Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: malekith_86 »

w pewnym sensie rozumiem Wasze podejście z tymi ankietami

założenie jest takie, że ludzie nie mają wypełnionych na wspieram.to danych adresowych albo mają wybrany nieaktualny paczkomat
i mimo, że to dla mnie dziwne jestem w stanie uwierzyć w takie przypadki - ludzie są po prostu różni jedyni bardziej inni mniej roztrzepani
jednak
zakładacie, że jeśli ludzie dostaną powiadomienie z wspieram.to odnośnie projektu który wsparli i gdzieś w treści tego newsa będzie link do ankiety to go klikną i ją wypełnią
dość optymistyczne podejście zwłaszcza przy początkowych założeniach nie sądzicie?
można oczekiwać podobnego prawdopodobieństwa sukcesu gdyby w tym powiadomieniu znajdowała się zwyczajnie prośba o zaktualizowanie danych adresowych / paczkomatowych na swoim koncie wspieram.to

tak jak na wstępie napisałem ludzie są po prostu różni i osiągnięty efekt będzie mniej więcej podobny jeśli zwyczajnie poprosicie w nowym newsie do projektu o aktualizacje danych adresowych lub wkleicie ankietę i poprosicie o jej wypełnienie

zwracam po prostu uwagę, że efekt będzie zbliżony, a na niekorzyść ankiety przemawia fakt, że jest to kolejne zewnętrzne dodatkowe narzędzie, które nie daje wypełniającemu żadnego feedbacku, dodatkowo to nie jest Wasze narzędzie, tylko narzędzie zewnętrzne więc czy dane tam wprowadzone trafiają na pewno tylko do Was? wiadomo google i tak wie o nas wszystko ale po co im to ułatwiać?

to nie jest zarzut tylko przemyślenia, coś pod rozwagę
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Retro pisze:Nie prowadzę z tobą dyskusji więc nie kieruj proszę w moją stronę swoich mizernych przytyków.
Do toczenia prywatnych dyskusji służy PW, więc jeśli Ci przeszkadza, że włączają się także inni użytkownicy, to skorzystaj z tego narzędzia. Wiele osób będzie Ci za to wdzięcznych.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Retro »

Trolliszcze pisze:
Retro pisze:Nie prowadzę z tobą dyskusji więc nie kieruj proszę w moją stronę swoich mizernych przytyków.
Do toczenia prywatnych dyskusji służy PW, więc jeśli Ci przeszkadza, że włączają się także inni użytkownicy, to skorzystaj z tego narzędzia. Wiele osób będzie Ci za to wdzięcznych.
skoro tak trafnie to spostrzegłeś to przekaż swoje uwagi tym co z tego narzędzia nie skorzystali a zamiast konstruktywnej wypowiedzi starają się mnie z mizernym skutkiem obrazić. Dotyczy to również ciebie gdyż sam pominąłeś tą drogę.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2016, 09:39 przez Retro, łącznie zmieniany 1 raz.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Nie widzę tutaj , jak piszecie, wielkiej obrony GFP. Ale jeżeli tak jest to z chęcią do takiej obrony dołączę. Przed pierwszą akcją GFP nasz rynek planszowkowy wyglądał trochę inaczej, a każda kolejna akcja na Wspieram.to pokazała , że jest w Polsce na tyle chętnych aby wydawać tutuły , które do tej pory były uważne za nieopłacalne albo przeznaczone dla wąskiej grupy odbiorców. Owszem, napewno finansowanie społecznościowe sprzyja zmniejszeniu ryzyka, które musiałby ewentulanie ponieść tradycyjny wydawca. GFP "załatwiło" nam sporo dobrych tytułów. W większości w bardzo uczciwie cenowo. Przy tym pokazali, że można oprzeć wydawnictwo o wspieram.to i ustalili pewien poziom do którego inne wydawnictwa tego typu jeszcze nie "dojrzały". Ktoś wyżej napisał, że GFP "bez nas" nie istnieje, racja. Myślę, że chłopaki nauczeni swoimi błędami i zachowaniem niektórych z "nas" dążą do tego aby w niedalekiej przyszłości być jak najmniej zależnym od finansowania społecznościowego. I wcale się im nie dziwie. Ile chłopaki z GFP się zajmują profesjonalnym wydawaniem gier? Dwa lata? Jak dla mnie to szacun , że przez dwa lata tyle zrobili i tyle siė nauczyli. I jak najbardziej krytyka jest potrzebna! Bez konstruktywnej krytyki ciężko się rozwijać. Tylko czasem można tą krytykę ubra w inne słowa , a osiągnie się wiecej niż się oczekiwało. Mam wrażenie, że GFP jest jednym z tych wydawnictw, które stoi "po stronie graczy" i jest im bardzo przychylne. I jestem przekonany, że większość klientów uważa tak samo.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: DarkSide »

