Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
trzewik

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: trzewik »

Rastafari, raportuj, jak tam balans gry, przełamałeś problemy? Zombi zaczęli przegrywać?
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Wookie »

Pograłem i stwierdzam, że ludzie mają szansę jak usunie się Amerykański Szit, a inaczej to gracz zombie musi być mniej doświadczony, żeby nie wygrać.
Gra jest zbalansowana tak sobie, ale nie liczyłem na więcej po takim lekkim tytule.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Browarion »

Wookie pisze:Pograłem i stwierdzam, że ludzie mają szansę jak usunie się Amerykański Szit, a inaczej to gracz zombie musi być mniej doświadczony, żeby nie wygrać.
Gra jest zbalansowana tak sobie, ale nie liczyłem na więcej po takim lekkim tytule.
IMHO bardzo narzekasz... albo popełniasz jakieś błędy.
Wookie - jako człowiek masz sporo narzędzi by nieźle łomotać Zombiaki gdy są już BLISKO Ciebie.
Cała zabawa to dopuścić ich blisko i grzmotnąć :)

AS wcale nie zaburza zabawy, jak nie realizujesz cały czas swoich kart tylko te "lepsze" trzymasz na ręce i czekasz na odpowiednią okazję... jednocześnie kontrolując, by "głupie AS" nie zniszczyło Ci gry :P :D


Ale to tylko tak kwestii mojej opinii, po tylko dwóch grach i reminiscencjach v.1
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Nataniel »

Ja grałem dopiero 2 razy i za każdym razem Ludzie dosyć spokojnie wygrali.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: MoniQ »

Nataniel pisze:Ja grałem dopiero 2 razy i za każdym razem Ludzie dosyć spokojnie wygrali.
Ja też nie miałam problemu żeby wygrać Ludźmi, a nawet więcej - częściej wygrywałam Ludźmi niż Zombiakami :)
Na turnieju grałam Zombiakami i pewnie dlatego skończyłam tuż za podium ;) :lol:
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Wookie »

Dwa razy ludzie przegrali, bo dopuścili zombiaki blisko i wyskoczył Szit, no i shit.
Nie narzekam - gra jest b. fajna, ale zajmuję stanowisko w dyskusji 'kto ma łatwiej?'.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: janekbossko »

tak czytam instrukcje bo juz posiadam gre i nie rozumiem. Karty dobrane mam polozyc przed przecznicami? tzn ze gram yw otwarte karty? nie rozumiem :?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Tycjan »

janekbossko pisze:tak czytam instrukcje bo juz posiadam gre i nie rozumiem. Karty dobrane mam polozyc przed przecznicami? tzn ze gram yw otwarte karty? nie rozumiem :?
Grasz w otwarte karty.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: janekbossko »

3 gry za mną i trzy zwycięstwa rosyjskiej bratni ;)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Wookie »

tak jak wcześniej zapowiadałem, moje wideo-wrażenia z gry: http://www.gryplanszowe.net/videocast/g ... ki-ii.html
nikosss
Posty: 70
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: nikosss »

Świetna gra, dużo więcej mocnych kart.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Matio.K »

Rzeczywiście Amerykański Szit i Kart zastępcza to jakaś kpina - czy Ignacy mógłby powiedzieć co sprawiło, że znalazły się w końcowej talii? :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Filippos »

Karta zastępcza nie boli - może się nawet przydać do podkładania pod gniazdo, czy jak tam to się zwie. Natomiast amerykański szit, wyciągnięty w sytuacji kryzysowej, faktycznie decyduje o porażce ludzi.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: janekbossko »

ale Zombiaki nie sa strategia tylko losowa karcianka trwajaca 10-20 min. Jak sie poniesie porazke od razu mozna zamienic sie stronami.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Matio.K »

Filippos pisze:Karta zastępcza nie boli - może się nawet przydać do podkładania pod gniazdo, czy jak tam to się zwie. Natomiast amerykański szit, wyciągnięty w sytuacji kryzysowej, faktycznie decyduje o porażce ludzi.
Jeśli trafi się akurat tak konfiguracja - owszem. Ale poza tym to marnowanie cennej przestrzeni na kartach :wink: Można co prawda uprzeć się i usunąć obie z gry, ale wciąż dręczyć będzie mnie pytanie o genezę ich powstania.
janekbossko pisze:ale Zombiaki nie sa strategia tylko losowa karcianka trwajaca 10-20 min. Jak sie poniesie porazke od razu mozna zamienic sie stronami.
No, tu się zgodzę.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Geko »

janekbossko pisze:ale Zombiaki nie sa strategia tylko losowa karcianka trwajaca 10-20 min. Jak sie poniesie porazke od razu mozna zamienic sie stronami.
No tak, ale pewne wymagania co do balansu chyba nie są czymś dziwnym?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: janekbossko »

Ja uwazam ze balans jest ale nie wykluczam ze czasem ulozenie kart dla jednej jak i drugiej strony moze byc arcynieszczesliwe. Taki juz urok gier karcianych.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: jax »

