Hearthstone

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hearthstone

Post autor: NTomasz »

Vester pisze:To może zaognię wątek...

Co do 'złotówek niewydawania': jest się czym chwalić, jeśli gra nam się podoba i tłuczemy w nią od miesięcy? Nie wypadałoby dać twórcom nawet 20 pln rocznie za to, że zrobili coś, co nas kręci? Budowanie talii za ciężki cash to jedno, ale datek raz na jakiś czas to chyba słuszny gest?
to już zależy tylko i wyłącznie od tego co uznasz za słuszne w swojej opinii :). Jak coś jest darmowe - i można dopłacić za coś to znaczy że wydawcy dają 2 drogi i je akceptują: albo grasz farmisz i masz za darmo. albo nie masz czasu/ nie chce Ci się itp itp i stać Cie aby wydać kasę - wtedy jeżeli chcesz to to robisz :)... obie drogi są dla nich opłacalne! bo jeżeli lubisz swoją darmową grę to opowiesz o niej innym i może z 5 innych osób zacznie grać bo im opowiedziałeś - i chociaż jedna wyda 20 zł.
ale nikt Cie nie zmusza do płacenia oraz nikt Cie nie zmusza do nie płacenia... a "słuszność" pozostawić najlepiej każdemu z osobna. Ja grałem dość sporo - wyfarmiłem sobie prawie wszystkie grywalne karty przed wyjściem dodatków i nie wydałem ani złotówki - bo po prostu nie uważam aby ta gra była warta wydania na nią złotówek :) - i jest to dla mnie słuszne podejście.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Hearthstone

Post autor: Vester »

Wyfarmiłeś wszystkie grywalne karty i uważasz, że gra nie jest warta złotówek?

To co jest ich warte?
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hearthstone

Post autor: NTomasz »

Vester pisze:Wyfarmiłeś wszystkie grywalne karty i uważasz, że gra nie jest warta złotówek?

To co jest ich warte?
grałem w grę za darmo - bo mogłem grać za darmo - nikt nie kazał mi płacić w złotówkach.
postanowiłem więc grać i opłacać zdobywanie kart swoim mniej lub bardziej cennym czasem! jednocześnie bawiłem się całkiem dobrze. hmm co jest warte złotówek? To już każdy ceni inaczej :) - ja lubię wydać złotówki na dobre rzeczy których nie można dostać za darmo w uczciwy sposób. po takich rzeczach jak zdrowie, lepszej jakości jedzenie, dobre piwo, i wszelakie atrakcje w dobrym towarzystwie wspominać nie będę bo to oczywiste:)

zapytam inaczej co jest warte złotówek w tej grze skoro wszystko można mieć za darmo? mam kupować boosterki kiedy moge je mieć za darmo? wystarczy iść na arenę zagrać wygrać otwierać boostery iść na nowa arenę - w ten sposób gram dobrze się bawię i zyskuję karty... Dla ciebie poprawny sposób to wydawać złotówki zamiast grać i dobrze się bawić wygrywając?
nie rozumiem Cię drogi forumowiczu ale może wynika to z innego podejścia do tego co "fajne".
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Hearthstone

Post autor: Trolliszcze »

Pytanie, co jest warte pieniędzy, jest w tym przypadku całkiem zasadne.
Gdyby wszyscy myśleli tak samo - "skoro mogę mieć coś za darmo, to nie jest to warte żadnej złotówki" - nie miałyby sensu akcje takie jak Humble Bundle czy np. u nas Bookrage. Jak jednak widać po popularności tych akcji, całkiem sporo ludzi uważa, że warto zapłacić za produkt, który można mieć za darmo. Z różnych powodów, np. z szacunku do twórcy. Ale to też każdy oceni sobie inaczej.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hearthstone

Post autor: NTomasz »

Trolliszcze pisze:Pytanie, co jest warte pieniędzy, jest w tym przypadku całkiem zasadne.
Gdyby wszyscy myśleli tak samo - "skoro mogę mieć coś za darmo, to nie jest to warte żadnej złotówki" - nie miałyby sensu akcje takie jak Humble Bundle czy np. u nas Bookrage. Jak jednak widać po popularności tych akcji, całkiem sporo ludzi uważa, że warto zapłacić za produkt, który można mieć za darmo. Z różnych powodów, np. z szacunku do twórcy. Ale to też każdy oceni sobie inaczej.
istniały gry darmowe za które dopłacałem aby coś dostać... HS jakoś nie zachęcił mnie niczym w swej płatnej opcji więc nie korzystałem - przez co uważam że nie ma w tej grze niczego za co chciałbym zapłacić EXTRA... gdyby coś takiego się pojawiło to może bym skorzystał. Problem płatności w HS jest chyba taki że nie daje niczego czego nie można sobie uzbierać grając na spokojnie... W lolu można kupować skiny w dawnych czasach gier przeglądarkowych typu traviany można było czerpać bardzo duże profity w grze za każdą wydaną złotówkę. w HS albo grasz i zbierasz na coś wygrywając albo wpłacasz pieniążki i kupujesz to za pieniążki. A jako że w swoim życiu nabyłem prawie wszystkie gry blizzarda to nie uważam abym ich jakoś okradał! ba - jestem wiernym klientem tej firmy :)
no i gdyby aby grac w hs wymagane byłoby go od nich kupić... za 49.99zł... to pewnie bym to zrobił w czasie kiedy wychodził i zaczynałem w niego grać :)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Hearthstone

