"Piastowie Narodziny Orła"

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: costi »

Ad. 4 Też się nie zgadzam. Jak się dwóch graczy rzuci na kontrolującego Gniezno, to mu to nie pomoże, a jak ktoś się w wieloosobówce wybija za bardzo to inni są często bardzo skłonni współdziałać przeciw niemu, choćby po to by nie przegrać - klasyczny mechanizm.
Zarzut był o jeden istniejący w grze warunek zwycięstwa, a Ty się rozwodzisz nad balansem wieloosobowym i mechanizmem bicia lidera. Co to ma wspólnego z warunkami zwycięstwa?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1554
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 10 times
Been thanked: 219 times

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Furan »

Raleen pisze: Nie jestem fanem grafiki tej planszy, ale jeśli posągi słowiańskich bogów kojarzą Ci się z penisami, to chyba powinieneś skorzystać z pomocy psychologa albo odpowiedniego lekarza.
Ale chyba bardzo słusznie że się tak kojarzą? Być może w instrukcji brakuje po prostu odpowiedniego komentarza - ,,Światowid ze Zbrucza" MA kształt falliczny, bo szczęśliwie kult płodności nie ominął i naszej kultury.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Raleen
Posty: 870
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Raleen »

costi pisze:
Ad. 4 Też się nie zgadzam. Jak się dwóch graczy rzuci na kontrolującego Gniezno, to mu to nie pomoże, a jak ktoś się w wieloosobówce wybija za bardzo to inni są często bardzo skłonni współdziałać przeciw niemu, choćby po to by nie przegrać - klasyczny mechanizm.
Zarzut był o jeden istniejący w grze warunek zwycięstwa, a Ty się rozwodzisz nad balansem wieloosobowym i mechanizmem bicia lidera. Co to ma wspólnego z warunkami zwycięstwa?
Kontrolowanie Gniezna nie jest warunkiem zwycięstwa, co można łatwo sprawdzić w instrukcji. W związku z tym wydaje mi się, że autorowi komentowanej przeze mnie wypowiedzi chodziło jednak o ogólniejsze kwestie.

Co do "kształtów fallicznych", przepraszam, ale nie czuję się na siłach do snucia analiz, mogę co najwyżej zapytać kolegów zajmujących się bliżej historią bądź archeologią tego okresu. Mam też wrażenie, że uwagi kolegi nie były bynajmniej wynikiem pogłębionej analizy naukowej.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: costi »

Raleen:
4) Różnorodność rozgrywki.
Nie wydaje się aby gra miała na celu coś innego niźli zdobycie i utrzymanie Gniezna i Poznania. Po kilku rozgrywkach ta jedna ścieżka do zwycięstwa musi być nudna.
Może jest wcześnie i jeszcze nie kojarzę, ale jak dla mnie ta wypowiedź odnosi się tylko do warunków zwycięstwa. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Raleen
Posty: 870
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Raleen »

costi, co do warunków zwycięstwa, jest na sieci do ściągnięcia instrukcja:

http://rodem.pl/files/instrukcja.pdf

Warunki zwycięstwa są na stronie 19, a na stronie 20 zwycięstwo automatyczne.

Natomiast opanowanie Gniezna pomaga w trakcie gry - i o tyle, w tym co napisał kolega jest ziarno prawdy. A pomaga w ten sposób, że daje 3 punkty autorytetu i 3 punkty podczas licytacji kart z talii, zatem mając Gniezno i jeszcze jeden ośrodek kultu można mieć dzięki temu sporą przewagę, właśnie głównie przy licytacjach. Tyle, że to z kolei ściąga na nas szybko uwagę i drapieżne spojrzenia innych graczy ;) . Jest natomiast jeszcze taka strategia, że można się rozbudowywać terytorialnie i w ten sposób zyskiwać autorytet i większe możliwości militarne i ekonomiczne, zwłaszcza gdy pozostali skupią się na walkach o Gniezno i dwa pozostałe grody z posążkami Światowida i będą się w tych walkach mocno wykrwawiać. Z kolei do zwycięstwa te 3 punkty autorytetu za posążki to trochę za mało, bo wystarczy, że przegrasz jedną dużą bitwę z udziałem księcia i taka przegrana kosztuje Cię utratę właśnie 3 punktów, a zwycięzca zyskuje 2 punkty, więc można za jednym zamachem zmienić punktację o 5 punktów, jeśli pokonasz swojego głównego konkurenta.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: RasTafari »

odkopuję po raz drugi jako że udało mi się skłonić znajomych do dotknięcia tego brzydala :wink:

czy ktoś mi może powiedzieć jaka korelacja występuje pomiędzy tymi elementami?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1354
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: nahar »

