Ile planszówek wepchnęliście do gardła ostatnio?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Ile planszówek wepchnęliście do gardła ostatnio?

Post autor: marcia666 »

ja to przy was jestem skromna bo tylko 2 gry powędrowały jako prezenty i o 1 poprosiłam Mikołaja dla siebie i męża (ale bardziej dla siebie :D)
Awatar użytkownika
stanislaw84
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2012, 21:01
Lokalizacja: Piła / Wrocław

Re: Ile planszówek wepchnęliście do gardła ostatnio?

Post autor: stanislaw84 »

W tym roku po raz pierwszy wszystkie moje świąteczne prezenty to gry planszowe. Łącznie sześć. Sądząc po reakcji rodziny (Żeglarze z Catanu wypłynęli zaraz po kolacji w Wigilię) za rok uderzę w tym samym kierunku :).
Awatar użytkownika
Dora
Posty: 51
Rejestracja: 03 paź 2012, 10:48

Re: Ile planszówek wepchnęliście do gardła ostatnio?

Post autor: Dora »

Pod choinkę nikomu do gardła gry nie wepchnęłam, ale perfidnie wykorzystuję je w celach edukacyjnych, tym samym trochę wpychając :mrgreen: Uczę kilkoro dzieciaków prywatnie angielskiego i na niektóre lekcje w miarę przerywników od nudnej gramatyki i słówek przynoszę grę - ostatnio było Carcassonne, pojawiła się i Basilica - i gramy na zasadach modyfikowanych przeze mnie, typu "jak chcesz położyć na tym kaflu pionka, to musisz mi ułożyć takie zdanie/opisać ten obrazek", etc :wink: Sprawdza się, teraz jak przychodzę, to pada pierwsze pytanie: A dzisiaj będą gry?! :)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Ile planszówek wepchnęliście do gardła ostatnio?

Post autor: charlie »

U mnie tez sporo choinkowych prezentów to gry. 4 kupione przeze mnie, 5 wskazanych na prezenty innych. Dodatkowo sobie też kupiłem, bo byłem zazdrosny, że wszyscy inni dostaną planszówki.
nightdream
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2013, 10:35
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile planszówek wepchnęliście do gardła ostatnio?

Post autor: nightdream »

Ja pod choinkę wszystkim dzieciakom w rodzinie zakupiłam gry planszowe - 4 sztuki poszły (2x carcassonne, dixit, ticket to ride). Efekt był taki jak trzeba, czyli wszystkie gry rozpracowane przez święta, entuzjazm zachęcił do utrzymania kierunku w przyszłym roku :)
A sobie (albo mężowi) w prezencie w ciągu całego roku sprawiłam chyba około 8 większych lub mniejszych gier. I to chyba uzależnienie, bo mam już kilka kolejnych na liście i tylko mąż mnie powstrzymuje przed kupieniem wszystkich na raz :P
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Ile planszówek wepchnęliście do gardła ostatnio?

Post autor: tekknoboy »

Ja zarówno byłem obdarowywany (urodzinowo - 51. stan) jak i obdarowywałem świątecznie (dodatkowe armie do Neuroshima Hex)
Ale w głównej mierze rozszerzałem swoje zasoby, by ze znajomymi móc spedzać czas przy planszach.
Choćby specjalnie na Sylwestra zakupiony: The Resistance: Agenci Molocha czy też Talisman: Magia i Miecz.
ODPOWIEDZ