Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

A Filth? Widzialeś ze zaczyna z championem na planszy? Ciekawe jak beda wyglądały mutacje :D
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Nie zwróciłem na to uwagi. Czytałem tylko karty, bez opisów. Cała frakcja Filth niezależnie od Summonera jest ciekawa mechanicznie i bardzo dobrze oddana klimatycznie. Być może aż za dobrze, bo dla mnie jest za bardzo odstręczająca i nie mam ochoty nią grać.
A mała wredna dziewczynka, która mówi, że "tatuś cię nie lubi", wyzwala we mnie chęć uciszenia jej na zawsze. Bardzo dobra robota, przyznaję i właśnie dlatego odpuszczam tę talię :).
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Sekator pisze:Bardzo jestem ciekaw Najemników.
Najemnicy będą mieć nową mechanikę opartą na różnorodności jednostek, będą mieć więcej niż 3 rodzaje commonów a każdy common będzie należeć dodatkowo do innej frakcji, Najemnicy otrzymają bonusy za więcej frakcji na polu bitwy. Dodatkowo takich oznaczonych frakcją Najemników będzie można wsadzać tylko do konkretnych talii, np. jednostka Najemników ze znaczkiem Tundry będzie mogła tylko do Tundry być dołączana.
kaszkiet pisze:Ciekawe jak beda wyglądały mutacje
Nowe mutacje są naprawdę ciekawe, zarówno mechanicznie jak i graficznie. Plugastwo będzie mieć teraz problem dobrobytu przy ich wyborze do talii, szczególnie Demagog.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za info!
Najemnicy brzmią interesująco, choć robią trochę wrażenie przekombinowanych.
Do tej pory przedstawione karty podobają mi się bardziej od Alliances, bo są oparte na ciekawych pomysłach, a jednocześnie są dosyć proste do zrozumienia, a przede wszystkim wytłumaczenia przeciwnikowi i nie mają tak dużo tekstu, jak poprzedni Master Set.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Z Najemnikami musieli coś zrobić przekombinowanego, żeby zachować balans, pochwalam sposób w jaki z tego wybrnęli. Ogólnie drugie talie prezentują się o niebo lepiej niż przeciętne moim zdaniem Przymierza. Gorzej, że na papierze wydają się w większośc bardzo silne co jeszcze bardziej osłabia Przymierza, jednak w przypadku drugich talii deckbuilding będzie mocno ograniczony, bo wiele ich zdolności, wydarzeń i synergii pasuje jedynie do podstawowych kart zawartych domyślnie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

I może tak właśnie jest dobrze. To nie jest gra, w której deckbuilding jest jakoś istotnie dominujący. Owszem są takie opcje, ale ona wygrywa tym, że ma "ready to play" zestawy do grania i duża ilość osób, które to kupuje, po prostu gra i nie czuje potrzeby deckbuildingu. Alliances były trochę takim eksperymentem, mającym na celu wskrzeszenie i rozbujanie sprzedaży. O ile podoba mi się pudło i mata, o tyle same talie w Alliances są udziwnione i wymęczone. Zdecydowanie bardziej czekam na pozostałych second summonerów.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: Bary »

Hejka, jako potencjalny przyszły nabywca Summoner Wars zrobiłem mały research, od czego zacząć i pojawiło się oczywiście kilka wątpliwości/pytań:

1. Starter pack Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki czy Krasnoludy Gildii vs Jaskiniowe Gobliny? Większość opinii, jakie znalazłem, skłaniają się ku temu pierwszemu, mimo, że jest trudniej dostępny. Chciałbym jednak dostać też feedback od Was.
2. Czy na tej pseudo planszy ze startera da się w miarę komfortowo grać, czy jak najszybciej trzeba się uzbroić w normalną z któregoś z master setów?
3. Starszy master set ma moim zdaniem jedną istotną bolączkę w postaci słabej wypraski. Jednak na zagranicznym unboxingu zauważyłem, że tam wypraska jest zupełnie inna. To jakiś dodruk, który nie wyszedł w Polsce? Przez ten mankament zacząłem rozmyślać o nowym master secie, ale ten z kolei jest odradzany osobom dopiero "wchodzącym" w ten tytuł. :/
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Bary pisze:Hejka, jako potencjalny przyszły nabywca Summoner Wars zrobiłem mały research, od czego zacząć i pojawiło się oczywiście kilka wątpliwości/pytań:

