doom - the boardgame

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

hehe :)

Oto hellknight :) Myślę, że lepiej wygląda w realu... Zdjęcia jednak trochę oszukują.

http://img242.imageshack.us/img242/4950/obraz010zf1.jpg
http://img214.imageshack.us/img214/698/obraz012ec1.jpg
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Czy włosy na plecach to efekt zamierzony? :wink: dodaje klimatu :D a tak w ogóle to konkret sprawa - kiedyś też muszę siąść do moich figurek z dooma. Co prawda mam już zrobionych marines, tylko że nie są to figurki z gry, ale z bitewniaka Warzone, w którego lata temu grałem. Pasują w sam raz (szaserzy cybertronicu)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Czy włosy na plecach to efekt zamierzony?
LOL! Też to zauważyłeś? ^^ I też się zgadzam, że dodają klimatu. :-P

By the way - całkiem nieźle jak na możliwości, jakie dają tego typu figurki (bo przecież nie są zrobione z najwyższej jakości plastiku). Podziwiam Twoją cierpliwość. Z drugiej strony jak pomalujesz już wszystko, to mało kto nie będzie chciał z Tobą zagrać. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

Hehe wiedziałem, że będa takie komentarze. Włosy na plecach to przypadek, coś sie przykleiło po malowaniu.
Figurki do WZ nie pasują kompletnie. Są w skali 32mm a do domma max 28 pasuje. Zombiak jest dużo mniejszy od aktualnych Twoich marinów - a przecież nie powinno tak być.
Całkiem nieźle? Ja myślę, że są naprawdę dobrze pomalowane :) Faktycznie plastyk użyty przy ich produkcji nie bardzo poddaje się farbą.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Całkiem nieźle? Ja myślę, że są naprawdę dobrze pomalowane. Faktycznie plastyk użyty przy ich produkcji nie bardzo poddaje się farbą.
No właśnie, dlatego musi być nieźle. Wiesz - ja miałem sporo do czynienia z bitewniakami i tam widziałem figurki takie, że normalnie oko mi zbielało, dlatego muszę umiejscowić te pomalowane figurki na jakiejś skali. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

hmm... to i tak nisko chyba na tej Twojej skali :) Spoko przeżyje, nie zniechęcę się do malowania - szczególnie, że w realu lepiej wyglądają :)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Nie no co Ty - jeżeli te figurki są "niezłe" przy innych boskich, to w porównaniu z innymi "dziełami" planszówkowców są wręcz świetne. =) Widziałem różne galerie na BGG, jak ludzie sobie figurki malowali i Twoje są na pewno lepsze.

I wcale nie jest tak nisko na skali.

malowanie:

rzygać się chce -> beznadziejne -> marne -> kiepskie -> takie sobie -> średnie -> niezłe -> dobre -> świetne -> boskie

^^

Ergo: dostałeś 7/10 (Good game, usually willing to play. - LOL)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

hehe :) :) Niebawem kolejne figurki do Dooma.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Tyle że w następnych włosy na plecach muszą być standardem. Chyba wiesz, że na turniejach bitewniaków dostaje się punkty za konwersje? ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

imho, chopki z cybertronicu fajnie pasują. Przypakowane dranie, łyse pały, obskurne mordy i widoczne modyfikacje ciała. Jasne, są trochę duzi, ale mi to osobiście nie przeszkadza (w końcu naukowcy nie grzeszą posturą, a właśnie to oni robią przecież za zombiaków).

Z kolei oryginalne figurki marines to jakaś pomyłka - wyglądają jakby zaraz mieli narobić w gacie :lol: A na wejście trzech madafaków z konkretnym sprzętem (w tym jeden chaingun) aż przyjemnie się patrzy :twisted:
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

Proponuję Ci przyjrzeć się figurką do systemu Void. Pasuja rozmiarowo i są o niebo ładniejsze od brzydactw z WZ :)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Cóż, akurat WZ przypadkiem miałem pod ręką :wink: Aż tak napalony nie jestem, żeby specjalnie kupować dodatkowe figurki do dooma. Już prędzej zainwestowałbym w dodatek :twisted:

A swoją drogą, jak kiedyś mi się przypomni to zrobię i wrzucę zdjęcie poglądowe 8) Tak żebyście mogli się popastwić nad moją amatorszczyzną :D
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

