[XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: skanna »

macike pisze:
skanna pisze:A czy to moja wina, że on do tego MN potrzebuje jeszcze 5 graczy a nikt w to nie chce z nim grać? :lol:
A jeśli chodzi o TEN tytuł, to nie ma mowy, nie usiądę do niego w życiu i pod swój dach też raczej nie wpuszczę.
Zamiast smarować tyle na forach poszłabyś z koleżankami na likierek, a ja bym sobie tych 5 chętnych znalazł i wpuścił do domu pod Twoją nieobecność. :twisted:
Jak znajdziesz, to wyjdę :) Byle nie w piątek po pracy.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: asiok »

skanna pisze:
macike pisze:
skanna pisze:A czy to moja wina, że on do tego MN potrzebuje jeszcze 5 graczy a nikt w to nie chce z nim grać? :lol:
A jeśli chodzi o TEN tytuł, to nie ma mowy, nie usiądę do niego w życiu i pod swój dach też raczej nie wpuszczę.
Zamiast smarować tyle na forach poszłabyś z koleżankami na likierek, a ja bym sobie tych 5 chętnych znalazł i wpuścił do domu pod Twoją nieobecność. :twisted:
Jak znajdziesz, to wyjdę :) Byle nie w piątek po pracy.

Taaaa... Zaczyna się.. Potem będzie "byle nie w sobotę", potem "byle nie w niedzielę", potem...... Znamy to znamy!
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Browarion »

skanna pisze:
macike pisze:
skanna pisze:A czy to moja wina, że on do tego MN potrzebuje jeszcze 5 graczy a nikt w to nie chce z nim grać? :lol:
A jeśli chodzi o TEN tytuł, to nie ma mowy, nie usiądę do niego w życiu i pod swój dach też raczej nie wpuszczę.
Zamiast smarować tyle na forach poszłabyś z koleżankami na likierek, a ja bym sobie tych 5 chętnych znalazł i wpuścił do domu pod Twoją nieobecność. :twisted:
Jak znajdziesz, to wyjdę :) Byle nie w piątek po pracy.
No to ja zacznę :P :twisted:
Zgłaszam się jako chętny :mrgreen:

1. Macike
2. Browarion


PS. Sylwia, a z Tobą / Wami to i tak pewnie wcześniej się spotkamy - zapraszam do mnie jakby co ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: grymir »

Ktoś może ma grę Yggdrasil ? Chętnie bym wypróbował na pionku !
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: pan_satyros »

Wysoce prawdopodobne, że wezmę Dixit Odyssey + karty z poprzednich części (w sumie 240) :)

Jeśli mnie natchnie, a będę miał wolny plecak to może coś jeszcze z kolekcji wyskrobię. Duża szansa na jedną z tych gier: "First Train to Nuremberg" Walleca, "Zamki Burgundii" lub "Lunę" Felda.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: ozy »

Będę z Automobile i resztą Phalanxowej menażerii. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: asiok »

ozy pisze:Będę z Automobile i resztą Phalanxowej menażerii. :)

I na pewno - jak zawsze - będę Was męczył ;)
Czekam na Automobile - mam nadzieję że się zachwycę.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: WRS »

Takoż i ja...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: arti »

Hej,
Jako, że będę na Pionku, a nikogo jeszcze z forum nie znam, dopiero niedawno weszłam (choć z 51stanowym hukiem) w planszówki na poważnie... to bym chciała by mnie ktoś wprowadził, jakieś nowe ciekawe gry pokazał, wytłumaczył, zagrał...

Byłam już jako szara myszka na poprzednim Pionku, pograłam w grę o Tron i Trzewik wytłumaczył nam Pret a Porter (w którym się zakochałam zupełnie z racji studiów moich :D). Przez to ze nikogo nie znałam prawie tam to pewnie mnie wiele ciekawego ominęło...

...więc chciałabym to naprawić tym razem, stad pytanie: czy ktoś mnie weźmie tym razem pod swoje skrzydła?
z góry dzięki :)
co ja robię tu uu uuu
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: macike »

Szara myszka od Gry o Tron i Pret a Porter. I jeszcze Trzewik w tle... :mrgreen: Nie uciekłaś z krzykiem i zamierzasz wracać? To Ty nie taka szara myszka jesteś. :mrgreen:

Z pewnością ktoś Cię przygarnie. Jak widzisz ludzi bezradnie rozglądających się po sali, to zazwyczaj albo szukają wolnego stołu albo kogoś do brakującego składu. Śmiało zapytaj i się samo potoczy...

