Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
romancef
Posty: 83
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:00

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: romancef »

FFG ewidentnie bazuje na nazwie Warhammer Quest. Równie dobrze mogła by się ta gra nazywać Warhammer: The Adventure Card Game.
Dla mnie to : Warhammer QuiteNotADungeonCrawler: The Adventure Card Game.

Oglądałem prezentację z GenCON 2015 z drugiego dnia, i niestety mnie nie porwała.
Spróbuje u kolegi przed zakupem ze względu na to ze uwielbiam świat Warhammera, i liczę ze może chociaż jest w niej trochę ducha z klasycznego dungeon crawlera, którego wciąż uwielbiam.
Brakuje kafli, i figurek (Niestety FFG nie ma licencji do figurek od GW) i otoczki RPG poza plansza czyli tego czego oczekuje od gry z "Warhammer Quest" w nazwie, liczylem na reprint w tym roku na 20-lecie, ale do końca roku zostało już niewiele czasu. No i po ostatnich wybrykach Games Workshop z Age of Sigmar powoli tracę nadzieje.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2015, 00:39 przez romancef, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

Markus pisze:Niestety ta gra robi recykling grafik z Warhhamera:Inwazji. Jest to około 90% z tego co widać na filmiku. Szkoda.
Było by dziwne gdyby nie robili recyklingu grafik. Ile ich było w Inwazji? Ponad 1000? Tylko niektórzy widzieli je wszystkie. Nie grałem w Inwazje więc dla mnie wszystko będzie nowością. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądać w praktyce. A, że nie jest to kolejna gra figurkowa, może to i dobrze, na KS jest przecież zalew takich gier z kilogramami plastiku.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: uday »

Taa. tylko, ze już w Inwazji był recycling grafik... Przynajmniej z RPGa.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Błysk »

uday pisze:Taa. tylko, ze już w Inwazji był recycling grafik... Przynajmniej z RPGa.

I bitewniaka też. Niestety mam wrażenie, że od bardzo dawna do Warhammera nie ukazało się wiele nowych grafik, a te, które były dostępne w necie zostały usunięte (wielkie archiwum strony hornet rat.cz). Mam po prostu nadzieję, że stworzą grę pomiędzy RPG a karcianką. Liczę na to, że w końcu to uniwersum się odbije. Po ostatnich doniesieniach z bitewniaków chce mi się po prostu wyć ;) Zwłaszcza, że Warhammer RPG 3ed. miał taka opinię, że nie wiem czy cokolwiek się sprzedał.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Epyon »

Wallenstein pisze:
Epyon pisze:No strasznie słaby jest, 166 w rankingu BGG i 2 dodatki... A ludzie oddają do sklepów, taki to szajs. ;)
Ranking BGG to ranking popularności a nie tego czy gra jest dobra.
Dodatki ma bo to Warhammer i FFG.
Jest słaby, bo będąc managerem drużyny chciałbym mieć możliwość jej budowania przed sezonem (jak np. w Arcadia FFG). Tu tego nie ma. Mechanizm gdzie przy faulach po meczu dowiaduję się czy przegrałem mecz czy nie też jest pomyłką. Lososwe rozwinięcia drużyny? Bez komentarza.
Dla mnie gra jest porażką bo czekałem na ten tytuł a okazał się zmarnowaniem tematu niestety.
Taka gra do piwka, gdzie gramy sobie karty a potem hop ktoś tam wygrywa.

WQ. Niby nie jest to LCG ale, dodatków z nowymi scenariuszami pewnie będzie sporo.
Macok już napisał mniej więcej to, co ja chciałem przekazać. Dodam jeszcze tylko, że gry do piwka są fajne, też takich potrzeba na rynku. ;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Błysk pisze:Zwłaszcza, że Warhammer RPG 3ed. miał taka opinię, że nie wiem czy cokolwiek się sprzedał.
A dodruki robili pewnie po to, by wymienić stare, wyblakłe i zakurzone sklepowe egzemplarze na nowe :-)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 207 times
Been thanked: 605 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Ayaram »

