[Bydgoszcz] Spotkania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

A to o spacerze to akurat 100% prawda choc mógłbym dodać kiedy szedłem sobie spokojnie ulicą gdańską 36 i naprawde to byl szok ze zobaczylem osadników.
Inną sprawą , gdybym nie miał niczego do załatwienia na gdańskiej 36 to bym nie znalazł tego sklepu, a szkoda
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Mały brzydki pędrak pisze:Macie już sklep, to teraz poszukajcie miejsca na spotkania. Raz w miesiącu, od wielkiego dzwona to generalnie mało. Chyba, że wynika to z braku czasu lub niewielkich potrzeb.
Pozdrawiam Bydgoszcz
Słusznie prawisz.
W sklepie mają pojawić się stoliki (w niedalekiej, mam nadzieje perspektywie). Jeżeli interesowałby nas inny lokal, to najlepszy miejscem będzie Pegaz - w końcu to najbardziej "growy" lokal w mieście. Do "wujawkonu" jeszcze kawał czasu, więc może zmontujemy jakieś spotkanie wcześniej? Cosik uradzimy w temacie rozwoju planszowej społeczności? Zagramy?

Dzięki za wsparcie, Pędraku.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Jakoś nie mam czasu się tam wybrać, napiszcie chociaż jakie gry mają na stanie - może się wybiorę ......... :wink:
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Ponieważ zwracałem głównie uwagę na to, co nie gości w mojej kolekcji, więc wymienię China, Carcassonne (Graf i Wieża), Bohnanza, TuT, TtR. Poza tym na pewno Osadnicy, WN, M44, NSHex, Zombiaki, Spadamy!, Carcassonne. Tyle mi się w oczy rzuciło.

Rozumiem, że nikt nie ma ani czasu, ani ochoty pograć. Moglibyście chociaż powiedzieć, żebym się od@#$%! :P
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Mnie się wydaje, że widziałem także Cleopatrę, Ra, Palazzo, Fjorde, Drakona, Stalingrad "Wróg u bram",Troję, gry z firmy Granna w tym "Wilki i owce".Może będzie okazja zagrac na zapleczu?Kupiłem Wysokie Napięcie, prawdopodobnie nawet dam radę w to zagrac w najbliższym czasie, więc mógłbym się kiedyś umówic na rozgrywkę( chociaż konkretnego terminu na razie nie widzę).Sklepik wydaje się miejscem idealnym.Poza tym możnaby zaprosi Panią ze sklepu na wujawkon, jak nazwał to Kolega, ale będzie jakaś oficjalna nazwa, bo jestem udziałowcem "mniejszościowym" w tej imprezie.
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

co mamy na stanie - odpowiadam na pytanie

Post autor: def »

Days of Wonder:
Memoir 44
Memoir 44 Winter / Desert
Memoir 44 Terrain Pack
Memoir 44 Terrain Pack
Pirate's Cove
Shadows over Camelot
Ticket to Ride
Ticek to Ride Marklin Edition
Cleopatra

Fantasy Flight:
Game of Thrones

Hans im Glueck:
Attika
Carcassonne
Carcassonne Karczmy i Katedry
Carcassonne Wieza
Hrabia Carcassonne
El Grande
Fjorde
Hacienda
Thurn und Taxis

Uberplay:
China
For Sale
RA

ProLudo:
Dungeon Twister
Keythedral

Imperium:
Troja
Stalingrad
Wyprawa
Piraci Córka Gubernatora

Weekend:
Abalone
Jungle Speed

Gigamic:
Pylos
Quixo
Quorridor
Katamino

Zoch:
Sicilianos
O Zoo Le Mio

Amigo:
Bohnanza
Al Cabohne
Quo Vadis
Weinhandler
Sieben Siegel

Lacerta:
Wysokie napiecie

Galakta:
Osadnicy z Catanu
Zeglarze z Catanu
Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych
Dungeoneer: Krypta Przeklętych
Dungeoneer: Smoki Zapomnianych Pustkowi
Jaskinia Trolla
Runebound
Drakon
Zaginione Miasta
Władca Pierścieni - Konfrontacja