Trolliszcze pisze:
Retro pisze:Nie prowadzę z tobą dyskusji więc nie kieruj proszę w moją stronę swoich mizernych przytyków.
Do toczenia prywatnych dyskusji służy PW, więc jeśli Ci przeszkadza, że włączają się także inni użytkownicy, to skorzystaj z tego narzędzia. Wiele osób będzie Ci za to wdzięcznych.
+1

Miałem dokładnie to samo napisać. To już nawet nie jest męczące, to już zaczyna podpadać pod trolling.
@Retro, bardzo grzecznie proszę, zaniechaj. Chciałbym wreszcie poczytać o planach wydawniczych GFP.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Wincenty Jan »

Retro pisze:
skoro tak trafnie to spostrzegłeś to przekaż swoje uwagi tym co z tego narzędzia nie skorzystali a zamiast konstruktywnej wypowiedzi starają się mnie z mizernym skutkiem obrazić.
Panie Kierowniku, szczerze przepraszam. Pana wywody są wspaniale i przemyślane. Nikogo Pan nie obraża, a zwraca Pan słuszną uwagę. Nawet jak się zdarzy jakaś malutka ironia z Pana strony to wręcz dodaje ona smaczku Pana błyskotliwym wypowiedzią.

Macie racje, wybaczcie zaśmiecanie wątku.

Wiem, że to mało kogo interesuje, ale przepraszam jeżeli kogoś uraziłem. Obrażanie ludzi nie leży w mojej naturze, nawet jeżeli nie zgadzam się z ich zdaniem lub nie podobają mi się ich uszczypliwości.
Mea culpa...
Ostatnio zmieniony 16 lis 2016, 10:12 przez Wincenty Jan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

Kiedy Kingdomino w sklepach?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

konrad.rymczak pisze:Kiedy Kingdomino w sklepach?
+/- połowa grudnia. W przyszłym tygodniu ładujemy na pociąg część puli. Reszta dopłynie na spokojnie po nowym roku.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

Dzięki :) Ostatnie pytanie - Spartacus jest ostatnią kampanią w tym roku?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

konrad.rymczak pisze:Ostatnie pytanie - Spartacus jest ostatnią kampanią w tym roku?
Tak jest. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Szczerze i z zawodowej perspektywy polecam wszystkim wydawcom i prowadzącym firmę powstrzymanie się od tego rodzaju dyskusji.

Naprawdę nic na tym nie zyskacie. Merytoryczność, uprzejmość, nie uleganie emocjom to 99% dobrej firmowej komunikacji. Z trollem i tak nikt w internecie nie wygra.

A tak firmowy wątek macie maksymalnie zaśmiecony nic nie wnoszącymi połajankami w złym świetle stawiającymi niestety GFP - bo wpisami prywatnych osób i tak nikt się nie przejmuje.

Naprawdę czasem lepiej ugryźć się w klawisze i walnąć "dziękujemy ci za cenne uwagi" niż brnąć w jałowy postowy ping pong.

tyle ode mnie, darmowej porady PR owej :)
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: adalbert »

konrad.rymczak pisze:
Bardok pisze:
Retro pisze:
Pozdrawiam wszystkie owce. Chociaż ciężko wydoić owcę...
Pozdrawiam polaczkowatych frustratów

Wilki? :lol: raczej Hieny
Objaśnij, proszę, znaczenie przymiotnika "polaczkowaty" i wskaż, w czyim konkretnie kierunku został on skierowany.
Hmm. gdzie jest moderacja tego wątku?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

adalbert pisze: Hmm. gdzie jest moderacja tego wątku?
Poprosiłem już adminów o wyczyszczenie tematu. Zajmą się tym w najbliższym czasie.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: KubaP »

Retro, daj numer konta, proszę, przeleję Ci kasę, którą wydałeś na akcje GFP i kupię sobie za to luksus nieczytania tych bezbrzeżnych pierdół, jakie tu wypisujesz.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: wajdzik83 »

KubaP pisze:Retro, daj numer konta, proszę, przeleję Ci kasę, którą wydałeś na akcje GFP i kupię sobie za to luksus nieczytania tych bezbrzeżnych pierdół, jakie tu wypisujesz.
Ja też wspieram.to :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Sekator »

KubaP pisze:Retro, daj numer konta, proszę, przeleję Ci kasę, którą wydałeś na akcje GFP i kupię sobie za to luksus nieczytania tych bezbrzeżnych pierdół, jakie tu wypisujesz.
Ciiiii, takich ludzi najlepiej ignorowac, to ich wkurza najbardziej. Teraz go sprowokujesz do napisania kolejnego posta i dodasz pracy moderatorom.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 23 times
Been thanked: 3 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: sngt »