1. Starter pack Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki czy Krasnoludy Gildii vs Jaskiniowe Gobliny? Większość opinii, jakie znalazłem, skłaniają się ku temu pierwszemu, mimo, że jest trudniej dostępny. Chciałbym jednak dostać też feedback od Was.
Kwestia gustu chyba. Ja też wolę Elfy vs Orki. Nie przepadam za Goblinami, sporo osób jednak lubi grać Krasnoludami, z tego co mogłem zauważyć.
Bary pisze: 2. Czy na tej pseudo planszy ze startera da się w miarę komfortowo grać, czy jak najszybciej trzeba się uzbroić w normalną z któregoś z master setów?
Jakoś się da, ale jest średnio. Natomiast do tego, żeby poznać grę nadaje się wystarczająco dobrze i to nie jest tak, że nie da się grać. Polskie wydanie ma lepszej jakości planszę od angielskiego.
Bary pisze: 3. Starszy master set ma moim zdaniem jedną istotną bolączkę w postaci słabej wypraski. Jednak na zagranicznym unboxingu zauważyłem, że tam wypraska jest zupełnie inna. To jakiś dodruk, który nie wyszedł w Polsce? Przez ten mankament zacząłem rozmyślać o nowym master secie, ale ten z kolei jest odradzany osobom dopiero "wchodzącym" w ten tytuł. :/
Zdecydowanie polecam starszy Master Set, zarówno ze względu na to, że talie mają mniej zagmatwane zdolności, ale i są po prostu ciekawsze (oprócz Bagiennych Orków, których nie trawię niezależnie od tego, czy gram nimi ja, czy przeciwnik).
Co do wypraski na talie - w nowym Master Secie jest to fajnie rozwiązane, ale tak naprawdę przydaje się dopiero gdy masz tych talii już sporo.
Moim zdaniem na początek wypraska nie powinna być czynnikiem decydującym.
Starszy Master Set miał fajną wypraskę w pierwszej edycji angielskiej. Później wyszła druga z poprawionymi kartami, ale bez wypraski. Tak czy siak tamta nie uwzględniała drugich talii, ani tym bardziej Przymierzy.

Generalnie na start polecałbym starszego Master Seta, bo 6 (czy też 5 - jak pisałem wyżej) talii daje sporo kombinacji i pokazuje różne oblicza gry. Jeśli chcesz jedynie sprawdzić czy gra w ogóle ma szanse Ci się spodobać, kup którąś z małych używanych podstawek. Powinny nie przekroczyć 50 zł.

Jeśli się wciągniesz to nakupujesz tego sporo i tak i wtedy jest sens pomyśleć o Przymierzach, ale moim zdaniem nie jest to zakup obowiązkowy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

1. Moim zdaniem Elfy/Orki, bardziej charakterystyczne, lepsze rozróżnienie kolorów na planszy, itd.
2. Da się grać. Na tym poprzestańmy.
3. Najstarszy Master Set miał taką wypasową wypraskę, w nowszych edycjach tego seta już z niej zrezygnowano. Tamten starszy set miał inaczej składaną planszę i większe pudło. Raczej nie ustrzelisz tego już teraz. Z punktu widzenia przechowywania Alliances jest dużo lepszy, ale z kolei w Master Secie są moim zdaniem fajniejsze talie. Po co wybierać? Kup dwa :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: Bary »

Dzięki za info!
rattkin pisze:Najstarszy Master Set miał taką wypasową wypraskę, w nowszych edycjach tego seta już z niej zrezygnowano.
Szkoda. Jak to mawiają, nie poprawiaj, jak coś jest dobre. :/
rattkin pisze:Po co wybierać? Kup dwa :)
Rattkin, Ty mnie nie podpuszczaj, bo już w tym miesiącu Elder Sign wraz z dodatkiem i Martwą Zimę kupiłem. Jak jeszcze wezmę dwa master sety do SW to mnie żona jak nic w domu wypierdzieli. Mam nadzieje, że wtedy poczujesz się w obowiązku przygarnąć na chatę zbłąkanego planszówkowicza... :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Dokup jeszcze Tokaido Collector's Edition i Fog of Love, a za resztę parę szpilek - nie będzie miała serca Cię wyrzucić :)
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Pytanie do Cube. Planujecie wydać nowych Summonerów pl? Kiedy można się spodziewać?
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Właśnie, jak tam postępy w zlokalizowaniu nowych talii? Kiedy można spodziewać się przedsprzedaży?
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Bary pisze:Hejka, jako potencjalny przyszły nabywca Summoner Wars zrobiłem mały research, od czego zacząć i pojawiło się oczywiście kilka wątpliwości/pytań:

