Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

Karit pisze:
rastula pisze:wróciły do przedsprzedaży - wziąłem 6 ;)...
Ja 11 :D - pewnie zaraz nie będzie ;)

w sumie idealny dopełniacz zamówień do 200 PLN - lepszy niż koszulki ;) - mam nadzieję że będzie w ciągłej sprzedaży...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Żeby zamówić w przedsprzedaży trzeba mieć od razu kasę do wpłacenia?
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Furia »

Gambit pisze:Żeby zamówić w przedsprzedaży trzeba mieć od razu kasę do wpłacenia?
Nie. Możesz przelać kasę jak gra będzie już na magazynie. Przynajmniej ja wiele razy tak robiłam i nie było żadnego problemu.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Jak dokładnie działają te boostery? Są dwie kostki i dwie karty, odpowiadające dwóm różnym bohaterom, a w podstawce każdy bohater ma dwie kostki (i trzy różne karty do wyboru przed grą, ale to nie ma znaczenia). Czy żeby mieć "pełnego" bohatera z boostera, to trzeba go trafić dwa razy?
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Borek224 »

do gry siadasz mając wybranych ośmiu bohaterów (karty) i 20 kostek rozłożonych dowolnie po bohaterach (z pewnymi limitami max ilości kostek na bohaterze - więc z zależności od przyjetej strategii i samego bohatera moze ci wystarczyć jedna kostka, ale może też chcieć ich np. 5 jednego typu.

Dice building tej gry jest bliższy idei CCG niż Dominiona.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Kolejarz pisze:Jak dokładnie działają te boostery? Są dwie kostki i dwie karty, odpowiadające dwóm różnym bohaterom, a w podstawce każdy bohater ma dwie kostki (i trzy różne karty do wyboru przed grą, ale to nie ma znaczenia). Czy żeby mieć "pełnego" bohatera z boostera, to trzeba go trafić dwa razy?
Są dwie różne karty i dwie kostki, po jednej zgodnej sztuce dla każdej karty. Kostki są współdzielne dla bohaterów, za to bohaterowie mają różne wersje kart (umiejętności). Czyli np. w Podstawce masz Wolverina, w boosterach możesz znaleźć inną jego wersję karty (ale na pewno nie taką samą jak w starterze), za to możesz do innej wersji karty użyć kostki Wolverina zdobytej z podstawki czy innego boostera.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Czyli warto kupić dwie albo nawet trzy podstawki, a duble z boosterów nie bolą aż tak bardzo? Brzmi ciekawie. Amerykanie piszą, że trudno o najrzadsze karty, ale kostki są te same, co przy bardziej pospolitych odpowiednikach. Koncepcja wydaje się bardzo przyjazna jak na grę kolekcjonerską.

Skoro w podstawce jest 16 kostek na stronę, to od razu potrzeba będzie kilku boosterów? Jest gdzieś wygodna lista bohaterów z podstawki i z boosterów?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Jak ja Was wszystkich nienawidzę. Kupiłem podstawkę i 30 boosterów. Teraz tylko czekam na wypłatę, żeby przelać kasę. A miałem kupić Lewis & Clark, ASIE, Order of the Stick...
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: magneticzero »

U mnie tez juz starter i 30 boosterow zamowione chociaz kusi by dorzucic 30 i zamowic calego boxa boosterow :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Furia »

Jeszcze kilka postów to i ja się skuszę.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Gambit »

Ja zaraz przestanę czytać ten wątek, bo też dokupię 30 kolejnych boosterów i znienawidzę sam siebie.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Ja się zastanawiam - bez sensu wchodzić w Marvela, jeśli za trzy miesiące ogłoszą DC Dice Masters. Jeśli będzie można mieszać bohaterów i sam system będzie taki sam, to niestety trudno o wymówkę.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Brylantino »

Korci mnie strasznie, ale ta mechanika się jakaś dziwna wydaje... Wygląda to jak MTG, tylko z kostkami.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: pan_satyros »

