Mall of Horror

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: Mall of Horror

Post autor: LostLukas »

1. Nie, gdy jesteś sam w pomieszczeniu nie możesz użyć karty hidden.
2. Gdy jest tylko jedna blondynka przy życiu, to zwabia dodatkowego zombiaka.
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Silent »

Co do pkt. 1. to jest zaciekła dyskusja na bgg dotycząca karty Hidden i wg mnie można zagrać kartę Hidden będąc samemu w pomieszczeniu, ale zombiaki nie schodzą z planszy. Ja niestety grałem, że schodzą, bo kilka miesięcy temu tak przeczytałem na bgg, teraz widzę, że dalej jest to nie do końca jasne. Wyjątek to parking na którym zagrywając kartę, ukrywamy się przed wszystkimi zombiakami, które na koniec rundy schodzą z planszy.

Ja cały czas grałem, że zagrywałem Hidden w zwykłym pomieszczeniu i zombiaki schodziły, a tu zonk :)

http://www.boardgamegeek.com/thread/120756
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
trzewik

Re: Mall of Horror

Post autor: trzewik »

Gdy jestes sam w pomieszczeniu możesz użyć karty Hidden (bez sensu) i co więcej, Zombi ODCHODZĄ z takiej lokacji i spadają z planszy (bez sensu).

To wyjaśnienie podane jest na BGG w poscie autora gry.
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Silent »

Z tym, czy odchodzą, to autor sam się gubi, bo wtedy jak napisał, że schodzą dotyczyło parkingu, a gdzieś indziej jak jakiś użytkownik napisał do niego, to odpowiedział, że zostają w normalnych pomieszczeniach, po użyciu hidden.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Mall of Horror

Post autor: waffel »

Z parkingu schodzą na koniec tury niezależnie czy kogoś jadły, czy nie - tutaj nie trzeba się powoływać na dizajnera. Co do pomieszczeń - ja grałem, że jak nie jadły to nie schodzą, bo tak jest podczas "normalnej" tury bez Hidden.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Smoku »

Graliśmy ,że można się ukryć ,a zombiaki zostają pod drzwiami-więc wychodzi na to ,że chyba dobrze.
Jeszcze ostatnie pytanie :karta "Sprint" umożliwia tylko zmianę docelowego pomieszczenia wybranej już postaci ,czy można dzięki niej uciec inną postacią z zaatakowanego pomieszczenia.-IMO można ruszyć się tylko jedną postacią na turę ,ale może coś pokręciłem przy tłumaczeniu.
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Silent »

Postacią musisz wykonać ruch, ale możesz zagrać Sprint żeby zmienić docelowe pomieszczenie, nawet wrócić do pomieszczenia z którego wyszedłeś. Kartę należy zagrać, zaraz po wykonaniu ruchu
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Mall of Horror

Post autor: waffel »

@Smoku: Przecież kółkiem nie wybierasz, którą postać ruszysz, tylko dokąd. Mam podejrzenie, że grałeś z jedną złą zasadą (wielu ludzi tak ma): otóż po odkryciu, kto wybrał jakie pomieszczenie kółkiem odkrywa się, gdzie dojdą zombie i dopiero potem wykonuje się ruchy postaciami. Przy graniu tak, że zombie pojawiają się po ruchu Sprint jest prawie bezużyteczny. Oczywiście można ruszyć tylko jedną postać na turę.
Awatar użytkownika
Lord_Kristof
Posty: 110
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury
Kontakt:

Re: Mall of Horror

Post autor: Lord_Kristof »

Dla zainteresowanych, na serwisie Bestiariusz.pl pojawiła się recenzja Mall of Horror mojego autorstwa. Zapraszam do lektury i proszę o komentarze :)
http://www.bestiariusz.pl/gry/planszowe/1722
Any time spent with games is time well spent!
http://www.bestiariusz.pl
Dość to popularne, więc w sumie czemu nie: moja kolekcja gier
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Smoku »

Dzięki Waffel ,mimo wyraźnej kolejności ruchów z instrukcji ,trochę to niestety zmodyfikowaliśmy i stąd te niejasności. Ale i tak grało się przednio.
Co do recenzji to: w sumie gra jest już wyprzedana ,bez planów wznowienia więc może lepiej nie drażnić ludzi ....
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Van »

Tutaj jest dostępna polska instrukcja jakby ktoś potrzebował http://www.wargamer.pl/downloads/Mall_o ... trachu.doc.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Mall of Horror

Post autor: mst »

Smoku pisze:Co do recenzji to: w sumie gra jest już wyprzedana ,bez planów wznowienia więc może lepiej nie drażnić ludzi ....
No ale przecież nie jest wyprzedana wszędzie - np. tu dostępna w atrakcyjnej cenie. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Mall of Horror

Post autor: Blue »

Ja zagrałem 3 partie i tak: na 3ch ludzi jak dla mnie gra kompletnie się nie sprawdza :/... dokładamy te dziewczynki ale i tak za mało układów. Na więcej graczy jest świetna... w odpowieniej ekipie, ja trochę żałuję bo widzę że u mnie gracze coraz bardziej malkontencą przy grach :/... próbowałem wrócić z tym hobby ale widze, że chyba znów trzeba będzie tym rzucić w kąt :/. Mi świetnie spasowało notre dame i mall a im średnio.

