Dodatek do GoTa, Shogun, czy WN - prośba o poradę

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

A ktoś wie, gdzie jest "czysta" mapa i jednostki w odpowiednich kolorach do 9-osobówki forumowej?
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

EstEst pisze:A ktoś wie, gdzie jest "czysta" mapa i jednostki w odpowiednich kolorach do 9-osobówki forumowej?
Cały pakiet możesz znaleźć tutaj (271 MB)

http://www.west2productions.com/Gamers/ ... 0Final.zip
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mrowka »

dewodaa pisze:Jeszcze pytanko o te karty rodów, to są z którego dodatku? Moge ich uzywac normalnie w podstawce?
Mozesz je uzywac w podstawce, ale jako cala talie. Czyli albo uzywasz kart z podstawki albo z dodatku. Posile sie cytatem z tlumaczenia instrukcji do CoK dostepnego na http://rebel.pl:

Wazne, bys nie mieszal tych dwoch zestawow kart [...] i aby wszyscy gracze grali tym samym zestawem kart (nowym lub starym). Te dwa rozne zestawy nie sa zaprojektowane tak, aby je mieszac.
dewodaa pisze:edit: Jestem troche confused, bo te skany kart pod w/w linkiem są chyba z dodatku CoK a te twoje z SoS. Które talia rodów najlepiej nadaje się do gry na podstawowej planszy?
Nie wiem nic o kartach rodow z SoS, z tej prostej przyczyny, ze ich nigdy na oczy nie widzialem. O ile wiem, to nowe karty rodow sa lepiej zbalansowane i dobrze "pracuja" takze na podstawowej planszy.
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

dewodaa pisze:Jestem troche confused, bo te skany kart pod w/w linkiem są chyba z dodatku CoK a te twoje z SoS. Które talia rodów najlepiej nadaje się do gry na podstawowej planszy?
Moim zdaniem karty rodów z wersji podstawowej są dobre, podobnie jak karty z ASOS. Karty z ASOS mają jednak mniej mieczy, więc zalecane jest granie razem z liderami, by trochę więcej jednostek ginęło. Karty z ACOK wprowadzają zbyt wiele zamieszania, jak na mój gust. Bitwa znacznie się wydłuża, bo jest więcej kombinowania, a karty odwołują się do innych (np. wcześniej użytych). Poza tym gra ma sens, gdy wszyscy gracze znają bardzo dobrze wszystkie karty z ACOK, w przeciwnym razie zburzona jest równowaga. Ponadto karty z ACOK są wyżej punktowane, a więc przewaga militarna na planszy traci na znaczeniu.

Podsumowując, odraczam karty rodów z ACOK, a polecam z ASOS i AGOT. Mnie osobiście najbardziej pasuje połączenie ASOS+liderzy.
ODPOWIEDZ