Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

1. Leciutka, pokroju Carcassone
23
15%
2. Magia i Miecz lub podobne (dla kompletności)
27
18%
3. Familijna: Osadnicy, Epoka Kamienia, itp.
30
19%
4. Przystępniejsza gra dla graczy: Puerto Rico, Agricola
51
33%
5. Jestem hardcorem, czyli zaawansowana wojenna lub inna bardzo rozbudowana.
23
15%
 
Liczba głosów: 154

Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: ozy »

Grunwald 1410 Dragona 8)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: cezaras »

Vester pisze: 13 lat temu pierwszy kontakt z nowoczesnymi grami: Caylusem (mega miłe doznanie)
Caylusem 13 lat temu??
musiałeś mieć jakiś bardzo wczesny prototyp :lol:
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: Vester »

Faktycznie, 2005! :)
Dzięki, to mi uporządkuje wspomnienia. Kurcze, tylko 7 lat temu? A czuję, jakby to było w 1968... Czyli Agricola była 2.5 roku temu. :)
Txh
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: MichalStajszczak »

Vester pisze:Dzięki, to mi uporządkuje wspomnienia.
Będziesz opowiadał wnukom: "Było to dawno temu, kiedy wyszło pierwsze wydanie Caylusa ..." :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: mig »

U mnie, tak jak u wielu, pierwszym wejściem były gry Encore i Sfery na początku lat 90. Ale prawdziwą furorę zrobiły dopiero wojenne gry Dragona. Potrafiliśmy z kolegami grać w Grunwald 1410 na dwa stoły całe 2 tygodnie ferii bez przerwy, śpiąc tylko po kilka godzin:) Przy okazji kilka własnych prototypów (od wojny na Pacyfiku, przez Westerplatte, Monte Cassino aż do Pustynnej Burzy:) To były czasy ;) a potem pojawiły się gry komputerowe i tanie PC :twisted:

Ze 3 lata temu przypadkowo odgrzebałem Kretę i Tannenberg Dragona. Sentymenty odżyły. Wciągnąłem do grania znajomych. Potem uzupełniłem na Allegro kolekcję archiwalną Dragona i cały nowy TiS (tak jak Farmer ewoluowałem z od forum TiS, poprzez strategie aż tu;). Tyle, że już inaczej niż w latach 90. nie było czasu na kilkunastogodzinne sesje. Siłą rzeczy trzeba było rozejrzeć się za czymś szybszym. Znajomy pokazał Szoguna a ja kupiłem Puerto Rico i... wsiąkłem :mrgreen:
Początkowo gry inne niż wojenne były "smutną" koniecznoscią, bo na wojenne czas nie pozwalał, ale z czasem stały się pełnowartosciową rozrywką :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: schizofretka »

Przeczytałem ponownie swój post i nie wiem, czym mógł urazić. Jest napisany z mojej perspektywy, z którą można się nie zgadzać - po to jest ankieta, która zresztą wskazuje, że większość odczuwa podobnie do mnie. Oczywiste jest dla mnie, że jeśli ktoś ma dzieci lub partnera nie-geeka, będzie grał w lżejsze tytuły i się z nich cieszył. Mi chodzi o gry, które wybralibyśmy najchętniej, zakładając, że współgracze się znajdą, gry, dla których siadamy do stołu z obcymi, ignorując aspekt społeczny.

Może nazwanie carcassonne głupim było niefortunne, ale jest to prosta gra nie wymagająca specjalnie planowania - nie trzeba wielkiego umysłu by do niej usiąść. Jeśli chodzi zaś o niekompletność ankiety, to chodziło mi wyłącznie o stopień skomplikowania i trudności gry, a nie o pełne spektrum planszówek.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2012, 00:29 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: KubaP »

U mnie świat zmienił się po AGOT i Liberte.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: Geko »

Schizofretka, mnie Twój post w żadnej literce nie uraził. A ja wrażliwym jestem :wink:

Co do tematu, to chyba na poważnie zainteresowali mnie Osadnicy z Catanu, choć mało w nich grałem. Potem poszedłem na spotkanie na Smolnej i na inne imprezy i już poleciało. Jednym z pierwszych konkretów było Puerto Rico i byłem pod dużym wrażeniem, że tyle fajnego kombinowania można zawrzeć w grze planszowej.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: anorak »