Proste, choć zajmujące jest myślenie nad logiką tego cuda.
4 oznacza siłę drużyny księcia (normalnie, nie w czasie szturmu). 1 oznacza bonus do podatków. Po co jest na żetonie księcia - no idea :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Ouragan »

Wedle Raleena moje opinie podyktowane są flustracją i niezbyt ambitnym przemyśleniem tematu. Cóź... w mojej opinii Raleen dla idei popierania polskich wydawców zrobi wszystko, bez znaczenia przy tym jest jakość gry. Dla tej ważnej zasady uzna, że dywizjon 303 to gra strategiczna roku a Piastowie Narodziny Orła to nie taka zła gra.

Gra Piastowie Narodziny Orła to gra nawet nie przeciętna, to gra bardzo kiepska. Nie ma w niej jakiegokolwiek ciekawego przemyślanego elementu. Nawet beznadziejne wykonanie nie jest najważniejsze. Najgorsze w niej jest to, że ma takie błędy w mechanice, że nie wiem kto chciałby w nią grać po co najmniej dwóch rozgrywkach (jednej beznadziejnej i drugiej potwierdzającej tę beznadzieję). Pewnie Raleen - może ze względu właśnie na te falliczne posągi, które mu się odnoszę wrażenie podobają :P

Współczuję też osobom, któe dostały grę do recencji i muszą napisać o niej coś pozytywnego... Taki obsrany los recenzenta... :D Pomocnym będzie "bardzo obiektywna" recenzja na Raleenowym portal.strategie.onet.pl. gdzie przepisano tekst reklamowy ze strony wydawcy.

Może po całkowitej przebudowie mechaniki w oparciu o posiadane elemeny dałoby się w tę grę grać, może jakiś fascynat tematu się na to porwie.

Na forum Raleena proponują, aby nie można było się ruszać po szturmie grodu. Może jest to jakaś opcja, aby powstrzymać overrun, możlwe. Nie zmienia to faktu, iż też kilka innych elementów o których pisałem wcześniej w tej grze nadwyraz kuleje.
Raleen
Posty: 870
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Raleen »

Ouragan pisze:Wedle Raleena moje opinie podyktowane są flustracją i niezbyt ambitnym przemyśleniem tematu. Cóź... w mojej opinii Raleen dla idei popierania polskich wydawców zrobi wszystko, bez znaczenia przy tym jest jakość gry. Dla tej ważnej zasady uzna, że dywizjon 303 to gra strategiczna roku a Piastowie Narodziny Orła to nie taka zła gra.

