Manila

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manila

Post autor: mefiug »

to ja powiem tylko ze udaloa mi sie dzis zawiesic gre dzieki piratom :]
wstawilem sie tam tylko ja i akurat po 3 rzucie wyladowaly tam 2 lodzie 30 i 36 i dodatkowo mialem wspolnika na polu za 15 kaski w porcie wiec zdecydowalem ze wszystko doplynie
razem skasowalem 81 inwestujac 7 w calej rudzie wszyscy sie obrazili ze juz nie maja szans
runde wczesniej dzieki piratom zyskalem tez 36 a ze nie wygralem zadnej licytacji o kapitana to zabraklo dla mnei kaski razem mialem ponad 150 i mimo ze w nastepne rundzie za kapitana zaplacilem 100 zeby inni nie marudzili udalo mi sie wygrac :]

pytanie :
co sie dzieje gdy lodz konczy ruch na 13 a nie ma piratow ktorzy zdecyduja co sie z nia dzieje??
gdy lodz konczy ruch na 13 po 2 rundzie to mozna ja cofnac pilotem czy automatycznie wplywa do portu??
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Manila

Post autor: Don Simon »

mefiug pisze: pytanie :
co sie dzieje gdy lodz konczy ruch na 13 a nie ma piratow ktorzy zdecyduja co sie z nia dzieje??
Lodzie doplywaja do portu.
gdy lodz konczy ruch na 13 po 2 rundzie to mozna ja cofnac pilotem czy automatycznie wplywa do portu??
Automatycznie wplywa do portu.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manila

Post autor: eazydoor »

Don Simon pisze:
mefiug pisze: pytanie :
co sie dzieje gdy lodz konczy ruch na 13 a nie ma piratow ktorzy zdecyduja co sie z nia dzieje??
Lodzie doplywaja do portu.

gdy lodz konczy ruch na 13 po 2 rundzie to mozna ja cofnac pilotem czy automatycznie wplywa do portu??
Automatycznie wplywa do portu.
Ad 1. Moim zdaniem płyną do stoczni, jeżeli zatrzymały się na 13 w 3 rundzie. Oczywiście przy braku piratów.
Ad 2. Po drugiej rundzie możliwy jest jeszcze wpływ pilotów.
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Manila

Post autor: Filippos »

Don Simon pisze:
mefiug pisze: pytanie :

gdy lodz konczy ruch na 13 po 2 rundzie to mozna ja cofnac pilotem czy automatycznie wplywa do portu??
Automatycznie wplywa do portu.

Pozdrawiam
Szymon
A z czego to wnioskujesz Szymon???

Zgodziłbym sie tu całkowicie z Eazydoorem że można cofac łodzie pilotami z pola 13.

A co do "problemu" opisanego przec mefiuga to my gramy z house rulesem że piraci moga splądrowac tylko jedną łódź i kapitan piratów wybiera którą ( o ile trafi po trzecim ruchu na pole 13 więcej niż jedna). Sprawdza się to naprawdę nieźle bo faktycznie oryginalna zasada plądrowania jest zbyt potężnym zastrzykiem gotówki.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Manila

Post autor: Don Simon »

Filippos pisze:
Don Simon pisze:
mefiug pisze: pytanie :

gdy lodz konczy ruch na 13 po 2 rundzie to mozna ja cofnac pilotem czy automatycznie wplywa do portu??
Automatycznie wplywa do portu.

Pozdrawiam
Szymon
A z czego to wnioskujesz Szymon???

Zgodziłbym sie tu całkowicie z Eazydoorem że można cofac łodzie pilotami z pola 13.
Przejrzalem instrukcje na stronie wydawnictwa i rzeczywiscie jest tam tylko mowa o tym,z e lodz wplywa do portu, gdy zatrzymala sie na 13 polu po 3 rundzie. Wiec chyba Wasza interpretacja jest prawidlowa.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Manila

Post autor: Jacek_PL »

mefiug pisze:to ja powiem tylko ze udaloa mi sie dzis zawiesic gre dzieki piratom :]
wstawilem sie tam tylko ja i akurat po 3 rzucie wyladowaly tam 2 lodzie 30 i 36 i dodatkowo mialem wspolnika na polu za 15 kaski w porcie wiec zdecydowalem ze wszystko doplynie
razem skasowalem 81 inwestujac 7 w calej rudzie
Jeśli dobrze myślę to w celu zagarnięcia łupu z dwóch łodzi powinieneś mieć dwóch piratów, a to trochę większa inwestycja niż 7 (dokładnie to z opisu wynika że 12). Swoją drogą instrukcja na stronce jest trochę niedokładna. Nie pisze np. o tym czy piraci decydują czy łódź dopłynie czy nie jak już ją splądrują. Nie uaktualniono również zasady wystawiania ludków na pewniaki (np. jak łódź dopłynęła do portu, to ponoć na nie można dokładać ani na łódź ani na nadbrzeże z tą łodzią). Za to wyraźnie pisze już, że kapitan kupuje 1 kartę udziału, więc myślę, że za jakiś czas instrukcja się doszlifuje :)
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manila

Post autor: mefiug »

wlasnie jak to jest z tym wstawianiem na pewniaki??
ja z instrukcji wywnioskowalem ze wystarczy jeden pirat do ogrzbienia 2 lodzi
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Manila

Post autor: Groszek »

A czy o wszystkim nie decyduje kapitan piratów (właściciel pierwszego pionka położonego na łodzi piratów)?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Manila

Post autor: Jacek_PL »

To właśnie są te niedomówienia. My zawsze graliśmy, że piraci mogli splądrować jedną łódź za każdego pirata, więc jak były dwie łodzie na polu 13, a pirat był jeden to mógł zaatakować tylko jedną łódź. Jak było dwóch i każdy innego gracza to najpierw jedną łódź wybierał kapitan piratów, a potem drugi pirat mógł się dołączyć :wink: lub wziąć drugą łódź pod "opiekę". W instrukcji pisze zresztą:
Jeżeli po 3. rundzie ruchu któraś z łodzi przewożących towary zatrzyma się na polu nr 13, zostaje splądrowana przez piratów.
Cała dotychczasowa załoga zaatakowanej łodzi wyrzucana jest za burtę, a jej miejsce zajmują piraci, którzy dzielą zysk ...
.
ODPOWIEDZ