Jaką kupić grę dla 5 latka?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
galeriagier.pl
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2016, 10:32

Re: Jaką kupić grę dla 5 latka?

Post autor: galeriagier.pl »

z prostych gier dla 5 latka polecam Gool!, Formuła 1, Superfarmer, zręcznościową Angry Birds Action Games albo jakies edukacyjne typu Już czytam. Moje dzieciaki lubią też Łap psiaka.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Jaką kupić grę dla 5 latka?

Post autor: TV3 »

To i ja się podepnę. Co prawda nie dla 5-, a 6-latka, ale mniejsza z tym.

Niby chciałem od jakiegoś czasu Polowanie na Skrzaty, ale nie wiem, czy już nie za późno.
Myślałem w końcu nad Dobble i widzę, że jest też Dobble Kids. 30 kart vs bodaj 55, same zwierzaki vs różne symbole... Sensowniej wychodzi normalna wersja. Czy są jeszcze jakieś różnice? Np. grubość kart?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Jaką kupić grę dla 5 latka?

Post autor: Lothrain »

Różnica polega też na ilości symboli na karcie. Normalnie jest 8, w wersji Kids tylko 6.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Jaką kupić grę dla 5 latka?

Post autor: TV3 »

Dzięki.
Byłoby to zatem zwykłe Dobble jak sądzę, ale jeszcze coś takiego jak Zamek Kasteliny przyuważyłem. Ciekawie się w to dzieciakom gra?
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Jaką kupić grę dla 5 latka?

Post autor: EdekDemolka »

Polowanie na Skrzaty - to kryptonim akcji w poszukiwanie tajnych współpracowników, którzy są zakonspirowani lub częściowo jawni. Zabawa jest sympatyczna dla dzieci w każdym wieku.
Zamek Kasteliny - obmacywanie klocków. Mój starszy syn lubi a młodszy woli układać z nich wieżę. Ogólnie ciekawa i ładnie wydana.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Jaką kupić grę dla 5 latka?

Post autor: adikom5777 »

Magiczny Labirynt. Jedna z najlepszych gier dla dzieci od 5 roku życia
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Jaką kupić grę dla 5 latka?

Post autor: TV3 »

W sumie racja z tymi Skrzatami co do szerszego zakresu wiekowego. Skrzaty i Dobble nabyte. Zakładam, że przypasują. Kastelinę i Labirynt rozważę więc przy kolejnej okazji.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Jaką kupić grę dla 5 latka?

Post autor: rastula »

a te 'łap świniaka" psiak, fokę?

trochę nagnę granicę wiekową ;)

z moim synem ( 2 lata i 7 miesięcy) bawimy się w to - trochę na zasadzie who is it? - tatam mówi wszystkie duże świnki z popcornem...syn wybiera

Kot Stefan wprowadził mechanikę "co wypada na kostce" - i syn już rozumie, że musi łapać myszki koto-kubkiem gdy wypadnie kot.

Oczywiście o liczeniu do więcej niż 2 nie rozmawiamy ( 5, 8, 10 ;)...co ogranicza możliwości grania na wynik ...( cuksami nie będę dziecka nagradzał, to nie pies ;)) - największym problemem to koncentracja - bądźmy szczerze koncentracja 3 latka jest jak stado szpaków na niebie...

Ale codziennie gdy wracam do domu z pracy to wita mnie " Tata, zagramy w grę z ludkami ... oczywiście Star Wars Imperial Assault to najlepsza zabawka ...


a i potwory do szafy...też działają jako zabawa ( dzieciak kocha potwory) choć i tu "gra" jako dążenie do określonego celu poprzez szereg działań, jeszcze do końca nie działa ...natomiast ten "szereg działań" opanowaliśmy już nieźle...


i najlepszy numer...

mój synek dla dziadów wyciaga zupełnie inne gry niż wymaga ode mnie i... tłumaczy im zasady :D... ostatnio wygarnął dziadkowi, który powiedział "ale ja nie wiem jak w to grać".... "dziadek, przeczytasz instrukcję!"
ODPOWIEDZ