[Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Gomi
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2010, 15:26

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Gomi »

Ta gra zawsze mnie ciekawiła. Nie miałem niestety okazji poznać zasad. Z wielką chęcią bym zagrał jeżeli się zgodzicie i ktoś by mi wcześniej wytłumaczył zasady. Myślę ze do niedzieli bez problemu przebrnę przez instrukcje, ale z doświadczenia wiem że to nie zawsze wystarcza :P
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Wladek »

sign me up
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Kostyr »

Gomi pisze:Ta gra zawsze mnie ciekawiła. Nie miałem niestety okazji poznać zasad. Z wielką chęcią bym zagrał jeżeli się zgodzicie i ktoś by mi wcześniej wytłumaczył zasady. Myślę ze do niedzieli bez problemu przebrnę przez instrukcje, ale z doświadczenia wiem że to nie zawsze wystarcza :P
Jak dla mnie wpadaj śmiało :)

Super,wliczając Gomi jest już nas 5,skoro nikt nie pytał rozumiem,że lokalizacja miejsca wszystkim jest znana ?

Na wszelki:

AGRESOR
Politechnika Inżynieria Środowiska
ul. Nowowiejska 20


Zapewne grać będziemy w sali 240,spotykamy się o 11:00,ale jak dobrze wyjdzie to będę na miejscu nawet o 10:00.
Gomi
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2010, 15:26

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Gomi »

W taki razie wpadnę, mi lokalizacja do końca nie jest znana. Po adresie budynek znajdę, pytanie jak dalej trafić do odpowiedniej sali?
drusil
Posty: 27
Rejestracja: 07 sie 2009, 20:11

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: drusil »

Cóż o ile są wolne miejsca też bym się pojawił. Wiele słyszałem o tej grze i z chęcią bym zagrał.
Awatar użytkownika
Kostyr
Posty: 374
Rejestracja: 18 gru 2009, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Kostyr »

Gomi pisze:W taki razie wpadnę, mi lokalizacja do końca nie jest znana. Po adresie budynek znajdę, pytanie jak dalej trafić do odpowiedniej sali?
Mapa

O sale pytać portiera w budynku,obok którego i tak będziesz przechodził.
drusil pisze:Cóż o ile są wolne miejsca też bym się pojawił. Wiele słyszałem o tej grze i z chęcią bym zagrał.
Bałem się,że niedziela nie wypali a tu już 6 gracz :),tak więc wpadaj,tylko przeczytaj chociaż instrukcje podstawki + dodatku.
Albo chociaż zaznajom się z opisem Strategy Cards z dodatku.

Skoro jeśli nic nikomu nie wypali będzie nas 6,bardzo proszę o punktualne stawienie się na 11:00,z możliwością przyjścia nawet wcześniej (są pewne szanse,że będę na miejscu po 10:00 ).
Jeśli ktoś nie zjawi się max do 11:20 gramy bez niego,po prostu możemy się nie wyrobić z czasem.
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Anon »

No to mamy 6. Proponuje żeby Kostyr i ludzie nie znający zasad przyszli 1000-1015 i nauczyli się zasad do końca (wcześniejsze przeczytanie instrukcji oczywiście wielce wskazane). Reszta może przyjść 1045-1100. Wezme ze sobą wydrukowane SA i tech tree dla wszystkich.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2010, 16:55 przez Anon, łącznie zmieniany 2 razy.
Gomi
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2010, 15:26

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Gomi »

ok, ja mogę być na 10 :)
drusil
Posty: 27
Rejestracja: 07 sie 2009, 20:11

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: drusil »

I ja pojawię się o 10
drusil
Posty: 27
Rejestracja: 07 sie 2009, 20:11

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: drusil »

A jak w ten weekend planujesz coś Kostyr??
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: waffel »

Ja już jestem aktywny, ale jeszcze nie wiem czy mi będzie ten weekend odpowiadał. A jak Wam poszło ostatnio? Tzn jaką rasą wygrał Anon i ile punktów pozwolił zdobyć drugiemu miejscu ;)
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Wladek »

Grał Muaat'em. Natomiast był remis po 9 ptk pomiędzy Anonem i Kostyrem (Jol-Nar), następny byłem ja z 8 ptk (L1z1x), potem było dwóch graczy z 6 ptk (Hacan i Letnev; obaj grali pierwszy raz więc wynik niezły), ile punktów miał Mentak nie pamiętam. Ale gra była dość zacięta i bardzo dypomatyczna. Na moje krzyki, żeby nie ufać Anonowi nikt nie zwracał uwagi, ale to raczej moja wina- za szybko wyszedłem na prowadzenia, a jak się traktuje lidera wszyscy dobrze wiemy :wink:


Jeszcze raz dziękuję wszystkim za grę i jestem zainteresowany spotkaniem w najbliższy weekend. O ile mnie portier wpuści.
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Anon »

Od Kostyra nic nie słychać ale w ten weekend można by zagrać. Otwieram liste na niedziele 1000.
1. Ja
2. Wladek
3. Krzysiek
4. Grzesiek
5. Marcin
6. Silvan
?7.
?8.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 21:57 przez Anon, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Wladek »

Zgłaszam się na sobotę i/lub niedzielę :wink:
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: seRrz »

Czy w tym roku są również chętni na granie?
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: waffel »

Ja chyba mógłbym za dwa tygodnie, ale nie ukrywam że jak mam poświęcać cały dzień na granie to muszę postawić trochę warunków:

- żadnych nowych graczy (gry szkoleniowe proszę bardzo ale bez mojego udziału, niestety po prostu szkoda mi czasu),
- 4 albo 6 graczy (jeśli przyjdzie pięciu albo siedmiu to ja nie będę robił scen tylko kulturalnie pójdę do domu),
- żadnych Distant Suns (niestety dla mnie to warunek konieczny),
- bez nadmiernego mieszania z mapą - raz grałem z wariatami którzy uparli się na kompletną losowość, łącznie z HSami i nigdy więcej,
- bez rafinerii (już prowadziłem na forum wykłady dlaczego)

Przepraszam że brzmię jak zgorzkniały, zblazowany snob, ale 6-8h to jednak kupa czasu i jeśli mam tyle czasu poświęcić na grę to ta gra musi być idealna. Jak komuś ciśnie się na usta "goń się snobie" to naprawdę nie ma problemu, nie zmuszam nikogo do grania na moich zasadach ale też nikt nie zmusi mnie do grania inaczej :)
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: seRrz »

Co rozumiesz przez nowego gracza? Bo nie wiem po ilu grach przestaje się być nowym u Ciebie ;)

Na tą chwilę posiadam tylko podstawkę twilighta i nie mam na podorędziu zbyt wielu zaawansowanych graczy więc kwestię zasad i snobizmu chętnie rozwiążę jak będzie nas co najmniej 4.. co mam nadzieję szybko nastąpi.

Jeśli chodzi o termin, to za 2 tyg powinno być ok.
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: waffel »

Zazwyczaj wystarczy jedna gra, niekoniecznie dokończona ale trwająca te dobrych parę tur - bo człowiek z przeczytanymi zasadami i dobrymi chęciami i tak musi przeczytać całe drzewko technologii, czyta co rundę od nowa wszystkie karty strategii itd. Z mojego doświadczenia wynika że jeden nowy gracz potrafi wydłużyć partię o co najmniej godzinę, nawet do dwóch, tak że nie daje się skończyć w te 8h co uważam za rozsądne maksimum przy graczach grających żeby wygrać (czyli krótko mówiąc robiących objectivy a nie bawiących się w wojnę, technologię itd.).
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Anon »

Zobaczmy ilu ludzi jest zainteresowanych. Weekend 27-28. Mam Shards of the Throne. Można zagrać scenariusz fall of the empire. Testowałem go już i był bardzo fajny. Scenariusz ten wymaga w miare kompetentnych graczy więc nowi ludzie odpadają (wystarczą z 2-3 gry doświadczenia.)

Lista osób na razie
1 Ja
2 Paweł
3 Grzesiek
4 Marcin
5 Evergreen
6 SeRrz
7 waffel?
8?
Ostatnio zmieniony 25 sie 2011, 18:20 przez Anon, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: waffel »

Myślałem że mnie dopisałeś bo się zgłaszałem wstępnie na ten weekend :) ale jeśli zainteresowanie jest niewielkie, to może lepiej umówić się na Rzuć Kostką 3-4.09? Bo skoro nie mamy ekipy to nie chcę rezerwować czasu na najbliższy weekend i ryzykować że nie wypali.
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: seRrz »

Ja chętnie zagram, z tym że wpadają do mnie znajomi (2 osoby) i mieliśmy właśnie w TI3 zagrać. Więc byłbym w 3 osoby, z których 2 pozostałe to nie wiem ile mają doświadczenia. Ja z nimi grałem raz :)

O której byście chcieli zacząć?
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
evergreen
Posty: 26
Rejestracja: 26 maja 2008, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: evergreen »

Jeśli jest taka możliwość, to chętnie pisałbym się na sobotę.
Mam komplet TI3, ponad tuzin rozgrywek za sobą. Opcje mogą być dowolne, dostosuję się.
Ostatnio grałem też według scenariusza Fall of the Empire. Dobrze sprawdził się przy pięciu graczach i sądzę, że wogóle najlepiej grać w niego przy nieparzystej liczbie osób (nie powstają dwie tak samo liczne frakcje). Takie gry zawsze kulały w TI3, teraz zostało to naprawione.
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: Anon »

seRrz pisze:Ja chętnie zagram, z tym że wpadają do mnie znajomi (2 osoby) i mieliśmy właśnie w TI3 zagrać. Więc byłbym w 3 osoby, z których 2 pozostałe to nie wiem ile mają doświadczenia. Ja z nimi grałem raz :)

O której byście chcieli zacząć?
Wstępny termin to sobota 0900.

W 3 osoby chcieliście grać w TI3?
seRrz
Posty: 141
Rejestracja: 22 wrz 2010, 21:40

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: seRrz »

Wolę grać w więcej, ale ostatnio miałem problem ze znalezieniem chociaż 3.. więc dobranie jeszcze kogoś może nie byłoby takie trudne:) ale skoro zbiera się mocna ekipa, to tym lepiej. Jak Wam pasuje granie w 8 osób to nas dopiszcie.
"Kto zbiera grzybki ma rozum szybki"
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] Wakacyjne rozgrywki w Twilight Imperium 3 ED

Post autor: waffel »

Z mojego doświadczenia wynika, że na grę w 7 osób lepiej umówić się w 8 bo zawsze ktoś się wykruszy :)

Ale zrób tak że skreśl mnie a dopisz kolegów - w piątek wyskoczyły kolegi urodziny, siła wyższa :) jakbym jakoś na tym kacu się dotoczył na 9 rano, to zajmę czyjeś miejsce jak ktoś się wykruszy.
ODPOWIEDZ