Broom Service - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 877
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 206 times
Been thanked: 307 times

Re: Broom Service

Post autor: konradstpn »

Zapis w instrukcji: " „Obowiązkowa zasada!” Jeśli gracz zagrywa kartę roli,która została już zagrana wcześniej w tej rundzie, musi ją zagrać bez wykonywania akcji " Czy może zaistnieć w ogóle taka sytuacja skoro wszyscy podążają za rolą i muszą zagrać kartę za graczem rozpoczynającym ?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Broom Service

Post autor: Grzdyll »

konradstpn pisze: 21 gru 2020, 19:48 Zapis w instrukcji: " „Obowiązkowa zasada!” Jeśli gracz zagrywa kartę roli,która została już zagrana wcześniej w tej rundzie, musi ją zagrać bez wykonywania akcji " Czy może zaistnieć w ogóle taka sytuacja skoro wszyscy podążają za rolą i muszą zagrać kartę za graczem rozpoczynającym ?
Zgaduję że raczej nie może, to chyba zapis na wypadek gdyby się ktoś zagapił i nie "podążył" wtedy kiedy trzeba.

Właśnie ogrywam tę całkiem sympatyczną grę ale gorzej napisanej instrukcji to chyba jeszcze nie widziałem.

Czy ktoś bardziej ograny podpowie:

1. Jak dokładnie działa ta karta Waleczne Serce:
"Pierwszy gracz musi zagrać odważną kartą roli. Pierwszy gracz rundy otrzymuje 1 magiczną różczkę"
Czy "pierwszy gracz rundy" to kto inny niż "pierwszy gracz"? Jeśli nie, to po co są opisani w dwóch oddzielnych zdaniach? A może każdy kto rozpoczyna musi zagrywać zawsze odważną akcją a tylko rozpoczynający całą rundę dostaje różdżkę?

2. Kto rozpoczyna kolejne rundy? Czy gracze po kolei wg wskazówek zegara czy też gracz który w poprzedniej grał ostatni?
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Broom Service

Post autor: AntBehindLeaf »

Grzdyll pisze: 15 lut 2021, 23:07 1. Jak dokładnie działa ta karta Waleczne Serce:
"Pierwszy gracz musi zagrać odważną kartą roli. Pierwszy gracz rundy otrzymuje 1 magiczną różczkę"
Czy "pierwszy gracz rundy" to kto inny niż "pierwszy gracz"? Jeśli nie, to po co są opisani w dwóch oddzielnych zdaniach? A może każdy kto rozpoczyna musi zagrywać zawsze odważną akcją a tylko rozpoczynający całą rundę dostaje różdżkę?

2. Kto rozpoczyna kolejne rundy? Czy gracze po kolei wg wskazówek zegara czy też gracz który w poprzedniej grał ostatni?
ad1. Dokładnie tak jak napisałeś. Każdy kto rozpoczyna musi zagrywać zawsze odważną akcję a tylko rozpoczynający całą rundę dostaje różdżkę.

ad2. Ten gracz który w poprzedniej rundzie ostatni zagrywał swoją kartę jako odważny.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Broom Service - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzdyll »

Dzięki. Gra przyjemna ale jak na stopień trudności to instrukcja jest długa i tragiczna, co się naszukałem ile punktów zwycięstwa zdobywa się za chmurki... jak już się poddałem to zobaczyłem kartę pomocy i "błyskawicową tabelkę". Co to za dziwny pomysł, żeby nie było jej w instrukcji?
ODPOWIEDZ