Działa u was ta gra na 3 osoby sensownie?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Mall of Horror

Post autor: waffel »

W cztery osoby było już bardzo źle, w trzy nawet nie próbowałem. To chyba czysta arytmetyka wychodzi? Bo miejsca na negocjacje przy trzech nie widzę.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Mall of Horror

Post autor: Don Simon »

Blue pisze: próbowałem wrócić z tym hobby ale widze, że chyba znów trzeba będzie tym rzucić w kąt :/.
Nie poddawaj. Moze po prostu potrzebujesz innych tytulow.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Filip z Lublina »

hej, jak (chyba)powszechnie wiadomo kości do MoH nie odznaczają się zbyt dobrą jakością. pytam więc jako kościany laik, czy istnieje jakaś firma produkująca porządnie wyważone i nienaganne jakościowo kości? może to nie jest idealne miejsce na to pytanie, ale w gruncie rzeczy to właśnie do MoH poszukuję ekwipunku.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mall of Horror

Post autor: kwiatosz »

Swego czasu w Rebelu były profesjonalne kości do kasyn - myślę, że ich wyważeniu (kości) oraz wykonaniu nie można nic zarzucić :wink:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Filip z Lublina »

obawiam się, że do MoH niezbęde są kości z zaokrąglonymi rogami(muszą się toczyć pod tym magicznym pudełeczkiem) a te do kasyn są po prostu kwadratami. do rzucania są znacznie ok, ale turlać się nie chcą:/
deexer
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2008, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mall of Horror

Post autor: deexer »

Mam pytanie o zasady, a raczej o przekład intrukcji. Trafiłem bowiem na polską instrukcję, w której na samym zakończeniu pojawia sie text:

"Uwaga: Gracze nigdy nie mogą ujawniać wyniku rzutów kośćmi ani przekazywać posiadanych kart"

W oryginalnej instrukcji nie ma takiego zapisu i z tego co pamiętam, kiedyś grałem właśnie z pominięciem tej sugestii (bazując na oryginalnej instrukcji). Z drugiej strony, ten zapis nie wydaje mi się aż tak głupi, bo mimo że ogranicza czynnik przekupstwa, to może czynić negocjacje ciekawcze a grę bardziej klimatyczną.

Stąd pytanie, w jakim wariancie Wy gracie?
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: Mall of Horror

Post autor: LostLukas »

deexer pisze:Stąd pytanie, w jakim wariancie Wy gracie?
U nas gramy zgodnie z tym co napisałeś, nie przekazujemy sobie kart, a kości widzi tylko szef ochrony.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mall of Horror

Post autor: kwiatosz »

W oryginalnej instrukcji też jest zapis, że nie można pokazywać (nie mówiąc o przekazywaniu) kart ani kości - ale mówić można co się chce - w takim też duchu ja gram.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Smoku »

Przekazanie jednej karty jest możliwe na parkingu.Po wyciągnięciu trzech kart z samochodu ,jedną kartę można przekazać innemu graczowi (dobry element przetargowy w negocjacjach).IMO kart jest stosunkowo mało i dają zbyt duże bonusy żeby się ich łatwo pozbywać dając innym...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mall of Horror

Post autor: kwiatosz »

W przypadku parkingu przy dobieraniu jest obowiązek oddania jednej karty innemu z graczy, odłożenia jednej na spód stosu i jednej zachowania sobie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Mall of Horror

Post autor: waffel »

My zawsze graliśmy tak, że zobaczyć (fizycznie) kości może tylko ochroniarz i ktoś, kto zagrał security cameras (jestem pewien że tak jest w instrukcji). Reszta musi wierzyć na słowo. Przekazywania kart nie pamiętam. A jedną z kart z ciężarówki obowiązkowo trzeba oddać komuś, to nie jest opcja tylko przymus.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mall of Horror

Post autor: Smoku »

Kości może podejrzeć szef ochrony ,ale tylko jeżeli został wybrany w tej turze. (chyba ,że coś źle zapamiętałem)..
Jedną kartę z ciężarówki przekazujemy obowiązkowo ,ale gracza wybieramy dowolnie (nawet nie musi być na parkingu) i ta opcja daje spore profity przy negocjacji.

p.s. nigdy nie miałem wrażenia ,że mam zapas kart na zbyciu....
ODPOWIEDZ