Last Night on Earth: The Zombie Game (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game - gral ktos?

Post autor: Wladek »

ja już jeździłem po planszy traktorem, rozlewałem na cmentarzu truciznę i odprawiałem "egzorcyzmy" nad znalezioną w kościele czaszką :mrgreen:
Niezle :D nie, nie chodziło mi o cene- jeden dodatkowy arkusz kartonu duzo nie zmienia :wink: Raczej o to, że sprawia wrażenie: "My nie wiedzieliśmy jak to wykorzystać, ale fajnie wygląda- więc to daliśmy". Jeżeli z dodatkiem sprawa ma się podobnie to raczej go sobie po prostu daruje :wink:
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game - gral ktos?

Post autor: assurbanipal »

Wladek pisze:Jeżeli z dodatkiem sprawa ma się podobnie to raczej go sobie po prostu daruje :wink:
"Obawiam" się, że dodatek podtrzymuje ten trend - klik1 i klik2. Ale mnie to akurat cieszy :D
A jak zapatrujesz się na samą grę? Podobała się czy nie?
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Wladek »

Podoba. Zdecydowanie. Zresztą, FFG (Flying Frog Games :wink: ) zamieściło na swojej stronie dwa scenariusze, które wykorzystują większość dodatkowych elementów (poza traktorem i czaszką), więc lekko zmieniłem nastawienie :roll: Jednak mam wrażenie, że gracz zombie ma chwilami aż za łatwo, tyle że to taka specyfika gry. Gra w każdym razie zalicza się do tych, w które będe grał z przyjemnością :)


odnośnie linków: mnie nie cieszy- lubie wymyślać własne zmiany odnośnie zasad czy scenariuszy, ale naprawde, moim zdaniem przesadzili w zwalaniu obowiązków na klienta- nie każdy ma czas i ochotę wymyślać grywalne (i zbalansowane!) scenariusze. Tyle :wink:
Ostatnio zmieniony 18 maja 2008, 22:18 przez Wladek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: assurbanipal »

Wladek pisze:Jednak mam wrażenie, że gracz zombie ma chwilami aż za łatwo tyle że to taka specyfika gry
Dokładnie - zgodnie z zasadą, że jak chcesz żyć to się postaraj (albo miej duuuużo szczęścia) :wink: A poważnie, to dużo zależy od dociągniętych kart i to raczej tych dociąganych przez gracza kontrolującego zombie - "Shamble", "My God, They've Taken the...", "Uuuurrrggghh!" potrafią być naprawdę zabójcze, ale jak ich nie ma to może być różnie...
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Wladek »

Bardziej niż power level kart zombie mi akurat przeszkadzała ilość dozwolonych tur na scenariusz :wink: - czasami ciężko jest się wyrobić (choćby w "escape in the truck"- żeby znaleźć na czas klucze i benzynę potrzeba naprawdę dużo szczęścia).

btw. Nie ma to jak szybkie odpowiedzi na forum :D
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: assurbanipal »

Zawsze można podnieść ilość tur - tyle, że wówczas zwiększa się ryzyko "wejścia" do gry zombie-bohaterów :wink:
Awatar użytkownika
2marv
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:16

Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: 2marv »

Witam wszystkich
przeglądałem ostatnio dużo postów i stwierdziłem że ta gra narobila wiele szumu wśród fanów " sinych-chodzacych,o mózg proszących" i tak sie zastanawiam czy ma ktoś może przetłumaczoną instr. na nasz cudowny język jakim jest polski? a tak na marginesie zapytam (choć wiem żę bylo juz dużo o tym ) czy po rozegranych juz kilku partiach(lub kilkunastu) gra sie wam nie znudziła? (w rebelu gra jest po bardzo korzystnej cenie)
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: assurbanipal »