Post autor: ghostartur »

Przepraszam, że się niegrzecznie wcinam w dyskusję ale czy temat o grze PC nawet jeśli dotyczy on gry karcianej, nie powinien znajdować się w innym dziale?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Hearthstone

Post autor: tomb »

Powinien, ale póki wisi w tym dziale to trwa dyskusja, a gdy moderator go przeniesie, to dyskusja umrze.
Co prawda wolałbym dowiedzieć się czegoś o grze, a dowiedziałem o sobie (poproszę córkę, żeby kupiła trochę kart z kieszonkowego, albo kasujemy jej konto), ale dobre i to.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hearthstone

Post autor: NTomasz »

chyba jest grą karcianą :P w dziale nie ma nic o tym że to gry planszowe i karciane o ile są papierowe :)
sporo gier już ma częściowe połączenie z elektroniką, część jest już tylko jako w formie elektronicznej co hcyba nie odbiera im swej karciankowości ani planszówkowości może odbierać metke gry bez prądu
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Hearthstone

Post autor: tomb »

No i zawsze można rozmawiać o chińskim wydaniu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Hearthstone

Post autor: rastula »

w tym systemie ci co nie płacą, płacą swoim czasem i podkładaniem się graczom co płacą...

dzięki tej "darmowości" zawsze ktoś jest dostępny online...


Grałem trochę, kupiłem nawet jakiś pakiet z 1 czy 3 euro w wersji Beta, za co dostałem nawet jakieś unikalne karty... ale już nie pykam , wolę jednak papier

ale gra jest bardzo fajna
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Hearthstone

Post autor: Dabi »

To może zaognię wątek...

Co do 'złotówek niewydawania': jest się czym chwalić, jeśli gra nam się podoba i tłuczemy w nią od miesięcy? Nie wypadałoby dać twórcom nawet 20 pln rocznie za to, że zrobili coś, co nas kręci? Budowanie talii za ciężki cash to jedno, ale datek raz na jakiś czas to chyba słuszny gest?
Niczym się nie chwalę. Stwierdzam sucho fakt. Gram nie wydając pieniędzy bo mogę i jest do dla mnie przyjemne. Argument najlepszy zresztą już padł - dzięki takim jak ja jest więcej graczy z którymi można rywalizować. Nie mam talii legend ale za to każda cieszy. I nie nudzi mnie to ani nie irytuje, że nie mam super talii. Po to Blizzard wymyślił ten model biznesowy aby z niego korzystać.

Swoją drogą tak przedstawiając sprawę to można równie dobrze się zapytać dlaczego korzystamy np. z ulg podatkowych. Przecież nie musimy tak obniżać dochodów Państwa.
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Hearthstone

Post autor: Robert Srz »

Odnośnie inwestowania prawdziwych pieniędzy w HS to wydaje mi się, że Blizz (chociaż HS to ich poboczny produkt) wszystko ma świetnie wyliczone.
1. Żeby grać na pewnym poziomie i nie dostawać przysłowiowych batów trzeba mieć deck z określonymi kartami. Nie chodzi tu nawet o legendy bo te - choć potrafią być istotne - do niektórych decków nie są konieczne. Czyli albo gramy bardzo dużo, inwestując swój czas albo kupujemy packi.
2. Gra robi się coraz bardziej popularna, rozbudowana itp. co oznacza, że z biegiem czasu każdy nowy gracz będzie w coraz gorszej sytuacji względem tych, którzy grają dłużej i mają więcej kart. Jedynym sposobem na szybkie nadrobienie tego dystansu jest kupno packów
3. Istnieje pewna ( prawdopodobnie wcale niemała) grupa osób, dla których inwestycja w sto packów HS nie stanowi żadnego problemu a - być może - dzięki nowym kartom prześcigną w swych osiągnięciach kolegę ze szkoły.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
ODPOWIEDZ