Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Rathi »

Boże Igrzysko będzie dostępne dopiero od około 12 w sobotę.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1803
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Legun »

Rathi pisze:Boże Igrzysko będzie dostępne dopiero od około 12 w sobotę.
mogę przynieść swoje
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Rathi »

Szczegółowy program Gralicji właśnie został umieszczony na stronie. Serdecznie zapraszam.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Browarion »

Hejka

Kto jeszcze nocuje w Hostelu Retro?
Tak pytam czy zbierze się jakaś większa ekipa na nocne granie?

pozdrówka
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Lucf »

Ech, żałuję, że nie będę Tam mógł być :(
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: TusiaMara »

Wczoraj późnym wieczorem wróciliśmy z Krakowa....
Bardzo miło spędziliśmy sobotę, ukłony w stronę Organizatorów, bo bardzo fajna impreza Wam wyszła.
Do naszej miłej soboty przyłożyli się oczywiście współgracze, więc szczególnie dziękujemy Agnieszce, Browarionowi i Łośkowi, za wspólny czas przy planszy i nie tylko.
Dziękujemy za bardzo sprawne wyjaśnienie Pandemica. Niestety nie pamiętamy ksywy tłumaczącego, ale poszło bardzo szybko i prawie od razu zaczęliśmy grać - było super! (prawie dwa razy ocaliliśmy świat :!: )
A na koniec chcemy podziękować za punkt programu, który zrobił na nas największe wrażenie i który zapewnił nam 2 godziny świetnej zabawy - mianowicie dzięki za konkurs obrazkowy. Do teraz jesteśmy oczarowani pomysłem i świetną organizacją - szacunek.

Mam nadzieję, ze w przyszłym roku uda nam się pojawić w Krakowie, może w większym gronie...
Yoshi
Posty: 177
Rejestracja: 28 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Raahe, Finlandia
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Yoshi »

Świetna impreza. Dziękuję Rathiemu oraz reszcie organizatorów za możliwość spędzenia czasu w tak miły sposób.
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: mn3006 »

Dzięki organizatorom za całą imprezę.
Ciekawie było pograć w gry w swojej dawnej podstawówce.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: monga »

A ja niestety mimo chęci ogromnych nie mogłam przyjechać :(
Nad czym oczywiście bardzo ubolewam. Mam nadzieję, że może będzie w tym roku jeszcze jedna Gralicja :mrgreen:
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: veljarek »

Było świetnie, bawiliśmy w krakowie się świetnie na grach.
Na następną gralicję też przyjedziemy :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Browarion »

Właśnie wróciłem i jak zapewne wszyscy jestem ZACHWYCONY imprezą - super, odpocząłem od codzienności. Dzięki
To na razie tylko "słówko" - jak tylko wezmę oddech wszystkim ładnie(j) ;) podziękuję.
DZIĘKI raz jeszcze!

pozdrówko
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: WRS »

Z serca płynące gorące podziękowania!
Dla Rathiego oraz całej ekipy organizatorów. Świetna, profesjonalna i pełna życzliwości organizacja spotkania!

Dla mnie i moich Skarbów było to wyjątkowe granie, bo wreszcie przezwyciężyliśmy zdrowotne fatum i byliśmy w komplecie.

Niech słowa beniaminka: "Tato, będziemy tu przyjeżdżać w każdą sobotę i niedzielę...?" będą pewnym podsumowaniem jakości spotkania, a szczególnie starań ekipy, która stworzyła i prowadziła kącik dla najmłodszych na sali gimnastycznej! Podziękowania przekazuję od mojego najmłodszego Skarba - często wiszącego na drabinkach ;)

Poznaliśmy sporo nowych gier. I tych, które mieliśmy na celowniku, jak i tych z zaskoczenia nieco podpowiedzianych.
Zatem pora na serdeczne podziękowania dla przewspaniałych i arcycierpliwych tłumaczy reguł:
Sylwii, Khaoxa i Szepta - bez Was ominęłaby nas połowa przyjemności.

Konkurs obrazkowy - kapitalny! Bawiliśmy się razem ze Skarbami świetnie. A przygotowanie i prowadzenie - wzorcowe!