No, to jeszcze czekamy tylko na "Galakta nie powinna brać się za wydawanie tego, dla dobra gry" i przegląd standardowych narzekań na każdą nową pozycję FFG będziemy mieli zamknięty :wink:

Trochę szkoda, że "następca LOTR LCG" znowu jest w klimatach Fantasy, no ale cóż zobaczymy. W ciemno nie kupię, ale jestem pozytywnie nastawiony.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: aryann »

Ayaram pisze:No, to jeszcze czekamy tylko na "Galakta nie powinna brać się za wydawanie tego, dla dobra gry" i przegląd standardowych narzekań na każdą nową pozycję FFG będziemy mieli zamknięty
To nie jest gra turniejowa, więc dziwne ograniczenia Galakty na graczy wersji polskiej i angielskiej nam odchodzą. Skoro nie pojawił się też znaczek "LCG" to nie powinno też być problemu z trudnością do dostępu innej wersji niż polska i maleje prawdopodobieństwo przerwania wydawania wersji polskiej.

Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zainteresowany POLSKĄ wersją od Galakty.
Wydaje mi się, że brak owego znaczka sprawi, że będziemy dostawali 2-3 dodatki rocznie jak do planszówek od FFG.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: kwiatosz »

Dopiero zajrzalem do tematu, bo myslalem ze to elcegje, a tu taka niespodziewanka :) Uniwersum uwielbiam (40 mi nie podchodzi), BB Menago mi sie podoba (chyba mam po prostu duzo szczescia ze wygrywam polowe partii ;) - bardzo mnie ciezy,n ze FFG cos robi z ta licencja :)

Natomiast argumentu o rankigu popularnosci BGG nie rozumiem, czy komus sie nie wyswietla srednia glosow od uzytkownikow?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Błysk »

Maxxx76 pisze:
Błysk pisze:Zwłaszcza, że Warhammer RPG 3ed. miał taka opinię, że nie wiem czy cokolwiek się sprzedał.
A dodruki robili pewnie po to, by wymienić stare, wyblakłe i zakurzone sklepowe egzemplarze na nowe :-)

Może... ;) Moi znajomi RPGowcy nie zostawili na nim suchej nitki, ale niepotrzebnie ekstrapolowałem.
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Adalbertus123 »

Moi znajomi rpgowcy bardzo lubią BB :-P
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

Obejrzałem prezentacje na BBG i jestem przekonany, że polska wersja jeśli powstanie wyląduje na półce :D Pudełko wydaje mi się jest w małym rozmiarze więc cena nie będzie odstraszającą.
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 209
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 124 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Padre »

Ayaram pisze:No, to jeszcze czekamy tylko na "Galakta nie powinna brać się za wydawanie tego, dla dobra gry" i przegląd standardowych narzekań na każdą nową pozycję FFG będziemy mieli zamknięty :wink:
Spokojnie, jeszcze czeka nas rytualne "Kiedy polska edycja?", "Jakie koszulki na karty?" i "Wrzuciłem tłumaczenie na BGG". Dopiero potem można uznać dyskusję za otwartą :D
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: syd3r »

BartP pisze:Czy z dostępnych materiałów wynika, czy gra niweluje w jakiś sposób problem lidera czy akurat pod tym względem jest typową kooperacją?
Z dostępnych materiałów wynika, że jedna z postaci jest liderem drużyny, co uwydatnia posiadany przez nią Party Leader Token. Można więc powiedzieć, że gra wręcz pogłębia problem lidera! :P
Padre pisze:Spokojnie, jeszcze czeka nas rytualne (...) "Jakie koszulki na karty?"
Moje wróżenie z ekranu wskazuje 120 standard american, 95 mini american i 5 sztuk rozmiaru postaci do Talismana.
Oprócz kart w pudełku 6 kostek, przygarść żetonów i instrukcja.
Cena gry to prawie 40$, a więc orientacyjnie około 150 zł. Wydaje mi się drogo, ale pewnie dlatego, że będę te same ilustracje oglądał po raz trzeci albo czwarty w kolejnej grze :|
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Iesthir »

syd3r pisze:
BartP pisze:Czy z dostępnych materiałów wynika, czy gra niweluje w jakiś sposób problem lidera czy akurat pod tym względem jest typową kooperacją?
Z dostępnych materiałów wynika, że jedna z postaci jest liderem drużyny, co uwydatnia posiadany przez nią Party Leader Token. Można więc powiedzieć, że gra wręcz pogłębia problem lidera! :P
Z dostępnych materiałów wynika, że konsekwencją bycia liderem drużyny, jest tylko możliwość użycia dodatkowej zdolności lidera! :P
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Zet »

