Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 448
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: grabol »

flexi pisze:Caylus niespecjalnie wygląda i ta plansza robi wrażenie gry dość liniowej ale to może pozory
Tor na którym w trakcie gry będą pojawiały się kafle budynków to tak naprawdę zegar gry. Poruszają się po nim pionki zarządcy i burmistrza. Zarządca co turę oddala się od zamku odliczając ilość tur do zakończenia gry. Burmistrz może być przesuwany przez graczy, jego pozycja na torze decyduje, które budynki będą mogły być wykorzystywane w kolejnej turze. Losowość w tej grze sprowadza się do początkowego rozstawienia kafli startowych budynków. Wszystko co jest później to czysta optymalizacja i reagowanie na zagrania przeciwnika. Caylus to swoisty optymalizacyjny wyścig. Gra ma swoje lata. Określana jest jako dziadek gier typu worker placement. Mimo tego poza grafiką nie zestarzał się w ogóle. To głęboka, wymagająca i regrywalna pozycja, z wieloma drogami prowadzącymi do zwycięstwa. Najlepsza w dwuosobowym składzie. Dostępność jest taka sobie ale podobno niebawem ma się pojawić dodruk. Na forum powinieneś bez problemu znaleźć oferty sprzedaży używanych kopii. Jeszcze jedną zaletą jest to, że po zapoznaniu się z instrukcję, można już do niej właściwie nie wracać, ponieważ wszystkie zasady i akcje w zgrabny sposób zaznaczone są na planszy oraz kafelkach.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: Pan_K »

flexi pisze: Le Havre nie jest takie brzydkie, przynajmniej jest przejrzyste :)
(...)
Zamki Burgundii jak dla mnie to przyjemna i ładna gierka (na pewno się zainteresuję)
(...)
Gallerist- to dopiero brzydkie kaczątko :x
No tak - wszystko jest kwestią gustu: niektórzy go mają, inni mają go inaczej :P ;)
Mam dokładnie odwrotny wektor preferencji estetycznych. 8)
Mimo wszystko zerknij na mechanikę. Moim zdaniem jest wyśmienita.
Exoplanets również bym polecał, ale to zupełnie inny kaliber ciężkości. Owszem, jak mówi misiooo, trzeba trochę pokombinować, ale jednak nie wyżyma to mózgu...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: misioooo »

Panie K nie zgodzę się. Po kilku partiach dopiero widać mnogości zależności i możliwości w exoplantach. Gra może mocno zagrzać zwoje, ale jej urok polega na tym, że nie musi. Nadaje się dla spragnionych mozdzenia jak i casualowych graczy.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: Pan_K »

misioooo pisze:Panie K nie zgodzę się. Po kilku partiach dopiero widać mnogości zależności i możliwości w exoplantach. Gra może mocno zagrzać zwoje, ale jej urok polega na tym, że nie musi. Nadaje się dla spragnionych mozdzenia jak i casualowych graczy.
W takim razie musisz mi to pokazać kiedyś :) Może u źródeł - na Wagnera - w okolicach przełomu roku?
Fakt faktem, że grałem o wiele mniej razy w EP niż Ty i mogę wielu rzeczy jeszcze nie dostrzegać.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: misioooo »

Znaczy się imprezę sylwestrową robimy w Board'n'Dice? ;P Mi to pasuje :) Na Wagnera mam dosyć daleko delikatnie pisząc... Może Grunwald? Tam zawsze fajne bitwy ponoć się rozgrywały... W Geekszopie przy Grunwaldzkiej. Kiedy - to się zgadamy, walczę o urlop w okresie przełomu lat ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: Pan_K »

No mi znów na Grunwald daleko. Pomyślimy coś. Może Mag Planszowy np.? Zgadamy się pod koniec grudnia.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: kudlacz135 »

Podobne się z pytaniem, bo w sumie podobne i dotyczy gier, które można by polecić (ale w żadną nie grałem więc tego nie zrobię :D ) Co myślicie o Argent the Consortium albo o Trickerionie w ramach regrywalnej gry ze sporą dozą kombinowania na dwie osoby?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: warlock »

Jestem po pierwszej partii w Troyes, jak gdzieś dorwiesz używaną to bierz - móżdżenia jest tu MASA. Regrywalność ocenię z perspektywy wielu gier, ale zmienność kombinacji kart jakie wchodzą do gry powoduje, że partie zawsze będą inne...