1. Starter pack Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki czy Krasnoludy Gildii vs Jaskiniowe Gobliny? Większość opinii, jakie znalazłem, skłaniają się ku temu pierwszemu, mimo, że jest trudniej dostępny. Chciałbym jednak dostać też feedback od Was.
2. Czy na tej pseudo planszy ze startera da się w miarę komfortowo grać, czy jak najszybciej trzeba się uzbroić w normalną z któregoś z master setów?
1. To naprawdę zależy od tego, co ci się podoba/jaki klimat preferujesz. Zresztą te startery kupujesz po to, żeby mieć planszę, zasady, kostki i znaczniki. Świat Summoner Wars jest baaardzo bogaty (i niedługo powiększy się o kolejne oddzielne talie, które zapowiadają się wyśmienicie), a przy pewnym doświadczeniu niektórych mechanik obecnych w tych pierwszych taliach (może oprócz goblinów) można w sposób wybitnie "growy" nadużywać.
2. Spokojnie się da, ale ma tendencję do przecierania się.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

Wydadzą na pewno, mnie bardziej interesuje kwestia czy będziemy mieli premierę równo z premierą anglojęzyczną.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Jak pokazuje przykład dodatków do Ashes, możliwe że premiera będzie i wcześniej :). Polskie dodatki do Ashes są na rynku od paru tygodni, ja swoje angielskie pudełka dostałem dopiero dzisiaj.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Wątpię, że będą równo z angielskimi. Teraz jest hype na Ashes, dodatkowe talie SW i tak kupi jedynie garstka ludzi, więc nie mają powodu, by się spieszyć.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu :-) co do premiery to jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć ale robimy wszystko żeby jak najszybciej
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Sekator »

Krwawisz pisze:Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu :-) co do premiery to jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć ale robimy wszystko żeby jak najszybciej
No, i to jest dobra wiadomość!

Pytanie na "szóstkę", będzie jakaś promocja na zamówienie wszystkich talii naraz w przedsprzedaży? PHG robi coś takiego, więc... :D
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

A czy kiedyś w naszej przedsprzedaży nie było promocji?;-)
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 447
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Trzymam kciuki za bezbłędne tłumaczenie.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu :-) co do premiery to jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć ale robimy wszystko żeby jak najszybciej
A czy kiedyś w naszej przedsprzedaży nie było promocji?;-)
No, to są wyśmienite wiadomości :)
Trzymam kciuki za bezbłędne tłumaczenie.
+1
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Summoner Wars

Post autor: syd3r »

Bary pisze:1. Starter pack Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki czy Krasnoludy Gildii vs Jaskiniowe Gobliny? Większość opinii, jakie znalazłem, skłaniają się ku temu pierwszemu, mimo, że jest trudniej dostępny. Chciałbym jednak dostać też feedback od Was.
Oba startery są ciekawe. Oba są pomyślane jako starcie dwóch różnych strategii. Wybierz to starcie, które uważasz za ciekawsze. W sporym skrócie ja to widzę następująco:

Elfy vs. orki (IMO precyzja vs. ryzykanctwo)
- elfy to zmniejszenie znaczenia rzutów kośćmi. Często mogą wybierać czy wolą określony wynik, czy chcą zaryzykować niepewny rzut.
- orki - odwrotnie do elfów - to większy wpływ losowości. Więcej rzucania kostkami, które generuje dodatkowe przypadkowe efekty.

Gobliny vs. Krasie - (IMO ilość vs. jakość)
- gobliński pomysł na walkę to zasypać wroga masą słabych (ale darmowych) jednostek. Stawiają na dodatkowe ataki i dodatkowe ruchy.
- krasnoludy są... solidne. Dobre w walce na bliski dystans. Potrafią ograniczać wrogom swobodę ruchu. Mają charakterystyczny bonus do niszczenia "umocnień" wroga (murów).

Zaznaczam, że jest to bardzo uproszczone spojrzenie. U elfów znajdziesz nadal sporo losowości, a u goblinów są też drogie, potężne jednostki. To co opisałem to specyfika danej talii, rozłożenie akcentów i wrażenie jakie można odnieść grając tym właśnie zestawem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: Bary »

Dzięki wielkie za szczegółowe info. :) Postanowiłem wciągać Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki. Jak gra podejdzie, to wtedy pomyśle o Master Set (ewentualnie kilka paczek z rasami najpierw dokupię).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