Mam osobistą satysfakcję, że z tych 360 uczestników GRAlicji ok. 3% to nasza zasługa ;) - nasza rodzina i trzy inne (znajome i spokrewnione). A będzie więcej na kolejnej edycji w cieplejszej porze...

Kilka spostrzeżeń, które może pozwolą poprawić kolejne edycje...
- konkurs obrazkowy wspaniały, ale dłuuugi. Może mniej pytań? Może część pytań eliminacje, a potem dla mniejszego grona finały? To były niemal dwie godziny!
- nagłośnienie w czasie ogłaszania wyników (a i pewnie innych komunikatów...)
- system wypożyczalni raczej z Pionka podpatrzeć...
- sale z pokazami jakoś straśnie na uboczu były...
- wydzielić salę na głośne gry... Palce w pralce mają +20 do dominacji akustycznej ;)

I na koniec, dla własnej kronikarskiej satysfakcji, gry w które zagraliśmy/poznaliśmy na GRAlicji:
Manila, Witchcraft, Condottiere, Cytadela, Dixit, Goa, Ubongo, Władca Pierścieni: Konfrontacja, Turn und Taxis, Pylos, Kamuflaż, Hands up, Skubane kurczaki, Polowanie na robale, Re re kum kum, Pędzące żółwie, Totem.
(nie udało się w Havanę, ale to tylko Browarion wie dlaczego ;) )

Ogromnie raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy się trudzili, byśmy się tak świetnie bawili!
Chapeau bas!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Rathi »

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz miłe słowa o organizacji : )

Drobne sprostowanie:
WRS pisze:360 uczestników GRAlicji
Było ponad 460 uczestników : ))
WRS pisze:Kilka spostrzeżeń, które może pozwolą poprawić kolejne edycje...
Za takie uwagi dziękujemy w szczególności. Pozwolą poprawić organizację następnym razem.
WRS pisze:- nagłośnienie w czasie ogłaszania wyników
Naprawdę tak słabo było słychać? Myślałem, że wystarczająco głośno krzyczę : )
WRS pisze:- system wypożyczalni raczej z Pionka podpatrzeć...
Masz na myśli osobną salę czy zostawianie dokumentów na stałe?
WRS pisze:- sale z pokazami jakoś straśnie na uboczu były...
I tak i nie. Zależy jak na to spojrzeć. To była pierwsza sala po wyjściu z szatni, a większość ludzi najpierw odwiedzało szatnię. Naturalnym wydawało się wejście najpierw na tę salę. Ale możliwe, że zadziałał jakiś inny mechanizm.
WRS pisze:- wydzielić salę na głośne gry...
Tych gier nie było dużo i obawiam się, że taka sala przez długi czas świeciłaby pustkami. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę z tego, że Palce w pralce potrafią mocno zakłócić tok myślenia przy innej grze.
Przy okazji Palców, okazało się, że nie ma możliwości prowadzenia dwóch rozgrywek w tę grę w jednej sali ;-P

Organizatorzy
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: WRS »

Rathi pisze: Drobne sprostowanie:
WRS pisze:360 uczestników GRAlicji
Było ponad 460 uczestników : ))
Racja, gdzieś coś źle zapamiętałem...
Ale tym bardziej gratuluję sukcesu!
Rathi pisze:
WRS pisze:- nagłośnienie w czasie ogłaszania wyników
Naprawdę tak słabo było słychać? Myślałem, że wystarczająco głośno krzyczę : )
Też sam tak często myślę, ale faktem jest, że im dalej, tym trudniej było zrozumieć i usłyszeć...
Rathi pisze:
WRS pisze:- system wypożyczalni raczej z Pionka podpatrzeć...
Masz na myśli osobną salę czy zostawianie dokumentów na stałe?
- osobną salę,
- system komputerowy bez zostawiania dokumentów (sam przypadkiem tak miałem, że odzyskałem dokument, gdy jeszcze jedną grę któryś mój Skarb miał na wypożyczeniu)
- przede wszystkim ławy z grupami gier, co pozwala szybciej je uporządkować przy oddawaniu i znaleźć przy wypożyczaniu. Znika też wtedy kłopot ze stosami pudeł... więcej miejsca na gry - każda jest bardziej wyeksponowana.

