Konkurs Agresor 10000

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Konkurs Agresor 10000

Post autor: MichalStajszczak »

Zarówno ci, którzy wystartowali w konkursie, jak i ci, którzy nie zdążyli tego zrobić (bo draco był za szybki), mogą sprawdzić swoje rozwiązania
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Konkurs Agresor 10000

Post autor: staszek »

dziękujemy.
Można powiedzieć,że pomyliłem się tylko w jednej odpowiedzi,tylko ich liczba była niewystarczająca :lol:
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Konkurs Agresor 10000

Post autor: draco »

WRS pisze:
MichalStajszczak pisze:Tak więc konkurs nie jest tak łatwy, jak oceniali niektórzy, ale też nie tak trudny, jak ja przewidywałem
Gratuluję świetnego pomysłu!

Jednak w dzisiejszych czasach trudno takie konkursy organizować.
Ja potraktowałem go jako test dla funkcji Google - wyszukiwanie obrazem. Skuteczność 75%! Jestem pozytywnie zaskoczony efektywnością.
Właśnie mnie Michał uświadomił, że taka wyszukiwarka istnieje. Nie korzystałem z niej przy szukaniu gier. 75% to niezła skuteczność, ale łatwo można ją zmniejszyć. Wyszukiwarka słabo sobie radzi z obrazkami z białym lub szarym tłem (vide Stone Age, Shipyard, Seeland) oraz zdjęciami zrobionymi samemu lub pod nietypowym kątem (vide Steel Driver).
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Konkurs Agresor 10000

Post autor: WRS »

Broń Boże, nie twierdzę, że ktoś o aspiracjach do wygranej korzystał...
(a nawet gdyby, to przecież nie było zakazu... ;) )

Jeno chciałem zwrócić uwagę przyszłym organizatorom podobnych konkursów na takie narzędzie.

Wyszukiwarka nie radzi sobie dobrze z takimi kategoriami:
* zdjęcia własne - niepublikowane w necie!
* zdjęcia o jednolitym tle i nietypowych kształtach (8, 13, 16, 19, 43, 51(już zaindeksowane z konkursu! :) ), 60, 63, 64, 65, 79, 81, 82, 94, 97, 98)
* zdjęcia z dużą ilością odcieni jednego koloru (11, 71, 72, 83, 84, 88)
* zdjęcia zawierające fragmenty zdjęć - 93, 100

Natomiast ja sam wyraźnie zaznaczyłem, że wyszukiwarkę testowałem. Było mi bardzo przyjemnie przekonać się, że z tak wieloma obrazami radzi sobie doskonale.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Konkurs Agresor 10000

Post autor: MichalStajszczak »

Podobnie jak draco, nie wiedziałem o tej wyszukiwarce obrazów. Gdybym wiedział, dałbym pewnie więcej obrazków trudnych dla wyszukiwarki. Bo faktycznie większość to były fragmenty okładek, które ściągnęłem ze stron producentów lub z bgg. Zapewne najtrudniejsze były moje skany i zdjęcia (6, 10, 11, 12, 30, 55, 63, 64, 65, 66, 68, 71, 72, 81, 82, 83, 88, 93, 94, 97, 100).
WRS pisze:Natomiast ja sam wyraźnie zaznaczyłem, że wyszukiwarkę testowałem. Było mi bardzo przyjemnie przekonać się, że z tak wieloma obrazami radzi sobie doskonale.
A jak wypadła Twoja znajomość gier w porównaniu z wyszukiwarką? :wink:
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Konkurs Agresor 10000

Post autor: WRS »

MichalStajszczak pisze:A jak wypadła Twoja znajomość gier w porównaniu z wyszukiwarką? :wink:
Zaskakująco dobrze! :)
Gry, które wyszukiwarka gubiła - a ja już gdzieś widziałem! - rozpoznałem.
Gry, których nie znałem - cóż, brak punktu zaczepienia rozkładał mnie na łopatki.
Kilka tytułów, mimo że nie znałem, jakoś mi się kojarzyła... I te rozpoznałem...

Razem z wyszukiwarką dociągnęliśmy blisko 90%
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Konkurs Agresor 10000

Post autor: MichalStajszczak »

WRS pisze:cóż, brak punktu zaczepienia rozkładał mnie na łopatki
Punkt zaczepienia chyba był - wystarczyło przejrzeć wątek na temat spotkań w Agresorze i wyłapać podejrzane tytuły :mrgreen:
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Konkurs Agresor 10000

Post autor: WRS »

Ano racja, ale dla mnie akurat priorytetem było tym razem coś innego.

Raz jeszcze gratuluje pomysłu i zwracam życzliwą uwagę na wspaniałe narzędzia ułatwiające/psujące-zabawę.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Konkurs Agresor 10000

Post autor: MichalStajszczak »

WRS pisze:zwracam życzliwą uwagę na wspaniałe narzędzia ułatwiające/psujące-zabawę.
Jak 4 lata temu robiłem podobny konkurs, takich narzędzi jeszcze nie było. Konkurs został rozstrzygnięty wtedy po tygodniu. Ale tu też draco nie korzystał z tego narzędzia i wszystkie gry rozpoznał.
ODPOWIEDZ