Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIETA

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Zagłosuj na wydaniu której gry z serii Legendary zależy Ci najbardziej

Czas głosowania minął 11 lip 2016, 22:23

Legendary Encounters: Alien
74
57%
Legendary Encounters: Predator
9
7%
Legendary Marvel
46
36%
 
Liczba głosów: 129

schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 20 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: schen »

Przydałoby się zapowiedzieć przez kogoś tego Marvela zanim go w wersji angielskiej w końcu kupię ^^'
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: wajdzik83 »

Ja najbardziej czekam na Aliena ale jeszcze dam sobie trochę czasu ;) ciągle mam nadzieję że jakiś polski Wydawca się zlituje :(
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Darboh »

Kisun pisze:A jednak figurki, klocki i inne takie w wielkiej masie z tymi postaciami są ;) Czyli dzieci chcą a ludziska kupują. Najpewniej to wina szkół, psują nam dzieciaki ;)
Minecraft? Bleee
Właśnie, dzieci. A na pudel napisane 14+. Nie twierdze że młodszy nie zagra, ale jak zagonisz te dzieci do grania? Z mojego doświadczenia wiem że z wiekiem z tego wyrastają u nas dzieciaki. Nie wszystkie ale większość.
Chodzi mi o to że jak dla mnie L:Marvel u nas jest chybiony, jak większość gier z superbohaterami. Tym się bawi starsze pokolenie.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: wajdzik83 »

Pisałem do wydawnictw w sprawie Legendary. Zobaczymy jaki będzie odzew :) Może któreś na poważnie zainteresuje się wydaniem :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: misioooo »

wajdzik83 pisze:Pisałem do wydawnictw w sprawie Legendary. Zobaczymy jaki będzie odzew :) Może któreś na poważnie zainteresuje się wydaniem :)
Pamiętaj też, że to kwestia nie tylko chęci. Licencja! A taki upperdeck pewnie ma na aliena, ale bez prawa odsprzedaży i klops... Choćby wszyscy krzyczeli tak - papiery szepczą "nie ma szans"...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: wajdzik83 »

No ale jak nie spróbujemy to się nie dowiemy. Przecież nie wiadomo jakie są warunki wydania dopuki wydawnictwo się nie dowie. Chyba że już wiadomo ze nie ma szans tego wydać ze względu na licencję?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Marx »

Idea bardzo mi się podoba i z ogromną przyjemnością zapoznam się z serią Legendary. Gdyby jakiś wydawca zdecydował się na wydanie tej serii w Polsce może liczyć na moje wsparcie, a także kilku zaprzyjaźnionych geeków.

Cheers!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 307
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Helga »

Ja bym się chyba jedynie na Marvela zdecydowała. Obcy i Predator to zupełnie nie moje klimaty, a jako fan komiksów Marvela by się przygarnęło.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: c08mk »

Z tego co czytałem na BGG to Upper Deck wypowiedział się w miarę klarownie, że nie będą robić wydań w innych językach. Na BGG też sporo graczy z krajów europlanszorozwiniętych chciało wydania w swoich językach i jak widać do tej pory nic z tego nie wyszło, a gdyby Upper Deck się miał decydować to pewnie właśnie od większych krajów euro by zaczął.

Jeżeli ktoś ma inicjatywę to można spróbować się skontaktować z wydawcą ale biorąc pod uwagę jak to wygląda to nie liczę na sukces.

Sama gra Legendary Marvel jest całkiem niezła i tak jak do tej pory omijałem deckbuildingi to mogę powiedzieć, że mnie wciągnęła. Nie ma w niej dużo tekstu więc jeżeli ktoś zna angielski na poziomie średnim (przeczytać jedno zdanie na karcie) to nie będzie z tą grą miał żadnego problemu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: Bary »

c08mk pisze:Z tego co czytałem na BGG to Upper Deck wypowiedział się w miarę klarownie, że nie będą robić wydań w innych językach.
A czy podali jakieś argumenty, czy po prostu "bo tak!"?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 723
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: kempy »

Jedyne Legendary, które ew. mógłbym kupić to Wielka Draka w Chińskiej Dzielnicy.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Seria LEGENDARY - Prośba do Wydawnictw i Graczy + ANKIET

Post autor: c08mk »

Bary pisze:
c08mk pisze:Z tego co czytałem na BGG to Upper Deck wypowiedział się w miarę klarownie, że nie będą robić wydań w innych językach.
A czy podali jakieś argumenty, czy po prostu "bo tak!"?
Z tego co pamiętam to po prostu wydali oświadczenie, że Legendary nie będzie dostępna w innych wersjach językowych. Argumentów chyba nie było. Jak widać do tej pory konsekwentnie się tego trzymają i jest tylko wersja angielska.
ODPOWIEDZ