Zombiaki
Spadamy
Super Farmer
Wilki i Owce

Plus mnóstwo "pomniejszych" tytułów , których nie będę przytaczał, bo są popularne raczej w gronach nie-specjalistów ;)

Ceny porownywalne do sklepow internetowych! Warto zajrzeć, zwłaszcza, że czynne do 19.00, więc i pracujący zdążą.
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Powiedzmy, że trochę przeoczyłem ;)

Zajrzeć na pewno będzie warto, jak będzie miejsce do grania ;) Wiem, paskudny ze mnie klient, ale podziwianie pudełek jakoś mnie nie kręci.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Gry są to fajnie ale dobrze by było jak można by je jeszcze wypróbować Przymierzam się do Pirat's cove i Games of Tron. Czy można je chociaź zobaczyć w środku czy tylko pudełko :?:
P.S Fajnie że w Bydzi coś się ruszyło :wink:
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

granie / oglądanie / kupowanie

Post autor: def »

W zależności od tytułu można tylko pogłaskać albo i zagrać. Natomiast każdy można kupić moi drodzy!

Jeśli chodzi o Game of Thrones to obecnie można obejrzeć i pogłaskać z zewnątrz i w środku. Natomiast samo granie to jakieś 4 godziny , więc trzeba by się umówić.
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: granie / oglądanie / kupowanie

Post autor: Misiołak »

def pisze:Natomiast każdy można kupić moi drodzy!
Ale nie każdy może sobie na to pozwolić... w tym miesiącu ;) Może planujecie jakiś system zniżek dla stałych klientów? :)

A co do głaskania i grania. Myślicie o jakichś prezentacjach gier, turniejach czy też czysto towarzyskich spotkaniach, takich jakie mają miejsce np. w warszawskim Gryfie?
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wszystko Gra w Gazecie Wyborczej

Post autor: def »

Może to trochę off-topic, ale to chyba najlepsze miejsce do zamieszczenia tej wiadomości:

Jutro w regionalnym dodateku Gazety Wyborczej artykuł o sklepie Wszystko Gra i grach planszowych w ogóle. Polecam!
def
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Tak jest jest!

Post autor: def »

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej (2006-11-21) artykuł o jedynym sklepie z planszówkami w naszym regionie!!

Naszych wiernych fanów zapraszam do lektury.
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

A niewiernych sceptyków to już nie? ;)
Nie muszę chyba mówić, że z utęsknieniem czekam na "pokoik, w którym będzie można pograć w planszówki towarzysko".

Karcianki w cenie 20-30zł?! Promocja czy "chłyt materkindody"? Chociaż raczej skłonny jestem obwiniać reporterskie ucho...
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Cze dzisiaj byłem w sklepie na Gdańskiej i muszę powiedzieć że jest OK - najważniejsze tytuły są i aż chciałoby się kupić - szkoda tylko że nadal nie mozna ogladać w środku ale co tam jest DOBRZE :wink:
Ważne że w naszym city nareszcie coś drgnęło - oby tak DALEJ :D
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

...obyśmy wreszcie się spotkali...

Pozwolicie, że dalej będę was molestował ;)
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Witajcie!
Kolega cdc9 z forum strategie(właściciel lokalu, w którym odbędzie się konwent) odbył dziś rozmowę w sklepiku na temat strategii, integracji strategiczno-planszówkowej itd.Chyba dobrym rozwiązaniem będzie, żeby sklep stał się punktem "werbunkowym" na spotkanie.
Wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują, że impreza odbędzie się w dn.09-10.12.06.Problematyczna jest godzina rozpoczęcia, bo osoby, z którymi rozmawiałem rzucały tekst typu : raz się mogę poświęcic i wcześniej wstanę, niech będzie 13 :evil: .
Wstępnie planowałem 10.00, ale teraz przychylam się do wersji 11-12, to znaczy, żeby w ciągu tej godziny się zjawic.Prawie nikt z osób, które planują przyjechac/przyjśc się nie zna, co uważam za plus, bo nie grozi sytuacja, że stworzy się grono wzajemnej adoracji odseparowane we własnym towarzystwie. :?
Ze względów organizacyjnych nie planujemy nic dla figurkowców, bo tylko jeden stół by się dla nich nadawał, a tam powinny się rozłoży wieloosobówki różnej maści.Poza tym figurkowcy mają swoją kwaterę w księgarni u wylotu ul.Gdańskiej.
Przynoszenie własnych gier jest wysoce wskazane, przy czym myślałem, żeby poszukiwac tego co łączy, a nie co dzieli, więc sugerowałem i nadal sugeruję przyniesienie czegoś z tłem historycznym, a ze strony "strategów" deklaruję lżejsze tematy jak Mare Nostrum, Friedrich, ale oczywiście coś klasycznego, albo ulubionego przez każdego z graczy jak najbardziej też.To tylko sugestia :) .
Wybieram się do sklepu w poniedziałek, żeby pogadac o imprezie, a jeżeli ktoś ma jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Nic nie wskazuje na to, bym się nie miał pojawić. Chyba, że nie podasz adresu :)