Kolejarz pisze:Ja się zastanawiam - bez sensu wchodzić w Marvela, jeśli za trzy miesiące ogłoszą DC Dice Masters. Jeśli będzie można mieszać bohaterów i sam system będzie taki sam, to niestety trudno o wymówkę.
10 do 1, że ogłoszą DC i X innych z możliwością mieszania. Już wygląda to na system.
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Tak, już wiadomo, że ma być kolejny starter z X-Menami i boostery dookoła tego.
To trochę mniej ciekawie. Ciekawe, jak długo będzie wspierana jedna seria. Do fajnych postaci dobrze mieć komplet kostek (czasem nawet 5), a jak ma się już tyle kostek jednego bohatera, to dobrze też mieć wszystkie jego karciane warianty. W USA wymiana i odsprzedaż to nie problem, u nas może być różnie - poza tym nie każdy lubi się w to bawić.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Brylantino »

Ale Vasel się podjarał (niby najlepsza gra 2014 póki co)... Hmmm cena zaporowa nie jest, tylko żeby jeszcze było z kim grać ;)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Ja kupiłem starter i 30 boosterów przy pierwszym rzucie trolli, teraz przyznam się że dokupiłem do pełnego booster boxa, bo zakładając wątek zauważyłem, że udało im się zwiększyć ofertę :) Na tą chwilę Dice Masters to system, zapowiedziany jest dodatek Uncanny X-men; Yu-gi-oh DM(jakoś koło lata) i DC DM(jakoś na jesieni). Podobno mają być ze sobą kompatybilne tzn. będzie można zagrać talią Marvela kontra DC. Wydaje się to prawdopodobne o tyle, że Heroclix'y tak działają (chyba; nie wiem, nie grałem, nie interesują mnie specjalnie).
Brylantino pisze:Ale Vasel się podjarał (niby najlepsza gra 2014 póki co)... Hmmm cena zaporowa nie jest, tylko żeby jeszcze było z kim grać ;)
Na Watch It Played też ciepło mówią o tym i w trakcie ich gier widać więcej entuzjazmu niż u Vasel'a i Z (tak chyba na niego wołają)

EDIT:
Btw. na ebayu już sprzedają duble :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Karit »

W sumie nie zdziwiłbym się jak to wszystko pójdzie w stronę podobną do Herocliks - za jakiś czas wydadzą kolejne kostkowe "światy" które będą ze sobą kompatybilne.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Brylantino »

No i zamówiłem podstawkę + 14 boosterów... trzeba przestać wchodzić na forum ;)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Karit pisze:W sumie nie zdziwiłbym się jak to wszystko pójdzie w stronę podobną do Herocliks - za jakiś czas wydadzą kolejne kostkowe "światy" które będą ze sobą kompatybilne.
Teraz pytanie, czy to dobrze, czy źle? Z jednej strony cieszę się na grę w tematyce powszechnie znanej; wolałbym uniwersum DC, ale jest zapowiedziane więc i tym nie pogardzę :) Co prawda nie grałem nigdy w Heroclix'y, to nie wyobrażam sobie, że siadam do stołu do potyczki Froda z Batmanem...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: mig »

Czy mata jest przydatna? A może niezbędna? ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Borek224 »

wygląda na to że pozwala uporządkować stół - ale nie wydaje się niezbędna jeżeli będzie się pilnowało które kości są w jakiej strefie.
Mr Nemo
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2014, 20:47

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Mr Nemo »

Zestaw podstawowy starczy do gry na dwoch graczy czy lepiej dokupic od razu drugi starter?
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

Mr Nemo pisze:Zestaw podstawowy starczy do gry na dwoch graczy czy lepiej dokupic od razu drugi starter?
Zestaw startowy ma wszystko czego potrzebujesz by zacząć zabawę w dwie osoby:)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

Ha, Planszostrefa włączyła się do gry, oj utopię ja w tym mamony, utopię ;)

Ptaszki ćwierkają, że już są myśli o turniejach :D
ODPOWIEDZ