Jervon: jak juz pomalujesz wszystkie swoje figorki do dooma conajmniej na poziomie równie strasznym (zeby nie bylo chodzi o strasznie pozytywnie a nie negatywnie, ze wlosy marinesom dęba stają o ile je mają) to wpadaj do poznania poprowadzic kilku spragnionym wrazen marinesom kilku scenariuszy :twisted:

bardzo ladne figorki, musi sie grac jeszcze bardziej klimatycznie
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

Nie ma sprawy. Ale to trochę zajmie ponieważ mam dopiero dwa mancubusy, dwa hellknighty i prawie skończone trite-y
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Pytanie poniekąd o malowanie - czym zabezpieczyć kostki przed ścieraniem? Miałem nadzieje, że moje się nie będą ścierać, ale się ścierają... Da się kupić jakiś bezbarwny lakier, który nie odpadnie od plastiku i spełni zadanie zapobiegnięcia ścierania się symboli?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Ja korzystam z bezbarwnego lakieru Citadel Colour (Games Workshop) jeszcze ze starych czasów malowania bitewniaków - dwie warstwy i mamy kostki trwalsze niż ze spiżu. :-D
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Ok, dzięki wielkie:)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Hej
Tak naprawde wystarczy Ci jaka kolwiek aerodyspersja akrylowa [potocznie mowiac w sprey'u]. Wiekszosc werniksow to takie dyspersje. Ten GW jest dosc drogi. Warto sie przejsc do sklepu modelarskiego i zapytac o werniks Humbrola, albo do sklepu dla plastykow i popytac o Talensa. Obie firmy maja zarowno matowe jak i blyszczace wernisky. Talens nie bedzie najtanszy, ale zdecydowanie najlepszy jakosciowo.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

O malowaniu figurek nic nie wiem, więc będę musiał sobie fonetycznie zapisać żeby zapytać w sklepie :wink:
Jakość nie jest dla mnie ważna w tym sensie, że najpewniej oprócz tych kostek już nigdy niczego nie pomaluję tym lakierem, a funkcję ochronną zakładam że każdy zapewni dla zwykłych kostek wystarczającą?

I tak przy okazji zapytam - czy figurki z Dooma dają się normalnie malować, czy trzeba je jakoś specjalnie traktować? Może się zmuszę kiedyś żeby się nauczyć malować figurki, nie chciałbym więc zacząć od porażki typu "z połowy pleców odlazło pół farby" tylko dlatego, że poradnik o malowaniu z netu nie przewidział, że z materiału, z którego zrobione są te w Doomie, też da się robić figurki.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Radzibym zawsze walnąć podkład na figurki, z czegokolwiek by nie były. No i zakończyć lakierem... Wtedy będziesz miał taką skorupę na figurce, że mógłbyś ją normalnie rozciąć i wyjąć ze środka plastik. ;-)

O ile nie będziesz ich upuszczał na podłogę itp. z figurek farba nie powinna zejść.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

Generalnie nie dasz rady pomalować figurek do dooma akrylami bez uprzedniego "zagruntowania" ich podkładem. Mokra farba kompletnie się ich nie trzyma i po prostu spływa z nich - niezależnie od tego jak cieńką warstwę farby na nich położysz. Po użyciu podkładu problem zmniejsza się ale niestety nie znika całkowicie. Najlepiej zagruntować je dwa razy, dać naprawdę sporo czasu na to by podkład porządnie wysechł i spenetrował plastik. Wtedy zaczyna się robić całkiem przystępnie i można malować :D Chociaż pierwsza warstwa to i tak wyzwanie :D :D
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Jezeli jest az tak zle, jak pisze Jervon to radze zastosowac sztuczke wielokrotnie opisywaną w traktatach malarskich, juz od Mnicha Teofila. Otoz, przed polozeniem 1 warstwy gruntu, przesmaruj figurke sokiem z czosnku :) Bardzo Ci to poprawi adhezje :)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Bardzo Ci to poprawi adhezje
I gra zacznie oddziaływać na jeszcze jeden zmysł. ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

Nie wiem, czy właściciele Dooma spotkali się z tym problemem, ale u nas po kilku grach zaczęły się ścierać napisy i symbole na kostkach.
Jak rozwiązywaliście taką sprawę (jeśli się wam przydarzyła)?
Pewnie FFG nie śle kostek za free skoro mają je w sklepie za 5$...
Awatar użytkownika
Amen
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2006, 22:34
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Amen »

Odnośnie kostek to trzeba się było zdać na domowe sposoby ;)
Zwykłą k6 oblepiłem taśmą malarską i narysowałem na niej symbole.

Pozdrawiam
The spice must flow
Gamer tag: AmennPL
ODPOWIEDZ