Hurra! Mogę kupić nową grę - Kolejna po PuertoRico i AoEIII

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hurra! Mogę kupić nową grę - Kolejna po PuertoRico i AoE

Post autor: kajman »

Ja oddaję głos na Książęta Florencji i Zamki, o ile żonie nie będzie przeszkadzać, że zwierzątka punktują w ten sposób, stateczki w inny, jest kilka budynków i każdy robi co innego (choć jest to narysowane na planszy), a do tego jest 26 żółtych płytek - każda o innym działaniu. Natomiast daję -1 dla Pokoleń, jestem dziewczyną, ale gra była dla mnie rozczarowaniem :( Spojrzałam jeszcze na swoją półkę i przyszedł mi do głowy Constantinopolis, ale nie wiem, jak tutaj będzie z regrywalnością, czy wystarczy na długo :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Hurra! Mogę kupić nową grę - Kolejna po PuertoRico i AoE

Post autor: gafik »

No to pierwsze koty za płoty.
Przyniosłem do domu Zamki Burgundii.
Dziś była pierwsza rozgrywka i ... Szału nie było. :( Ale tragedii też nie :)
Gładko poszło tłumaczenie. Graliśmy wszyscy troszkę na "pałę". Skończyliśmy w 90 min.
Syn się nudził. Żona troszkę mniej. Ale marudzili, że się dłuży :roll:
Chyba się nie spodobało, ale obiecali, że jeszcze kilka razy zagrają.
Może podejście się zmieni, a jak nie to znowu będę szukać.
Ważne, ze nie zostałem pogoniony i narodziła się nowa świecka tradycja - poznawanie nowych gier nie jest straszne! :D
Dziękuję wszystkim za pomoc, ale coś czuję, że na tym się nie skończy :wink:
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Hurra! Mogę kupić nową grę - Kolejna po PuertoRico i AoE

Post autor: Perpetka »

A czemu nikt nie wspomniał o Świecie bez końca?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3080
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: Hurra! Mogę kupić nową grę - Kolejna po PuertoRico i AoE

Post autor: cezner »

Sankt Petersburg oczywiście!
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Hurra! Mogę kupić nową grę - Kolejna po PuertoRico i AoE

Post autor: charlie »

Perpetka pisze:A czemu nikt nie wspomniał o Świecie bez końca?
Racja, Świat bez Końca nadawałby się. Ubzdurałem sobie, że gafik chciał coś z elementem licytacji, dlatego poleciłem Książęta Florencji. Zresztą obie gry pasują idealnie do wymagań i na pewno spodobają się żonie, jeżeli docenia względy estetyczne. Ludziska trochę narzekają na regrywalność Świata bez Końca. Póki co mi to nie doskwiera :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Hurra! Mogę kupić nową grę - Kolejna po PuertoRico i AoE

Post autor: gafik »

Okej!?
Daliśmy szansę Zamkom Burgundii raz jeszcze. I... nie dokończyliśmy tej partii :shock: Hesus, jaka ta gra jest nudna! Z przykrością to stwierdzamy, bo mechanicznie jest OK. Synek z żoną nawet wniknęli i próbowali jakieś tam kombosy tworzyć, ale pomimo, że mieściliśmy się w regulaminowym czasie, to ten czas ciągnął się jak lasagne!

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że tak się starałem, aby wprowadzenie kolejnej gry było bezbolesne, a wyszło jak zwykle :?

Nadal Puerto Rico i Age of Empires III to niedoścignione wzory. Po piętach depczą im Stone Age i Filary Ziemi, a dalej kuśtykają Osadnicy z Catanu.

Świat Bez Końca już od dawna jest na radarze, był nawet w domu, ale nie udało się zagrać. Rzucę okiem na Sankt Petersburg. Przesuwam środek ciężkości szukanych gier w stronę większego dynamizmu rozgrywki. Chyba pora wypróbować coś z licytacją. Ale na poszukiwania mam kolejne pół roku :lol:
ODPOWIEDZ