Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Sam cały czas się waham, własnie ze względu na ilość/cena.
Łącznie wychodzi sporo tych figurek, więc wybierając najlepsza opcje to koszty wynoszą prawie 500zł* za grę którą dostaniemy w 2013 :/ Wkurzył bym się tez, gdybym postanowił kupić tą grę, a jakiś ze sklepów dodałby potem ją do swojej oferty chociażby za te 300 zł.

Co do "mało do zaoferowania" miałem na myśli, że taka forma rozgrywki może szybko się nudzić, ale teraz zwróciłem uwagę, że będzie udostępniony edytor mapy, więc powinno znacznie przedłużyć żywotność gry.

Cały zaś nie mogę się zdecydować... wrr... do jutra jest czas.



*(125*3,20)+23%Vat = 492zł
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zombicide!

Post autor: yosz »

Towary do 150€ są zwolnione z podatku, ale cło możesz zapłacić
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Niestety, ale tylko z cła, Vat trzeba płacić :(
Zgodnie z postanowieniami art. 23 i art. 24 Rozporządzenia Rady (WE) Nr
1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień
celnych zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary
o niewielkiej wartości
(wysyłki komercyjne, np. rzeczy zmówione przez internet -
zamówienie wysyłkowe) wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy
znajdującego się we Wspólnocie. Za „towary o niewielkiej wartości” uważa się towary,
których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.
Zwolnienia nie
stosuje się do wyrobów alkoholowych, perfum i wód toaletowych, tytoniu i wyrobów
tytoniowych.
Na podstawie art. 51 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i
usług (Dz. U. Dz.U.Nr 54, poz.535 - z 2004 r.; z późniejszymi zmianami.) zwalnia się od
podatku
import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa
trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem
, że łączna wartość
towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych
odpowiadającej równowartości 22 euro. Zwolnienia od podatku, o którym mowa wyżej
nie stosuje się do: napojów alkoholowych; tytoniu i wyrobów tytoniowych; perfum i wód
toaletowych.
Zwolnienia od podatku, o którym mowa wyżej, nie stosuje się do towarów
importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego (w tym również za pośrednictwem
internetu).
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zombicide!

Post autor: yosz »

Tfu - oczywiście że masz rację :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
torbaborba
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2012, 09:28

Re: Zombicide!

Post autor: torbaborba »

CMON pisali, że wartość podana na paczce będzie niższa niż cena zakupu - podadzą koszt produkcji i to tylko pudełka z grą, reszta będzie opisana jako "podarunki". Nie mogę znaleźć konkretów w morzu komentarzy, ale najpewniej będzie więcej niż 22Euro. :( Można by do nich skrobnąć w tej sprawie.
za grę którą dostaniemy w 2013 :/
Podstawowe pudło powinno być dostępne w sierpniu/wrześniu (nie wierzę, żeby nie zdążyli przed GenConem).
Z całą logistyką związaną z czterema tysiącami zamówień z kickstartera i czasem dostawy można chyba mimo wszystko liczyć, że gra przybędzie we wrześniu/październiku.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

torbaborba pisze:CMON pisali, że wartość podana na paczce będzie niższa niż cena zakupu - podadzą koszt produkcji i to tylko pudełka z grą, reszta będzie opisana jako "podarunki". Nie mogę znaleźć konkretów w morzu komentarzy, ale najpewniej będzie więcej niż 22Euro. :( Można by do nich skrobnąć w tej sprawie.
22 euro wliczając to koszty przesyłki jeśli się nie mylę... :?
Podstawowe pudło powinno być dostępne w sierpniu/wrześniu (nie wierzę, żeby nie zdążyli przed GenConem).
Z całą logistyką związaną z czterema tysiącami zamówień z kickstartera i czasem dostawy można chyba mimo wszystko liczyć, że gra przybędzie we wrześniu/październiku.
Ale chyba te wszystkie dodatki które mają być za te 100$ nie będą gotowe.
"Please remember that the Zombie Promo Survivors and all the sculpts we're starting now will only ship with the expansion, ETA Q2 2013, but we're shooting for Q1 2013."

torbaborba - zakupiłeś grę?
torbaborba
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2012, 09:28

Re: Zombicide!

Post autor: torbaborba »

Nie kupilem, za to wiem, że ją dostanę :mrgreen: 8)

Zapytałem CoolMiniOrNot czy cena na przesyłce będzie najwyżej 22Euro. Odpisali dość szybko, że jest to możliwe ale nie są pewni... Może nie jest to jeszcze ta odpowiedź, którą chcemy usłyszeć, ale pewnie warto pomęczyć ich w tej sprawie osobiście (stanowczo acz uprzejmie :wink: ). Odpowiadają na wszystkie wiadomości.
PS: dokładniej napisali mi: "It's possible, but has to be confirmed. Hope that helps!"
CMON zajmuje się głównie sprzedażą przez internet. Myślę, że da się z nimi dogadać.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Na BBG: "Kickstarter International Shipping " http://boardgamegeek.com/thread/798004/ ... ing/page/3 :

Manuel Ingeland:
Can't find the comment anymore, but CMON clearly stated that they are trying to find a German distributor right now.


torbaborba:
szczęściarz :P

EDIT:
Zapytałem się CMON'a jaka będzie wartość przy opcji PLEDGE $100 + 1 dodatkowa rzecz za 10$

"It would be around $30+, so it could be a little over or under."
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zombicide!