A ja grałem mając lat naście w nieśmiertelne M:tG. Po pięcioletniej miłości i ciągłym wydawaniu kieszonkowego sprzedałem karty za ułamek zainwestowanej kwoty (późno nauczyłem się, że NIGDY nie należy kupować boosterów). No, ale frajda była i bardzo sobie magicowy okres chwalę. Potem długo nic, aż znajomi pokazali nam TTR i Osadników. Ani jedno, ani drugie się jakoś szalenie nie spodobało. Za to Carcassonne parę miesięcy później już całkiem podeszło. Wkrótce potem kupiłem Dominion, w którym się zakochałem. Nawet dziewczyna ze mną chciała nieraz grać, chociaż szybko ją tasowanie zniechęciło. Później doszło Thurn and Taxis i Carcassonne... gier zaczęło szybko przybywać. Z "medżika" zostało mi zamiłowanie do karcianek i nawyk szalonego koszulkowania.

O całej mojej przygodzie z planszówkami jedno mogę powiedzieć - dobrze, że pokazano mi gry lekkie, a nie AGoT, której nauczono mnie w te wakacje i mimo że naprawdę lubię poznawać nowe mechaniki i już wiele systemów znam, to nie dałem rady. Zagrałem 2 razy i nigdy więcej. 3-4 h, masa AP i dwukrotna przegrana przesądzona przez głupi błąd z 5 minuty. Rozumiem dlaczego ludzie AGoT lubią, ale to nie dla mnie. Nigdy bym też nie wszedł w planszówki, jak by mi pokazano tryb zaawansowany w Agricoli czy cokolwiek innego o podobnym poziomie trudności. Myślę, że tyczy się to znacznej większości. O dziwo, gdyby mi pokazano AGoT jak miałem 13 lat (rok 2000, odkryłem władcę pierścieni, takie tam :) i dostępność do tego typu gier i informacji o nich była znacznie mniejsza, to na bank bym był zachwycony.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: schizofretka »

O, zapomniałem napisać o AGoCie - też jedna z pierwszych gier, które poznałem i która zachwyciła mnie jako wcześniejszego fana Dyplomacji. Szczerze mówiąc, nie wydaje mi się dużo trudniejszy niż Stone Age w nauce. W Stone Age trzeba mieć jakąś strategię, liczyć punkty, a w GoTa gra się odruchowo. Przestałem usadzać do niego nieświadomych nie-graczy nie ze względu na problemy, jakie mieli w przyswajaniu zasad, bo nie mieli, ale ze względu na to, że łatwo stać się statystą.

A do Agresora trafiłem późno, by mnie nazwa odstraszała :lol: Myślałem, że w same wojenne i inne TSy się tutaj gra, a tu proszę, tyle eurodziewczynek ;)
Napisane z żartobliwą sympatią, jako że sam się obecnie w dużej mierze do nich zaliczam
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: gafik »

Zaczęło się w 1997 Magic the Gathering i w zasadzie od razu turniejowo i zagranicznie...
Na nic innego nie zwracałem uwagi. No może rzut oka na LotRa, Shadowruna i inne karcianki, ale nie wytrzymywały z MtG. I jak kolega anorak cała kasa szła na kartoniki.
Ale potem rodzina, dzieci, dom i praca... A kartony głęboko do szafy.
Więc przerwa od 2003 do 2009 i kompletne oderwanie się od gier, kiedy to nasz kolega Tycjan powiedział mi o WH:I - też nie podeszło, ale przypomniał mi, że organizuje spotkania miłośników planszówek.
Gdzieś w 2010 zjawiłem się na takowym spotkaniu z moim synkiem (10-lat) i zagraliśmy w Age of Empires III.
Wtedy dopiero do mnie dotarło, ze istnieją gry planszowe oferujące znacznie więcej rozgrywki, o wyższej jakości niż Eurobussiness, i że jakimś cudem rozwijały się one alternatywnie do mojego zainteresowania MtG, a w przerwie jeszcze nastąpił swego rodzaju boom.
W tej chwili planszówki na tyle wypełniły mi potrzebę na tego rodzaju rozrywkę, że noszę się ze sprzedażą swojej kolekcji MtG...
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: Legun »

schizofretka pisze:Przeczytałem ponownie swój post i nie wiem, czym mógł urazić. Jest napisany z mojej perspektywy, z którą można się nie zgadzać - po to jest ankieta, która zresztą wskazuje, że większość odczuwa podobnie do mnie.
Moje uwagi nie były wyrazem jakiegoś osobistego oburzenia czy urazy. Raczej ostrzeżeniem przed zrażaniem wynikającym z protekcjonalnego lekceważenia :oops:. Mojemu samopoczuciu nic nie można zarzucić 8), lecz przecież o różnicach można pisać tak, by ci po drugiej stronie wytyczanej linii podziału nie odbierali tego jako wywyższania.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
pl1987
Posty: 45
Rejestracja: 17 lis 2012, 13:48