BTW czy ktoś już rezerwował Łabędy? Podobno na pionkową noc są już tylko resztki pokojów a sala konferencyjna w remoncie i nie wiadomo, czy zdążą... Może trzeba szukać alternatywy?
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: arti »

macike pisze:Szara myszka od Gry o Tron i Pret a Porter. I jeszcze Trzewik w tle... :mrgreen: Nie uciekłaś z krzykiem i zamierzasz wracać? To Ty nie taka szara myszka jesteś. :mrgreen:

Z pewnością ktoś Cię przygarnie. Jak widzisz ludzi bezradnie rozglądających się po sali, to zazwyczaj albo szukają wolnego stołu albo kogoś do brakującego składu. Śmiało zapytaj i się samo potoczy...
Nie uciekłam z krzykiem, bo nie mam w zwyczaju :) Tylko nie kocham za bardzo wielkich skupisk ludzkich. A planszówki są jednak jak mi sie wydaje zdominowane przez mężczyzn, którzy niekoniecznie są zachwyceni wpuszczaniem do swojego grona kobiet. Ostatecznie przyjeżdżają też ci ze swoimi kobietami - w tym momencie tym bardziej nie chcę zostać rozszarpana :)

Tak też ponawiam pytanie :)
co ja robię tu uu uuu
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Cysorz »

arti pisze:Hej,
Jako, że będę na Pionku, a nikogo jeszcze z forum nie znam, dopiero niedawno weszłam (choć z 51stanowym hukiem) w planszówki na poważnie... to bym chciała by mnie ktoś wprowadził, jakieś nowe ciekawe gry pokazał, wytłumaczył, zagrał...

Byłam już jako szara myszka na poprzednim Pionku, pograłam w grę o Tron i Trzewik wytłumaczył nam Pret a Porter (w którym się zakochałam zupełnie z racji studiów moich :D). Przez to ze nikogo nie znałam prawie tam to pewnie mnie wiele ciekawego ominęło...

...więc chciałabym to naprawić tym razem, stad pytanie: czy ktoś mnie weźmie tym razem pod swoje skrzydła?
z góry dzięki :)
Pytanie jest zupełnie pozbawione sensu. Na Pionkach są ludzie, którzy mają jeden tylko cel i zadanie: pomagać, proponować, tłumaczyć! Słynne Pomarańczowe Koszulki! Na pewno pomożemy:)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: ja_n »

macike pisze:BTW czy ktoś już rezerwował Łabędy? Podobno na pionkową noc są już tylko resztki pokojów a sala konferencyjna w remoncie i nie wiadomo, czy zdążą... Może trzeba szukać alternatywy?
W Łabędach nie ma już miejsc na sobotę. Trzeba znaleźć coś innego. Pewnie nie uda się znaleźć hotelu z salą konferencyjną, my prawdopodobnie zarezerwujemy pokój w hotelu Qubus - już tam nocowaliśmy kiedyś i było ok. Nie jest tanio, ale blisko MDK-u i dobry standard.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: pan_satyros »

arti pisze: Nie uciekłam z krzykiem, bo nie mam w zwyczaju :) Tylko nie kocham za bardzo wielkich skupisk ludzkich. A planszówki są jednak jak mi sie wydaje zdominowane przez mężczyzn, którzy niekoniecznie są zachwyceni wpuszczaniem do swojego grona kobiet. Ostatecznie przyjeżdżają też ci ze swoimi kobietami - w tym momencie tym bardziej nie chcę zostać rozszarpana :)

Tak też ponawiam pytanie :)
Zapraszamy z narzeczoną do Dixit na rozgrzewkę, później możemy wytłumaczyć (w zależności od tego co wezmę) Lunę, Zamki Burgundii lub First Train to Nuremberg, a jak mi odbiję to może wezmę coś jeszcze hehe.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: ja_n »

ja_n pisze:Pewnie nie uda się znaleźć hotelu z salą konferencyjną, my prawdopodobnie zarezerwujemy pokój w hotelu Qubus - już tam nocowaliśmy kiedyś i było ok. Nie jest tanio, ale blisko MDK-u i dobry standard.
Jednak nie Qubus. Ostatecznie zarezerwowałem pokój w hotelu Ibis w Zabrzu - kilka kilometrów od MDKu. Cena pokoju 2-os to tylko 151 PLN (bez śniadania).
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: ozy »

arti pisze:A planszówki są jednak jak mi sie wydaje zdominowane przez mężczyzn, którzy niekoniecznie są zachwyceni wpuszczaniem do swojego grona kobiet.
To absolutna nieprawda.

Jest wręcz przeciwnie - tak samo jak np. kobieta jeżdżąca na motocyklu czy MTB. Takie panie są bezcenne. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: skanna »

arti pisze: A planszówki są jednak jak mi sie wydaje zdominowane przez mężczyzn, którzy niekoniecznie są zachwyceni wpuszczaniem do swojego grona kobiet.
Masz rację, wydaje Ci się :) Facetów faktycznie, jest więcej, ale nas też jest sporo. Ostatnio na międzyPionku miałyśmy nawet babski stolik i raczyłyśmy przygarnąć jednego faceta :P A na przykład ja, przyjeżdżam ze swoim, ale gram z innymi, podczas gdy on akurat gra z innymi kobietami, ba, wcześniej się umawiają na nocne granie beze mnie :P
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: arti »

pan_satyros pisze: Zapraszamy z narzeczoną do Dixit na rozgrzewkę, później możemy wytłumaczyć (w zależności od tego co wezmę) Lunę, Zamki Burgundii lub First Train to Nuremberg, a jak mi odbiję to może wezmę coś jeszcze hehe.
Chętnie dam się przygarnąć :) Nie grałam jeszcze w żaden z powyższych tytułów wiec mi się oczka świecą *_* No i poznam nowych ludzi, a to zawsze miło :)