A czy na radarze GFP jest może Mistfall: Heart of the mists ? Teraz chyba jakoś jest dostarczana wersjach ks, więc może na przyszły rok można na coś liczyć ? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: karawanken »

+1 do Heart of Mists wydanie tej gry bez żadnych problemów i konieczności drukowania jakiś zestawów naprawczych skutecznie zatarło by wspomnienia po Mistfallu :) tym razem bym nie odpuścił i wspierał.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: adalbert »

Sekator pisze:
KubaP pisze:Retro, daj numer konta, proszę, przeleję Ci kasę, którą wydałeś na akcje GFP i kupię sobie za to luksus nieczytania tych bezbrzeżnych pierdół, jakie tu wypisujesz.
Ciiiii, takich ludzi najlepiej ignorowac, to ich wkurza najbardziej. Teraz go sprowokujesz do napisania kolejnego posta i dodasz pracy moderatorom.
To ja też dodam pracy moderatorom.
Wolę "pierdoły" Retro niż jawne obrażanie przez konrada.rymczaka.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

adalbert pisze:Wolę "pierdoły" Retro niż jawne obrażanie przez konrada.rymczaka.
Dojenie owiec jest za to komplementem.

I kogo konkretnie obraziłem? Jak ktoś się poczuł urażony, to może miał powód?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: everan »

Muszę powiedzieć, że rozumiem krytyczne głosy - ja osobiście już we wspieram.to nie mam zamiaru się bawić po doświadczeniach z GFP. Dominiony z obsuwą paru miesięcy, kubki dodatkowych parę, odpowiedzi na maila do wydawnictwa nie ma - więc po co się szarpać? Następnym razem poczekam zwyczajnie na produkt w sklepie, jeśli będę zainteresowany. Poziom terminowości i kontaktu ze wspierającymi bardzo rozczarowuje, i proszę darować sobie modły, że "przecież na crowdfundingu to standard". Jeśli to jest standard, to zostaje zostawić taką platformę tylko najbardziej kompulsywnie uzależnionym nerdom :-D
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: adalbert »

konrad.rymczak pisze:
I kogo konkretnie obraziłem?
To jest pytanie do ciebie, nie do mnie. Nawet ci je zadałem kilka postów wyżej.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: konrad.rymczak »

adalbert pisze:
konrad.rymczak pisze:
I kogo konkretnie obraziłem?
To jest pytanie do ciebie, nie do mnie. Nawet ci je zadałem kilka postów wyżej.
Szkoda, że nie spytałeś kto jest konkretnie wilkiem, a kto owcą i kto kogo doi.
Są na tym forum użytkownicy, którzy jak mają do mnie pytanie, nie związane z wątkiem, to przechodzą na PM zamiast dalej zaśmiecać forum.

Więc jak masz do mnie pytania to zapraszam na PM.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2835
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

everan pisze:Muszę powiedzieć, że rozumiem krytyczne głosy - ja osobiście już we wspieram.to nie mam zamiaru się bawić po doświadczeniach z GFP. Dominiony z obsuwą paru miesięcy, kubki dodatkowych parę, odpowiedzi na maila do wydawnictwa nie ma - więc po co się szarpać? Następnym razem poczekam zwyczajnie na produkt w sklepie, jeśli będę zainteresowany. Poziom terminowości i kontaktu ze wspierającymi bardzo rozczarowuje, i proszę darować sobie modły, że "przecież na crowdfundingu to standard". Jeśli to jest standard, to zostaje zostawić taką platformę tylko najbardziej kompulsywnie uzależnionym nerdom :-D
+1 lepiej bym tego nie napisał.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Games Factory Publishing - plany wydawnicze

Post autor: GFP »

everan pisze:Poziom terminowości i kontaktu ze wspierającymi bardzo rozczarowuje, i proszę darować sobie modły, że "przecież na crowdfundingu to standard". Jeśli to jest standard, to zostaje zostawić taką platformę tylko najbardziej kompulsywnie uzależnionym nerdom :-D
Problem terminowości dotyczy nie wydawnictw, korzystających z CF, a całej branży

Frustrują się użytkownikownicy, którzy płacą za gry z góry. W pełni to rozumiemy, i za każdym razem przepraszamy, mimo, że poza kilkoma przypadkami, niezależnie od tego, ile maili wyślemy do drukarni niczego to nie zmieni. Taka specyfika druków międzynarodowych, i ten problem mają wszystkie firmy.

Kiedy drukujemy coś na własną rękę, nie łapiemy opóźnienia.

staramy się zmieniać politykę informacyjną, na ile jest to możliwe. A na pewno, od teraz we wszystkich kampaniach podawać będziemy terminy bardzo mocno na wyrost.

Więc, nie jest to absolutnie przytyk do Ciebie, ale poprostu staram się wytjaśnić, skąd te obsuwy się biorą.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
ODPOWIEDZ