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: pl1987 »

Ryzyko i Osadnicy, ale po pewnym czasie zmęczyła mnie ich losowość. Wtedy na ratunek przyszła Age of Empires III, mimo, iż do dziś nie potrafię w nią wygrać.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: kwiatosz »

Kiedyś Obcy (Magia i Miecz zawsze mnie nudziła i dziwiło mnie uwielbienie podwórkowe dla niej). A tak wciągnęło, że już zostałem, to Władca Pierścieni: Konfrontacja - teraz w to nie gram już, ale jak grałem to dobiłem do ok 700 partii, zawsze miałem tę grę ze sobą (uczelnia, bar, wszędzie). Wcześniej kupiłem Osadników i Grę o Tron - ci pierwsi byli fajni, do pogrania kilka razy, ale bez amoku Konfrontacji, a GoT mnie odrzucił po przeczytaniu zasad. Jakiś rok później jak w końcu zagrałem to cotygodniowa partia była normą przez dłuższy czas (pół roku to na pewno, a może i bliżej roku). Ale gdyby nie Konfrontacja to by mnie na tym forum nie było :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: MichalStajszczak »

schizofretka pisze:Po etapie Magii i Miecza u mnie długo nic, potem z dziesięć lat temu pokazano mi głupie Carcassone, które pozostawiło mnie całkiem obojętnym. Kilka lat później zacząłem się zagrywać w Osadników i Drakona, gdy wyszły w Polsce, ale był to jedynie sposób na fajne spędzenie czasu ze znajomymi, a nie cel sam w sobie.
Jeżeli chcesz, żeby wyniki ankiety odzwierciedlały rzeczywiste poglądy uczestników, to nie powinieneś w pierwszym poście pod tą ankietą subiektywnie oceniać tytułów, które można w niej wybrać, a przez to pośrednio oceniać respondentów. Bo faktycznie ktoś mógłby odczytać to tak: "Czy jesteś idiotą, który w planszówki wciągnął się dzięki głupawej grze Carcassonne?" Nawiasem mówiąc nie uważam (oczywiście też subiektywnie), żeby np. Drakon był grą znacznie od Carcassonne lepszą.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: schizofretka »

Usunąłem nazwanie Carcassonne głupim. Cała reszta jest opisem mojego, jawnie subiektywnego i bynajmniej nie negatywnego odbioru kilku planszówek, z którymi się zetknąłem najpierw i motywacji do ankiety. Myślę, że wyolbrzymiacie sprawę - właśnie zakładam, że czytelnicy tego forum, jako geeki planszówkowe, prezentują zdecydowanie ponadprzeciętną inteligencję i zdolność myślenia, i zastanawiam się, czy już lekkie i proste gry dawały im satysfakcję, czy przeciwnie - gruntowały przekonanie, że planszówki są dla dzieci.

Nie chcę wchodzić w dywagacje, czy Drakon jest lepszy czy gorszy od Carcassonne, bo nie bardzo wiadomo, co miałoby to znaczyć. Na pewno jest (trochę) bardziej skomplikowany i wymaga zdecydowanie więcej kombinowania przy graniu cutthroat (co nie czyni go mózgożerem).
Ostatnio zmieniony 22 gru 2012, 22:21 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
kajman
Posty: 126
Rejestracja: 19 cze 2011, 15:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: kajman »

Puerto Rico :)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: Legun »

MichalStajszczak pisze:"Czy jesteś idiotą, który w planszówki wciągnął się dzięki głupawej grze Carcassonne?"
Kto jest Twoim ulubionym bohaterem i dlaczego właśnie Lenin? ;)
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: dasilwa »

Wojna o Pierścień http://boardgamegeek.com/boardgame/2228/war-of-the-ring
1991 rok wtedy wszystko się zaczęło
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: zephyr »

Ja mam wrażenie raczej narzekania na graczy którzy wolą zaczynać od bardziej rozbudowanych tytułów.
Dla mnie gry które mnie zaciekawiły to Puerto+Caylus+Wysokie Napięcie które kupili znajomi w liceum.
Graliśmy też w Set, Spadamy i Munchkina, ale to nie są tytuły dzięki którym wsiąkłem w to hobby.

