Gosu

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gosu

Post autor: yosz »

Dlaczego na niektórych goblinach wokół ikony poziomu jest obwódka? Coś to oznacza czy przygotowanie na jakieś zasady budowania talii czy inne dodatki?

Ja po prostu mam od bardzo długiego czasu znaleźć grę która mnie wciągnie jak Race. Dominion nie, Inwazja nie, GOSU nie. Może 51 stan ale jestem sceptycznym optymistą ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gosu

Post autor: janekbossko »

ta obwódka oznacza karty maja zdolnosc działająca caly czas i jej efekty sprawdzamy zawsze po turze przeciwnika oraz po wielkich bitwach. Nie sa jednosrazow oraz nie potrzebuja zetonow aktywacji
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gosu

Post autor: Wookie »

w sieci pojawiły się zaawansowane zasady turniejowe dla 2 graczy http://www.moonstergames.com/2010/09/08 ... ent-rules/

dzisiaj będę próbował
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gosu

Post autor: pan_satyros »

Wookie pisze:w sieci pojawiły się zaawansowane zasady turniejowe dla 2 graczy http://www.moonstergames.com/2010/09/08 ... ent-rules/

dzisiaj będę próbował
a może by tak videocast z GOSU ? :D
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gosu

Post autor: Wookie »

pan_satyros pisze:
Wookie pisze:w sieci pojawiły się zaawansowane zasady turniejowe dla 2 graczy http://www.moonstergames.com/2010/09/08 ... ent-rules/

dzisiaj będę próbował
a może by tak videocast z GOSU ? :D
będzie, muszę jeszcze pograć
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Gosu

Post autor: Liarus »

Grałem raz przez vassala, i było to dla mnie 40 minut katorgii, widocznie gra nie dla mnie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gosu

Post autor: Veridiana »

janekbossko pisze:Każdy klan ma inne zdolności - mentalisci, dobieranie kart - czarne gobliny, mutacja zombii - zielone, odzyskiwanie tokenów i parcie na mase itd itp
którzy to mentaliści i dlaczego akurat "mentaliści"? w angielskiej wersji są Fire, Meka, Alpha, Dark i Ancient Goban. skąd to tłumaczenie?

pytanie 2: jak działa efekt "Invert 2 cards of the same level in the army of your choice."? czy to ZAMIANA MIEJSCAMI dwóch kart tego samego poziomu czy PRZESTAWIENIE ich DOWOLNIE w ramach jednej linii?
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Gosu

Post autor: Martin_Valdez »

Zamiana miejscami dwóch kart tego samego poziomu. Przynajmniej ja tak to interpretuję :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gosu

Post autor: pan_satyros »

Liarus pisze:Grałem raz przez vassala, i było to dla mnie 40 minut katorgii, widocznie gra nie dla mnie.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak ten Vassal działa, bo dotychczas nie miałem okazji używać.
Pobrałem, zainstalowałem, pobrałem moduł, ale nie bardzo wiem jak zaprosić 2 osobę do gry oraz jak w ogóle tam grać.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gosu

Post autor: Veridiana »

I gdzie w ogole na vassalu jest Gosu, bo jakos na liscie nie znalazlam :?
satyros, jakby co - to ja jestem chetna. jak juz nam wytlumacza jak to dziala :lol:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gosu

Post autor: pan_satyros »

Veridiana pisze:I gdzie w ogole na vassalu jest Gosu, bo jakos na liscie nie znalazlam :?
satyros, jakby co - to ja jestem chetna. jak juz nam wytlumacza jak to dziala :lol:
Było na BGG ;)
http://www.vassalfactory.org/index.php? ... 88&Itemid=

Można luknąć jak się dowiemy 'co i jak' ;p
tzn mniej więcej wiem, bo opanowałem już o niebo lepszego 'ZunTzu', nadal jednak nie wiem jak na Vassalu zainicjować wspólną grę.
Jak rozumiem zasad trzeba po prostu przestrzegać tak, jakby grało się 'na żywca' ?
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Gosu

Post autor: Liarus »

Wchodzisz na online, zakładasz pokój, w nim grę, druga osoba się podłącza do pokoju i gry, włączacie nową grę u siebie, ktoś się synchronizuje (jest opcja) i gracie. Wymogiem jest mieć różne hasła, bo emulator rozpoznaje po haśle a nie po ip czy loginie. I tak, tak jak na żywca, czyli tzreba znać zasady i umiejętnie oszukiwac:)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gosu

Post autor: pan_satyros »

Liarus pisze:Wchodzisz na online, zakładasz pokój, w nim grę, druga osoba się podłącza do pokoju i gry, włączacie nową grę u siebie, ktoś się synchronizuje (jest opcja) i gracie. Wymogiem jest mieć różne hasła, bo emulator rozpoznaje po haśle a nie po ip czy loginie. I tak, tak jak na żywca, czyli tzreba znać zasady i umiejętnie oszukiwac:)
da się jakoś przetasować karty ?
[edit]
50 minut męczyliśmy się na Vassalu ... albo ja nie rozumiem zasad albo ta gra to @#$@ ;p
Jak na rękę wejdą złe karty to można sobie pluć w brodę i nic się nie zrobi, ewentualnie zużyje 2 żetoniki by dociągnąć kolejne 3 karty i tym samym zamknie drogę do aktywacji specjalnych umiejętności.
Miałem wyłożoną 1 kartę pierwszego poziomu bez możliwości mutacji, 1 drugiego również bez takowej możliwości, a na ręce 6 kart w tym same 2 i 3 poziomu... i trzeba dać pass.
Dla odmiany gdy przeciwnikowi karty podejdą oglądamy sobie jak następne 5 tur pod rząd układa sobie karty i zbiera punkcik, kolejna runda, musimy zużyć nasze nędzne 2 żetony aktywacji, modląc się by weszła jakakolwiek karta 1 poziomu...
Coś z tym jest nie tak.
Być może te zasady coś zmieniają http://www.moonstergames.com/2010/09/08 ... ent-rules/ ale na razie nie mam siły po nie sięgać.
Po 1 rozgrywce chęć zakupu ostro spadła, a taka ładna gra hehe
ODPOWIEDZ