CROM - Conan: Rise of Monsters

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: DEATHLOK »

Nie było early birda na sam starter bez rysunków ? Gdyby chociaż wysyłka była bezpłatna to zapewne bym wziął.

Cena 150$ za starter jest niestety wygórowana i nie wróży dużego sukcesu komercyjnego gry. Zwłaszcza, że franczyza Conana jest bezpłatna (nie trzeba licencji).
Marzec 2018 patrząc po innych figurkowych KS też nie jest chyba realistyczny. Pewnie bardziej lipiec 2018.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: misioooo »

DEATHLOK pisze:Cena 150$ za starter jest niestety wygórowana i nie wróży dużego sukcesu komercyjnego gry. Zwłaszcza, że franczyza Conana jest bezpłatna (nie trzeba licencji).
Ty tak na poważnie? Ile zapłacisz za w miarę ładne pomalowanie 25-30 figurek? ;P Niestety to "prepainted" robi cenę...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: DEATHLOK »

misioooo pisze:
DEATHLOK pisze:Cena 150$ za starter jest niestety wygórowana i nie wróży dużego sukcesu komercyjnego gry. Zwłaszcza, że franczyza Conana jest bezpłatna (nie trzeba licencji).
Ty tak na poważnie? Ile zapłacisz za w miarę ładne pomalowanie 25-30 figurek? ;P Niestety to "prepainted" robi cenę...
A Ty ?

Gra kosztuje na KS około 570zł + 110zł wysyłka. Drożej niż Cthulhu Wars. Ile to bedzie kosztowac w detalu - 550zł ?

Apropos cen figurek nawet Games Workshop nie wypuszcza tak drogich "starterów". A Conan też ma ambicje stac sie systemem gry a nie self-contained planszówką.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: Jacek_PL »

Moim zdaniem starter do Conana jest zbyt wypasiony, ale to twórcy tak zdecydowali i stąd ta cena, która raczej tak bardzo wygórowana nie jest. Trzeba pamiętać że w poprzedniej edycji taki zestaw wychodził 225$, co było ewidentnie nietrafione. Nadal mam jednak wrażenie, że mogli zrobić skromniejszy starter za 100$, co jeszcze jest możliwe przy wersji retail.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: DEATHLOK »

Nie no wiadomo, zawartość jest okazała. A to, że dla mnie 570zł to jest drogo to nie oznacza, że dla profesjonalistów pracujących w Warszawie to jest dużo. Pewnie ich żony więcej miesięcznie wydają na kosmetyczkę.

To może ujmę to tak : to jest duże forum, a Bardzo Wątpie, że znajdzie się więcej niż 6 wspierających tutaj. Challenge :D
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: Jacek_PL »

Ja bym tam podbił stawkę nawet do 5 wspierających :wink: Autorzy chyba też nie bardzo wierzyli w wielki sukces bo SG były co 5 tysięcy dolarów, ale może po stu tysiącach wskoczą na jakieś większe przerwy. Ciągle nie wiem jaki mają plan, tzn. wiem że chcą wydać grę w którą można grać prosto z pudełka, ale wszystko wskazuje na to że będzie to produkt bardzo niszowy. Zastanawiam się ciągle tylko czy to ma jakiś sens biznesowy ? Wydaje mi się że wydali już na tę grę więcej niż będą w stanie uzbierać na KS, a przecież jeszcze nie wszystko mają przygotowane. Ciekawe jaki muszą mieć poziom sprzedaży żeby wyjść chociaż na zero ?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: costi »

Ależ te figurki są brzydkie...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: DEATHLOK »

Jacek_PL pisze:Ja bym tam podbił stawkę nawet do 5 wspierających :wink:
Zapobiegawczo dałem 6 jakbym ja też kupowal :D
Co jest jeszcze możliwe jakby dali jakieś late birdy ;) - praktykuje się coś takiego żeby nabić sprzedaż? Typu last minute? Albo chociaż free wysyłkę dla każdego jeżeli dobije do jakiejś kwoty to rozwaze. Bo za 180dolarów z wysylka nie ma bata żebym wspierał.

Na razie jest 1/5 chyba tylko misiioo?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: Jacek_PL »

Widzę że wątpliwości się rozwiały, gra nie trafi do normalnej sprzedaży, a będzie można ją kupić tylko bezpośrednio od wydawcy, co nie rokuje na niższe ceny. Czyli nadal zabawa w prepainty jest zbyt droga, żeby trafić do masowego odbiorcy, znaczy w jakiejś tam przyzwoitej jakości wykonania. Szkoda, najwyraźniej jeszcze nie nadszedł ten moment :)

Jeszcze ciekawostka będzie tłumaczenie kart i instrukcji na język polski, co trochę mnie zaskoczyło.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: DEATHLOK »

Jacek_PL pisze:Widzę że wątpliwości się rozwiały, gra nie trafi do normalnej sprzedaży, a będzie można ją kupić tylko bezpośrednio od wydawcy, co nie rokuje na niższe ceny.
Czyli to nie bedzie jednak system gry bitewnej a jednorazowe wydanie. Prawie self contained planszówka.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: Jacek_PL »

Szybko poszło, niby mieli być przygotowani na drugie podejście do KS, ale nie dali rady być jak CMON, więc stwierdzili że uwalą projekt po raz drugi, ponoć definitywnie. Szkoda, chociaż mnie akurat ten projekt interesował tylko i wyłącznie ze względu na figurki, bo jest dużo innych gier które bym chętnie zobaczył w wersji prepaint.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: DEATHLOK »

Jacek_PL pisze:Szybko poszło, niby mieli być przygotowani na drugie podejście do KS, ale nie dali rady być jak CMON, więc stwierdzili że uwalą projekt po raz drugi, ponoć definitywnie. Szkoda, chociaż mnie akurat ten projekt interesował tylko i wyłącznie ze względu na figurki, bo jest dużo innych gier które bym chętnie zobaczył w wersji prepaint.
Co się stało ?!

Mieli przeszło 108 tys USD - 390 tysięcy złotych ! Spokojnie by uzbierali jeszcze z 50% więcej. Byłem sceptyczny co do dalekosiężnego sukcesu projektu ale za tyle to można postawić porządny dom !

Na co oni liczyli ? Czy myślicie, że coś wyszło im po drodze (rodzina, zdrowie, sprawy sądowe) ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: Muad'Dib »

Nie jestem pewien czy dobrze doczytałem, wczoraj przeglądałem pobieżnie. Ale chyba potrzebowali przynajmniej 500k$, żeby zrealizować ten projekt. To raczej był jeden z tych projektów gdzie próg ufundowania jest zaniżony, żeby rozruszać kampanię.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: shaigan »

Wygląda na to że próg 40k to taki chwyt marketingowy by nie straszyć ludzi 500 tysiącami. Faktycznie tyle potrzebowali, liczyli że zbiorą, ale już na tym etapie widać że nie dociągną bo skończyli na 108 tysiącach.

W sumie to samo napisałem co kolega na górze ;).
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: CROM - Conan: Rise of Monsters

Post autor: DEATHLOK »

500 tys dol potrzebne na grę bez prądu :roll: ? Ouch
Odważnie zaczęli próg ufundowania 8% ceny... trochę bezczelne wobec wspierających również. To całe pisanie "yes funded !!" , "we are doing great !" wszystko nieszczere .


Czyli (w większości przypadków) na KS te wszystkie stretch goals to jest mit ? W sensie i tak to mają wkalkulowane w cenę od samego początku i to tylko taka zabawa w podbijanie ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
ODPOWIEDZ