Ja sobie coś tam tłumaczyłem zanim jeszcze dokonałem zakupu. Jeżeli jeszcze mam to na dysku to Ci podeślę jak tylko znajdę. Zastrzegam od razu, że nie jest to ani profesjonalne ani dokładne tłumaczenie (i do tego nie dokończone - brakuje końcówki) - ot takie na własny użytek, robione na zasadzie, że czytałem instrukcję angielską (jest bardzo czytelna i napisana naprawdę prostym językiem) i na bieżąco robiłem sobie tłumaczenie - tak na wszelki wypadek.
2marv pisze:a tak na marginesie zapytam (choć wiem żę bylo juz dużo o tym ) czy po rozegranych juz kilku partiach(lub kilkunastu) gra sie wam nie znudziła? (w rebelu gra jest po bardzo korzystnej cenie)
Ja rozegrałem już w sumie 15 partii i muszę stwierdzić, że gra mi się nie nudzi (zresztą dwóm z moich trzech etatowych współgraczy też nie) i z każdą kolejną rozgrywką jest równie fajnie jak na początku :mrgreen: Bardzo przyjemny, odmóżdżającu (dosłownie i w przenośni :wink:) i szybki tytuł (mało która rozgrywka przekracza 30 minut), który może być zarówno świetnym przerywnikiem między czymś poważniejszym jak i "daniem głównym" na niezbyt długi wieczór. Ale musisz być nastawiony na baaaaardzo dużą losowość.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2008, 21:58 przez assurbanipal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vons
Posty: 15
Rejestracja: 06 lut 2005, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: Vons »

grę posiadam już jakiś 3-4 tygodnie, przez ten czas grałem jakieś hmm 30 razy i chce jeszcze, każda rozgrywka wygląda inaczej sprawia to duża ilość kart, zmienny układ planszy, scenariusze i postacie.
Awatar użytkownika
2marv
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:16

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: 2marv »

nie ma to jak mega expresowe odp. :D
czy ktoś jeszcze doda jakieś opinie :?:
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: Klos »

Gra sie doskonale sprawdza na duzo (4-6 osob). Mniej sie nie do konca sprawdza. Im wiecej tym lepiej i ciekawiej :-) I zabawniej :-D
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: el2prezesso »

Ja od dzisiaj jestem szczesliwym posiadaczem wyzej wymienionego tytulu. Moj angielski raczej sredni, ale juz na wstepie widze, ze nie powinno byc wiekszych problemow z rozszyfrowaniem zasad. Sprawiaja wrazenie przejrzystych. Opisy na kartach rownie czytelne i konkretne.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: Wladek »

A ja muszę z przykrością stwierdzić, że ostatnia partyjka mnie rozczarowała. Może nie tyle mnie co moich graczy. Zagraliśmy w LNoE po rozegraniu scenariusza Doom'a (który ich zachwycił :roll:) i zdecydowanie przeszkadzał im malutki poziom taktyki w tej grze (w porównaniu do Doom'a). Szybko wygrali (Escape in the truck) poświęcając dwie postacie (w celach gry jest napisane, że conajmniej dwie osoby muszą odjechać i właśnie to zrobili zostawiając resztę na pastwę mózgożerców) i stwierdzili, że gra jest niezła, ale za prosta. Cóż- gusta.
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: Vasquez21 »

Za prosta?

Z tego co wiem w tej grze są scenariusze... i to, że jeden jest prosty, nie oznacza chyba od razu, że wszystkie są tak samo proste?
To tak jak w Doom'ie... masz skomplikowne scenariusze i te w których nie ma najmniejszych problemów.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
ugly30
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2008, 21:35

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: ugly30 »

ja na szczescie znam angielski wiec sobie radze jakos z czytaniem instrukcji, gra po 2 miesiacach jeszcze mi sie nie znudzila
Ostatnio zmieniony 28 sie 2008, 22:21 przez ugly30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: assurbanipal »