Podejście "nie pokazuj mu czegoś trudnego bo się zniechęci" pojawia się często, i jest uzasadnione, ale czasami to właśnie pokazanie czegoś trudnego jest bardziej interesujące. Wszystko zależy od osoby która ma grać w grę i tego jak traktuje granie. Są bardzo różne rzeczy, które ludzie cenią w grach - wspólna aktywność, fajny klimat, ciekawe mechanizmy, rywalizacja, epicka skala itd.

Skomplikowanie mechaniki moim zdaniem często ma się nijak do czegokolwiek. Natomiast istotne jest czy dany tytuł trafia w czyjeś potrzeby. Osoba która chce od gry wyzwania czy rywalizacji raczej nie będzie zachwycona partią Carcassone, natomiast ktoś kto chciał miło, lekko i przyjemnie spędzić czas ze znajomymi może się zamęczyć partią w Grę o tron. Nie widzę żeby którakolwiek strona była tu jakoś uprzywilejowana, inaczej niż subiektywnymi preferencjami i oczekiwaniami danego gracza.

Ja osobiście lubię poznawać mechanizmy i eksperymentować, co sprawia że chętnie gram w prawie wszystko, ale nie przepadam za długimi grami, zwłaszcza jak nie wybaczają błędów co utrudnia eksperymentowanie. Dodatkowy aspekt analizowania, rywalizacji zwłaszcza jak projekt gry sugeruje że gra ma głębię i premiuje umiejętności, są dla mnie dużym atutem.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: Skorzeny »

Ticket to Ride Europa była pierwszym zakupem. Pewnego razu na imprezie u znajomych zagraliśmy w grę "na modłę" 1 z 10-ciu - pytania drużynowe z różnych dziedzin, poruszano się po okręgu by po dobrej odpowiedzi stopniowo zbliżać się do środka (nie pamiętam tytułu tej gry). Po powrocie do domu zacząłem szperać w internecie w poszukiwaniu tej lub jakiejś podobnej gry i natknąłem się na polecane "pociągi". Zamówiłem i wsiąkłem już totalnie :D

PS. Za młodu oczywiście grałem jak większość w Monopoly, Ryzyko, Grzybobranie czy MiM, ale "nową" erę fascynacji" zapoczątkowała ta gra u znajomych + pociągi.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: kdsz »

Bardzo dużo grałem w latach 90 w takie hity jak MiM, Obcy, Komandosi, Wampir, paragrafówki itd., Miałem prawdziwy odpał na punkcie planszówek w tym czasie, a co najważniejsze dysponowałem stałym składem zawsze chętnym na partyjkę. Jak większość wpisujących się tu osób odstawiłem planszówki na ładnych parę lat, aż do momentu poznania głupawego Carcassonne ;). Strasznie mnie zainteresowało stanowisko z grami planszowymi w moim osiedlowym centrum handlowym i każdorazowo gdy przechodziłem obok, czułem pokusę, żeby je odwiedzić. Wreszcie zdecydowałem się pogadać ze sprzedawcą, niby to szukając prezentu dla siostrzeńca. Zgodnie z sugestią sprzedawcy kupiłem Carcassonne, poczytałem o kolejnych tytułach w sieci i tak też powróciłem na łono hobby.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: Veridiana »

Tak już na serio i całkowicie wciągnęła mnie Niagara.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: MichalStajszczak »

Legun pisze:
MichalStajszczak pisze:"Czy jesteś idiotą, który w planszówki wciągnął się dzięki głupawej grze Carcassonne?"
Kto jest Twoim ulubionym bohaterem i dlaczego właśnie Lenin? ;)
Miałem zamiar wykorzystać ten przykład z "ulubionym bohaterem", ale miałem wątpliwości, czy będzie zrozumiały. Po pierwsze dlatego, że młodsi użytkownicy forum mogą nie wiedzieć, kto to był Lenin, a po drugie gdyby teraz zadać taki temat, to jakiś dociekliwy uczeń zaraz wyciągnąłby smartfona i sprawdził ile Lenin ma lajków na fejsie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: mig »

MichalStajszczak pisze: gdyby teraz zadać taki temat, to jakiś dociekliwy uczeń zaraz wyciągnąłby smartfona i sprawdził ile Lenin ma lajków na fejsie.
nie jestem dociekliwym uczniem ale sprawdziłem i Lenin jako autor ma na fejsie 44.920 lajków a jako osoba publiczna 44.723 :lol:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