Post autor: Xth »

Czy moglby mi w takim razie ktos napisac, ktore bonusy kiedy bym otrzymal w nastepujacym przypadku:
Place 100$ + 25$ (przesylka) + 40$ (za 4 dodatkowe figurki) ?

Jesli ma to przyjsc w roznych terminach co sie dzieje z kosztami przesylki ?

Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zombicide!

Post autor: BartP »

Wszystkie koszty przesyłki uwzględnione są w tych $25. Co do podsumowania wszystkich "gratisów" obejrzyj sobie na stronie Kickstartera któryś z ostatnich update'ów, jakoś wczoraj przedstawiono ładną rozpiskę.
torbaborba
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2012, 09:28

Re: Zombicide!

Post autor: torbaborba »

Zgadza się

Pierwsza część podsumowania to wszystko co przyślą za 100+25$ (+ewentualne cło)
Mały update: do tego dodajemy jeszcze jednego bohatera: Troya i jego odpowiednik zombie :D
Figurki promocyjne i ich odpowiedniki zombie przybędą w pierwszym lub drugim kwartale 2013. Nie trzeba będzie nic dopłacać - opłata za przesyłkę jest już wliczona.

Obrazek

+ Troy
Obrazek

+Zombie Troy
Obrazek

Druga część "menu" jest opcjonalna. Te figurki/postaci urozmaicą grę, ale nie są ani lepsze od postaci w pudełku ani niezbędne.
Poza tym kostki dla kostkowych maniaków i gąbki, żeby lepiej ochronić figurki jeśli je pomalujesz. Do gąbek +15$ wysyłka.

Obrazek

Pokazali też jak posuwa się praca rzeźbiarzy nad Evą:

Obrazek

i prototyp znacznika doświadczenia postaci:

Obrazek

Więcej nowości już bym się nie spodziewał. Zostały 4 godziny do końca.
pozdrawiam
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Zombicide!

Post autor: Kolejarz »

Wiadomo czy taka gra będzie normalnie w dystrybucji w polskich sklepach?
Bielski
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2011, 11:40
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Bielski »

i jak, grał ktoś ? warto zainteresować się tym tytułem?
w polskich sklepach jeszcze nie ma, jednak bard jak i planszowki.pl czekają na dostawę (tak wynika ze statusu przy produkcie).
jeżeli ktoś może się podzielić jakimiś informacjami na temat tego tytuły to bardzo proszę o zabranie głosu :D
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Posiadam zombicide od połowy września i mam już kilkanaście partii za sobą.

Osobiście uwielbiam klimaty zombi i gra jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Wcześniej robiłem przymiarkę do LNoE, ale ostatecznie nie zakupiłem tej gry z powodu występowania gracza zombi. Miałem złe doświadczenia po Doomie gdzie zawsze musiałem grać invaderem :lol:
Na plusy zombicide można zaliczyć, proste zasady, świetne wykonanie i klimat. Co do klimatu to naprawdę można się poczuć jak w typowym filmie klasy B o zombi :) Jest sporo walki, szukania przedmiotów, współpracy i cała masa żywych trupów na planszy.

O plusach jest sporo do czytania na BGG tam też można ocenić jakość wykonania więc wspomnę może co może ( choć mnie niekoniecznie) irytować.
Gra dość słabo się skaluje ( wg oficjalnych zasad). Spawn pointów jest zawsze tylko samo a jedyną różnicą stanowi ilość "ocalałych" która bierze udział w grze, im więcej tym łatwiej co sprawia że niektóre misje są prawie niemożliwe do przejścia w 4 osoby.
Karty dodatkowych aktywacji z początku również mogą denerwować ale jest to część gry, należy mieć na uwadze czy taka karta została już wylosowana i dodatkowo się zabezpieczać. Bywają jednak sytuacje że po jej wylosowaniu pół zespołu zostaje pożarta więc część osób może być tym poirytowana.
Same scenariusze jak to bywa z grami które bazują na scenariuszach, są nierówne. Biorąc jednak pod uwagę, że w grze znajduje się ich 10 a na stronie producenta już w tej chwili są 3 dodatkowe i kampania nie powinna martwić. ( swoją drogą liczbę misji uznanych za zbyt łatwe określam 2/10 więc nie jest źle)

Widać że gra ma wsparcie, o ile mi wiadomo to w europie jest ciężko dostępna a jak już wspomniałem na ich stronie już można znaleźć masę dodatkowych scenariuszy + edytor , zapowiedziany został dodatek więc gra się szybko nie znudzi.

