Który worker placement wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: Zet »

Fuser.exe pisze:To moze Shipyard, nie gralem ale czytajac instrukcje juz sobie w myslach budowalem statki, pewnie nad plansza czuc morska bryze :)
Kości tam nie uświadczysz no i ciężar nie ten, choć gra całkiem fajna. Poczytam jeszcze o Bora Bora :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: sqb1978 »

Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: pezetto »

Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad Cylusem :? Była to bodaj jedyna gra, którą przerwaliśmy w trakcie rozgrywki i wszyscy byli zgodni co do tego, że trzeba ją pchnąć dalej w świat, co by się inni musieli niemiłosiernie z tym sucharem męczyć :mrgreen: Najbardziej rekomenduję Le Havre. To się musi podobać i nie może się znudzić. Relacja "zawartość pudełka / cena" na rewelacyjnym wręcz poziomie :wink:
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: sqb1978 »

Jedna niedokończona rozgrywka to trochę mało :) Gdybym po pierwszej rozgrywce w Puerto Rico dał sobie spokój (bo mi się średnio spodobała) to straciłbym wiele świetnych sesji przy tej grze. Czasem trzeba trochę więcej niż 1 rozgrywka aby gra zaskoczyła.

Btw. u mnie Caylus w kategorii WP również jest na 1 miejscu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: rastula »

pezetto pisze:Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad Cylusem :? Była to bodaj jedyna gra, którą przerwaliśmy w trakcie rozgrywki i wszyscy byli zgodni co do tego, że trzeba ją pchnąć dalej w świat, co by się inni musieli niemiłosiernie z tym sucharem męczyć :mrgreen: Najbardziej rekomenduję Le Havre. To się musi podobać i nie może się znudzić. Relacja "zawartość pudełka / cena" na rewelacyjnym wręcz poziomie :wink:

uwielbiam takie skrajności :D - od razu chce się uwierzyć doradcy :D
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: pezetto »

sqb1978 pisze:Jedna niedokończona rozgrywka to trochę mało :)
Przerwana rozgrywka to była bodajże 4 partia, więc daliśmy jej, aż za dużu czasu na sprawdzenie się :wink: Była to też jedyna gra ekonomiczna przeze mnie sprzedana, a większość gier wymienionych przez Marasa posiadam w swojej kolekcji. Dla mnie zachwyty nad tą grą są niezrozumiałe, ale każdy ma prawo do własnych przemyśleń i opinii. Szanuję odmienne zdanie :wink:
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: pezetto »

rastula pisze:
pezetto pisze:uwielbiam takie skrajności :D - od razu chce się uwierzyć doradcy :D
Dzięki mnie w LH zagrało blisko 10 osób i jak dotychczas dla prawie wszystkich jest to ekonomiczna gra nr 1. Nie było też wśród tych osób nikogo komu ten produkt by się nie podobał. Dla przykładu powiedzieć mogę, że Agricola w naszym gronie ma tyleż samo zwolenników co przeciwników. Obie grupy się mocno w jej ocenie spolaryzowały :mrgreen:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: schizofretka »

Może dlatego, że caylus nie jest pod żadnym względem grą ekonomiczną?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: Bardias »

Le Havre jest super, ale moim zdaniem na tyle podobne do agricoli, że warto zamiast tego zainwestować w Belfort. Caylus niektórych (nie wiedzieć czemu) odrzuca, ale również to świetna pozycja.

Bierz Belforta :)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: romeck »

Le Havre nie jest podobny do Agricoli! :roll:
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Który worker placement wybrać?

Post autor: Rune »

Coś innego pytasz? To może ja zaproponuję coś nie tak oklepanego (w sensie, nie tak często polecanego) :P Nauticus :D Budujemy statki i przewozimy towary. W mojej ocenie dużo bardziej wymagający od SA ale nie jest to poziom Tzolkina. W sposobie wybierania akcji i promowania pierwszej osoby dokonującej akcji, gra czerpie z Puerto Rico. W zależności od liczby graczy rozgrywana jest różna liczba rund. W każdej rundzie dostępnych na kole akcji jest 8 akcji ale wykonanych może zostać wyłącznie 7. Gracze mogą wykonać tą samą akcję bez bonusu, bądź spasować. Pomimo w gruncie rzeczy prostych zasad wymaga sporego kombinowania przy podejmowaniu decyzji. Bardzo ładnie wydana, a w środku duża liczba tekturowych komponentów. Czas gry to ok. 2h w pierwszych partiach. Liczba graczy od 2 do 4. Sprawdź recenzje dostępne w sieci, może akurat podpasuje do Twojego gustu.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
ODPOWIEDZ