Re: Carcassonne - czy warto kupić?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4231
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 617 times
Been thanked: 1075 times

Re: Carcassonne - czy warto kupić?

Post autor: RUNner »

Carcassonne to prosta gra, posiadająca świetnie skrojone reguły, wręcz na swoją miarę. Szybkość reakcji graczy ma tutaj ogromny wpływ na rozgrywkę, bo nie oszukujmy się, każdy chce jak najszybciej dobrać kafla. Oczywiście nikt nikomu nie zabroni stosowania zasad domowych, ale moim zdaniem w tej akurat grze jest to niepotrzebne.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Carcassonne - czy warto kupić?

Post autor: Senthe »

Jedyna sensowna zasada w tym zakresie to dobieranie kafelka od razu po swoim ruchu "na zaś", żeby się na spokojnie zastanowić, gdzie go dołożyć.

Dobieranie w jakiś "mniej losowy" sposób to jak dla mnie trochę psucie gry. (Ale ja bardzo nie lubię grania na alternatywnych zasadach, więc mogę nie być tutaj obiektywna.)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Carcassonne - czy warto kupić?

Post autor: bukimi »

Senthe pisze:Jedyna sensowna zasada w tym zakresie to dobieranie kafelka od razu po swoim ruchu "na zaś", żeby się na spokojnie zastanowić, gdzie go dołożyć.
Dokładnie tak robimy. Dostajesz kafel w momencie, w którym pozbywasz się jakiegokolwiek z ręki, więc zawsze masz dwa.
Zdecydowana większość ruchów była na zasadzie nadeszła moja kolej -> już wiem co chcę położyć. Zanim tura wróci do Ciebie, masz dużo czasu na przemyślenie dostępnych opcji. Jeśli ruchy innych graczy zablokują wybraną opcję, zwykle ma się też "plan B" w zanadrzu.

Trzymanie tylko po 1 kaflu zbyt często kończyło się na stwierdzeniach "ale szczęściarz, znowu ukończył miasto", bo wszyscy czekali na konkretny kafelek jak na zbawienie. Ale moja ekipa chyba ogólnie lubi mało losowe gry ;)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Odp: Carcassonne - czy warto kupić?

Post autor: Senthe »

bukimi pisze:
Senthe pisze:Jedyna sensowna zasada w tym zakresie to dobieranie kafelka od razu po swoim ruchu "na zaś", żeby się na spokojnie zastanowić, gdzie go dołożyć.
Dokładnie tak robimy. Dostajesz kafel w momencie, w którym pozbywasz się jakiegokolwiek z ręki, więc zawsze masz dwa.
Świetnie, tylko że ja cały czas miałam na myśli wersję zasad z jednym kafelkiem. W której zresztą dociąganie na zaś daje identyczne efekty do tych, które wymieniles.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
ODPOWIEDZ