Przyznam, że to dla mnie bardzo ciekawa opinia jakobym "zrobił wszystko dla popierania polskich wydawców" i to bez znaczenia na jakość gry. Zapiszę ją sobie. Dla mnie jest ona szczególnie zabawna, z uwagi na to, że przez niektórych graczy bywam oskarżany o... coś zupełnie przeciwnego :lol: .
Co do "Dywizjonu 303" został uznany za grę strategiczną nie przeze mnie, ale przez jury konkursu i na potrzeby konkursu. O swojej ocenie strategiczności "Dywizjonu 303" już pisałem, wystarczy czytać uważnie, niestety to jest kolejna już dyskusja, w której kolega udowadnia, że tej umiejętności nie posiada. Lepiej nawrzucać grze albo napisać coś o penisach.
Ouragan pisze:Gra Piastowie Narodziny Orła to gra nawet nie przeciętna, to gra bardzo kiepska. Nie ma w niej jakiegokolwiek ciekawego przemyślanego elementu. Nawet beznadziejne wykonanie nie jest najważniejsze. Najgorsze w niej jest to, że ma takie błędy w mechanice, że nie wiem kto chciałby w nią grać po co najmniej dwóch rozgrywkach (jednej beznadziejnej i drugiej potwierdzającej tę beznadzieję). Pewnie Raleen - może ze względu właśnie na te falliczne posągi, które mu się odnoszę wrażenie podobają :P
Nie ma to jak inteligentna rozmowa, jak na Onecie:
- głupi jesteś
- nie bo ty głupszy
- nie, bo ty
Niestety kolego, ale taki właśnie poziom reprezentujesz końcówką tej wypowiedzi. I tego m.in. dotyczyły uwagi o Twoim poziomie.
Ouragan pisze:Współczuję też osobom, któe dostały grę do recencji i muszą napisać o niej coś pozytywnego... Taki obsrany los recenzenta... :D Pomocnym będzie "bardzo obiektywna" recenzja na Raleenowym portal.strategie.onet.pl. gdzie przepisano tekst reklamowy ze strony wydawcy.
Dla Twojej informacji Drogi Kolego: to jest bodaj druga gra, którą recenzujemy, bo ktoś nam przysłał. WSZYSTKIE pozostałe recenzowaliśmy z własnej inicjatywy i recenzje są różne, recenzje krytyczne nie są u nas rzadkością - powiedziałbym na oko, że gdybym zrobił statystykę, procentowo będzie ich więcej niż na innych portalach (ale to tylko moje przypuszczenie, wiem co jest na naszym portalu).
Widzę również, że z góry wiesz jaka będzie recenzja - przyznam, że to też mnie niepomiernie bawi :lol: .

Natomiast jeśli Tobie recenzowanie kojarzy się z pisaniem peanów pochwalnych, to żyjemy w innych światach. A może ja po prostu nie czytuję komercyjnych recenzji, stąd się nie orientuję. Nie widzę z kolei niczego złego w zamieszczeniu tekstu nadesłanego przez wydawcę, podobnego rodzaju materiały zamieszczane są na innych portalach.

Zresztą dyskusja na Forum Strategie dowodzi chyba najlepiej, że nie mamy problemu z obiektywizmem. Każdy może sam zajrzeć i sprawdzić.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: costi »

A możecie prać swoje brudy na PW?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Raleen
Posty: 870
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Raleen »

Nie widzę tu za bardzo "prania brudów". Normalnie zdarza się w dyskusji, że są różne opinie i poglądy na różne sprawy. Zdarzają się też opinie kompletnie bzdurne i takimi niestety kolega operuje - to już nie mój problem.

Padło kilka zarzutów pod moim adresem i prowadzonego przeze mnie portalu, gdzie publikuje swoje teksty także kilka innych osób. W poprzednim poście po prostu się do tych zarzutów odniosłem. Jeśli administracja tego portalu uważa, że tamten post mojego przedmówcy łamał regulamin czy z innych powodów był niestosowny i go usunie, to i ja nie mam nic przeciwko usunięciu odpowiednich fragmentów swojego.

Z kolei założę się, że gdybym nie zareagował, problem "prania brudów" by się nie pojawił i pewnie większość przeszłaby do porządku dziennego nad tymi stwierdzeniami, które tu padały, a które po części obrażają mnie i moich kolegów (np. sugestie na temat obiektywizmu) i są oczywiście bzdurne w kontekście naszej działalności - byliśmy i do dziś jesteśmy jednym z najbardziej odkomercjalizowanych portali.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Ouragan »

Znowu nic o merytoryce gry. Typowy Raleen. Swoje napisałem o błędach gry... Raleen tymczasem sobie wyskakuje tylko argumentami ad personam. Swoją drogą dyskusje na tym twoim forum już dawno uciąłem, bo nie ma sensu prowadzić jej gdzie wtrącasz się do każdego posta, a jak już się ktoś z tobą nie zgadza to posługujesz się argumentami, że to twój portal. Zarzucono, że jako recenzję tej gry wrzuciłeś tekst reklamowy ze strony wydawcy, potem zacząłeś lekko być uszczypliwy wobec osoby która na to zwróciła uwagę, potem ta osoba przestała już o tym pisać. Typowe. Co do moich uwag odnośnie tej gry na forum.gry-planszowe.pl opisałeś na tym swoim portaliku jednym zdaniem - utyskiwania eurogracza. Beznadziejny poziom dyskusji, myślę, że wiele osób zraziłeś swoją megalomanią.