ozy pisze:
arti pisze:A planszówki są jednak jak mi sie wydaje zdominowane przez mężczyzn, którzy niekoniecznie są zachwyceni wpuszczaniem do swojego grona kobiet.
To absolutna nieprawda.
Jest wręcz przeciwnie - tak samo jak np. kobieta jeżdżąca na motocyklu czy MTB. Takie panie są bezcenne. :)
Nie mam jeszcze prawka na motor, ale z ojcem zawsze na motorze uwielbiałam jeździć. Czy to, że byłam w Chorągwi łuczniczej po stronie krzyżackiej na Grunwaldzie może się liczyć? :D

skanna pisze: Masz rację, wydaje Ci się :) Facetów faktycznie, jest więcej, ale nas też jest sporo. Ostatnio na międzyPionku miałyśmy nawet babski stolik i raczyłyśmy przygarnąć jednego faceta :P A na przykład ja, przyjeżdżam ze swoim, ale gram z innymi, podczas gdy on akurat gra z innymi kobietami, ba, wcześniej się umawiają na nocne granie beze mnie :P
Miło słyszeć :) Ja też przyjadę z moim, ale on pewnie ucieknie w Hexa grać, więc podobna sytuacja.
Możecie mnie też łapać do babskiego stolika :)

To ja dla rozpoznawalności przyjadę w czarnej koszulce z kotkiem i podpisem "ukochaj kotka" Wiem, ze to jedyny taki egzemplarz :D

O której początek w sobotę? znaczy o której przyjechać?
co ja robię tu uu uuu
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: sheva »

zapraszamy Arti :) Pomarańczowi zawsze chętni do pomocy! Jeszcze się na pionku nie zdążyło żeby nie było z kim grać :)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: ozy »

arti pisze:Czy to, że byłam w Chorągwi łuczniczej po stronie krzyżackiej na Grunwaldzie może się liczyć? :D
No, no, to dokładnie o coś tego typu chodzi. :)

A sheva dobrze prawi, Pionek to bardzo dobra impreza na start, polecam, sam od Pionka zaczynałem.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: nikozja_dg »

skanna pisze:
arti pisze: A planszówki są jednak jak mi sie wydaje zdominowane przez mężczyzn, którzy niekoniecznie są zachwyceni wpuszczaniem do swojego grona kobiet.
Masz rację, wydaje Ci się :) Facetów faktycznie, jest więcej, ale nas też jest sporo. Ostatnio na międzyPionku miałyśmy nawet babski stolik i raczyłyśmy przygarnąć jednego faceta :P A na przykład ja, przyjeżdżam ze swoim, ale gram z innymi, podczas gdy on akurat gra z innymi kobietami, ba, wcześniej się umawiają na nocne granie beze mnie :P
Dopisuję się do tego, co pisze Skanna :) jest nas mniej, ale za to jesteśmy takimi przysłowiowymi "rodzynkami" :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Bri »

A czy będzie:
- dostępny Wielki pożar Londynu 1666?
i
- ktoś chętny do zagrania z kimś w ten tytuł?
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: vaski »

A może by tak organizatorzy zaprosili ekipę z Dzień Dobry TVN? Wiem, że zostało już mało czasu do imprezy, ale może by się zgodzili. Nie rzadko przestawiają jakieś mało znanne hobby. Dziś np. był reportaż o pasjonatach zdalnie sterowanych modelach samochodów wyścigowych.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Ryu »

Ryu pisze:
asiok pisze:A Ania już o tym wie i potwierdza? ;)
Wie, nie potwierdza...
Mam jednak cały miesiąc na wizytę w Aparcie więc w 100% mogę powiedzieć że potwierdza :mrgreen: :wink: :wink: :wink:
Wizyta w Aparcie zaliczona. Wszystkie możliwe spotkania poprzesuwane. Praca możliwie porozkładana :)

Dlatego też jakby ktoś chciał zagrać/poznać Dominant Species bardzo serdecznie zapraszam. Zmolestowałem znajomą parkę i wpadną na Pionka tylko na tą partię :) 2 miejsca są jeszcze wolne :)

Poza tym może wezmę kilka cięższych tytułów na Pionka to znajdą się chętni na jakieś Brassy, Papy, Vinhosy czy inne :wink:
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [XVI edycja Pionka] 18-19 czerwca

Post autor: Korzeń »

Arti jeśli się nie mylę to:
- zrobiłaś najlepszy wynik w solowej partii 51 stanu, czym wpisałaś się do historii polskich planszówek,
- studiujesz ekonomię, stąd zainteresowanie ciężkimi eurogrami,
- masz na koncie kilkanaście (20 -30) partii w Pret a Porte, z czego 90-95% wygranych.

No ładna z ciebie szara myszka.

Mamy tu w Gliwicach specjalistę i fana P-a-P. Mowa o mst. Liczymy na Waszą konfrontację.
Gliwickie koło gier planszowych po cichu zaczyna robić zakłady:)
ODPOWIEDZ