Wg mnie w LNoE nie ma czegoś takiego jak łatwe czy trudne scenariusze. Po prostu wiele zależy od szczęścia przy wykonywaniu rzutu kośćmi i dociąganiu kart. Jeżeli ktoś z góry skreśla grę ze względu na losowość to Last Night nie jest dla niego, bo tej jest w grze baaaardzo dużo. Taki już jej urok.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: Wladek »

Przepraszam- źle się wyraziłem. Nie chodziło mi o poziom trudności, tylko o zaangażowanie mechaniki do poczynań gracza. Opcje search/move + ranged fire + fight wydało im się być dużo uboższe niż ready/ advance/ sprint/ unload (+ dowolna kolejność graczy). Dzisiaj jak zagraliśmy tylko w LNoE takiego dylematu nie było i gra podobała się dużo bardziej :wink:

a scenariusze zawsze można dososować :wink:
Awatar użytkownika
2marv
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:16

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: 2marv »

widze żę nikt raczej nie narzeka na gre,chyba sie zdecyduje na zakup(mimo iz nadal meczy mnie sprawa z tym angielskim)
wszystkim dzieki za odpowiedzi!!!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth - instrukcja

Post autor: BloodyBaron »

dla zainteresowanych, a posługujących się angielskim: recenzja gry Colina z Obsessed Board Gamers.
Warto zobaczyć.

http://www.mevio.com/shows/?mode=detail ... _id=114045
_________
Moje gry
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Wojpajek »

A co się dzieje jak zginie jakiś gracz ?? musi siedzieć przez resztę gry i obserwować co się dzieje ?? czy zastosowali jakiś fajny patent na wprowadzanie zabitych bohaterów ?? Bo wydaje mi się iż w tej gierce jeden gracz może zginąć nawet na samym starcie a reszta gdzieś dużo dużo później
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: yosz »

Jeżeli gracz ginie to po pierwsze - postać staje się zombie z punktami wytrzymałości równymi wytrzymałości postaci (więc takie bardziej pakerne zombie), który na dodatek porusza się szybciej (bodajże o 3 pola, ale nie jestem pewien).

Po drugie gracz ciągnie kolejną postać, tak żeby na planszy były zawsze 4 postacie. Nikt z gry nie odpada. Gra toczy się np do 4 zabitych postaci, ale to nie znaczy że nie może zginąć 4 razy ten sam gracz :twisted:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Vons
Posty: 15
Rejestracja: 06 lut 2005, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Vons »

yosz pisze:na dodatek porusza się szybciej (bodajże o 3 pola, ale nie jestem pewien).
porusza się o k3 pola.
yosz pisze:Po drugie gracz ciągnie kolejną postać, tak żeby na planszy były zawsze 4 postacie. Nikt z gry nie odpada. Gra toczy się np do 4 zabitych postaci, ale to nie znaczy że nie może zginąć 4 razy ten sam gracz
http://www.boardgamegeek.com/article/1729571#1729571

"Players ONLY get to draw a new Hero character if:
- The last Hero character they control is killed.
- Their Hero is killed while the sun is still in the 'Black
Zone' (turn 14 or higher on the Sun Track).
- If instructed to by a card or Scenario special rule."
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Klos »

Vons pisze:"Players ONLY get to draw a new Hero character if:
- The last Hero character they control is killed.
Co przy graniu pojedynczym bohaterem oznacza - zawsze ;-)
Awatar użytkownika
Vons
Posty: 15
Rejestracja: 06 lut 2005, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Vons »

ktoś może wie czy można gdzieś dostać w Polsce dodatek Stock-Up lub jakoś tanio sprowadzić? w usa kosztuje $9.95 http://stores.homestead.com/FlyingFrogP ... l.bok?no=2
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Zonkul »

Czy ktoś ma przypadkiem listę kart do tej gry w jakimś excelu?
Mam na myśli nazwę karty+opis..

Chciałbym przetłumaczyć te karty na polski, i chciałbym sobie troche roboty oszczędzić z przepisywaniem wszystkiego od zera..

Pozdro

Zonkul
ODPOWIEDZ