Filippos pisze: Natomiast amerykański szit, wyciągnięty w sytuacji kryzysowej, faktycznie decyduje o porażce ludzi.
Właśnie dlatego wydaje mi się, że nie wolno dopuszczać do sytuacji kryzysowych (w przeciwieństwie do Zombiaków 1). Zawsze ten AS wychodzi w najbardziej niewygodnym dla ludzi momencie z tego co zauważyłem ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Meanthord
Posty: 74
Rejestracja: 12 mar 2006, 22:26

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Meanthord »

Dzisiaj mialem przyjemnosc zagrac w Zombiaki 2. Tytul chyba nadany z rozpedu, bo to zadna kontynuacja, tylko lifting starej czesci.
Faktycznie opisy kart na samych kartach znacznie ulatwiaja gre, do tego solidna jakosc papieru - jakosc kart w jedynce, to byla istna zgroza i horror. Szata graficzna mocno dyskusyjna, wolalem mroczna poprzednia czesc, niz komiksowa i ewidentnie wesola 2.
Nie bardzo wiem do kogo adresowane sa Z2. Chyba kazdy zainteresowany juz dawno nie raz gral w jedynke, dwojka nie wnosi praktycznie niczego nowego. Odswiezyc i przypomniec sama marke tytulu? Nie jestem przekonany - co innego robic remake planszowki (jak bylo z Neuroshima), ale karcianki?
Summa summarum jedynka jest swietna gra, jedna z moich ulubionych, dwojka... tez taka jest :). W jakim celu powstala? To pozostanie tajemnica autorow ;).
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Dabi »

Nie jestem przekonany - co innego robic remake planszowki (jak bylo z Neuroshima), ale karcianki?
Summa summarum jedynka jest swietna gra, jedna z moich ulubionych, dwojka... tez taka jest :). W jakim celu powstala? To pozostanie tajemnica autorow ;).
Jedynki bym nie kupił ze względów na jej wydanie oraz to że nie jest to gra która by wygrywała z innymi karciankami w podobnej cenie. Dwójkę zapewnę kupię ze względu na lepsze wykonanie i podrasowaną mechanikę.

Moim zdaniem dobry wybór z tym wydaniem karcianki w wersji nowej.

Jak się jeszcze takich jak ja znajdzie troszkę to już wiadomo w jakim celu powstały nowe Zombiaki.
Awatar użytkownika
Meanthord
Posty: 74
Rejestracja: 12 mar 2006, 22:26

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Meanthord »

Tego wlasnie nie rozumiem, genialna gra od 8 lat na rynku, a Ty dopiero kupujesz jej reedycje? Pogratulowac refleksu.
Co do wartosci jedynki, to wymien mi lepsza gre karciana za 30 zl. Serio, chetnie sie dowiem.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: godpuppet »

Ale rynek nie zamknął się definitywnie 8 lat temu, wciąż pojawiają się nowi gracze, którzy nie mieli okazji zagrać - popatrz na to nie tylko ze swojej strony. Ja gram jakieś 2-3 lata i w Zombiaki nie grałem, jak będę robił zakupy może te trzy dychy dorzucę i sobie nabędę, czy to oznacza, że nie mam refleksu? :lol:
Poza tym nie martw się, wydawca na pewno to skalkulował, skoro wydał, znaczy że widzi potencjał sprzedażowy
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: kwiatosz »

Za 30 zł lepszy jest Saboteur i czasem Fasolki :) Ale ja tam nowe Zombiaki zamówiłem, stare mam na wiecznym nieoddaniu gdzieś w Polsce...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: Dabi »

Tego wlasnie nie rozumiem, genialna gra od 8 lat na rynku, a Ty dopiero kupujesz jej reedycje? Pogratulowac refleksu.
Co do wartosci jedynki, to wymien mi lepsza gre karciana za 30 zl. Serio, chetnie sie dowiem.
Widocznie nie była na tyle kusząca i na tyle zachwycająca abym zaczynając zbierać gry zaczynałbym od tej. Jest dużo innych gier na rynku które warto kupić.
Zresztą poziom wykonania, brak opisów na kartach oraz zmiany dające więcej interakcji są tu decydujące. Dla mnie to istotne czy gra jest na odwal się czy też nie.
Neuroshimę Hex też kupiłem jak wydano edycję 2.5. Wcześniejsze edycje były nieudane pod względem wykonania.

Co do wartości karcianki to myślałem akurat o produktach takich jak Saboteur wymieniony przez Kwiatosza lub kupno jakiejś fajnej figurki do swojego drugiego hobby.

Nie bardzo wiem co tu może być niezrozumiałego.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombiaki 2: Atak na Moskwę

Post autor: janekbossko »

wlasnie znalazlem recenzje...

http://www.planszowki.gildia.pl/gry/zom ... e/recenzja

moze komus pomoze w sytuacji kupic/nie kupic
ODPOWIEDZ