Wsparłem grę na kickstarterze w maju tego roku. nie znam ceny w Polsce, ja dałem 125$ za abomination packa i nie żałuję.
Osobiście polecam jak macie więcej pytań to śmiało pisać :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Bielski
Posty: 13
Rejestracja: 15 gru 2011, 11:40
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Bielski »

również uwielbiam klimaty zombie i myślę że właśnie tym tytułem udałoby mi się przekonać resztę ekipy do grania. Kilka prób do planszówek mieliśmy. To klimat nie pasował, to za długa itd. Może to jest właśnie ten strzał w 10 !
Dowiedziałem się w bardzie że pod koniec października powinni mieć dostawę, a aktualna cena na stronie to 280zł +/-.
Niestety nie mam co liczyć na chłopaków żeby ktoś się dorzucił więc mam twardy orzech do zgryzienia :/.
Jeżeli budżet pozwoli to się skuszę, najwyżej się odsprzeda z lekka stratą w przypadku gdy gra nie podejdzie albo nie będzie jednak z kim grac.

update:
haha! faktycznie, jaki się chochlik wdarł :D. Za długo w robocie przy kompie siedzę i mi już mózg nie pracuje :/
poprawione!
Ostatnio zmieniony 08 paź 2012, 14:55 przez Bielski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zombicide!

Post autor: BartP »

"twardy orzech", nie "ciężki" ;]
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

Bielski pisze:i jak, grał ktoś ? warto zainteresować się tym tytułem?
w polskich sklepach jeszcze nie ma, jednak bard jak i planszowki.pl czekają na dostawę (tak wynika ze statusu przy produkcie).
jeżeli ktoś może się podzielić jakimiś informacjami na temat tego tytuły to bardzo proszę o zabranie głosu :D
Mam od wczoraj, testuję i polecam. Klimacik mega. Wcześniej miałem "Horror w Arkham", ale mnogość statystyk, rodzajów przedmiotów i zasad zupełnie nie pozwalała mi poczuć grozy "nadchodzenia Przedwiecznych". Tutaj jest wkręcenie momentalne.

Przykład z ostatnie rozgrywki. Scenariusz "08 Zombie police".
Po początkowych problemach związanych z brakiem broni i małą ruchliwością postaci, udało się wyjść na prostą. Wszyscy bohaterowie osiągnęli drugi poziom (dodatkowy punkt akcji do wykorzystania). Dwóch facetów uzbrojonych w strzelby z lunetami, piłę mechaniczną i maczetę, z kieszeniami pełnymi amunicji stoi na środku skrzyżowania i kontroluje 2 ulice, rozwalając wszystkich szwendaczy, grubasów i biegaczy. Kelnerka polazła do budynku po klucz do bunkra, młodziak w domu naprzeciwko stara się wygrzebać jakąś mocniejszą giwerę, bo ma tylko pistolet i łom (strzelbę z lunetą dopiero co oddał koledze). Luzik...
W kolejnej fazie wychodzenia zombiaków w pierwszej "spawn zone" wychodzą dwa szwędacze, spoko, nawet nie zdążą się ruszyć. Ale następna karta powoduje, że ze studzienek na głównej ulicy wychodzą biegacze. Czterech. Po dwóch na faceta uzbrojonego w strzelbę i coś ostrego, więc da się zrobić. Następna karta - "Just when you thought things couldn't get any worse!. Biegacze pędzą do Neda i Phila, zżerając ich bez jednego wystrzału. Została dwójka, rodzielona od siebie uzbrojona tylko w pistoleciki i jakiś złom...
Na minutę mnie zamurowało... Co prawda potem cudem udało się wygrać, ale... zaskoczka była.
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Zombicide!

Post autor: tajemniczy_padalec »

Obszerna (a na dokładkę moja :wink: )Recenzja Zombicide na blogu Planszuffka.

Miłego czytania :D
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: janekbossko »

Gdzie mozna kupic w przystepnej cenie?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide!

Post autor: pan_satyros »

czy dodatki z Abomination Packa będą jakoś sprzedawane oddzielnie/jako dodatek?
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: skolo »

w bardzie mozna zamowic, astronomiczna cena.
gdzies jeszcze w przystępnej?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zombicide!

Post autor: yosz »

przystępniejsza raczej nie będzie. Gra normalnie kosztuje jakieś 80-90$ czyli mniej więcej tyle co w bardzie (oczywiście w usa zdażają się jakies przeceny, ale przesyłka zza oceanu robi swoje)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

nawet na kickstarterze nie bylo taniej... takze ~100USD to jest ta cena i bardziej sexy pewnie nie bedzie.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: janekbossko »

W bardzie to juz tak czeka i czeka na zawitanie do magazynu...myslalem ze ktos sprzedaje od reki bom chetny:)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Zombicide!

Post autor: pan_satyros »

pan_satyros pisze:czy dodatki z Abomination Packa będą jakoś sprzedawane oddzielnie/jako dodatek?
gdyby ktoś miał podobne pytanie:

"Hello.

thanks for your mail. The abomination pack is sold out and it will not produced again.

The promo figures were reserved to our kickstarter backers, so I fear it will be hard to get them.

We will offer new promotion and new excludive figures. So stay tuned on our facebook age and on our internet site

Thanks

percy"
ODPOWIEDZ