Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: sirwei »

Jeśli chodzi o zamki to zdecydowanie tak ale Szalonego Króla Ludwika. O wiele ładniejsze od Z.Burgundii przynajmniej według mojej żony ale ostatnio także jej przyjaciółek. Poza tym+1 dla wszelkich odmian Wsiąść do pociągu(Nordic 2-3 osoby, Usa 4-5). Do tego kobiety uwielbiają historie o wampirach więc polecam Draculę (ciekaw jestem trzeciej edycji) oraz posiadłość szaleństwa.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: misioooo »

To skoro tak lubią wampiryczne tematy - może Nightfall? Tanie to jak barszcz, całkiem ładne graficznie i ciekawe oraz proste mechanicznie...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Morgon
Posty: 627
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: Morgon »

Mam jeszcze jedno pytanie: gdzie kupić Zamki Burgundii? :)
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: Mija »

Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: josiu »

Polecam Namiestnika. Ostatnio gramy z żoną prawie codziennie. Kobietom na pewno się spodoba. Jedynym minusem może być to, że tak na prawdę zaczyna wciągać po 3-4 rozgrywkach, gdy zaczyna się widzieć jakie opcje i możliwości są dostępne w tej grze.
Morgon
Posty: 627
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: Morgon »

Dziękuję. Cena wprawdzie lekko zaporowa, ale jak nie ma wyboru to się bierze co jest.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: detrytusek »

Morgon pisze:
Dziękuję. Cena wprawdzie lekko zaporowa, ale jak nie ma wyboru to się bierze co jest.

To chyba bym jednak wolał...
https://www.planszostrefa.pl/pl_PL/p/Di ... undii/2104
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: Mija »

Morgon pisze:
Dziękuję. Cena wprawdzie lekko zaporowa, ale jak nie ma wyboru to się bierze co jest.
No wiem, drogo. Szukałam przez i-szopa i tylko to znalazł w aktualnie dostępnych :( Ale jeśli wkrótce ma być dostawa to może poczekać i kupić w innym sklepie. Ty wybierasz :)
irmina
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: irmina »

Z pięknych gier kobiecym okiem: Abyss, Zamki szalonego króla Ludwika, Gaja, Exoplanets.
Morgon
Posty: 627
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra dla 2-3 osób, 1h, dla kobiet

Post autor: Morgon »

Wziąłem już tą wersję angielską. Nie lubię niemieckich napisów :) Angielską instrukcję ogarnąłem bez drukowania polskiej, co w moim przypadku oznacza że jest napisana prostym angielskim :) Jeszcze nie zagraliśmy żadnej pełnej gry (wczoraj niecałe dwie fazy) a już się Żonie spodobała :)

Kupiłem też Carcassonne z myślą o synku i też dobrze wyszło. Żona stwierdziła, że gra jest nudna, ale synek jest zadowolony i nawet ogarnia grę mimo, że ma dopiero 4,5 roku. Mi też się przyjemnie w to gra. Nie wiem tylko jak sprawdzić czy jest to edycja 2015 bo znalazłem tylko informację typu copyright 2014, a nie wydaje mi się żeby co roku wychodziła nowa edycja?

UPDATE: po kilku rozgrywkach Żona przekonała się do Carcassonne i chętnie z nami gra :) W Zamkach zakochana, nawet jej się śniły :D
ODPOWIEDZ