Ludzie ta gra jest dobra bo Raleen tak mówi, a co mówi Raleen o grach wojenno strategicznych jest prawdą !!! Amen.

To co, że gra ma zepsuty mechanizm overruna, zupełnie losową wojnę, z uwagi na losowość przegietych kart, w sytuacji gdy często jedna większa bitwa to grać albo nie grać dalej dla gracza, licytację niedającą pewności wylicytowania karty lepszej niż gracz który przegrał licytację, problem śnieżnej kuli lidera zarówno w licytacji jak i w potężnych bonusach do walki, mechanikę dającą praktycznie automatyczne zwycięstwo graczowi który uderzy ostatni, bo poczeka aż inni pozbędą się swoich kart wojennych w wojnie między sobą, brak jakiś większych celów zwycięstwa oprócz zdobycia Poznania i Gniezna, brak opisu gdzie mają wyskakiwać wojska z kart. Nie o tych argumentach Raleen nic nie pisze, woli się jak przekupka obluzgać pseudointelektualną obrazą.

I przestań mnie nazywać kolegą, bo nie jestem żadnym twoim kolegą, tylko może w końcu napiszesz dlaczego nie zgadzasz się z moimi argumentami dotyczącymi tej gry. Nie wiem po co też piszesz, że Piastowie Narodziny Orła to jedna z pierwszych gier które otrzymaliście do recenzjowania. Nie wiem także skąd wysnuwasz, że wiem jaka będzie recenzja - ja nie mam magicznej kuli w której przepowiadam przyszłość.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2012, 09:26 przez Ouragan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: BartP »

Ouragan, akurat to ty pierwszy zacząłeś mówić bezpośrednio o użytkowniku, a nie tylko o grze. Nie dziw się więc, że Raleen zaczął od odniesienia się do tych komentarzy.
Jeśli oczekujesz rzetelnej dyskusji, to nie prowokuj ironicznymi tekstami o czyimś "portaliku", nie podważaj obiektywizmu itp., bo wygląda to po prostu żałośnie. W tym temacie mówimy o grze.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Ouragan »

Zanim zaczniesz pisać, że pierwszy zacząłem mówić bezpośrednio o użytkownku to sobie przeczytaj jeszcze raz ten temat i pierwsze posty Raleena odnośnie mojej osoby:
Raleen pisze:Wiele opinii, efekciarskich, ale chyba bez głębszego przemyślenia, zapewne z powodu frustracji tym co Kolega pisał na początku, pewnie słusznej.
Raleen pisze:Zdaje się, że wczoraj z uwagi na późną porę przeoczyłem co poniektóre "mądrości" wypisywane tu przez kolegę Ouragana.

Raleen pisze:Nie jestem fanem grafiki tej planszy, ale jeśli posągi słowiańskich bogów kojarzą Ci się z penisami, to chyba powinieneś skorzystać z pomocy psychologa albo odpowiedniego lekarza. Gdyby kontynuować Twoje fantazje seksualne, równie dobrze można uznać, że pionki (takie klasyczne, z gier typu Chińczyk czy Monopol) tak samo się kojarzą, bo kształt też mają podobny i w związku z tym te gry powinny być zabronione dla dzieci, by źle nie wpływać na ich rozwój.
Czekam, aż Raleen odniesie się w końcu do gry, a nie do moich komentarzy o jego portalu. Nie twierdzę, że recenzje gier są tam generalnie nieobiektywne, moja wypowiedź dotyczyłą tylko sytuacji gdy jako recenzję umieszczono bez jakiegokolwiek zaznaczenia tekst napisany przez wydawcę gry Piastowie Narodziny Orła, gdzie jak się go czyta, nie ma mowy o jakichkolwiek wadach gry.
Raleen
Posty: 870
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Raleen »

