, jest to chyba instrukcja. Jest jednak hasło, które nie mogę znaleźć nigdzie jakie jest. Czy zna je ktoś lub czy ktoś wie gdzie można znaleźć polską instrukcję do gry?

https://albipolska.pl/gloomhaven-pl/
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: tomuch »

Hasło do sarkofagu w grze można znaleźć, o ile się nie mylę.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
M_T
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 353 times
Been thanked: 22 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: M_T »

Kart -1 z gwiazdką w mojej angielskiej wersji naliczyłem 15.
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Xisertus »

M_T pisze: 27 sty 2021, 22:19 Kart -1 z gwiazdką w mojej angielskiej wersji naliczyłem 15.
Dzięki. Mam tyle samo.
Pytałem, bo myślałem ,że powinno być 16 ,tzn 4x4, ale widocznie ma być 15.
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Xisertus »

Z którymi scenariuszami mieliście najwięcej problemów??

Ja kilka razy grałem bodajże 13 i 29 i uważam je za dosyć trudne.
aeiou871
Posty: 984
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 437 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

Xisertus pisze: 10 lut 2021, 10:50 Z którymi scenariuszami mieliście najwięcej problemów??

Ja kilka razy grałem bodajże 13 i 29 i uważam je za dosyć trudne.
Dużo zależy od tego, jaką akurat drużyną najemników grasz i na jakim etapie kariery jesteś - niektóre postacie osiągają znaczący przyrost mocy na określonych poziomach, pewne przedmioty też znacząco ułatwiają rozgrywkę, a dostępność przedmiotów zależy od dobrobytu oraz wykonywania zadań pobocznych.

Generalnie, scenariusz 72 uznawany jest z najbardziej przegięty i nam sprawił sporo problemów, ale zaliczyliśmy go w dwóch różnych drużynach. Jako trudne wspominam scenariusze 24, 27, 31, 34, 41, 43, 48, 66, 79, 87. Z 13 raczej nie mieliśmy większych problemów, a w 29 graliśmy m. in. Nutką, z którą większość scenariuszy jest znacznie łatwiejsza.
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Fojtu »

Potwierdzam, że 29 i 72 są dość trudne.

Dla mnie najtrudniejszy chyba był 38. Bardzo dużo zależy od drużyny, my akurat mieliśmy wtedy team glasscannon i było baaardzo ciężko.
mk20336
Posty: 1600
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 76 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – monsters analysis & strategies – Vermlings

Kolejny artykuł w którym analizuję podstawowe klasy potworów w Gloomhaven - tym razem Vermlings. Karty akcji, umiejętności, statystyki - miłej lektury!

LINK: Gloomhaven – monsters analysis & strategies – Vermlings

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
gRamzel
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2018, 23:41
Has thanked: 4 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gRamzel »

Jest gdzieś obecnie polska instrukcja do pobrania w pdf? Linki z forum, prowadzące do strony Albi Polska, są już nieaktywne.
Może ktoś pobrał, jak była dostępna i się podzieli?
tommyray
Posty: 1353
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 416 times
Been thanked: 573 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: tommyray »

gRamzel pisze: 15 lut 2021, 21:54 Jest gdzieś obecnie polska instrukcja do pobrania w pdf? Linki z forum, prowadzące do strony Albi Polska, są już nieaktywne.
Może ktoś pobrał, jak była dostępna i się podzieli?
Priv.
gRamzel
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2018, 23:41
Has thanked: 4 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: gRamzel »

Jest to wersja fanowska. Fajna, ale język polski trochę w niej kuleje. ;)
tommyray pisze: 16 lut 2021, 06:12
gRamzel pisze: 15 lut 2021, 21:54 Jest gdzieś obecnie polska instrukcja do pobrania w pdf? Linki z forum, prowadzące do strony Albi Polska, są już nieaktywne.
Może ktoś pobrał, jak była dostępna i się podzieli?
Priv.
Wielkie dzięki!
mk20336
Posty: 1600
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 76 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: mk20336 »

Gloomhaven – monsters analysis & strategies – The Dark Creatures

Dzisiaj prezentuję już szósta odsłonę w cyklu "Gloomhaven – monsters analysis & strategies". Tym razem jedne z najbardziej mrocznych potworów zostaną poddane dogłębniej analizie...

Gloomhaven – monsters analysis & strategies – The Dark Creatures

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Misio80
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2020, 22:29

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: Misio80 »

Ja mam pytanie "z innej beczki.
Gram z rodzinką już jakiś czas, zrobiliśmy kilka scenariuszy, załatwiliśmy dwóch bossów - herszta i Arcydemona.
No i cały czas na dręczy pytanie - czy robimy coś nie tak, bo coś za dobrze nam idzie.
Sprawdzałem już różne listy błędów, nie robimy nic z nich raczej.
Dużo rozmawiamy o taktyce, ale bez liczb tzn. bez siły ataku/uzdrowienia, inicjatywy. W każdym razie przed wybraniem kart mamy ustalony plan działania.
Jak do tej pory tylko jedna z postaci raz nam zasłabła, ale to było poniekąd zgodne z planem, chcłała a jej wjazd pomógł w zakończeniu lokacji.
Jak Wy to widzicie - potem jest trudniej, coś robimy nie tak, podnieść poziom??? :twisted:
aeiou871
Posty: 984
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 437 times

Re: Gloomhaven (Isaac Childres)

Post autor: aeiou871 »

Misio80 pisze: 13 mar 2021, 11:46 Ja mam pytanie "z innej beczki.
Gram z rodzinką już jakiś czas, zrobiliśmy kilka scenariuszy, załatwiliśmy dwóch bossów - herszta i Arcydemona.
No i cały czas na dręczy pytanie - czy robimy coś nie tak, bo coś za dobrze nam idzie.
Sprawdzałem już różne listy błędów, nie robimy nic z nich raczej.
Dużo rozmawiamy o taktyce, ale bez liczb tzn. bez siły ataku/uzdrowienia, inicjatywy. W każdym razie przed wybraniem kart mamy ustalony plan działania.
Jak do tej pory tylko jedna z postaci raz nam zasłabła, ale to było poniekąd zgodne z planem, chcłała a jej wjazd pomógł w zakończeniu lokacji.
Jak Wy to widzicie - potem jest trudniej, coś robimy nie tak, podnieść poziom??? :twisted:
Zdecydowanie najtrudniej jest na początku, kiedy postacie nie mają jeszcze dużo złota, a zatem także przedmiotów i ulepszeń. Wiele grup ma problemy z przejściem pierwszego scenariusza, z każdym kolejnym jest łatwiej, bo zarówno postacie rosną w siłę, jak i gracze nabierają wprawy w grze nimi i współpracy ze sobą. Przy takiej grze ciężko wskazać, co możesz robić źle, ale jeśli tylko raz zdarzyło Wam się wycieńczenie postaci, to obstawialbym, że jednak coś robicie nie tak. Możesz próbować podnieść poziom trudności, w dużym stopniu to pomoże, ale na dłuższą metę też dostajesz wtedy lepsze nagrody (więcej złota i doświadczenia). My po ograniu ok. 20 scenariuszy zaczęliśmy grę na +1, a po kolejnych rozgrywkach graliśmy na +2 już przez większość kampanii do końca.
ODPOWIEDZ