Mare Nostrum znam i lubię. Z Fryderykiem chętnie się zapoznam.
Ze swoje strony zapewniam przyniesienie M'44. Rozważam parę innych propozycji, ale historyczność większości planszówek to mocno dyskusyjna sprawa. Myślę, że dorzucę jeszcze PuertoRico i może jakąś lekką karciankę.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Impreza 9/10.12 a co z tą imprezą na Śniadeckich w pierwszą sobotę miesiąca też się odbędzie czy ta jest zamiast tamtej.
Podajcie dokładną godzię spotkania bo może 11-ta może 12 ta nic nie mówi podajcie jedną konkretną i ok.
Czekam na kolejne dokładne wieści kiedy, gdzie i o której...........dozo niebawem :wink:

P.S Moźe ktoś przynieść Pirat's cove :?:
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

TOMI pisze:Impreza 9/10.12 a co z tą imprezą na Śniadeckich w pierwszą sobotę miesiąca też się odbędzie czy ta jest zamiast tamtej.
Podajcie dokładną godzię spotkania bo może 11-ta może 12 ta nic nie mówi
To ta sama impreza, tylko o tydzień przełożona.Jak chodzi o godzinę rozpoczęcia, to nie kazdy jest taki konkretny jak Ty i przyjąłem założenie, że zaczynamy od 11.00, ale ci co przyjdą o 12 też nie są uważani za spóźnionych :wink: .Zwłaszcza, że będą przyjezdni korzystający z pociągu.
Impreza odbędzie się przy ul.Śniadeckich 39/3 - wysoki parter, na domofonie napis "siec".
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Super bo ja myślałem że jak pisałeś o sklepiku to chodziło o ten sklep z grami na Gdańskiej bo sporo o nim się ostatnio pisało. Chętie przyjdę i mam nadzieję że inni planszówkowicze też się z Bydgoszczy pojawią . :wink:

P.S Napiszcie jakie gry chcecie wziąć ze sobą mogę zabrać Shadows over Camelot, Abalone i Cytadelę :wink:
badjimi
Posty: 73
Rejestracja: 23 lis 2006, 19:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: badjimi »

Czy sklepik na Gdańskiej jest czynny również w soboty?
Awatar użytkownika
def
Posty: 108
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: def »

Oczywiście, w dni powszednie 11-19, w soboty 10-15.


A co do wujawkonu - my bierzemy plik ulotek! :) No i gierki też rzecz jasna. Na pewno Wysokie Napięcie, Quixo, Game of Thrones, Carcassonne tez ma być?
def
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Mogę przytargać Carcassonne z dwoma dodatkami - więcej klocków, więcej zabawy.
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Dla zainteresowanych:
Najbliższe spotkanie BFSW, na którym można też pograc w planszówki odbędzię się w sobotę 2 grudnia o godz 16-00 W Pegazie!
(Sala w MDKu była niedostępna więc spotykamy się od razu w Pegazie).
Wiecej informacji http://www.BFSW.for.pl


Możę jakieś carcasone z dodatkami by się znalazło :wink: albo jakaś niespodzianka :)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Jest szansa, że na chwilkę wpadnę.
ODPOWIEDZ