Fantastyczna gra.
flexi
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2015, 18:55
Lokalizacja: Mosina
Has thanked: 3 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: flexi »

Przejrzałem wszystkie typy i najbardziej odpowiadają mi 3 gry: Grand Austria Hotel, Kawerna i Alchemicy. Nie wiem na co się zdecydować a mogę wybrać sobie jakiś prezent:) Co do Alchemików czy ten schemat gry nie oklepie się szybko dla 2 graczy? W sensie wybieramy składniki, sprawdzamy odznaczamy i dalej sprawdzamy. Wiem, że to nie wszystkie akcje w grze ale może ktoś ma jakieś doświadczenia :) W Kawernie obawiam się trochę długiego setupu i czasu gry, jednak ktoś pisał, że przy wprawie można pograć w 1,5h czyli 2h myślę, że na luzie :) I Grand Austria Hotel - trochę ciężko z dostępnością i jak to śmiga na 2? :)
Każda sugestia mile widziana
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: Majek10 »

flexi pisze:Przejrzałem wszystkie typy i najbardziej odpowiadają mi 3 gry: Grand Austria Hotel, Kawerna i Alchemicy. Nie wiem na co się zdecydować a mogę wybrać sobie jakiś prezent:) Co do Alchemików czy ten schemat gry nie oklepie się szybko dla 2 graczy? W sensie wybieramy składniki, sprawdzamy odznaczamy i dalej sprawdzamy. Wiem, że to nie wszystkie akcje w grze ale może ktoś ma jakieś doświadczenia :) W Kawernie obawiam się trochę długiego setupu i czasu gry, jednak ktoś pisał, że przy wprawie można pograć w 1,5h czyli 2h myślę, że na luzie :) I Grand Austria Hotel - trochę ciężko z dostępnością i jak to śmiga na 2? :)
Każda sugestia mile widziana
Wszystkie 3 to bardzo dobre gry. Co nie wybierzesz powinieneś być zadowolony.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: warlock »

Wracając do sugerowanego przeze mnie Troyes ;). Nie mam gigantycznego doświadczenia z ciężkimi tytułami, ale to zdecydowanie jedna z najcięższych gier w jakie grałem (dla mnie jest tu więcej intelektualnej gimnastyki niż w Mage Knight). W mojej skromnej opinii szata graficzna tej gry jest urzekająca - ale całkowicie rozumiem ludzi, którzy uważają ją za szczyt brzydoty ;). Całość utrzymana jest po prostu w bardzo specyficznej estetyce ;).

http://allegro.pl/troyes-gra-planszowa- ... 75092.html - aukcja kończy się za godzinę od chwili pisania tego posta.

http://allegro.pl/troyes-gra-planszowa- ... 43921.html - tutaj jeszcze dzień.

Regrywalność stoi na bardzo wysokim poziomie. Tytuł wart rozważenia.

Aha - gra ma sporo mechanizmów kontroli losowości, także nie przejmuj się kostkami. I spokojnie w 1,5 godziny rozegracie partię.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2015, 09:27 przez warlock, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: detrytusek »

flexi pisze:Przejrzałem wszystkie typy i najbardziej odpowiadają mi 3 gry: Grand Austria Hotel, Kawerna i Alchemicy. Nie wiem na co się zdecydować a mogę wybrać sobie jakiś prezent:) Co do Alchemików czy ten schemat gry nie oklepie się szybko dla 2 graczy? W sensie wybieramy składniki, sprawdzamy odznaczamy i dalej sprawdzamy. Wiem, że to nie wszystkie akcje w grze ale może ktoś ma jakieś doświadczenia :) W Kawernie obawiam się trochę długiego setupu i czasu gry, jednak ktoś pisał, że przy wprawie można pograć w 1,5h czyli 2h myślę, że na luzie :) I Grand Austria Hotel - trochę ciężko z dostępnością i jak to śmiga na 2? :)
Każda sugestia mile widziana
W alchemikach nie masz się co obawiać. Nic się nie oklepie. W Kawernie setup jest długi to prawda ale przy wprawie my kończymy rozgrywkę w ok 1:15 teraz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: Skellig »

Tezeusz.
Wg mnie niedoceniana gra, bo na 2 osoby jest świetna. Dużo móżdżenia, duża regrywalność.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Dużo móżdżenia, regrywalna, dla 2 osób

Post autor: RUNner »

Tezeusz na 2 osoby to znakomita gra! I w zasadzie tylko na 2 osoby.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