Już Skarby pytają kiedy kolejna GRAlicja! :)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
vappor
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2008, 21:19
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: vappor »

To była moja pierwsza Gralicja - jestem zachwycony liczbą uczestników! Wielkie brawa za konkurs obrazkowy - na pewno najlepszy konkurs "planszówkowiedzowy" w jakim brałem udział. Dzięki wielkie dla Browariona za wyjaśnienie Goa i oczywiście Tichu - wreszcie udało się poznać, jak dla mnie odkrycie tego konwentu. Niestety nie udało mi się zagrać w Boże Igrzysko, ale mam nadzieję, że nadrobię zaległości na najbliższym międzyPionku. Dziękuję współgraczom za wspólne, emocjonujące rozgrywki: WRS z jego Skarbami, Agnieszce, Westwoodowi, Browarionowi, Grzegorzowi, Łosiowi, Kubie, ekipie Kuźni Gier i wielu wielu innym... Do zobaczenia wkrótce!
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2007, 11:35
Lokalizacja: Kraków/Cieszyn

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Sylwia »

Z punktu widzenia osoby tłumaczącej gry na Gralicji jestem również zadowolona, poznałam wiele ciekawych osób, wiem, że do kolejnej edycji będę jeszcze lepiej przygotowana (przyznaję, że już teraz byłam lepiej przygotowana niż przy pierwszej edycji, ponieważ z khaoxem od tygodnia przypominaliśmy sobie zasady do wielu gier kurzących się na półce;)
Wiele rzeczy jest do poprawy, będziemy wdzięczni za każde Wasze słowo.
Dziękuję wszystkim graczom i organizatorom za mile spędzony czas.

WRS dziękuję za miłe słowa! Pozdrawiam cała Rodzinkę! :)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: veljarek »

Sylwia pisze:Z punktu widzenia osoby tłumaczącej gry na Gralicji jestem również zadowolona, poznałam wiele ciekawych osób, wiem, że do kolejnej edycji będę jeszcze lepiej przygotowana (przyznaję, że już teraz byłam lepiej przygotowana niż przy pierwszej edycji, ponieważ z khaoxem od tygodnia przypominaliśmy sobie zasady do wielu gier kurzących się na półce;)
Wiele rzeczy jest do poprawy, będziemy wdzięczni za każde Wasze słowo.
Dziękuję wszystkim graczom i organizatorom za mile spędzony czas.

WRS dziękuję za miłe słowa! Pozdrawiam cała Rodzinkę! :)
Jestem fanem tłumaczenia zasad przez Sylwie, pozdrówka :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2007, 11:35
Lokalizacja: Kraków/Cieszyn

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Sylwia »

veljarek pisze: Jestem fanem tłumaczenia zasad przez Sylwie, pozdrówka :)
ależ mi miło :D teraz to tym bardziej muszę poznać więcej gier do tłumaczenia :wink:
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Lucf »

Potwierdzam! Sylwia z Khaoxem mają Giga Cierpliwość :) I będą ze zrozumieniem odpowiadać na każde głupie pytanie dotyczące skomplikowanych zasad dodatków Alhambry przez Lucfa :)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: WRS »

A mi się jeszcze taka refleksja nasunęła...

Po GRAlicji jest - póki co! - mało opinii forumowiczów.
A to oznacza (o ile słuszne jest moje spostrzeżenie), że GRAlicja przyciągnęła tłumy, rzesze zupełnie nowych, zwyczajnych, ciekawych planszówek osób i rodzin!

Tym większy sukces i powód do satysfakcji dla P.T. Organizatorów!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Browarion »

Czas na prawidłowe podziękowania


Oczywiście wszystkim organizatorom, za wkład i atmosferę, obecność i dawani radości, i w ogóle sami wiecie przecież. Rathi - tak trzymać :)!!