BartP pisze:Ouragan, akurat to ty pierwszy zacząłeś mówić bezpośrednio o użytkowniku, a nie tylko o grze. Nie dziw się więc, że Raleen zaczął od odniesienia się do tych komentarzy.
Jeśli oczekujesz rzetelnej dyskusji, to nie prowokuj ironicznymi tekstami o czyimś "portaliku", nie podważaj obiektywizmu itp., bo wygląda to po prostu żałośnie. W tym temacie mówimy o grze.
Merytoryczne uwagi zamieściłem na naszym forum, jest ich sporo i nie mam w tej chwili siły ich przeklejać, a po ostatnich postach kolegi Ouragana tym bardziej nie widzę sensu. Zresztą, tak naprawdę poza nim i jeszcze jedną osobą na poprzedniej stronie nikt tu w tą grę nie grał jak wynika z tego wątku. U nas już kilka osób grało.

Rozpiszę się zapewne w recenzji, jednak chciałbym jeszcze w nią trochę zagrać. Tak jak już pisałem u nas, wydaje mi się, że z tą grą trochę jest tak, że pozory mylą. Chciałbym po prostu pewne rzeczy zweryfikować, żeby nie wpadać w pochopne osądy jak to wyżej bywało.

PS. Ogólnie martwi mnie miejscami swego rodzaju "onetyzacja" tego forum.

Zaczynam ciąć. Panowie, rozmawiajcie proszę tylko o grze, a nie o swoich animozjach. A jeśli ktoś nie chce pisać merytorycznie (bo nie ma siły), to tym bardziej nie ma sensu udzielać się w tym wątku. To uwagi do wszystkich. melee.
Raleen
Posty: 870
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Raleen »

Widzę, że niestety tekst jest cenzurowany wybiórczo. Skoro już wycinacie Panowie to może moderator zajmie się i dwoma poprzednimi postami kolegi Ouragana, gdzie pisze w sposób dość ewidentny nieprawdę, a w dwóch przypadkach mnie pomawia, np. stwierdzenie, że tekst o grze "Piastowie Narodziny Orła" umieszczono jako recenzję jest po prostu kłamstwem, bo tekst nie znajduje się na portalu w dziale recenzji. Jeśli ktoś podaje nieprawdziwe informacje na mój temat czy portalu, który prowadzę, to mam prawo do sprostowania tego.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: melee »

Oczywiście, że masz prawo sprostować. Nie oczekujesz chyba, że admini będą weryfikować tego typu informacje? W tego typu sytuacji najlepiej podaj linki do tej recenzji lub innych materiałów, dając szansę innym użytkownikom forum na wyrobienie własnego zdania.
Raleen
Posty: 870
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Raleen »

Ograniczę się do rzeczy najważniejszych.

1. Tu jest lista recenzji na Portalu Strategie - każdy może ją przejrzeć (ułożone alfabetycznie wg tytułów):
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

2. Nigdzie nie pisałem też, że "portal jest mój" w dyskusji o grze "Piastowie" i nie używałem takiego argumentu.

Co do innych uwag, jak poprzednio pisałem, każdy może sobie sam wyrobić zdanie zapoznając się z dyskusjami na temat gry i innymi.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: melee »

Usunąłem posty nie związane z grą. Inne sprawy proszę załatwiać na PW (sprawy osobiste) lub w offtopic (pozostałe).
Raleen
Posty: 870
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: "Piastowie Narodziny Orła"

Post autor: Raleen »

Recenzja gry na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Pisanie recenzji zeszło mi znacznie dłużej niż planowałem, z uwagi na przyczyny obiektywne. Życzę miłej lektury i mam nadzieję, że pozwoli ona wielu osobom wyrobić sobie jakiś bardziej wyważony pogląd na tą grę. Sądzę, że udało mi się zauważyć co najmniej kilka rzeczy, o których nikt do tej pory nie pisał.
ODPOWIEDZ