Gry na długą "podróż"

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Brzostek »

Myślę, że Cytadelę możesz sobie odpuścić. To po prostu nie jest gra dla 2 osób.
Co do Konwoju i Nowej Ery: Konwój jest tańszy i o wiele łatwiejszy w transporcie. Osobiście uważam, że na podróż jest to znakomity wybór. Jednak Nowa Era to także świetna gra. Jest bardziej rozbudowana i skomplikowana niż Konwój i chyba dzięki temu ma też większą regrywalność oraz starczy na dłużej. No i oczywiście będziesz mógł grać na więcej osób. Konwój to czysta walka 1 na 1, a w NE oprócz toczenia walk (które nie są niezbędne to wygranej tak naprawdę) masz rozbudowę swojej frakcji itp.
Więc albo opcja Rój + Nowa Era albo Rój + Zombiaki + Konwój.
W Innowacje nie grałem, więc się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
Shubgami
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2013, 12:51
Lokalizacja: województwo śląskie
Kontakt:

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Shubgami »

Mr. Jack Pocket - dobry wybór! Zajmuje mało miejsca i nie nudzi się (przynajmniej mnie i mojej parze do grania :)), Rój - jak najbardziej też spełnia Twoje oczekiwania. Poza tym: Space Hulk: Anioł Śmierci, Zimna Wojna: CIA vs KGB, Basilica (można wszystko zmieścić w worku strunowym, bo pudełko większe niż pozostałe wymienione tytuły). A na długą podróż proponuję zestaw Czarnych historii ( tu spokojnie można zagrać nawet jak jedna osoba prowadzi) i Dawno, dawno temu... :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Rune »

Pentago, CLASH: Jihad vs McWorld, Love Letter, Pojedynek robotów, SET.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
sowa_m
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2013, 11:42

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: sowa_m »

Innowacje absolutnie tak, zastanowiłabym się nad Basilicą jeszcze, ale ona jest duża gabarytowo.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: _Berenice_ »

Jeszcze raz dzięki za wszystkie opinie i porady:)

Na dzień dzisiejszy udało mi się zakupić :

Schotten-Totten

Bardzo przyjemna gierka, nie tylko miły filter;) Wszystko sprawdziło się idealnie - proste zasady, niewiele miejsca na stole i spora regrywalność. Myślę że, wydawca trochę przesadził z wielkością pudełka i spokojnie dałoby się upchnąć te wszystkie elementy w mniejszy "kartonik", tak więc będę szukała jakiegoś zastępczego pudełka. Dużo kombinowania, ale mimo wszystko nie jest to główna atrakcja wieczoru. Moja opinia może nie być zbyt obiektywna, gdyż oboje z drugim "połówkiem" jesteśmy fanami gier Knizii.

Mr. Jack
Zamiast zastanawiać się nad pocketem, postanowiliśmy wypróbować "normalną" wersję. Zaskoczyła nas niewielka ilość elementów, ale postanowiliśmy spróbować. I po raz kolejny się nie zawiedliśmy - nie wiem jakim cudem, ale u nas wygrywa raz detektyw, a raz Kuba;) Jest tutaj to wszystko co uwielbiam podane na planszy : kombinowanie, dedukcja oraz blefowanie. Skończyło się na tym, że pewnie zakupie dodatek i wersje Pocket.

Polowanie na robale:

Udało nam się zagrać na spotkaniu planszówkowym i od razu się zakochaliśmy;) Rajd po Empikach w poszukiwaniu tego "artefaktu" zakończył się sukcesem po wielu bojach i przygodach. Szybka, regrywalna, mimo wszystko trzeba trochę pomyśleć, ale duża doza losowości sprawia, że można przy niej spokojnie odpocząć i cieszyć się wyjazdem.

Na wyżej wymienionym spotkaniu, udało mi się jeszcze zagrać w Cytadelę i choć gra zawiera dużo z tego, co tygryski lubią najbardziej, nie sądzę aby sprawdziła się na dwie osoby.

Dalsze zakupowe plany:
-Rój
- Innowacje
- Drako
-Mr. Jack Pocket + Expansion
- Konwój
- Zombiaki
Zastanawiam się nad :
- Nową Erą
- Basilicą
- Dawno, dawno temu...
- Love Letter
-RftG
- Android Netrunner
- Władca Pierścieni LCG


Można coś jeszcze proponować, gdyż szykuje się na naprawdę duże zakupy :twisted:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Shubgami
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2013, 12:51
Lokalizacja: województwo śląskie
Kontakt:

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Shubgami »

Proponuje podmienić Drako na Basilicę... Drako u nas się nie przyjęło, za to Basilicę darzę dużą sympatią. Dawno, dawno temu... bardzo fajne - przepchnij do listy wyżej, jak fundusze pozwolą, bo widzę - duże planszy zakupowe. :) No i zachęcam do Czarnych historii. Pozdrawiam.
Kościel
Posty: 403
Rejestracja: 23 maja 2013, 17:58
Lokalizacja: Ruda Śląska / Ginger Silesia
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry na długą "podróż"

Post autor: Kościel »

Dla mnie osobiście wygrywa tutaj Nowa Era (bądź 51Stan, który darzę większym sentymentem), Konwój fajny, ale jakoś się nie przyjął na dłużej niestety u mnie, Basillica też świetna i bardzo fajna, po wyjęciu z pudła nie zajmuje aż tak dużo miejsca wbrew pozorom. No i wspomniane wcześniej Zombiaki, tym bardziej że ostatnio wydano jubileuszową edycję :)
Zapraszamy na naszą stronę: http://sharpgames.pl
Sklep z gadżetami dla graczy: http://meeple.pl
SILESIA ON BOARD
ODPOWIEDZ