Wszystkim uczestnikom, że byliście i mogłem wraz z Wami przez dwa dni (a dla mnie właściwie trzy ;)) cudnie się relaksować w dobrym towarzystwie przy planszówkach. W szczególności Agnieszce za towarzyszenie w całej podróży i wiele rozgrywek, Vapporowi i Łośkowi za wiele przegadanych i prze-GRAnych (nie czytać na 'opak' :D ;)) godzin, szczególnie nocne Tichu i Kraków by Nite w ezoterycznych klimatach, Michałowi i Gośce - za całokształt i radosny powrót, WRS (w końcu udało sie więcej pogadać i pograć... a Havanowe klimaty jeszcze na pewno WAM sprzedam... w dobrym stylu :)), Tuśce i Sawce z Michałem za miłą niespodziankę i rozpoczęcie Konwentu, Szeptowi za miłe podszeptywanie, Mockerre'mu za niespodziankowe śniadaniowanie i pokazanie Zagłady Atlantydy (i oczywiście Darkowi W. za parę ploteczek co słychać w wydawnictwie, szczególnie że informacje optymistyczne :)) . I w ogóle naprawdę wszystkim, bo po prostu nie sposób wszystkich wymienić :)

W sposób szczególny organizatorom chciałbym podziękować za konkurs obrazkowy - CZAD i MASAKRA - ja chcę więcej - te 2 godzinki, mimo że więcej niż zakładano, to i tak za mało!!! Kuba - pamiętaj proszę o mojej "tajnej" ;) propozycji, zaklepię(-my) najlepsze miejsca!


Było bombowo, pewnie że trzeba troszkę jeszcze dopracować, ale jak tylko dam radę z pewnością będę na kolejnej GRAlicji, choćby była za miesiąc :mrgreen: :twisted:


Serdeczne pozdrowienia i podziękowania
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1803
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Legun »

To i ja się przyłączę, bo jestem pod wrażeniem. Choć z racji nałożenia się różnych przypadków rodzinnych mogłem pojawić się tylko na chwilę, bardzo się cieszę, że takie przedsięwzięcie odbywa się tak blisko od mojego domu. W przyszłym roku pewnie pojawię się z większą ekipą.
Dzięki Małgosi i Michałowi oraz Marcinowi (Marconowi) mogłem wreszcie zmierzyć się z Bożym Igrzyskiem. Było smakowicie, choć do ostatniej bitwy poprowadził me oddziały już spadkobierca rodu.
W niedzielę dzięki uprzejmości Rathiego mogłem jeszcze rzucić okiem na kilka z dawna obwąchiwanych gier. Pewnie trafię po nie do wypożyczalni, bo wyjść musiałem po 3 kwadransach.
Jestem pod wrażeniem liczby wolontariuszy. Może w przyszłym roku namówię córkę, by wraz z koleżankami zgłosiła się do tego zadania.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: ozy »

Bardzo serdecznie dziękuję (w imieniu swoim i Gosi) w kolejności chronologicznej:

- konkurencji w PKP, która pozwoliła taniej na Gralicję dojechać,
- Legunowi, którego wreszcie dane mi było poznać,
- Organizatorom, którzy przygotowali imprezę na wysokim standardzie, pełną atrakcji i konkursów, ale i miejscach do spokojnego grania w skupieniu,
- Kuźni Gier i Raku Games za miłe sąsiedztwo,
- Trzewikowi za prezentację Zombiaków 2 i dodatku do Strongholda, który zapowiada się baaardzo klimatycznie,
- Mockerre za prezentację Atlantydy, która zanosi się na całkiem krwawo-mordercze euro, więc nie przejdę obok niej obojętnie, a taki na początku miałem zamiar,
- Agnieszce i Browarionowi, za wspólne granie, gadanie i powrót do domu. Ofiarnie nadłożyliście dla nas 30 km, do tego mogliśmy dzięki Wam zostać na Gralicji do samego końca. Jesteście kochani! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
bloodlord
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2008, 12:04
Lokalizacja: okolice Brzeska

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: bloodlord »

Ja też dołączam się do podziękowań.
Dziękuję Rathiemu oraz całej reszcie organizatorów za dwa dni zabawy, za konkurs obrazkowy, za salę dla rodziców z dziećmi oraz za Panią która z anielską cierpliwością i uśmiechem na ustach malowała po raz -nasty żółwiki, tukany i kotki na rękach i buzi mojej córeczki (a w tym czasie my - "starzy" - mogliśmy sobie w coś zagrać) :)

Z niecierpliwością oczekujemy następnej edycji.
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 255
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: lighting »

Zaluje, ze nie udalo mi sie pojawic, jednakze z malymi dziecmi bylo to niewykonywalne.

W przyszlym roku moze uda sie wygospodarowac czas na wspolne spotkanie :)

lighting
lighting
ODPOWIEDZ