Poza tym to całkiem sprytne rozwiązanie nazwać problem lidera, mechaniką lidera. I problem znika ;)
Następny krok: zrobić grę w której będzie się dostawało bonusy (np w kolejnej partii, podczas kampanii) za doprowadzenie do zwycięstwa innego gracza. I mamy gotową mechanikę kingmakingu :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: kwiatosz »

Zet pisze: Następny krok: zrobić grę w której będzie się dostawało bonusy (np w kolejnej partii, podczas kampanii) za doprowadzenie do zwycięstwa innego gracza. I mamy gotową mechanikę kingmakingu :D
To już chyba jest w "Kto drugi ten lepszy".
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: syd3r »

Nagranie boardgamegeektv z nieco chaotycznym opisem niektórych aspektów gry: https://www.youtube.com/watch?v=MOTapD1aivc

Nową informacją jest to, że każdy Quest wymaga przygotowania - z puli dostępnych kart wyciąga się przed rozgrywką określony zestaw, i tylko ten zestaw będzie używany.

W czasie rozgrywki dyskutujemy - każdy doradza każdemu. Ale pan tłumaczący zasady twierdzi, że nikt nie jest w stanie zaplanować optymalnych wyborów, bo kolejne decyzje ograniczają dostępne w bliskiej przyszłości opcje, a sytuacja jest dynamiczna. Czyli zabawę przed schematycznością ratuje losowość dobieranych kart i kostki (no i może ilość zmiennych jakie trzeba brać pod uwagę - np. to, że każda akcja zawiera kilka różnych "działań").

Na koniec szokująca herezja: "steeped in the Old World of Warhammer forty thousand" (natychmiast się zreflektował) :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5229
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: raj »

syd3r pisze:Na koniec szokująca herezja: "steeped in the Old World of Warhammer forty thousand" (natychmiast się zreflektował) :)
Ani szokująca, ani herezja. :)
Przy pierwszej edycjach WFB/WH40k było wprost powiedziane, że Stary Świat jest jedną z planet kosmosu WH40k. Nawet toczono bitwy intersystemowe.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Dabi »

To herezja dalej bo potem szybko te informacje były zmienione. ;) Ale pogląd dalej pokutuje.

Natomiast aktualnie nie ma Warhammera bo się świat cały rozsypał i jest Age of Sigmar - multi świat stworzony przez Sigmara który został najechany przez Chaos i podbity a teraz rusza odbijanie światów przez fantasy odpowiedników Space Marines. No i samemu Slaneshowi się oberwało od elfów, że zniknął z panteonu bogów Chaosu i zastąpił go Rogaty Szczur. Za to wyznawcy Slanesha zostali.

Stare uniwersum zarżnięte bez litości.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Migdał »

No i właśnie, ciekawe jaki będzie Quest pod względem lora. Jeśli będą te bezeceństwa i stosu godne herezje nazywane przez heretyków Age of Sigmar to ja dziękuję, grę sobie odpuszczam.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Błysk »

Dabi pisze: Stare uniwersum zarżnięte bez litości.
Zgadzam się. Byłem fanem Warhammera. Do czasu.

Tutaj mam nadzieję, że jednak będzie dało się w to grać trochę jak w RPG tyle, że napakowanego akcją. Jeśli nie to podziękuję.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Stary Świat ewoluuje ;-)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: uday »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -darkness/
Spodziewam się niedługo podobnego artykułu na stronie Galakty ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

Mam nadzieje, że polska wersja zostanie zaraz zapowiedziana. Chciał bym zobaczyć grę w tym roku pod choinką.
ODPOWIEDZ