Pierwsza większa gra-pomoc w wyborze

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Pierwsza większa gra-pomoc w wyborze

Post autor: Rocy7 »

HotCat pisze:Middle-Earth Quest wizualnie prezentuje się super! Czy gra jest dostępna w języku polskim ?
Gra nie jest dostepna, ale jest spolszczenie wszystkich kart na BBG oraz spolszczona instrukcja na Rebel.
Awatar użytkownika
Strzygusia
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza większa gra-pomoc w wyborze

Post autor: Strzygusia »

Jak ma być coś przygodowego to koniecznie wspominany już Robinson, ładne solidne wykonanie a do tego klimat, klimat i jeszcze trochę klimatu. Widziałam też, że ktoś wymieniał Claustrophobie, też ją gorąco polecam. To pięknie wydana, wciągająca gra ze ślicznymi kolorowymi figurkami zębatych potworów :) Talizman można sobie spokojnie odpuścić, jest wiele ciekawszych gier. Talizman to właściwie taka turlanka kostkami bez celu i łażenie w kółko, 3 godziny straszliwej nudy. Jeśli masz ochotę na coś w klimacie Fantazy to polecam np Descent, proste i przyjemne zasady, plansza układana z puzzli, ciekawe scenariusze i Figurki przez duże F, zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia. A jeśli masz do grania 2 kompanów to zachęcam do gry w Chaos w starym świecie, w końcu nie ma to jak prastare bóstwa deprawacji i zepsucia walczące o władze nad światem:) Tu również mamy sporo całkiem ładnych figurek a do tego piękną, mroczną i ponurą planszę nadającą grze niepowtarzalny klimat.
Z tańszych gier na 2 osoby mogę polecić Neuroshimę Hex i grę Drako. Co prawda ta druga jest bardzo prosta ale jest też szybka, przyjemna i bardzo ładna (figurki krasnoludów i smoka wymiatają), ot taka niewielka, idealna gierka na wieczór po meczącym dniu.
michallus
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2014, 20:02

Re: Pierwsza większa gra-pomoc w wyborze

Post autor: michallus »

Ja ze swojej strony polecam również Cyklady. Bardzo ładnie wykonana, przystępne zasady, klimat :)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Pierwsza większa gra-pomoc w wyborze

Post autor: adam_k27 »

Jeśli to ma być gra do gry z dziewczyną i ewntualnie jako prezent dla niej, oraz okazjonalnie do gry w większym gronie to polecalbym:

CV, Epokę Kamienia lub Tajemnicze Domostwo. Te gry najbardziej podobają się mojej żonie i dobrze działają na dwie osoby jak i na więcej. Polecalbym też:
Smallworld - z tym tylko zastrzeżeniem że nieco lepiej działa na 3 i więcej osób bo na dwie robi się gra bardziej konfrontacyjna. Letnisko - też jest ulubioną gra mojej żony i świetnie działa na 2 i więcej osób, tyle że to mało efektowną gra jak na prezet, ot takie malutkie pudeleczko, ale gra się w to świetnie. Magnum Sal - świetna gra, jedyne zastrzeżenie jakie ma moja żona to względy estetyczne - zbyt ciemna tonacja barw.
Awatar użytkownika
mitbol
Posty: 459
Rejestracja: 27 sty 2014, 12:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwsza większa gra-pomoc w wyborze

Post autor: mitbol »

To będzie prezent dla mnie :p

Jestem zdecydowany na Ankh-Morpork, luba zaakceptowała, więc czekam na pierwszą partię. Do tego sam sobie sprawie używane K2, Kolejkę lub Carcassonne i kolekcja zacznie się tworzyć :)

Wysłane z mojego HUAWEI U8815 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